Srandista - Corolla TS

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 10. Mája 2017, 22:35

Je jasne vidiet, ze 2zzge su vo vyraznej prevahe.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa Srandista » Streda, 8. Augusta 2018, 11:37

Tak, sme stale tu, a stale zijeme.

Auto az na par drobnosti funguje ako ma, musim akurat poriesit klimu (v jednom mieste mame unik, snad to bude stacit dotiahnut, pripadne vymenit jednu trubku), a pride mi, ze jeden homokinetak to uz zacina mat pomaly za sebou.

Nedavno sme mali par kilometrovych vyroci.

Obrázok

Obrázok

Dokonca som opat v Brne stretol aj nejakeho dalsieho blazna, ako som ja.

Obrázok

Po nejakej dobe som zasa oprasil nosic, a s potesenim mozem prehlasit, ze stale funguje tak ako ma.

Obrázok

No a tu mame nasu (uz rocnu) Dianku, ktora pomaha TSku odtlacit na miesto...

Obrázok

...ako spravny model pozuje...

Obrázok

...a ukazuje, ze v buducnosti bude podobne rada sedavat za volantom ako aj ja :)

Obrázok
Naposledy upravil/-a Srandista v Pondelok, 6. Septembra 2021, 10:17, upravené celkom 1 krát.
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa kuki » Streda, 8. Augusta 2018, 13:31

Super vidiet, ze zijes, aj auto. A ako podrastla Dianka. Lebo veru podla vsetkych inych priznakov by som tipoval, ze si isiel zit s Eskimakmi a nemas dosah na civilizaciu.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 3. Septembra 2018, 20:44

kuki, na to je jednoducha odpoved - deti :D Rollka vyzera stale super a mimoriadne sa mi paci fotka s dvomi TSkami vedla.. parada 8)

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa Srandista » Pondelok, 12. Novembra 2018, 11:18

Srandista napísal: Streda, 8. Augusta 2018, 11:37 ...jeden homokinetak to uz zacina mat pomaly za sebou.
Chyba lavky, nakoniec to nebol homokinetak, ale silentblok prevodovky. Zavada poriesena, auto opat liftuje ako za mlada.

Plus sme prezuli, takze auto je opat na originalnych diskoch (to je informacia hlavne pre spidera :D ).
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 19. Novembra 2018, 17:48

Super, mas u mna plusovy bod :D :mrgreen:

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa Srandista » Pondelok, 6. Septembra 2021, 10:43

Banda, vy uz ste tu vsetci popredavali svoje Toyoty alebo co? Uplne mrtvo v tychto temach je. :shock:

My stale fungujeme, dokonca sem-tam stretnem aj podobnych blaznov, ako som ja sam.

Obrázok

Naposledy sme sa dokonca vydali aj na cyklo dovolenku a aj tuto ulohu vie TSka zastat, aj ked uz v nej potom zacina byt docela tesno.

Obrázok

No a nedavno sme prekonali velke kilometrove vyrocie.

Obrázok

No a vek a kilometrovy najazd so sebou samozrejme nesie potrebu nejakych tych oprav, tak skusim trocha rozprudit debatu.

Zisli by sa mi uz vymenit tlmice. Nejaky kvalitny tip, ktory ma financne uplne nezrujnuje?

Plus, prestal mi fungovat ostrek predneho skla. Zadne ide. Nejaky tip na to, kde moze byt chyba? Su tam dva motorceky, kazdy na jeden koniec auta, neviete?
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa AndyGTP » Pondelok, 6. Septembra 2021, 15:01

Vitajte v skanzene. Momentalne mame zatvorene, ale zanechajte nam odkaz v schranke, prosim, a niekto sa vam ozve :lol:

Ked chces setrit, tak tam daj bezne kayaby, tym nic nepokazis. Ale podla mna by si ocenil na tom aute aj nieco lepsie a Tein robi zrovna pre ZZE12 podvozok z rady Tein Street Basis. Je to velmi prijemne vyladene fabricke riesenie s prednastavenou (cize nenastavitelnou) tuhostou a nastavitelnou svetlou vyskou, ktore je urcene k pouzitiu so seriovymi gumenymi hornymi ulozeniami, ale inak je to komplet sada tlmice s pruzinami a cenovo by ta to vyslo asi niekde medzi 500-600 eurami. Skus si na to pohladat recenzie a porozmyslaj aj tymto smerom. Mne to vydrzalo na aute cca 90000km na nasich cestach a az teraz po cca 5 rokoch ci kolko je citit unavu toho materialu. Cize zivotnost porovnatelna so seriovymi tlmicmi.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa Srandista » Nedeľa, 23. Januára 2022, 21:12

Tak nakoniec to skoncilo u tych Kayab, a spolocne s nimi som vymenil aj jednu poloosu a motorcek ostrekovaca. Takze klakson trubi, stieracie stieraju, auto pruzi a ostrekuje...

Na aute su zimne papuce, a nedavno som ich nalezite otestoval stupanim zo zasnezenej doliny. Chvilku som mal stresy, ale uspesne sme to zvladli.

Obrázok

A keby bolo zle, tak furt mam v kufry retaze, ktore ma uz raz zachranili.

Obrázok

No a pozeram, ze co chvila to bude 10 rokov, co som ju kupil, fuu, neskutocne to leti...

P.S. Sakra banda (okrem Andyho), kde sa vsetci schovavate?
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa AndyGTP » Pondelok, 24. Januára 2022, 15:06

no, ked uz pocitas tie vyrocia, mne sa zda, ze uz to dlho nepotrva a "slavime" 20 rokov tohto fora (2004 myslim). Inak ked si sam polozil tu otazku prave tu, tiez som X krat rozmyslal nad tym, ze v niektorych krajinach (najma Nemecko), stale funguju entuziast fora a ma to svoje vyhody - clovek najde dost komplexne temy rozpracovane a upratane na jednom mieste. Ak ma spravca dost casu a funkcne SEO, tak to vie pomoct riesit problemy sirokemu spektru ludi. Ja osobne si myslim, ze "problem" SK Toyota fora ma viacero dovodov, pricom hlavne su: maly trh a zazemie, vysoka spolahlivost toyoty, obnoveny vozovy park, zmena komunikacnych kanalov a socialnych sieti a napokon aj zostarnute timove jadro. Pricom tie prve dva dovody by som videl ako najhlavnejsie, pretoze ked sa pozriem na Nemecko, vdaka velkemu trhu a zazemiu sa najde vzdy kvantum ludi, ktori zrovna tento sposob komunikacie, zdielania knowhow a jeho archivacie preferuje viac, nez FB a ine rychlospotrebne platformy. A takisto, ak to porovnam s BMW a VW a inymi EU (resp. "kazovejsimi") znackami vonku ci u nas, tak logicky ti majitelia maju nepreberne viac "tem", ktore musia riesit - a je jedno ci v OEM servise za velky peniaz, na zvolavacke alebo naopak doma ako DIY majster. Preto mame, logicky, maximalne par desiatok entuziastov a aj ti, v porovnani s inymi autami/znackami doslova nemaju co riesit. Nuz a prave preto ostava "len" ten socializacny efekt, ktory vsak vyprcha casom, pripadne on ani nie je taky zaujem, ako o tie samotne DIY/fix-my-fking-issue temy, ktore by mali byt vzdy jadrom takehoto fora. Ten socializacny efekt je vzdy skor taky bonus.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa fajry » Utorok, 25. Januára 2022, 08:52

tak toto ma pobavilo: "zostarnute timove jadro" :D :D :D :D
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa Srandista » Streda, 26. Januára 2022, 11:39

AndyGTP napísal: Pondelok, 24. Januára 2022, 15:06Ten socializacny efekt je vzdy skor taky bonus.
No a toto je prave to co ma mrzi. Bo prave ten socializacny efekt je to, co cloveku dovoli fungovat v ramci nejakeho auto fora bez ohladu na to, ze vobec nema auto danej znacky/uz nema auto danej znacky. A vzdy som rad v tychto topicoch cital, kto co s autom vyviedol, pripadne aj hocijake ine off-topic storky, co sa komu prihodilo. No uvidime, dufam ze sa tu este niekedy ukaze napr. taky Ondrik a pochvali sa, co noveho s tym jeho zaplynovanym Priusom, alebo kludne aj ktokolvek iny :)
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 28. Januára 2022, 10:38

tak skor je potom otazka, ze ktore temy prevazuju, alebo ktore temy by ťa (alebo ostatnych - vo vseobecnosti) zaujimali na takom fore najviac. Ja osobne si myslim, ze by to malo stale zostat prevazne v tej auto-rovine, cize skor rozne navody, skusenosti, odporucania, alebo nakup/predaj, lebo to ma najvacsi zmysel z hladiska temy a zamerania takeho fora. Tie ostatne debaty by mali byt vzdy skor podruzne. Ja niekedy, ked vyhladavam nieco, tak ocenim diskusie aj v inych forach, znackach, krajinach, atd, ak mi to pomoze usmernit moje rozhodovanie. Aby som nehovoril len vagne, tak nedavny priklad - lakovanie plastov, a toto bol docela problem u viacerych (najma nemeckych) vyrobcov, ze im pokulhavala kvalita povrchovej upravy plastov a rozne modely na to trpeli. To, ze vzdy som trochu rozcarovany, ze clovek mus brutal dlho snorit a hladat, aby v tej obrovskej internetovej zumpe nasiel nieco zmysluplne, to je zasa druha vec. Preto si vazim a ocenujem kazde upratane, tematicky a obsahovo konzistentne forum. Ale doba je ina, hnusne povrchna a fejsbučiky instáče a kktiny porazili intelekt siroko daleko :roll:

ALE - nezaznavam offtopic storky, ked uz nejaka ta chemia a komunita na fore funguje a je to dobre upratane. Preco ten socializacny efekt zamrzol? To je asi sirsi dosledok komplexnych spolocenskych zmien za poslednych 10-15 rokov. Viem, ze su ine komunity, ktore funguju stabilne, alebo su aj na vzostupe (najma rozne youngtimer/oldtimer/UScars skupiny). U nas proste plati to, ze je nas moc malo a nevznikne potom nejaka "kriticka skupina" ludi, v zmysle minimalna skupina, ktora by to tu udrziavala.

PS: ondrik ma podla mna SPLYNOVACI prius, ako spravny Hornak :lol:

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa Srandista » Streda, 9. Februára 2022, 19:18

Tak si v Brne pridavam dalsi zarez na pazbe 8)

Obrázok
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
JPS
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Sobota, 5. Marca 2022, 12:26
Bydlisko: Tisinec

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa JPS » Sobota, 5. Marca 2022, 21:27

Ahojte. Pridám aj ja nejaku fotku svojej mašiny. :) :),ale mi to nejak nejde. Vyhadzuje hlašku,že úložný pristor portalu pre prílohy je vyčerpaný a príloha má 770kb.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných