Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa fajry » Utorok, 25. Septembra 2018, 07:45

Veľmi pekná práca! Inak nakoniec, keď to všetko dokončís by si sem mohol dať také zhrnutie:
- koľko to všetko stálo
- ako dlho to trvalo
- kde boli najväčšie úskalia a problémy
- čo naopak išlo veľmi hladko
- ako je to z ND na toto auto

Je tu veľmi veľa ľudí, ktorí pozerajú staršie autá a nemajú vôbec predstavu, čo obnáša renovácia. Tvoje zhodnotenie by niektorým mohlo otvoriť poriadne oči.

Inak držím palce, aby to všetko bolo čím skôr hotové!
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Ivan70 » Utorok, 25. Septembra 2018, 21:51

Ďakujem za pochvalu :) ked ju dokoncim urcite nejake zhrnutie dam. Snazil som sa zapisovat si co najviac veci co kolko stalo ale nedalo sa to ustriehnut uplne vsetko. A odporucam kazdemu jednemu pokial sa da kupit auto v dobrom stave za viac penazi tak kupit to... naklady na takuto prerabku ako robim ja, ze sa snazim aby bolo vsetko nove a ak nahodou nie nove tak zrepasovane na 100% su nehorazne. Uz davno som si mohol kupit krasnu ae86 a este by mi ostalo na tankovanie a to na dost dlhu dobu :D ale nevadi mam co som chcel, poucil som sa, ale budem to auto mat poskladane vlastnymi rukami a hlavne ho budem poznat naspamat. Uz sa tesim na vysledok

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Rasťo » Streda, 26. Septembra 2018, 08:46

Som Ti to písal hneď na začiatku. ;-)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa AndyGTP » Streda, 26. Septembra 2018, 22:48

niektorymi skusenostami si clovek musi prejst sam, nechcem, aby to znelo ako cliché z lacneho motivacneho seminara, ale "ciel je cesta" (k niecomu). Som rad, ze sa ti to krystalizuje. Jedna oziva, druha sa rozpadava (ta moja), tak aspon budes drzat stav :lol:

@fajry: podla mna nerealne odpovedat na tvoje otazky. U ND je rozhodnutie jasne. AE86 ma jasny "non-go" indikator a obrovsky cerveny priznak pre kazdeho sudneho "investora". Idealne kupit nejaky top stav za 20tis, alebo si pockat kym clovek sam "dozrie" na status zamozneho veteranistu, ktory si moze s kilom vo vacku dovolit roztopasnu spickovu renovaciu na kluc. Asi tak by som to zhrnul :D

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa fajry » Štvrtok, 27. Septembra 2018, 09:14

@AndyGTP: jasne bracho, chapem co pises. Ale nechajme majstra renovatora nech to pak zhodnoti. Sam som na to zvedavy :)
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Ivan70 » Nedeľa, 30. Septembra 2018, 21:56

Andy, chvala bohu zo stranky flos.ie posielaju na Slovensko diely. Bez tej stranky by som asi vela nezmohol. Aj ked Riso nasiel vela nahradnych dielov aj tu na Slovensku ale stale je to bieda. Na flos.ie je viacmenej vsetko pokope a vsetky nove diely mam od tial. Tie co som nenasiel uz nikde som zrepasoval. Nechapem od kial berie tolko OEM dielov ale je to pecka ze stale sa niekto venuje dielom pre taketo auta. Lakernik isiel na dovolenku na 2 tyzdne tak tu asi bude ticho ale ked pride tak auto uz len nalakuje a ideme skladat :)

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa tofak » Pondelok, 1. Októbra 2018, 09:45

Ahoj aj to flos je super, kludne popis aj nejake ine je nas tu zopar co by radi ....
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Thomas » Utorok, 9. Októbra 2018, 19:53

Uff, slušné..gratulujem. Už to bude snáď len radosť teraz, montovať pekné čisté nové diely na novú karoseriu ;-)
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Legon » Pondelok, 15. Októbra 2018, 19:04

Drzim palce! Nech to uz ide podla predstav.

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Ivan70 » Streda, 24. Októbra 2018, 23:22

čaute :) lakernik bol 2 tyzdne na dovolenke takze toyota stala. No prisiel plny novych sil a poriadne sa do toho pustil :D. Uz je nalakovany interier auta a co je dolezite je to ze cca do tyzdna maximalne dvoch by mala byt naozaj nalakovana a mal by som si ju zobrat domov do mojej garaze po skoro dvojrocnom cakani co mi pride neuveritelne :D pridavam zopar foto a ohlasim sa ked bude komplet cela hotova :)

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Ivan70 » Utorok, 25. Decembra 2018, 01:45

Ahojte, mam asi najkrajsi vianocny darcek aky som mohol dostat. Toyotu som si bol zobrat do lakovne a po cca dvoch rokoch je naspat u mna v garazi :D . Ked som sa na nu prisiel pozriet este bola v lakovaciom boxe a ostavalo 20 minut do konca susenia. (asi najdlhsich 20 minut v zivote :D ) no ked som ju uvidel tak to stalo za to. auto je nalakovane do cervenej farby nasledne prebrusene potom do ciernej farby zase prebrusene a nakoniec lak aby pri prechode z ciernej do cervenej nebol ziadny skok. Pozrite sa na fotky a posudte sami. Samozrejme su tam nejake nedostatky ktore sa odstrania po skladani ked lak poriadne preschne ako napriklad stekanceky a kde tu zrnko prachhu ale inak si myslim ze vyzera neskutocne. Ked prisla do garaze tak som ju zodvihol (pozrite ako kedze sa stale nevyriesil moj problem s nizkym stropom a dvojstlpak sa mi tam nezmesti)a hned som zacal nahadzovat brzdove a palivove trubky ktore vedu spodkom auta. Zacinal som tym najhorsim a to preto ze na mojom povodnom aute nejaky amater vymenil kompletne brzdove potrubie za obycajne palivove gumenne hadicky. Kedze auto davame do viacmenej povodneho stavu tak som sa rozhodol ich vymontovat z druheho kusu ae86 ktora stoji na dvore a zobral som ich do Ostravy kde mi ich na zakazku vyrobili cele nove. Vsetko by bolo krasne keby na druhom aute nebola polovica hadic uz pred tym zhodena a samozrejme boli dokrutene. Ale aspon zakladne tvary mi vyrobili a sedi to celkom dobre ale nevyhol som sa dotvaraniu hadic na aute a kedze privod paliva ma 8mm a celkom slusnu hrubku tak to bola makacka. Drziaky ktore drzia palivove trubky som chcel vyrabat kedze na mojej AE86 skoro vsetky veci drzali na plastovych zdrhavacich paskach, no opat ma zachranil druhy kus ktory je vyuzity na nahradne diely, takze vsetky drziaciky som vybral dal opieskovat a pozinkovat do zlteho zinku ako to ma byt povodne. Nakupil som asi 500 ks roznych srobikov z flos.ie ktore tam maju byt original. Cize so zalisovanou perovou a normalnou podlozkou. Medzi sviatkami sa autu chcem intenzivne venovat takze cakajte na dalsi prispevok s pokrokmi. :)

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa AndyGTP » Štvrtok, 3. Januára 2019, 17:34

vyzera to fakt skvele, pevne verim, ze nebudes mat dalsie problemy so skladanim, vsetko ti bude sediet, licovat a zavity nebudu moc zanesene. Bola by skoda aby taky pekny lak niekde drel alebo sa poskodil.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Ivan70 » Nedeľa, 13. Januára 2019, 21:42

Ahojte, mame dalsie male postupy, je nahodena elektrika na komplet (uz aj uchytena) palivove a brzdove hadice su viacmenej tiez kompletne (ked sa nahodi nadrz tak ich len prepojit) su nahodenie konzoly na palubovku a vsetky tie zbytocnosti okolo motora... :D cakam na brzdovy valec ked pride z lakovne lebo bol dost zhrdzaveny. Na nom totiz drzi spojkovy pedal a zapaja sa tam zopar stekrov takze ked pride a vsetky veci sa zapoja tak tam pojde konecne motor aby sa mohol otestovat a aby bolo vsetko odhalene keby nastali nejake problemy napriklad s elektrikou. Auto je na 80% vytlmene, este sa bude vytlmovat rezerva, blatniky a dvere ale uz dosiel material tak sme urobili tie casti auta kde sa bude pracovat. Co poviete? Pouzil som viacmenej dynamat bol mi odporuceny tak uvidime ci auto bude tiche ako podla predstav :D

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa fajry » Pondelok, 14. Januára 2019, 08:47

Veľmi pekná práca! Páči sa mi ako postupouješ.

S tým vytlmením mám otázku - kvôli čomu si sa rozhodol to tam dať? A koľko kilogramov to všetko váži?
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Ivan70 » Pondelok, 14. Januára 2019, 22:41

fajry napísal: Pondelok, 14. Januára 2019, 08:47 Veľmi pekná práca! Páči sa mi ako postupouješ.

S tým vytlmením mám otázku - kvôli čomu si sa rozhodol to tam dať? A koľko kilogramov to všetko váži?
Dakujem velmi pekne za pochvalu. S vytlmenim som sa takto rozhodol hlavne kvoli neziaducim zvukom z exterieru, samozrejme to spevni karoseriu, bude sa to davat aj do dveri kde to povodne nie je takze to aj uplne zmeni zvuk pri zatvarani dveri. Tak isto to zlepsi kvalitu hudby a povodne v aute napriklad na podlahe vytlmenie bolo ale to sa davalo prec kvoli pieskovaniu. Dynamat mi bol odporuceny ze je to top material, no neprehanam to s tym zeby som to lepil uplne vsade kde sa da, aby to auto nenabralo na vahe. Dava sa to na hlavne zdroje hluku ako napriklad strecha, podlaha, blatniky a stredovy tunel. Jeden balik dynamatu (9ks platov) vazi cca 7,3 kg. Zatial je tam jeden cely balik, ale ratam ze tam este polovica balika mozno cely pojde takze kompletne vytlmenie bude mat maximalne 14kg pri com si myslim ze ucinok bude znatelne lepsi ako pri povodnom tlmiacom materialy a dalsia vec je ze vaha si myslim ze je tiez zredukovana oproti povodnym materialom, aj ked tam toho ide viac.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní