Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Legon » Pondelok, 5. Septembra 2016, 16:13

Drzim palce!!! A zelam vela trpezlivosti.

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Ivan70 » Pondelok, 5. Septembra 2016, 17:09

Auto je uz takmer rozobrate v stredu idem ku kamaratovi do dielne ktory z toho vytiahne motor ... Kedze v garazi bez vybavenia nemam moc sancu :D elektrikar odstroji komplet elektriku a urobi ju na novo, potom ide auto na opieskovanie(neviem kto by mi cele auto pozinkoval a bojim sa ze sa to dokruti.) nasledne vyvaracka lakovanie. Dnes som obiednal blatniky, lemy, nahradne svetla za fajn cenu. Zajtra diely pridu pridam foto :)

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 6. Septembra 2016, 06:37

Nuž rob ako chceš...raz to budeš čítať spätne ako ja som čítal môj thread.
Pár rád:
Áno - štandardné (v SR používané) priemyselné pieskovanie Ti narobí v plechoch jamy - čím väčšia plocha, tým väčšia jama. A ver mi že Ti darmo týpek povie že "to zoberie pod uhlom" a "nič sa nestane". Ja som si Kačenu brúsil, pieskoval a na lakovanie pripravoval sám. Chce to aspoň dve kvalitné flexy, poriadny kompresor (dvojvalcový) s veľkým vzduchojemom, pieskovaciu pištoľ a buď origo "piesok" na pieskovanie, alebo jemnú kryštalickú sódu (tú nemusíš pracne zametať - stačí zmyť vodou) no a aspoň základnú lakovaciu pištoľ (kúpiš v pohode do 50€).
Vyváranie je iná sranda. Na CO-čku naozaj zabudni, lebo zvary robené CO-čkou majú rovnaké korozívne vlastnosti ako zváranie oblúkom a plameňom - proste už v rámci chemických reakcií pri zváraní CO-čkou vo zvare ako takom vzniká oxid železa (hrdza). Mne každý zvar robený nie pod argónovou ochrannou atmosférou, ale pod CO-čkom, začal kvitnúť.
Čo sa týka lakovania (a vzhľadom k tomu že sa jedná o renováciu), by som ako prvé celé auto nastriekal olovenou základkou, prebrúsil, vyspravil povrch, nastriekal primerom (to všetko by som robil "na hulváta" v garáži, lebo sa niet čoho báť - všetky chyby v pohode prebrúsiš / prestriekaš (proste prípravu urobiť doma - ušetríš polovicu ceny lakovania - u takého auta kľudne aj viac ako 500€). Tipujem že chceš klasický lak, takže potom už len lakovňa. Ja by som to po skúsenostiach ale do lakovne nebral a natvrdo by som to doma fukol PlastiDip-om.
Čo sa týka elektriky, tak len jeden detail - moc neexperimentuj s LED-kami, aby si z toho nemal hnusný kolotoč (tieto autá sú pekné v origo stave - tuzzerské zásahy im moc nesvedčia) a určite si domontuj tretie brzdové svetlo - keď behám na Kačene, tak sa vždy klepem, či blázni čo za mnou jazdia nalepení, to budú schopní ubrzdiť, keďže očakávajú že brzdenie je primárne signalizované tretím brzdovým svetlom niekde na úrovni ich očí - by si mal vidieť tých "flekov" za mnou čo som už zažil a tých dobrzďovaní na "pixný chlp"...
Motor - určite čekni kompresie jednotlivých valcov. Je to prvá generácia GE-čka, takže by som sa nedivil, keby ho bolo treba zgenerálkovať. Tým motorom v týchto autách dávali zabrať a koľko má reálne nabehané asi nezistíš. Navyše každá "mucha" týchto motorov má v sebe ďalších x problémov - toto by som asi nechal na niekoho kto sa v GE-čkach vyzná, lebo stačí aby si sa pokúsil vymeniť trebarz len tesnenie pod hlavou za niečo z druhovýroby a máš problém... Yo a je normálne ak tieto motory žerú nejaký ten liter oleja na 1000 km (ak ich točíš a dávaš im zabrať) - preto existujú (alebo existovali) kity dry sump, ktoré umožňovali dolievanie oleja podľa jeho spotreby, jeho presnú "dopravu" tam, kde mal byť a vylúčil zadieranie týchto motorov na okruhoch (keď sa vplyvom odstredivých síl olej nejaký čas nedostal do čerpadla).
A ešte detail - pár jedincov z tohto fóra si už reálne zašpinilo ruky pri renováciách, takže Ti budú vedieť poradiť. Nik z nás ale nie je odborník na všetko, takže sa priprav na lúskanie zahraničných fór...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Ivan70 » Utorok, 6. Septembra 2016, 09:04

Co sa tyka pieskovania, kusok od Ziliny pieskuju auta udajne velmi kvalitne. Urcite by som to chcel riesit tam ale az po tom ako budem vidiet ich robotu. Samozrjeme casti ktore sa budu dat a nepokrutia sa chcem dat pozinkovat. Ostatne kvalitne osetrit proti korozii. Cočkom to zvarat nechcem, poprave na zaciatku som to chcel vyvarat cočkou ale chalani mi povedali ako to je... Mam velmi kvalitneho lakernika a myslim si ze zo urobi lepsie ako ja doma. Do plasti dipu urcite nejdem po vlastnych skusenostiach. Pojde tam seriovy lak cerveno-cierny. Elektrika, urcite nic nebudem vymyslat so svetielkami ledkami a podobne. To je jasne ked to chcem dat do povodneho stavu, dnes idem pozriet este jednu corollu takze budem mat dost dielov ak ju kupim. Zialbohu obe maju bluetop takze Libor mi pomohol zohnat redtop z ktoreho pojde blok, kluka. S autom urcite nemam v plane chodit na slovakiaring alebo podobne...

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 6. Septembra 2016, 11:34

Potom ešte pri tom pozinku pozor na to, že sú dva druhy - žiarový a chemický. Na SR Ti majorita firiem urobí len žiarové pozinkovanie a žiarové pozinkovanie Ti zdeformuje plechy. A nezabudni, že pozink ak chceš zvárať, musíš aj tak zbrúsiť.
Ak sa nechceš babrať v elektrike, tak fakt prehoď len blok, ako Ti poradil Libor. Cez to všetko si už ale v oblasti GO motora, takže najskôr by som si zistil v akom stave je Tvoj 3 rib blok a kľuka a až potom by som kupoval niečo z druhej ruky, lebo na tom asi aj tak budeš musieť robiť aspoň prvostupňové výbrusy a kupovať nové ložiská a piesty. No a keďže ako píšeš neccheš na tom chodiť na okruhy, tak Ti origo BlueTop bude v pohode stačiť.
Inak ak už si bol v kontakte s Liborom, tak sa ho opýtaj či by Ti ten motor nedal rovno dokopy on - síce Ťa bude stáť nejaké peniaze preprava toho motora, ale budeš mať istotu, že Ti motor urobil chlap, ktorý vie čo robí a nie len robí čo vie...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa ondrik » Utorok, 6. Septembra 2016, 11:42

Ty si zo Ziliny? Niekedy buduci rok asi budem aj ja potrebovat dobreho lakyrnika, tak potom dojdem okuknut referenciu ;-)
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Ivan70 » Utorok, 6. Septembra 2016, 12:12

Ano uz som sa rozpraval o pozinkovani aj o ziarovom aj chemickom. Motor budem urcite riesit s liborom. A som zo Ziliny takze kludne sa zastav mam 2 fakt dobrych.

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od používateľa Thomas » Utorok, 6. Septembra 2016, 12:44

Ivan gratulujem aj ja a pevné nervy, nech Ťa nadšenie a chuť neopúšťajú.

Rasťo, správny prístup a dobré info ;-)

Asi by sa patrilo to presunúť medzi naše káry..
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia

Príspevok od používateľa grexos » Utorok, 6. Septembra 2016, 19:49

Presunul som to a premenoval :)
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

libor12
toyoťák
Príspevky: 611
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Júna 2010, 19:42
Bydlisko: Dobříš

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia

Príspevok od používateľa libor12 » Utorok, 6. Septembra 2016, 22:01

Na opiskovanou karoserii ihned nanest pragokor metal E a je po starostech no a jinak už tady padlo víceméně vše.
corolla ae92gti
celica ra61

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia

Príspevok od používateľa Ivan70 » Streda, 7. Septembra 2016, 10:11

No takze, vcera som bol pozriet druhu ae86. Je vo velmi podobnom stave ako moja, no skoda ze som o nej nevedel skor kedze je lacnejsia. Nenarobim nic. Vcera prisli svetla, blatniky, lemy. Dnes prisla sada tesneni na motor, tesnenie svetiel, filtre, a podobne. Ked pridem domov popridavam foto ako pokracujeme :)

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 7. Septembra 2016, 10:33

daj infosky kde je :D
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia

Príspevok od používateľa Ivan70 » Streda, 7. Septembra 2016, 13:09

grexos napísal:daj infosky kde je :D
mas ss

Ivan70
panic
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia

Príspevok od používateľa Ivan70 » Streda, 7. Septembra 2016, 15:54

Takze vcera prisli blatniky, lemy, svetla(samozrejme nahrady) a dnes prisla zasielka s kompletnymi tesneniami do motora, tesnenie na zadne svetla, TRD 2 olejove filtre, jeden termostat(do zasoby) vzduchovy filter a ukazovatel fukania vzduchu kedze povodny je zlomeny :) uvidime ci budu blatniky a lemy sediet tu su foto: :D

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia

Príspevok od používateľa Rasťo » Štvrtok, 8. Septembra 2016, 06:09

Neboj nič - ono Ti tú plecharinu šikovný klampiar v pohode dopasuje - toho by som sa moc nebál. Osobne by som skôr mal obavu či budú sedieť všetky tesnenia...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných