havran - celica 2.0 gti st182

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
havran
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Februára 2013, 16:33
Bydlisko: Michalovce

havran - celica 2.0 gti st182

Príspevok od používateľa havran » Utorok, 26. Februára 2013, 20:08

Zdravím vás Toyoťáci, chcem vám predstaviť moju novú čeldu, auto mám ešte len krátko...cca týžden, takže žiadne väčšie zmeny sa zatiaľ nekonali, ale časom sa budem snažiť to tu aktualizovať.

Ako asi každý majitel týchto krások, aj ja som posadnutý autami jpn produkcie, takže ihned po 18-tke a po skončeni vodičáku som si začal hladať svojho japonca. Vtedy síce ešte nevydalo na niečo lepšie tak som jazdil na Honde civic 1.4 16v...ale čas plynúl, honda šla do sveta, a začal som sa obzerať po dalšom japoncovi, ale tentokrát som už chcel ozajstný športiak...čo celica rozhodne je.Pri hladaní mojej nastávajúcej som sa dostal náhodou, v ponuke nebolo skoro nič čo by sa oplatilo, potom som založil tému tu v klube, že kúpim celicu...(ešte z nickom lukyn0...zabudol som heslo) to bolo pred pár týždnami, no tu sa tiež žiadna ponuka neobjavila tak som si dal inzerát na bazoš...bez dajakej vidiny úspechu že sa niekto ozve.Nakoniec mi ale zazvonil telefón a jeden pán z Ke mi ponúkol presne to čo som chcel...celicu 5g 2.0 gti v pôvodnom stave, za priaznivu cenu a nemal som to aspon cez cele slovensko.Jeho čelda nebola nikde inzerovaná, vpodstate ju ani dajak horlivo nepredával, ale dakujem mu zato že sa mi ozval.Lenže ked som si po auto išiel ani som netušil ako vyzerá, lebo som nemal žiadne fotky, ale od slov majitela bolo všetko v poriadku, a tak, za pokus nič nedám...:) Ale pri prvom pohlde nanu som vedel že ju vezmem...nebolo očom :D

takže je to Toyota celica motor 2.0 3s-ge 115kw, čiže st182-ka, je to ročník 1990, ajked papierovo je to 1998..:D kedže do roku výroby napísaly dátum ako je na prvom zápise na SK. Podla bývaleho majitela je to švajčiarska verzia, či je to pravda neviem...až tak podrobne sa vtom nevyznám.
Výbavu to ma celkom bohatú, jedine čo ma štve je že nemá šíber...na ktorý som si z hondy zvykol..ale zato ma klímu, el.okná a zrkadlá, nastavitelný volant, nastavitelná vodičova sedačka...neviem či je to všetko základ alebo je to niečo viac ale ja som spokojný, a ešte jej chýba ABS...čo by sa dakedy tiež zišlo :mrgreen:

Do budúcna neplánujem žiadne velke zmeny s autom..len chcem vychytať všetko čo jej chýba k dokonalosti...a čo dalej, to je budúcnosť..popri škole to ide pomaly..:D
Hlavne chcem najprv spojazdniť audio v aute pretože pôvodny majitel dal komplet audio/radio/káble vonku. a kedže už budem musieť ťahať aj nove káble tak to spravím odzákladu spolu aj z odhlučnením...ak by tam bolo pôvodne audio tak to nijak neriešim ale ak sa mi už podarilo zohnať aj "live sound" tak to už stojí zato :twisted:
ale žiaden strach žiadne lamináty, monitory a podobne chu*oviny sa konať nebudú, lenže auto používam denne tak trošku kvalitnej muzičky nezaškodí 8)

Nazáver nejaké tie fotečky :) (prepáčte že je celé auto take zad*bane, ale v tej kose sa mi ho dvakrat pucovat nechce..:D )

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
udatné srdce :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
podrilo sa mi zohnať originálnu dosku bez dier po reprákoch...ak by niekto chcel tu "tjuningovú" nech sa ozve :D
Obrázok
Toyota celica 2.0 gti st182

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: havran - celica 2.0 gti st182

Príspevok od používateľa Srandista » Utorok, 26. Februára 2013, 20:24

Gratulujem ku kupe!

To ze nema siber by mna az tak netrapilo, kedze ma klimu. A taky Legon by ti povedal, ze bud za absenciu sibru rad, jemu dost pravdepodobne zachranila zivot/zdravie...

A co sa audia tyka... Ja som nidky za nejake extra audio v aute nebol (z povodneho som vyhodil plato s reprakmi a zabudoval som ich na povodne miesto, na novom do toho nastiastie nikto nesahal), ale zrovna v Celde by ma to asi az tak netrapilo. Predsa len, Celda uz len z povahy nie je nejake extra prakticke auto, tak to asi nie je az take hrozne... Skor krutim hlavami nad ludmi, ktory v hatchbacku zabiju polku/cely kufor nejakym "poriadnym subwacom, pyco!", ze si potom do toho nemozu dat ani nakup z vecierky... To naozaj nikdy nepochopim...

Kazdopadne staraj sa o nu, vyzera to ako pekny kusok, tak snad si s nou uzijes vela stastnych km!
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
havran
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Februára 2013, 16:33
Bydlisko: Michalovce

Re: havran - celica 2.0 gti st182

Príspevok od používateľa havran » Utorok, 26. Februára 2013, 20:43

dakujem ;-)

no jasne klima spravi svoju robotu...ale šiber ma niečo do seba...:D
a čo konkrétne sa stalo ?

ja tiež niesom žiaden hifi maniak ajked milujem hudbu...skôr naopak, mam rád pekne originálne úpravy a udržiavať auto v čo najzachovalejšom stave..ale presne preto budem robiť tu hudbu..lebo som zohnal ten live sound..čo je vlastne priplátková výbava resp. origo v gt4...takže žiaden tuning...ale kedže par reprákov znich už odišli tak to spravím pekne z novou technikou...v originalnom balení ;)
Toyota celica 2.0 gti st182

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: havran - celica 2.0 gti st182

Príspevok od používateľa Srandista » Utorok, 26. Februára 2013, 20:52

Nuz, Legon zazil havariu, pri ktorej siel cez strechu a vdaka absencii sibru mala strecha vacsiu tuhost...

Nehovorim ze siber je uplna blbost, ale jeho najvacsi prinos vidim v aute bez klimatizacie... S nou uz jeho uzitkova hodnota podla mna docela klesa...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: havran - celica 2.0 gti st182

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 26. Februára 2013, 21:21

prave ze ak tam mas siber, tak to mas este extra vystuzene... mal som to rozobrate, je to o inom kus...a celda ma pelchovy siber, takze oto viac je to bezpecne.. na IS mam sklo...

Gratulujem ku auticku, nech sluzi :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: havran - celica 2.0 gti st182

Príspevok od používateľa Thomas » Streda, 27. Februára 2013, 09:02

Gratulujem, vyzerá to na zachovalý kus, tak isto schvaľujem Tvoj spôsob úprav a postoj k autu, čo sa týka tej originality...tak bude mať aj auto vždy väčšiu hodnotu.
Mal som Celdu so šíbrom aj bez, s ABS aj bez..k tomu šíbru, je to dobrá vec pokiaľ funguje aj keď nejaké kazové neboli. Na prvom aute som si ho užíval, s odstupom času som už ani nevedel že ho mám...a hlavne pokiaľ si bez šíbru tak máš menšiu šancu že budeš mať hrdzavé zadné kapsy kvôli zapchatým odtokom..

A vyzerá že je to švajčiar podľa zadnej špz.
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
smugi
panic
Príspevky: 105
Dátum registrácie: Streda, 12. Januára 2011, 09:51
Bydlisko: Rimavska Sobota-Norway(Hamar)

Re: havran - celica 2.0 gti st182

Príspevok od používateľa smugi » Streda, 27. Februára 2013, 09:03

pripajam sa, len sa o nu staraj, umy :) a nejake pekne disky, viac by mi nechybalo. "boty delaji cloveka" 8)
Good drivers have dead flies on the side windows. (Walter Röhrl)
"For a pure sports car, it must be internal combustion" (Mazda Motor Corporation's sports car chief Nobuhiro Yamamoto)

toyota MR2 MK1...nova laska

Používateľov profilový obrázok
havran
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Februára 2013, 16:33
Bydlisko: Michalovce

Re: havran - celica 2.0 gti st182

Príspevok od používateľa havran » Streda, 27. Februára 2013, 15:44

thomas: dakujem ti, zachovala je až až na svoj vek...fakt stačí len dotahovat detaily...ale zasluhu natom má tiež bývali majitel, ktorý ju vyváral takže je bez hrdze až na jedno miestečko za zadnym kolesom na blatníku kde je pár "kopčekov" ale to sa spraví raz dva...no šíber je len frajerinka na leto..ale to abs som pocítil minule ked som si to rozbehol na rovnej ale ešte neuschnutej ceste asi na 120 a potom auto..no ja že vpohode dobrzdím, ale zrazu hned kolesá do šmiku a ledva ledva som zaním spomalil...ale uznávam že chcelo by to aj lepšie gumy...ale ako už poznamenal smugi, chce to pekne disky takže teraž už skôr rieším letné...a ak sa podarí všetko ako chcem tak to bude pecka..:)

inak by som potreboval radu, servo pri plnom vytočení do oboch strán vydáva divne zvuky..ako keby pískal remeň..môže to byť ten problém ? rozvody chcem cca o mesiac meniť tiež, tak dúfam že to nebude nič iné...
Toyota celica 2.0 gti st182

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: havran - celica 2.0 gti st182

Príspevok od používateľa Legon » Streda, 27. Februára 2013, 17:34

Gratulujem a tesim sa :-) dalsej patke ;-)
Co sa tyka siberu, mam pouzival som ho pokazil sa mi nepouzivam ho nechyba mi, budem ho opravovat ked uz tam je tak nech funguje. Inak koly siberu si obcas buchnem hlavu na retarderi aj ked mam sedacku najnizsie, lebo mam koly nemu nizsie strop mam 189 cm

K servu, mozno staci len doliat kvapalinu a odvzdusnit, tiez mi pri vacsim vytoceni na modrej celi hucalo/piskalo.

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: havran - celica 2.0 gti st182

Príspevok od používateľa tofak » Streda, 27. Februára 2013, 20:56

Aby netlacilo servo do blba proti dorazom je tam pretlakovy ventil, co prepusti nazad olej do nadoby. Piskanie je siroky pojem zvuku.
Ak je to skor bzucanie, je to ok.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Používateľov profilový obrázok
havran
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Februára 2013, 16:33
Bydlisko: Michalovce

Re: havran - celica 2.0 gti st182

Príspevok od používateľa havran » Streda, 27. Februára 2013, 21:08

Legon napísal:Gratulujem a tesim sa :-) dalsej patke ;-)
Co sa tyka siberu, mam pouzival som ho pokazil sa mi nepouzivam ho nechyba mi, budem ho opravovat ked uz tam je tak nech funguje. Inak koly siberu si obcas buchnem hlavu na retarderi aj ked mam sedacku najnizsie, lebo mam koly nemu nizsie strop mam 189 cm

K servu, mozno staci len doliat kvapalinu a odvzdusnit, tiez mi pri vacsim vytoceni na modrej celi hucalo/piskalo.
dakujem :)

tiež som rozmýšlal že vymením už cely olej serva..lebo mám doma atf dextron III..ktorý tam má ísť, len musím prísť nato kde sa vypúšťa pôvodny...nesom velmy zástanca dolievania kvapalín :D hlavne pri takom starom aute, čo je dosť možné že je tam ešte pôvodny 23 ročný olej..:D

tofak: ono to je podla mna klinovy remen, podla byvelho majitela tam rozvody menene neboly, a je to taky ostrý pisklavy zvuk..ako ked prekluzuje remen, niesom ziadny automechanik ale tak podla mna je tu pes zakopany...teda, dúfam že je to tak :D
Toyota celica 2.0 gti st182

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: havran - celica 2.0 gti st182

Príspevok od používateľa moschino » Streda, 27. Februára 2013, 22:52

Kvapalinu v posilovaci vymen nic tym nepokazis. Ta co tam je asi naozaj povodna. Vypustaci srob ci co ani nehladaj aspon co viem tak sa odpoji hadica a vypusti kvapalina... Inak gratulujem k auticku a vela usmiatuch kilometrov bez nehody :-D
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
havran
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Februára 2013, 16:33
Bydlisko: Michalovce

Re: havran - celica 2.0 gti st182

Príspevok od používateľa havran » Utorok, 12. Marca 2013, 19:19

http://www.gt4-racing.eu/index.php/toyo ... pulley-set

ludia, ano alebo nie ? ked už sa chystam na tie rozvody :P
dajake skusenosti s touto značkou, kvalita oproti origo?
predpokladam, lahsia rotujuca hmota, pomoze to najskor odozve plynu a celkovej pružnosti auta však?
Toyota celica 2.0 gti st182

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: havran - celica 2.0 gti st182

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 12. Marca 2013, 20:55

kup to ale iba ak mas navyse peniaze, nic badatelne sa konat nebude... ja som si vsimol najskor len to, ked som seriovy zotrvacnik vymenil za zotrvak z BEAMS motoru... iked velky vahovy rozdiel nebol, no bol za skvelu cenu....
Skor investuj do odlahceneho zotrvaku, tam to pocitit viacej...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: havran - celica 2.0 gti st182

Príspevok od používateľa Thomas » Streda, 13. Marca 2013, 09:02

To svetlo aj zásterky by som mal mať...
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 47 neregistrovaných