Tycky stabilizatora, kryt zotrvacnika

všetko o tomto modeli
skipi1
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Štvrtok, 3. Septembra 2020, 11:11

Tycky stabilizatora, kryt zotrvacnika

Príspevok od používateľa skipi1 » Nedeľa, 9. Apríla 2023, 20:35

Ahojte chcem sa spytat ake mate skusenosti s vymenou tyciek stabilizatora na corolla verso 1,8 benzin, mechanik mi pred cca 3 rokmi zalozil od vyrobcu MEYLE vydrzaly 2 roky, minuly rok som si menil sam za LEMFÖRDER, vydrzali necely rok 😀, aku znacku odporucate z vlastnej skusenosti? / Prvovyroba/?
Dalsia otazocka , dnes som zbadal , ked som bol pod autom ze mi odpadol kryt zotrvacnika, samozrejme ze som ho nenasiel, bude velky pruser ked tam nebude? Ci urychlene zhanat novy? Cislo dielu som vycital 11361-0D010
11361-22021
Dakujem

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Tycky stabilizatora, kryt zotrvacnika

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 14. Apríla 2023, 09:32

ahoj, obe menovane znacky su (este stale) renomovani vyrobcovia OEM alebo aftermarket dielov. Myele ma rozne produktove rady, uz si nespominam, ci Myele HD je OEM kvalita, alebo naopak. Kazdopadne u nemeckych aut sa viaceri majitelia a DIY nadsenci stazuju, ze obe tie znacky uz dlhsie nie su to, co byvali roky dozadu, ale vzdy sa ludia zvyknu riadit podla toho, ktory vyrobca diel dodaval do prvovyroby (nemecke znacky maju siroku zakladnu fans a informacii na nete).

Tu vsak riesime "japonske" auto, takze tipujem, ze prvovyroba bola od inych znaciek, ja osobne by som bol kupil skor nieco ine, ale zalezi aj na aktualnych skladovych zasobach distributorov dielov, takze chapem tvoj vyber. Tycky stabilizatora su bohuzial regulerny spotrebny material, ale ak nie su originaly drahe, isiel by som do tych. Specialne u japoncov to zvykne platit dvojnasobne - tj ze OEM kvalitu nenahradis len tak. Mozno budes prekvapeny 2-3 nasobnou vydrzou.

Ten kryt si radsej zozen, nebude to drahe.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

skipi1
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Štvrtok, 3. Septembra 2020, 11:11

Re: Tycky stabilizatora, kryt zotrvacnika

Príspevok od používateľa skipi1 » Piatok, 14. Apríla 2023, 15:39

Dakujem za info, lenze ako viem co je original? Na povodnej tycke to nevycitam.

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Tycky stabilizatora, kryt zotrvacnika

Príspevok od používateľa AndyGTP » Utorok, 18. Apríla 2023, 10:55

je pravda, ze originalnu etiketu na podvozkovych dieloch uz zvacsa nenajdes, ale napr. na tlmicoch zvyknu prezit a niekedy sa z popisu na dieloch dozvies vyrobcu (vylisovany dodavatel na svetlach, plastovych dieloch atd). Skor sa orientuj podla toho, co sa realne da zohnat, co ma tvoj dodavatel dielov dostupne, skladom a co ti odporucia. Renomovani predajcovia dielov zvyknu mat prehlad o tom, co ktora znacka ponuka, aku to zvykne mat vydrz atd. Denso asi nezozenies, preto ti hovorim, ze si zisti cenu originalneho dielu a ak to nebude 50-100€ za kus, tak by som kupil original a vydrzi ti mozno opat 70tis km. Tazko povedat, doba sa meni, kvalita vo vsetkom isla dole, ale ten originalny diel je castokrat najspolahlivejsia alternativa.

Samozrejme, pri cene aftermarketu do 20€ za kus, sa tazsie nakupuje drahy original. Ale ak mam byt konkretny, narychlo som to pozeral, mal by si vediet uplne v pohode zohnat napr. 555 Sankei (castokrat original), alebo (aspon kedysi) pomerne vydarene repliky Yamato (v distribucii intercars), pripadne TRW. Toto su znacky, ktore by som riesil na Japonca. Meyle, Moog, Delphi, FeBi, Monroe a podobne - to by som riesil az uplne v druhom rade.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

skipi1
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Štvrtok, 3. Septembra 2020, 11:11

Re: Tycky stabilizatora, kryt zotrvacnika

Príspevok od používateľa skipi1 » Utorok, 18. Apríla 2023, 19:08

Objednane 555 aj s ulozenim cena 50€ 😀

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Tycky stabilizatora, kryt zotrvacnika

Príspevok od používateľa jarson » Utorok, 18. Apríla 2023, 22:25

Dobra volba. Budes spokojny. Ak nie, problem bude niekde inde. Sankei 555 je spička.
Ja som mal kedysi na prvej Carine gumy stabika a tyčky NOK.
To je vsak u nas nezohnatelne.
Podobne ako tlmice SHOWA co som mal ako orogo na honde.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných