Toyota Corolla e11 4age Silvertop

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
petersvk
panic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Utorok, 5. Novembra 2013, 19:55

Toyota Corolla e11 4age Silvertop

Príspevok od používateľa petersvk » Utorok, 5. Novembra 2013, 21:52

Ahoj volám sa Peter mám 17 rokov a mojou záľubou su auta konkrétne Toyoty. K tejto značke som bol vedení od malička vlastnili sme dve verzie e11 3dverovu aj 5dverovu potom si otec plnil sen tak sme vlastnili Landcruiser 70,73,80,100 a aktualne máme Landcruiser 120 3,0 D-4D a Avensis 1,8 vvt-i. A teraz vam poviem ako som sa dostal k svojmu autu. Zhruba pred dvoma týždnami som bol jazdit na horskom bicykli na juhu slovenska kde som sa videl s dlhoročným kamarátom milovníkom BMW avšak bol tam zrovna na tejto corolle na prvý pohľad som sa do nej zamiloval a potom čo mi povedal že je na predaj mi dal naozajstného chrobaka do hlavy najskvor som ju ale nechcel kupovať nakoľko 18 budem mať až o rok ale predsa len nedalo mi to spať že by takato krasna corolla mala padnúť do rúk niekomu inemu ako mne. Tak som teda ocovi skusil navrhnúť že mam dáke peniaz a či by mi zhruba tretinu na auto nepožičial. Na moje prekvapenie nemal žiadne námietky tak som teda z majitelom dohodol stretnutie a na druhý deň sme sa šli na nu pozriet nemali sme moc času nakoľko som sa ponáhľal do autoškoly ale stihly sme sa odviezt pozreť motor podvozok a ostatne veci. Auto vyzerá v poriadku podvozok lak v 100 percentnom stave v motore niekde v okoli prevodovky uniká trochu oleja ešte musim presne zistiť čo a hned ako si nejake peniaze našetrím to spravím. Inak auto vrči pekne drži si otáčky na ceste sedi perfektne takže som bol zamilovany ešte raz toľko. Tak a prešiel týžden a už som sa spolu s otcom viezol v mojom prvom aute domov bol som celý deň bez seba večer som v nej sedel 2 hodiny a obdivoval tu krásu :D . Perlička nakoniec po preštudovani tohto fóra som sa dozvedel že auto patrilo členovi C3rn0. Tak dúfam že mi bude tiež robit takú radosť ako jemu. Na aute su teraz OZ racing disky na toyo gumách. Zatial pridám len jednu fotku nakoľko je vonku škaredo a nedarí sa nič pekne odfotiť dúfam že sa počasie ale zmení a budem môct s fotákom niečo vyčarovať.
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Toyota Corolla e11 4age Silvertop

Príspevok od používateľa ondrik » Streda, 6. Novembra 2013, 01:51

No, vitaj v klube...
A kedze si zo Ziliny ako pozeram, dufam ze budes castym ucastnikom buducich "minizrazov ZA a okolie" :mrgreen:
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

petersvk
panic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Utorok, 5. Novembra 2013, 19:55

Re: Toyota Corolla e11 4age Silvertop

Príspevok od používateľa petersvk » Streda, 6. Novembra 2013, 07:06

Hned ako spravim vodicak sa budem zrazov urcite zucastnovat. :D

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Toyota Corolla e11 4age Silvertop

Príspevok od používateľa tofak » Streda, 6. Novembra 2013, 10:02

Aj aj ta vitam, ked som zbadal ZA tak ma to potesilo, ze na nasich (ja+stanka+ondro) micro zrazoch pribudne dalsi clovek.

A kedze mas Toyotu a vtedy je vsetko mozne, na zraz mozes chodit aj bez vodicaku!!!

Presnejsie povedane mi prideme k tebe, zjeme ,vypijeme vsetko a potom sa vyspime aj v psej bude. TAK TOTO BOL VTIP

:shock: :roll:
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Corolla e11 4age Silvertop

Príspevok od používateľa Legon » Streda, 6. Novembra 2013, 10:23

Gratulujem a tesim sa, ze sa nestratila niekde do zlych ruk ;)

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Toyota Corolla e11 4age Silvertop

Príspevok od používateľa kuki » Streda, 6. Novembra 2013, 12:51

Vitam ta aj ja. Krasne si to spisal, vdaka. Citit z toho velke zapalenie a nadsenie. Okolo tejto Corolly som chodil kazdy den do prace, kym bola este C3rn0va, takze ju mam riadne nakukanu. Uzivaj
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Toyota Corolla e11 4age Silvertop

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 8. Novembra 2013, 18:01

Nuže vitaj.. ja ako bývalý žilinčan sa teším, že zase pribudol niekto v tejto oblasti. Rád sa pripojím ku stretku ak budú u mňa priaznivé okolnosti ;-) Tak nech auto slúži a pamätaj - pomaly ďalej zájdeš.

petersvk
panic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Utorok, 5. Novembra 2013, 19:55

Re: Toyota Corolla e11 4age Silvertop

Príspevok od používateľa petersvk » Nedeľa, 10. Novembra 2013, 20:38

Keby chcem jazdit ako hulvát kúpim si golfa ako 90percent mladých ludí :D

Používateľov profilový obrázok
Sebastian
začiatočník
Príspevky: 150
Dátum registrácie: Sobota, 31. Mája 2008, 22:01
Bydlisko: Banska Bystrica-Nemce

Re: Toyota Corolla e11 4age Silvertop

Príspevok od používateľa Sebastian » Nedeľa, 10. Novembra 2013, 21:29

Vitaj. Prajem vela stastnych km. Kupil si fajn kusok.

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Toyota Corolla e11 4age Silvertop

Príspevok od používateľa tofak » Pondelok, 11. Novembra 2013, 09:15

Ale pomaly to vela zere a tie nervy. Ked je motor teply tak si nieco pyta a 1500ot/min. to neni. Vsetci znamy co poznaju zvuk tvojho motora uz musia vediet ze ides ty.. a ta pasivna bezpecnost!!! chodci si vyhodia z hlavy prejst cez cestu mimo prechod ked v okoli zhucis, cyklisti sa zrazu daju do jednej lajny :razz:, z vedlajsej (a niekedy aj na hlavnej) ti ziadne auto nevbehne do cesty.....
Pred autom maju mat vsetky slabe clanky premavky respekt a tak je to bezpecne a spravne a tym nemyslim ze to automaticky znamena 80v meste, NIE ide to aj pri dodrziavani vsetkych pravidiel.
Takze 50, ale hned!
A nechcem nikoho provokovat, ani na nieco zle nabadat, ale kto zazil vie o com hovorim.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

petersvk
panic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Utorok, 5. Novembra 2013, 19:55

Re: Toyota Corolla e11 4age Silvertop

Príspevok od používateľa petersvk » Štvrtok, 14. Novembra 2013, 19:18

Dneska som sa prvy krát viezol na aute a môžem vám povedať že je to nádherny pocit :D Akurat počas jazdy som si všimol par chýb kontrolka airbagu raz za čas svieti na prístrojovke a niečo divne cvaká dalej raz za čas s autom pri menšich otáčkach a nižšej rýchlosti divne trhá čo neviem či nieje normálne pri nižších otáčkach kedže som nikdy podobný motor nešoféroval každopádne nad 4tis ot to je peklo ! :twisted: :twisted: dalej mi auto trochu taha do prava čo dúfam bude iba problem vyvaženia alebo tlaku pneumatik a v neposlednom rade ručna brzdi trochu slabšie ale inak som velmi rád že som si ho kúpil a dúfam že tieto nedostatky odstránim :)

Používateľov profilový obrázok
Sebastian
začiatočník
Príspevky: 150
Dátum registrácie: Sobota, 31. Mája 2008, 22:01
Bydlisko: Banska Bystrica-Nemce

Re: Toyota Corolla e11 4age Silvertop

Príspevok od používateľa Sebastian » Štvrtok, 14. Novembra 2013, 20:22

Ahoj. No je to 16v to znamena ze si pyta trosku viac otacok pri rozbiehani. Co sa tyka cvakania treba blizsie urcit odkial to ide.
Co sa tyka airbagu je to zrejme cidlo. Ale neboj nic airbagy v autach vydrzia aj tak len 10 rokov. Ak neboli menene tak aj tak nefunguju. To som pocul. Co sa tyka tahania do strany je to bud tlak v pneu alebo geometria auta. Na tahanie doprava ti staci jeden vacsi vymol na ceste. To ze je to peklo ti verim. Mal som podobnu ale 1,3 4efe s vykonom len 63kW a viem ze to uz bolo neskutocne ked som pridal. Drzim palce. Davaj si pozor!

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Toyota Corolla e11 4age Silvertop

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 14. Novembra 2013, 20:25

Zle si pocul... resp nieje to pravidlo, videl som aj 20rocne auta s buchnutymi bagmi pri nehode...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Sebastian
začiatočník
Príspevky: 150
Dátum registrácie: Sobota, 31. Mája 2008, 22:01
Bydlisko: Banska Bystrica-Nemce

Re: Toyota Corolla e11 4age Silvertop

Príspevok od používateľa Sebastian » Štvrtok, 14. Novembra 2013, 22:02

Tak som tam kde som bol predtym :-)

petersvk
panic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Utorok, 5. Novembra 2013, 19:55

Re: Toyota Corolla e11 4age Silvertop

Príspevok od používateľa petersvk » Štvrtok, 14. Novembra 2013, 22:32

Zajtra odmeram tlak a uvidime sebastian ešte ta opravim moja corolla je 20v 1.6 silvertop 160 ps :twisted: co sa toho trhania týka nemam problem pri rozbiehani ale na tej 4 a 5tej rychlosti okolo 2000 otáčok vtedy autom mierne škube. Cez vykend ma byt pekne tak berem fotak a nieco nafotim :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných