Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
Ryousuke
začiatočník
Príspevky: 334
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Augusta 2004, 09:38
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Ryousuke » Streda, 8. Marca 2017, 17:20

No velice pekne libor sa s tym motorom naozaj vyhral. A tesim sa ze uvidim neskor viac foto z vyvarky. Inac to som ani nevedel ze Apex pozastavil vyrobu pruzin na AE86 pretoze prave tie ich pruziny bola najlepsia volba co sa tyka komfortu a tuhosti z kombinaciou klasickej dlzky koni sport tlmice alebo Bilstein B6 tlmice. Co som studoval ine pruziny mozu byt moc tuhe treba zistit ake maju parametre aby si potom nenadaval ze to je moc tuhe niekde som mal ulozene parametre tych Apex pruzin skusim pozriet inak Spax ma asi 2x okaslal a nedal my udaj takze ma nastvali este ma napada H&R ale to neviem ci ma pruziny na AE86.
85' AE86 GT Coupe silver/black - 2003 - 2016 - Toyota AE86 zavislost :-)
88' Suzuki Swift GTi
88' Mitsubishi Colt GTi
ex. 89' Toyota Corolla E9 gti 4A-GE Tvis


http://go2id.net
http://www.aeu86.org
http://www.club4ag.com

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Ivan70 » Streda, 22. Marca 2017, 22:25

Ten pohlad na hotovy motor ma hreje pri srdci :) konecne je to tu iked to zase neslo bez problemov ale uz som si pri 86 na to asi aj zvykol.. niektore nastriekane a urobene veci z motora ktory som poslal liborovi nepasovali kedze bol z FWD no nejako sme to obaja prehliadli a robili sa zbytocne... no nevadi :) uz je to tu konecne a motor je hotovy.. kasna ma za sebou vacsie pokroky ale stale nieje hotova tu je zopar foto az to tu uplne nezaspi :D

Takto krasne motorcek prisiel na palete :)

Obrázok

Takto zacalo zistovanie veci ktore bude treba este urobit :)

Obrázok

A nakoniec sa nam podarilo dolatit a je to tip top podla mojho nazoru :)

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Ryousuke
začiatočník
Príspevky: 334
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Augusta 2004, 09:38
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Ryousuke » Štvrtok, 23. Marca 2017, 22:00

Tak cisty motor som nikdy v AE86 nemal a asi mat nebudem trocha sa za to hanbim na KOE 2015 som sa aj hanbil otvorit dekel na motor na AE86 meetingu ked som tam dosiel z vonka nalesteny na chromovych 8j sirokych advanoch ale ten motor ach ten motor to bol fakt fail ale nestihal som vsetko. Ano a vysmiali moje aftermarketove talianske trubove slimaky ze to nieje original ale aspon to riadne truby :D Jo bol tam chalanisko z madarska co mal v aute swap red topu z AE92 late spec (ten bez tvis - mrezovy dekel na sviecky) a musel to nejak upravovat kedze to bol motor z FWD ale nestihol som sa spytat co vsetko tam musel riesit tusim hlavne ze to sanie vzduchu bolo opacne a to mal nejak upravene naopak.
Veru podobne stretko sa asi tak skoro uz neuskutocni skoda ze sa zucastnila iba moja AE86 a jedna z CZ ostatne boli z madarska. Ale tento rok je v CZ v Sosnovej 86 day opat sa zda (bude to 2.9.2017 ak sa nestane nejaka katastrofa tak tam pojdem). Tam tych 86 bude viac ako na tychto foto:

http://www.doman.hu/CCH/2015koe/014.jpg
http://www.doman.hu/CCH/2015koe/016.jpg
http://www.doman.hu/CCH/2015koe/017.jpg
85' AE86 GT Coupe silver/black - 2003 - 2016 - Toyota AE86 zavislost :-)
88' Suzuki Swift GTi
88' Mitsubishi Colt GTi
ex. 89' Toyota Corolla E9 gti 4A-GE Tvis


http://go2id.net
http://www.aeu86.org
http://www.club4ag.com

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Ivan70 » Sobota, 5. Augusta 2017, 00:53

Ahojte, ubehlo skoro pol roka bez toho aby som sem nieco napisal :D . Nejako nebol cas a plus k tomu sa nejako extremne s ae nepohlo :/ teda vsetko je nachystane okrem apex strun ktore mi nikto nevie dodat... vyvaranie je skoro na konci :) predok je kompletne vyvareny, podlaha je hotova no najvacsi problem nastal s kufrovou castou a strechou. Kedze niekto ako som skor pisal do strechy vyrezal stresne okno je to cele zle... povedal mi ze to urobi dobre no nie dokonalo... a to ja neznesiem pri sume ktora do auta poputuje. A zase zadna cast (kufrove dno) je kompletne zhnite, hrozne, dierave. A povedal ze nasiel alternativnu moznost ktora sedi skoro presne a to z nejakeho opla. Opel ? Nie dakujem :D nuzdove situacie si vyzaduju nudzove riesenia a tak som hladal a hladal, este raz som bol pozriet ae do lucenca, stoji stale rovnako v garazi na zdvihaku, v ovela krajsom stave ako moja. No chlap nechcel spustit zo sumy 3000€. A to uz mi prislo vela na to aby som z 2 urobil jednu. No hladanie pokracovalo a narazil som na ae86 v Ivanke pri dunaji. Ano slavna ae Marosa Č. Hrozny stav v nutri klietka smetisko dnu. No ako zazrak zadna kufrova cas tip top strecha tip top + 2x tolko nahradnych dielov ktore uz je taky velky problem zohnat za nehorazne ceny. Nedavno som zase robil objednavku z flos.ie :) super nove nahradne diely. No a spat k mojej. Z marosovej teda uz mojej ae vyrezeme strechu a kufrovu cast. Nechcem dopustit aby na streche bola vrstva gitu ktora bude tak ci tak casom praskat. Uvidime ako to pojde a najradsej by som bol keby veci z mojej cize hroznej :D prehodil na tuto a tzv. Nejako polatal na drift car :D nechal by som klietku a v nutri jednu sedacku. Mam jeden 4age nazvys ktory je plne funkcny. Dnes som dokonca pripojil bateriu na ae z ivanky a vsetko ozilo. Teda elektornicke veci. Male potesenie :D pokracovanie urcite budem uploadovat sem :) tu je par foto z vyvarky a ae z ivanky. Z prevozu :)

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa ondrik » Sobota, 5. Augusta 2017, 09:27

Pekne...
mal si zobrať aj ten druhý červený čumák čo tam trčí na fotke ;-)
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
Eru
začiatočník
Príspevky: 247
Dátum registrácie: Streda, 11. Mája 2011, 23:49
Bydlisko: BA - okolie

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Eru » Sobota, 5. Augusta 2017, 10:38

Nevzdávaj to! Veríme ti! :lol:
MR2 AW11 4a-ge 16v ´87
Corolla E11 4zz-fe ´00
Obrázok

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Ivan70 » Sobota, 5. Augusta 2017, 12:38

Staci mi zatial jedno trapenie :D ked dokoncim to tak mozem zase nieco riesit :D nevzdavam uz je v tom privela lasky a penazi na to aby som to nedoriesil :) prisli dalsie diely :)

Obrázok
image upload

Takze tu su diely za 627€ s postovnym :D

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa AndyGTP » Sobota, 5. Augusta 2017, 21:39

gratulujem, tak snad si ucinil spravne rozhodnutie a tie dva kusy zuzitkujes k plnej spokojnosti.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Ivan70 » Streda, 27. Júna 2018, 22:33

Čaute :D som tu znova :D urcite ste si mysleli ze sa mi projekt zastavil alebo som sa nan vykaslal ale som opat tu a pridavam foto s progresom. Najvacsie spomalenie projektu bol klampiar ktoremu bohuzial vyvaranie no skor vyrabanie mojho auta trvalo cez rok. No s vysledkom som velmi spokojny vsetko je tak ako ma byt a AE86 sa opat pohla o krocik dalej. V skratke na aute neostal kusok hrdze vsetko co malo naznak hrdze alebo poskodenia je na novo urobene a vsetky diely pasuju ako maju. (Uz viem ze nemam nikdy kupovat auto ktore je tak velmi zhrdzavene a neda sa nan kupit ani jeden diel z klampiarciny :D ) no sme na konci dlhej etapy vyvarania :lol: . Nasiel som velmi sikovneho lakernika ktoreho jeho praca bavi a naplna. Ked som mu povedal ze mu na dalsi den doveziem auto tak sa tesil. Dal mi normalnu cenu ktora je myslim si rozumna na to kolko prace ho caka. Zistoval som lakovanie v roznych firmach ktore sa venuju veteranom ale pride mi uletene dat za celolak a samozrejme tmelenie a striekanie spodnej casti auta 5 az 6000e. Po lakernikovi som videl pracu a velmi sa mi pacila a daval som mu aj ja striekat nejake veci a boli bez najmensej vady. Povedal mi ze do auta sa pusti hned ako mu z boxu vypadnu 2 auta ktore ma rozrobene ale malo by to byt este tento tyzden. Povedal mi termin maximalne do 2 mesiacov ale mysli si ze to stihne v okoli jedneho mesiaca, no uvidime tak to malo byt aj s klampiarom :D. Snad dodrzi slovo. V prilohach vam posielam nejake foto na predstavu ako teraz auto vyzera. Co poviete? Uz sa tesim ked ho uvidim v tej cerveno ciernej pandicke :D ( potom na lavom zadnom blatniku vidno velku preliacinu ale samozrejme uz je odstranena aj ked ju bolo narocne odstranit jemnej vrstve gitu sa nevyhneme :D )


Obrázok


Obrázok


Obrázok


Obrázok


Obrázok


Obrázok


Obrázok

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa fajry » Piatok, 29. Júna 2018, 09:26

Parada, som zvedavy, ako bude vyzerat po lakovani. Drzim palce!
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 29. Júna 2018, 09:31

ivaaaaaaaaaan :D a ja ze si uz dostal rozum :lol: ale nie, gratulujem a dolezite je, ze si spokojny s tou klampiarskou pracou, to je nesmierne dolezite!

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Ivan70 » Piatok, 13. Júla 2018, 01:29

Ďakujem pekne :) lakernik uz na aute maka, dufam ze do mesiaca budem mat auto doma a budem moct makat na skladani :)

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa tofak » Piatok, 13. Júla 2018, 07:32

Super , treba sa postarat o taketo auta a viem ze to stoji vela Love , ale to zvezenie je urcite neopakovatelne s nadychom inakosti :-)
A este mini utecha vsetok cas a prachy co do nej vrazis nemusis lutovat , staci si kuknut inzeraty ze po com to ide , cize stale sa to bude dat predat
a hadam aj ziskovo. Drzim palce a bud detailista.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Ivan70 » Sobota, 18. Augusta 2018, 04:28

Ďakujem za podporu :) jasne detailmi sa dost zaoberam ma za mnou a lakernikom prist ja Richard s jeho ae86 nech je to co najidentickejsie s original stavom :) pridavam foto z lakernickej dielne. Nejde to az tak rychlo ako som si predstavoval ale dolezite je to ze sa na nej pracuje v podstate kazdy den aj ked po malych castiach.

Obrázok

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Ivan70 » Pondelok, 24. Septembra 2018, 22:57

Takze mame dalsie, konecne poriadne pokroky. Auto ma vytmelene komplet vsetky spoje a zvary je nastriekane ochranou podvozku(prelakovatelnou). Cize podvozok auta je hotovy. Je nagitovana cela karoseria je v plnici a caka na konecne brusenie a lakovanie... koncom tohto tyzdna bude konecne nalakovana cela do pandy :) dnes sme boli nahodit napravy aby ju mal lakernik pojazdnu a taktiez aby som ju mohol odviezt na voziku bez toho aby som poskodil nater podvozku keby bola polozena na doskach... co poviete ? :)

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

famous poems about teachers

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných