Lex IS200 (3X)

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
mi16
začiatočník
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Júla 2012, 08:58
Bydlisko: Bratislava

Lex IS200 (3X)

Príspevok od používateľa mi16 » Streda, 15. Januára 2014, 10:24

Takze po dvoch rokoch co bludim po tomto fore, som si konecne nasiel cas aby som predstavil svoje (ex)auticka
Zelene auticko som kupil mierne burane na lavu prednu stranu(airbagy ok, karoseria nepokrutena), bolo akurat potrebne vymenit chladic, naraznik, svetlo, blatnik a kapotu(auto kupovane od znamého,takze som vedel presne co a jak oblo na nom robene) Bohuzial v nasich koncinach najst nejake karosarske diely bolo takmer nemozne. Tak sa rozbehlo hladanie po internete, az sa nasiel vhodny darca organov, jednalo sa o vozidlo z UK nachadzajúce sa v Bratislave, ale s chybou motora. Majitel si nedal pozor na teplotu motora, a doslova ho zavaril(vybava: aut. prevodovka, polokaza, el.sedacky, siber a pod). Nastalo preskladavanie dielov na dvore, az sa to konecne podarilo do finalovej podoby... Prebiehlo aj par optickych zmien, ako su napriklad spodny predny podnaraznik, led zadve svetla, a original disky r17, prehodene z anglickeho modelu strieknute bohuzial nekvalitne ciernym matnym sprejom. Auto malo pomerne beznu vybavu, elektricku polokozu a to je asi akurat tak vsetko (nie sport verzia)
Auticko som si uzival skoro rok a pol, vzdy dostalo co potrebovalo (menene od brzd, cez spojku, rozvody, predna naprava a akurat osm sa chystal na zadnu).
Dna 7.10.2013 o 14:00 ale prisiel zlomovy bod. Auto som akurat dopastoval s tym, ze ho zavriem na mesiac do garaze(o 16:00 som mal vyrazit do BA). Co cert ale nechcel, cestou domov, 300m od baraku, kde sa tu sa vynoril na krizovatke maly cerveny yaris, s priblizne 65 rocnym panom za volantom( klasicka krizovatka.. z lava bola stopka a ja som siel po hlavnej,). Ten si nevsimol velku cervenu znacku s bielym napisom. Brzdit uz nemalo zmysel tak som sa len stiahol doprava, uz som si myslel ze som presiel a v tom momente smyk, supa o stlpik, zrkadlo a o plot. Vystupil som z auta plny nervov, ale spravat sa samozrejme viem. Takze som na pana ani nekrical ani nenadaval, predsa su to len plechy a v tom momente som bol rad ze som nikoho nezabil. Pan sa snazil zvalit vinu na mna, ze som isiel 100km/h - predsa somar niesom, chodim tamad dennodenne moja rychlost bola max 50, tak ako som tvrdil a tak to odhadol aj nehodovkar). Takze nastalo privolanie policajtov.... do hodinky prisiel nehodovkar... vinnika nehody pustili na hodinu prec, aby si siel po peniaze na pokutu (nakoniec som sa dozvedel ze mal znamych vyssie, takzeboh vie co vsetko sa stihlo za tu hodinu vybavit). Dostal 150e pokutu, ja som skoncil s autom na srot a jemu trebalo opravit naranznik kapotu a drziky svetiel. Ale asi to tak malo byt.
Nastali natahovacky s poistovnou, paru neuspesnych odvolani. Medzi tym som sa zacal informovat u klampiarov..."Ano opravit by to slo, ale cena opravy s celolakom okolo 3000e bez dielov)... to ma trochu odradilo, predsa to je stale len burane auto... takze dva mesaice som sa preklikaval internetom, od nas, cez cechy, rakusko, svajciarsko a nemecko.
Az raz skocil celkom podareny modry lexus v nemecku v celkom dobrej cenovej kategorii. len tak zo srandy som poslal mail v anglictine, a hned vecer mi niekto volal. nastala komunikacia po mailoch, a po paru dnoch som vyrazil 1000km z ba do nemecka. jedna sa tiez o rv1999 ako zeleny, naviac vo verzii sport. vybava obdobna, polokoza, elektricka len lava sedadacka+ gps navigacia, ta u nas nefunguje nakolko niesu mapy, teda aspon o nich neviem, tak gps displey som si nahradil odkladacou skrinkou. Je na nom dost prace, ale dufam ze nic take, co by sa nedalo odstranit chvilkou casu.

AJ by som rpidal fotografie, ale moze mi niekto to spravy napisat ako, skusenosti mam len s inym forom a tam to slo rovno ako priloha. dikes.

mi16
začiatočník
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Júla 2012, 08:58
Bydlisko: Bratislava

Re: Lex IS200 (3X)

Príspevok od používateľa mi16 » Streda, 15. Januára 2014, 10:55

Obrázok darca organov, rok 2000/01.. automat, siber, polokoza,navy...

mi16
začiatočník
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Júla 2012, 08:58
Bydlisko: Bratislava

Re: Lex IS200 (3X)

Príspevok od používateľa mi16 » Streda, 15. Januára 2014, 10:57

fotka z roku 2009
Obrázok
a este jedna
Obrázok

mi16
začiatočník
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Júla 2012, 08:58
Bydlisko: Bratislava

Re: Lex IS200 (3X)

Príspevok od používateľa mi16 » Streda, 15. Januára 2014, 11:00

a takto auticko vyzeralo az do nehody
Obrázok

Obrázok

Obrázok


fotky modreho este poraidne nemam, ale casom popripadavam nieco, a pomaly budem doplnat pribeh..:)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Lex IS200 (3X)

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 16. Januára 2014, 19:39

Mno tak konecne pribeh :) Este som zvedavy na toho modreho, ale tak podla popisu skusenosti s prerabkou uz mas takze by to nemusel byt az taky porod kym to dotiahnes do uspesneho konca :) Inak elektricku sedacku mam aj ja len jednu, ale nikdy som to neriesil ako problem. Aj tak sedim vzdy za volantom :D Tak nech si toho modreho pekne uzijes.. ;-)

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Lex IS200 (3X)

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 16. Januára 2014, 19:40

esteze mas sedaciek doma plnu kopu full elektrickych a ja tu s roztrhanou jazdim :twisted: ;-) ;-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

mi16
začiatočník
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Júla 2012, 08:58
Bydlisko: Bratislava

Re: Lex IS200 (3X)

Príspevok od používateľa mi16 » Piatok, 17. Januára 2014, 20:01

Tak ako modry ma od cukrika daleko, ale tak co by som chcel za tie peniaze vsak.... bohuzial po maturovani s kadecim(cievky, sviecky, klapky, sanie...) modry stale triasol na volnobeh.. motor ma polovicne tlaky na dvoch valcoch... takze pojde druhy motor... po odvovodneni to bolo vsetko sposobene tym, ze povodny majitel zanedbal splynovac....
karoseria vcelku okey...pravy blatnik striekany a kapota (na tej posupany lak) a pred koncom laveho podbehu sa ukazuje trosku hrdza(kamos ma tiez modry sport a ma hrdzu na tom istom mieste na opacnej strane)... ale ci este nieco neskoci neviem, este osm auto za ten mesiac neumyl lebo ked niesom v skole, v robote tak len do neho supem...
porod? dufam, ze to uz budu len prkotiny, ked vymenim ten motor... na vsetko treba cas a v poslednom rade aj trosku penazi.

gabko... noo ja zato nemozem :P kolko aut tolko sedaciek :P

nevie niekto ci existuju nove mapy v SR do "malej" navigacie v SR?

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Lex IS200 (3X)

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 17. Januára 2014, 20:08

Pokial viem tak navi (mapy) do tychto ISiek nema zmysel riesit. V dnesnej dobe smartphone-ov Ti spravi lepsiu sluzbu navigacia v nom a nemas problem so ziadnymi mapami, update-mi a pod. O financnej uspore ani nehovorim.

mi16
začiatočník
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Júla 2012, 08:58
Bydlisko: Bratislava

Re: Lex IS200 (3X)

Príspevok od používateľa mi16 » Piatok, 17. Januára 2014, 20:09

tak a toto je modry, fotka este od predchadzajuceho majitela.... samozrejme auto som bral bez tych cudesnych 18-19tok...

https://imagizer.imageshack.us/v2/890x6 ... 3/fhpt.jpg

mi16
začiatočník
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Júla 2012, 08:58
Bydlisko: Bratislava

Re: Lex IS200 (3X)

Príspevok od používateľa mi16 » Piatok, 17. Januára 2014, 20:19

ja som uz i tak displey nahradil odkladacou skrinkou...:) este vymenim stredovy tunel, lebo je tam ten dialkovy ovladac.. ale to az casom... esteticke probelmy ma momentalne netrapia..

mi16
začiatočník
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Júla 2012, 08:58
Bydlisko: Bratislava

Re: Lex IS200 (3X)

Príspevok od používateľa mi16 » Streda, 22. Januára 2014, 18:15

tak modry uz lieta ako vystreleny z praku... zda sa, ze problemy konecne pominuli.
problem vsak bol s centralom, ktory prestal z nejakych dovodov fungovat, ale vdaka navodu od "mitomito" opat vsetko ide ako ma :)

mi16
začiatočník
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Júla 2012, 08:58
Bydlisko: Bratislava

Re: Lex IS200 (3X)

Príspevok od používateľa mi16 » Streda, 22. Januára 2014, 18:15

tak modry uz lieta ako vystreleny z praku... zda sa, ze problemy konecne pominuli.
problem vsak bol s centralom, ktory prestal z nejakych dovodov fungovat, ale vdaka navodu od "mitomito" opat vsetko ide ako ma :)

mi16
začiatočník
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Júla 2012, 08:58
Bydlisko: Bratislava

Re: Lex IS200 (3X)

Príspevok od používateľa mi16 » Streda, 5. Februára 2014, 19:34

"mit winterfelgen"

Obrázok

mi16
začiatočník
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Júla 2012, 08:58
Bydlisko: Bratislava

Re: Lex IS200 (3X)

Príspevok od používateľa mi16 » Sobota, 22. Februára 2014, 12:11

tak a nastavaju komplikacie s prihlasenim... KO,STK a EK bez problemov.. den na to som siel na obvodny urad... vsetko okey.. s tym ze maju na to lehotu max desat praocvnych dni... samozrejme mi bola ponuknuta moznost do dvoch pracovnych dni ale za priplatok 200e, a to som hned zamietol...bolo mi povedane ze do 14 dni (kalendarnych) musim vozidlo prihlasit na policii, inak budem musiet vykonat opat KO... ale to sa mi akosi nechce verit... vcera o desiatej doobedu mi zavolali, ze mam papiere konecne hotove, lenze to som bol v praci, a samozrejme urady boli otvorene len do 12tej... takze zas nic.. snad sa mi to uz konecne v pondelok podari hodit na SV znacky...

mi16
začiatočník
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Júla 2012, 08:58
Bydlisko: Bratislava

Re: Lex IS200 (3X)

Príspevok od používateľa mi16 » Štvrtok, 6. Marca 2014, 10:36

"nova" siva kapota, nakolko modra mala popraskany lak na viacerych miestach
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní