Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
Ryousuke
začiatočník
Príspevky: 334
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Augusta 2004, 09:38
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia

Príspevok od používateľa Ryousuke » Streda, 19. Októbra 2016, 18:29

Hej a prave preto som este moju AE86 nepredal lebo viem ze na dalsiu mat uz nikdy nebudem to radsej predam ostatne gti-cka co sa my povaluju doma. Inac take volanty mam doma asi 2 zalozene niekde :lol: Nechapem co je na nich tak specialne osobne sa my paci viac ten co ma Keiichi v AE86 alebo nejaky nardi pokial nezakryva budiky (nieje sialene maly) hej a tie original volanty su moc uzke preto mam na tom potah este nech je to hrubsie na drzanie.
85' AE86 GT Coupe silver/black - 2003 - 2016 - Toyota AE86 zavislost :-)
88' Suzuki Swift GTi
88' Mitsubishi Colt GTi
ex. 89' Toyota Corolla E9 gti 4A-GE Tvis


http://go2id.net
http://www.aeu86.org
http://www.club4ag.com

Používateľov profilový obrázok
Eru
začiatočník
Príspevky: 247
Dátum registrácie: Streda, 11. Mája 2011, 23:49
Bydlisko: BA - okolie

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia

Príspevok od používateľa Eru » Streda, 19. Októbra 2016, 20:18

Nechceš sa jedného zbaviť? Mne sa veľmi páčia tie obnažené kovové ramená, pred-facelift aw11 mala také isté. A som fanúšikom originálnych dielov :lol: Na slalome by sa síce poriadny volant čo dobre sadne do rúk zišiel ale inokedy radšej zvolím originál.
MR2 AW11 4a-ge 16v ´87
Corolla E11 4zz-fe ´00
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
teer7
začiatočník
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Apríla 2008, 21:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia

Príspevok od používateľa teer7 » Streda, 19. Októbra 2016, 21:36

Ivan70 napísal:Chlapci ak mate usternene nejake peniaze a chcete 86 je cas :D https://m.mobile.de/auto-inserat/toyota ... #desImages
no ta ale vyzera velmi apetitlich 8)
Lexus RX400h (2008)
Toyota Corolla Verso 1.6 VVTi (2003)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1997)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1995)

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia

Príspevok od používateľa Ivan70 » Utorok, 25. Októbra 2016, 02:36

Konecne postupujeme dalej :) po znechuteni zo strany mechanika a elektrikara som sa rozhodol vytiahnut si motor a elektriku sam :) po zhodnoteni a nabudeni ma Liborom som sa do toho dal a vsetko som uspesne zvladol :D auto je teraz na komplet rozobrate. Je hola kasna ktora sa chysta do pieskovne a nasledne vyvaracka. Samozrejme po uplnom odstrojeni sa nasli dalsie miesta ktore pod pieskovackou zmiznu. No snad to zvladnu dat chalani dokopy. Na motor sa nam pomaly zhromazduju veci. Prikladam nejake foto :) snad uz coskoro budu aj z vyvarania.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia

Príspevok od používateľa ondrik » Utorok, 25. Októbra 2016, 09:57

Fascinujuce na tvojom projekte je aj ten priestor / garaz... :mrgreen: radost sa tam zasivat
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia

Príspevok od používateľa Ivan70 » Utorok, 25. Októbra 2016, 13:02

Vdaka bohu je garaz taka velka :D zmetia sa tam tak 3-4 auta alebo jedna toyota :D

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia

Príspevok od používateľa AndyGTP » Utorok, 25. Októbra 2016, 23:08

ides na to naozaj velmi dobre, komplexne. Ak by som vedel vratit cas, tak na to idem rovnako, alebo vobec :lol: Celkom pozitivne je, ze mas na slusnu cast prac vhodne podmienky. Je tam zaruka ze si niektore veci osefujes lepsie a spolahlivo ako u subdodavatelov.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia

Príspevok od používateľa Ivan70 » Streda, 26. Októbra 2016, 00:18

AndyGTP napísal:ides na to naozaj velmi dobre, komplexne. Ak by som vedel vratit cas, tak na to idem rovnako, alebo vobec :lol: Celkom pozitivne je, ze mas na slusnu cast prac vhodne podmienky. Je tam zaruka ze si niektore veci osefujes lepsie a spolahlivo ako u subdodavatelov.
Ano andy :) vdaka bohu mam dost velke priesory na uskladnenie dielov a podobne. Uvidi sa co a ako bude ta kasna. Pri najhorsiom mam na ruke este tu z lucenca co by sa rovnalo 2x dielov vsetkeho :) len bolo by v tom velmi vela penazi a v podstate nic neurobene uvidime :) zajtra o 6 ideme na to pieskovanie konecne.

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia

Príspevok od používateľa Ivan70 » Streda, 26. Októbra 2016, 22:12

Taak a je tam :) buduci tyzden bude hotovo. + zhanam Toyotu Celicu Gt fourt st205 kamarat mal stastie a kupil to za dobru cenu a som z nej uneseny kludne posielajte inzeraty sem alebo do sz dakujem :)

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Ryousuke
začiatočník
Príspevky: 334
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Augusta 2004, 09:38
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia

Príspevok od používateľa Ryousuke » Piatok, 28. Októbra 2016, 20:18

No priestory mas paradne veru ja na AE86 ked chcem nieco robit auto musi von z garaze :D snad raz sa dockam niecoho vacssieho (mozno na dochodku :lol: ) a vlastne preto ani nemozem popri praci nic take opravovat lebo nieje kde rozoberat. Kazdopadne uznavam tvoj postup hod potom foto co to pieskovanie sposobilo velmi ma zaujima ako moc to zobere z okolia zhrdzaveneho miesta. Planujes potom nejako mimo vyvarky aj osetrit karoseriu? Myslim zinkovanie a pod? Tieto auta si pytaju riadne osetrenie lebo mam dojem ze tie plechy su dost ubohe. Ja by som asi tak vela toho nemal mat na opravu co ma caka je jeden nosnik vzadu (ale mam z druheho auta zdravy takze sa prehodi a bude to original) a potom jeden zadny lem jedna zadna kapsa a nejake mimi diery na prahu co som docasne poriesil ale chcem to dat do povodneho stavu.
85' AE86 GT Coupe silver/black - 2003 - 2016 - Toyota AE86 zavislost :-)
88' Suzuki Swift GTi
88' Mitsubishi Colt GTi
ex. 89' Toyota Corolla E9 gti 4A-GE Tvis


http://go2id.net
http://www.aeu86.org
http://www.club4ag.com

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia

Príspevok od používateľa ondrik » Sobota, 29. Októbra 2016, 09:33

Ivan70 napísal:Taak a je tam :) buduci tyzden bude hotovo. + zhanam Toyotu Celicu Gt fourt st205 kamarat mal stastie a kupil to za dobru cenu a som z nej uneseny kludne posielajte inzeraty sem alebo do sz dakujem :)
No myslim ze tu z fora ta nikto nezasype inzeratmi na GT4, jedna sa tu nedavno rozoberala za cca 9 ci 10 litrov, ale na SK ich je dost malo, a ti co ich maju, ich len tak nepredavaju.
Kamaratovi povedz nech sa tu ukaze, aj s fotkami, celkom ma zaujima to "kupil to za dobru cenu", lebo aj v tom aute sa da celkom lahko odrbat, ked nevies co kupujes...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia

Príspevok od používateľa Thomas » Sobota, 29. Októbra 2016, 18:44

Asi tak Ondro..čo sa týka GT4 tak presne jak vravíš.. a pridávam sa k žiadosti o zverejnenie tu, nech to môžeme pochváliť ;-)

Inak ku Corollke, som zvedavý práve na tento krok, a následné vyváranie. Pre mňa určite najdôležitejšie úkony na Tvojom mieste tak držím palce.
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
Eru
začiatočník
Príspevky: 247
Dátum registrácie: Streda, 11. Mája 2011, 23:49
Bydlisko: BA - okolie

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia

Príspevok od používateľa Eru » Nedeľa, 30. Októbra 2016, 09:53

Inak Ivan, neviem či si to tu už spomínal ale máš už vybratú farbu aká pôjde na auto?
MR2 AW11 4a-ge 16v ´87
Corolla E11 4zz-fe ´00
Obrázok

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia

Príspevok od používateľa Ivan70 » Nedeľa, 30. Októbra 2016, 17:18

No farba na auto pojde cervena :) kedze je to original farba auta a mam ju rad. Osetrenie urcite ide a to bude pragokor metal sp co je zinkovy nater udajne velmi kvalitny takze hned po pieskovani ide na auto ten. Vyhoda je ze sa da cez ten zaklad zvarat. Ked bude auto vyvarene pojde na to dalsia vrstva a to pragokor metal E a az potom normalny zaklad a farba a lak :) tak dufam ze to bude vsetko ok. Momentalne som na dovolenke ale na aute sa nadalej pracuje. Auto som musel zobrat naspat z pieskovania kedze nejaky k**** dal zo spodu na auto nejaky hnusny nater na to zaklad a na to bodycko. cize vrstva asi 1 centimeter, a za to by zobral viac penazi ako za pieskovanie. Auto je naspat v garazi a kamarat co sa so mnou do toho pustil nadalej maka :) tu je nejaka foto k tomu z cistenia : (mimochodom som zabudol spomenut ze nejaky sedliak dal do kufra kus lepenky na strechy ked zacal hrdzaviet takze si viete predstavit ako to tam vyzera pod tym zadne blatniky drzia zadnu cast auta po kope) tym padom bude vyvaracka velmi velka sranda a zhori tam kopa penazi... :oops:

Obrázok

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia

Príspevok od používateľa Ivan70 » Nedeľa, 30. Októbra 2016, 17:23

Ryousuke napísal:No priestory mas paradne veru ja na AE86 ked chcem nieco robit auto musi von z garaze :D snad raz sa dockam niecoho vacssieho (mozno na dochodku :lol: ) a vlastne preto ani nemozem popri praci nic take opravovat lebo nieje kde rozoberat. Kazdopadne uznavam tvoj postup hod potom foto co to pieskovanie sposobilo velmi ma zaujima ako moc to zobere z okolia zhrdzaveneho miesta. Planujes potom nejako mimo vyvarky aj osetrit karoseriu? Myslim zinkovanie a pod? Tieto auta si pytaju riadne osetrenie lebo mam dojem ze tie plechy su dost ubohe. Ja by som asi tak vela toho nemal mat na opravu co ma caka je jeden nosnik vzadu (ale mam z druheho auta zdravy takze sa prehodi a bude to original) a potom jeden zadny lem jedna zadna kapsa a nejake mimi diery na prahu co som docasne poriesil ale chcem to dat do povodneho stavu.
Co ti mozem povedat k tvojej ae86. Moja vyzerala super ... par miest a vsetko bude ok. Lenze realita sa ukazala az ked som ju nakomplet rozobral co sa v nej skryva a hlavne pobuchanie kladivom po nejakych miestach :D . Vela amatersky opravenych veci ale najma zakuti na ktore neprides inak ako rozoberackou. Takze neviem ci si ju uz videl bez interieru a hlavne kobercov ale najlepsie to urobit co najrychlejsie vid moja, ta hrdza sa tak rozmohla ze to je neuveritelne. Myslim ze keby ste ju videli na vlastne oci tak by ste povedali ze do srotu s nou :D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných