TOYOTA COROLLA VERSO 2.0 D-4D 7 PL

všetko o tomto modeli
jojofuzo
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Nedeľa, 1. Decembra 2013, 00:12

TOYOTA COROLLA VERSO 2.0 D-4D 7 PL

Príspevok od používateľa jojofuzo » Nedeľa, 22. Decembra 2013, 07:35

Dobry den, chcel by som sa Vas spytat co si myslite o TOYOTA COROLLA VERSO 2.0 D-4D 7 PL
r.v 2006 vraj najazdenych 94000 km. Nakolko nemam skusenost s Toyotou a uvazujem o kupe tohto vozidla chcel by som Vas poprosit o vsetky rady na co si dat pozor pri kupe tejto toyoty a ci je to vydareny rocnik a motor. Za vsetky rady vopred dakujem

Jozef

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: TOYOTA COROLLA VERSO 2.0 D-4D 7 PL

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 22. Decembra 2013, 12:04

Ahoj, osobne by som volil benzinovu variantu. Snad sa vyjadri aj niekto, kto ten dizel ma, no ja mat tento ani iny nebudem :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

jojofuzo
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Nedeľa, 1. Decembra 2013, 00:12

Re: TOYOTA COROLLA VERSO 2.0 D-4D 7 PL

Príspevok od používateľa jojofuzo » Nedeľa, 22. Decembra 2013, 13:32

pomohlo by mi aj napisat preco benzin a nie diesel .... momentalne mam lagunu II 2002 diesel asi najporuchovejsie auto a mam najazdene 220 000 km, auto vlastim od 80 000km a pri kvalitnom oleji a nafte bez problemov, tak neviem aky ma toyota problem s tymto motorom resp.preco ho nebrat

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: TOYOTA COROLLA VERSO 2.0 D-4D 7 PL

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 22. Decembra 2013, 14:01

vseobecne toyota dizle nemaju az tak dobre meno, ako nemecka konkurencia... preco benzin? toho pisania by bolo moc, skor preco nie benzin? trosku vyssia spotreba aj cena benzinu, ale na spolahlivosti sa ti to vrati x-krat... :-) Sam som mal len benzinaky, diesle len firemne dodavky. Teraz IS300 benzin LPG a to auto neskutocne ide, je krasne tiche, ziaden traktor... spotreba 13lit LPG (6,5benz?) a za dva roky co ho mam som menil raz sviecky preto, lebo som chcel :-) jaj a brzdy, brzdy mi auto zere riadne, ale to je o inom :-)
..ale urcite su chalani, co maju toy dizle a su spokojni, no ja poznam viacmenej len tych, co maju benzin :-D
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: TOYOTA COROLLA VERSO 2.0 D-4D 7 PL

Príspevok od používateľa Bebo » Nedeľa, 22. Decembra 2013, 21:50

Ja som diesel 2,0 D4D mal, sice v Previi, nie vo Verse, ale to je asi jedno. Silnou strankou tohto motora bola velmi dobra spotreba, tou slabou zase SCV ventily - problemy s nimi su dost caste (netvrdim vsak, ze ich ma kazdy motor). Moja skusenost ale bola taka, ze na spotrebe som usetril menej ako preplatil na servise. Ak mas vacsinu casu jazdit v meste a kratke trasy, kasli na diesel. Benzinove toyoty nemaju v porovnani s dieselom o moc vacsiu spotrebu a usetris si kopec nervov. Kedze som mal 2 benzinove Toyoty (Corolla E10, Previa 1. generacie) a dve dieselove (2x Previa) a teraz RX300, mozem celkom dobre porovnavat. Vychadza mi z toho jednoznacne lepsie benzin: v zime sa nemusim bat, ci nastartujem, aj ked je motor studeny, nevrci ako traktor (v podstate ho nepocujem skoro vobec, kultura chodu motora je v porovnani s naftou neskutocna), nemusim riesit veci ako napr. uz spominane SCV ventily, vstreky, turbo (to som tiez na poslednej Previi musel menit :roll: ), dvojhmotu... motor sa zohreje aj v zime na par metroch...a pod. Za seba to zhrniem asi takto: z diesela som uz nacisto vylieceny :) .
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Cirdemanko
panic
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 18:20
Bydlisko: Levice

Re: TOYOTA COROLLA VERSO 2.0 D-4D 7 PL

Príspevok od používateľa Cirdemanko » Pondelok, 23. Decembra 2013, 22:22

Mňa by tiež zaujímal motor z nového Aurisa 2.0 D4D má 91 kw a 124 ps...310 NM že čo to je zač spoľahlivosťou, výkonom a tak celkovo :roll:
Rozhodnutie padlo na benzínový atmosferický motor VALVEMATIC...pomerom kvalita/cena

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní