Bobro - Corolla E10

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Bobro
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Marca 2013, 18:48
Bydlisko: Snina

Bobro - Corolla E10

Príspevok od používateľa Bobro » Utorok, 26. Marca 2013, 20:09

Zdravím. Som tu na klube nový a chcel by som vám niečo povedať o mojom miláčiku. Je to Corolla E10, rok výroby 94, motor 4E-FE, 65 kW, nabehaných momentálne 228 000 km. Podarilo sa mi ho kúpiť za 220 eura (!), keďže bývalý majiteľ sa ho chcel zbaviť a čo sa týka plechariny, je v dosť zúboženom stave. Čuchnutý bok od kamiónu, zlúpaná strecha a samozrejme hrdza. Čo je však hlavné, motor je vo výbornom stave, štartuje bez problémov, na voľnobehu ho skoro ani nepočuť a ťahá krásne. Výbava je social, iba dorábaný centrál a rádio. Pomaličky si ho dávam doporiadku, bohužiaľ, keďže mám iba 18 rokov a som školopovinný, mám dosť obmedzený rozpočet. Prikladám nejaké foto, ako vyzerala, keď sa kúpila:

Obrázok

Obrázok

Spomínaný čuchnutý bok:
Obrázok

A interiér:
Obrázok

Ďalšie foto budem pridávať postupne.

Bobro
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Marca 2013, 18:48
Bydlisko: Snina

Re: Bobro - Corolla E10

Príspevok od používateľa Bobro » Utorok, 26. Marca 2013, 20:34

To, čo ma na tom najviac trápi...

Obrázok

Provizórne som to zakryl montážnou penou a zatmelil, aby to nebolo tak na očiach. Druhý blatník bol už tiež chytený, takže aj tam putoval git. Ďalej sa mi podarilo zohnať použité dvere za dobrú cenu a nejaké tie puklice. Vyzerá to asi takto:

Obrázok

Samozrejme som tam chcel aj nejakú hudbu. Brat mal doma skoro nové rádio Sencor. Mal ho asi mesiac vo svojom aute, potom mu z ničoho nič prestalo fungovať, tak si kúpil druhé. Sencor mi dal, opravil som si ho, problém bol v studenom spoji jedného spínača na plošáku, takže pájkovačka do ruky a rádio ide ako nové. :) Ináč je na predaj, ak by náhodou niekto chcel.

Obrázok

Do dverí som kúpil 13 cm 150W Xplody, ktoré som krátko na to predal. Nedalo sa to počúvať. Tak som zohnal za symbolickú cenu 16,5 cm 160W Pioneerky a hneď to bolo lepšie. Do zadnej dosky putovali 200W 4-pásmové ovály Sony. A ako darček pod stromček, aktívny subwoofer Sencor. Hrá to slušne, keďže som ale dosť zaťažený na zvuk, plánujem kvalitnejšie autorádio a do dverí ešte výškače. Uvidíme.

Bobro
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Marca 2013, 18:48
Bydlisko: Snina

Re: Bobro - Corolla E10

Príspevok od používateľa Bobro » Utorok, 26. Marca 2013, 20:51

Pod stromček som tiež dostal chýbajúce hodiny do palubovky a znak Toyota vzadu. S autom som zatiaľ maximálne spokojný, jediná vec, čo sa mi pokazila, je termostat. Spotreba oleja mi vychádza približne 1l/10000km. Pred nedávnom sa mi podarilo kúpiť 15" elektróny aj s pneu za parádnu cenu. Akurát, že sú dosť nevhodných rozmerov na Corollu, 7Jx15, ET 30. Pri prepružení mi šúchajú o vonkajší falc blatníkov, takže ho asi budem musieť zrezať. Vyzerajú ale krásne. Aktuálne foto:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: Bobro - Corolla E10

Príspevok od používateľa Legon » Streda, 27. Marca 2013, 01:01

Nech dobre sluzi a robi radost ;)

Používateľov profilový obrázok
smugi
panic
Príspevky: 105
Dátum registrácie: Streda, 12. Januára 2011, 09:51
Bydlisko: Rimavska Sobota-Norway(Hamar)

Re: Bobro - Corolla E10

Príspevok od používateľa smugi » Streda, 27. Marca 2013, 23:35

vitaj v skvelej rodine. Moje prve auto vyzeralo horsie a tiez bolo trafene z boku,ak si ju chces nechat, tu hrdzu porob poriadne inak to potom bude stat ovela viac penazi...viem ake to je mat 18 a prazdnu nadrz :) Tak uzivaj a pomaly na cestach, nech je vidiet,ze majitelia Toyotiek maju brain 8)
Good drivers have dead flies on the side windows. (Walter Röhrl)
"For a pure sports car, it must be internal combustion" (Mazda Motor Corporation's sports car chief Nobuhiro Yamamoto)

toyota MR2 MK1...nova laska

Bobro
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Marca 2013, 18:48
Bydlisko: Snina

Re: Bobro - Corolla E10

Príspevok od používateľa Bobro » Štvrtok, 4. Apríla 2013, 21:53

Ďakujem. Ten pocit s takmer prázdnou nádržou mám už dosť dlho. :) Aktuálna foto z tej lepšej strany:

Obrázok

Bobro
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Marca 2013, 18:48
Bydlisko: Snina

Re: Bobro - Corolla E10

Príspevok od používateľa Bobro » Štvrtok, 18. Apríla 2013, 20:15

Potlesk pre slovenské cesty...

Obrázok

Len dúfam, že nezohlo elektrón.

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Bobro - Corolla E10

Príspevok od používateľa Srandista » Štvrtok, 18. Apríla 2013, 20:42

WTF, to bolo co za supu? :shock:
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Bobro
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Marca 2013, 18:48
Bydlisko: Snina

Re: Bobro - Corolla E10

Príspevok od používateľa Bobro » Štvrtok, 18. Apríla 2013, 20:56

Práveže som išiel pomaly, asi 40. Bolo to v zákrute, krásny neoznačený výtlk. Len sa modlím, aby neohlo elektrón. Čo narobím, príliš nízky profil na naše východniarske cesty. Dnes som znova prezul na zimné, šporím na nové pneu.

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Bobro - Corolla E10

Príspevok od používateľa Thomas » Piatok, 19. Apríla 2013, 08:47

Poteší... :?

Ja som požičal auto kamarátovi a vrátil mi ho s bublinou, ohnutým diskom a nápravou...
Včera známy na Audi S8, 2x disky + gumy, atď,atď... takže nie len na východe 8) Keby som na Corolle nemal také balóny tak už tiež nejazdím.. Blížime sa Ukrajine nielen životnou úrovňou ale aj cestami..

Inak pozri autobazar, tam sú gumy bežných rozmerov za smiešne ceny, a dúfam že disk je OK ;-)
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Bobro
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Marca 2013, 18:48
Bydlisko: Snina

Re: Bobro - Corolla E10

Príspevok od používateľa Bobro » Pondelok, 3. Júna 2013, 16:31

Strach o technický preukaz ma donútil ku zmene diskov, keďže policajti v Snine poslednú dobu dokazujú fakt neuveriteľné veci... :)

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Gabo
toyoťák
Príspevky: 972
Dátum registrácie: Streda, 31. Mája 2006, 16:53
Bydlisko: Nitra

Re: Bobro - Corolla E10

Príspevok od používateľa Gabo » Pondelok, 3. Júna 2013, 16:37

To auto má hodnotu asi 3x vyššiu, za akú si ju kúpil :) Samozrejme aj to je málo, lebo Felície sú na jej úrovni... :(
Toyota Auris TS Hybrid 2016
ex: Toyota Corolla e10 1995
ex: Honda Accord Tourer 2007

Bobro
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Marca 2013, 18:48
Bydlisko: Snina

Re: Bobro - Corolla E10

Príspevok od používateľa Bobro » Pondelok, 3. Júna 2013, 16:58

Hej, no. :) Dohadujem si už nejakú brigádu na leto, takže ho dám doporiadku, čo sa týka plechariny. Akurát, že mi odchádza spojka a začala mi klepať stabilizačná tyčka vzadu, takže ďalšie výdavky. Už nech je leto. :)

Používateľov profilový obrázok
Fergio
nula
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pondelok, 6. Marca 2017, 10:26

Re: Bobro - Corolla E10

Príspevok od používateľa Fergio » Štvrtok, 1. Februára 2018, 11:03

Serbus Bobro neviem ako dalej pokracujea s obnovov toyoty ale ti prajem uspesne vela kylometrou a neboj sa do tvojho auta investovat,lebo aj ja mam podobne,jedno ta uistujem,ze ked sa budes o neho starat tak ti este dlho dlho posluzi,daj na auticko pozor,je ich malo a su to skvele motory,s tych najlepsich ake toyota vyrabala,a jedno ti poradim,kupuj len original diely a iridiove sviecky denzo a sportovu vlozku filtra K&N a kvalitny olej a neboj sa sem,tam natankovat kvalitny benzin V-paver+100 alebo max-motionOMV.

Používateľov profilový obrázok
Fergio
nula
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pondelok, 6. Marca 2017, 10:26

Re: Bobro - Corolla E10

Príspevok od používateľa Fergio » Štvrtok, 1. Februára 2018, 11:14

FB_IMG_1491675757626.jpg
FB_IMG_1491675757626.jpg (14.88 KiB) 6911 zobrazení

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných