Srandista - Corolla TS

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa Srandista » Streda, 12. Septembra 2012, 11:56

Tak konecne sa mi podarilo splnit si svoj sen ^_^

Po tomto aute som tuzil uz niekolko rokov po tom, co som si povedal, ze musim niekedy v buducnosti vlastnit nejakeho hot hatcha. Mal som ale docela sibenicne podmienky, hned tou prvou (nepritomnost turba) som razom zmazol 80% trhu, a tou druhou (5 dveri) zvysnych 15%. Zostala teda Corolla TS. Dost vazne som v pociatku rozmyslal aj nad Civicom Type-R, ten bol vlastne prvy, ktory mi napadol, ked som si pvoedal, ze chcem vysoko otackovu atmosferu. Bohuzial ziaden Type-R dovazany do Europy nema 5 dveri (v Japonsku maju aspon 4 dverovy sedan), tak som rozmyslal dalej a nakoniec ma napadla spasna myslienka. Nemusim sa asi posuvat z klubu a budem moct mat svoje vysnivane auto :)

Dlhu dobu som pozeral rozne automobilove servery, kde ludia predavaju auta a vyhliadaval som tu spravnu. V CR ani v SR sa vecne nic nenachadzalo, alebo to bolo cenovo uplne prestrelene, v Nemecku ich bolo sice na vyber relativne dost, ale zas podnikat taku cestu s neistym vysledkom a potom s tymi papierovackami sa mi to veru nechcelo. Navyse, ako poniektori z vas vedia, motor 2ZZ-GE mal aj istu vyrobnu vadu, ktora sice neohrozuje samotny motor, avsak jej oprava nie je z tych najlacnejsich (nastastie to na druhej strane nie je ani prevlozkovanie motora ako u 1ZZ-FE).

Doba ubiehala, a ja som stale nenasiel ziadnu, ktora by vyhovovala mojim podmienkam. Avsak prednedavnom sme sa s priatelkou rozhodli, ze chceme kupit byt a nanho potrebujeme hypoteku. To bola docela rana. Predsa len hypoteka je docela zatah na rodinny rozpocet, a v nom by sa uz pre splacanie auta misto asi nenaslo. Stalo sa vsak nieco zvlastne. Prave v tej dobe sa v CR objavila jedna TSka, ktora plne vyhovovala mojim poziadavkam, a navyse trable s vackou si uz odtrpel uz byvali majitel, ktory o chybe vedel, a tak aj nasledovne vymienal problemove sroby, aby k poruche opat nedoslo. Bol som vo vytrzeni, to auto som chcel! A v tom prisla priatelka. A ta namiesto toho, aby ma zasypala milionmi dovodov, preco si to auto nemozeme kupit, prisla s dvomi, preco ho kupit mam. Ma 5 dveri a je bezpecnejsie. Ani si len neviete predstavit, aky balvan mi padol zo srdca. Aj ona chce nove auto!

Odtial to uz islo docela rychlo. S predavajucim som si dohodol testovaciu jazdu, a vsetko bolo jasne. To auto som musel mat! V TSke som sa uz dva krat viezol, vzdy ale len kratko a na mieste spolujazdca. Ten zazitok na mieste vodica bol ale taky intenzivny, taky iny ako vsetka bezna automobilova produkcia, ze som nemal o mojom rozhodnuti najmensich pochyb. Pre kupu toho auta som bol pevne rozhodnuty. S predavajucim sme sa dohodli na finalnej cene (prekvapivo dost zlavil) a rozlucili sme sa s tym, ze si o finalnom rozhodnuti este dame vediet. Rodicia (za co in nekonecne dakujem) mi pomohli vykryt chybajuce financie a necele 2 tyzdne po tej uzastnej jazde som uz mieril do miesta trvaleho bydliska predavajuceho, aby sme podpisali kupnu zmluvu a auto odhlasili. Odhlasenie prebehlo bez akych kolvek problemov a ja som si tak auto mohol zobrat domov. Cestou domov som po dialnici opat niekolko krat navstivil liftovu zonu, a vedel som, ze som sa rozhodol spravne...

Dnes sa mi auto podarilo prihlasit na moje znacky, tak vam ho teda predstavujem.

Je to Corolla TS (E12) z roku 2003, po 3 majiteloch, pricom predchadzajuci 2 su chalani z ceskeho Toyota Klubu. Ma nalietanych nieco cez 200000 km. Vybava je kompleta az na kozenne calunenie, ktore som stejne nechcel. Ma par drobnych koznetickych problemov, ale to sa dalo cakat od auta, ktoremu uz taha na 10 rokov. Nie je to ale nic, co by stalo za zmienku.

Teraz uz vas necham pokochat sa, akeho krasavca som si zadovazil.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Dufam, ze s nim vydrzim co najdlhsie, a budem Vas pravidelne zoznamovat so zazitkami, ktore som spolocne s autom zazil.
Naposledy upravil/-a Srandista v Pondelok, 6. Septembra 2021, 10:16, upravené celkom 2 krát.
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa fajry » Streda, 12. Septembra 2012, 12:06

gratulujem! Presedlat z Yariska na Corollu TS je dost velky skok - najma vykonovy :) Vela stastnych kilometrov.
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa Srandista » Streda, 12. Septembra 2012, 12:08

Yarisek je sice rodicov, ja som mal E11 1.3, ale vykonovo su na tom s Yarisom uplne rovnako. Cize ano, vykonovy skok vyse dvojnasobny veru clovek pociti :)
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa kuki » Streda, 12. Septembra 2012, 12:15

A je to vonku!

Krasne napisane a este raz gratulujem k splnenemu snu! je to slastny pocit, uzivaj si!

Priznam sa, ani som nevedel, ze takato verzia E12ky existovala, takze vsetko je pre mna nove. Budem hltat postrehy a zazitky, ktore sem budes pisat. A tesim sa na stretnutie, ked okusim a zacujem na vlastnej kozi.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa AndyGTP » Streda, 12. Septembra 2012, 12:35

Kamo, megagratulacia! velmi motivacny prispevok ohladnie plnenia snov! presne tento upgrade z E11 3d som velmi chcel kedysi aj ja, ale kedze si ten sen splnil za mna moj dobry kamarat, uzil som si E12TS aj bez jej vlastnictva. Viem ze to auto ma este potencial, lebo lift za 6000rpm je uzasny, ale lepsi vyfuk a podvozok by tomu aj tak prospel na vysperkovanie zazitku. Ale presne cerveny 5d hatch som velmi chcel kedysi aj ja, iked viac sa mi pacili pofaceliftove so "slzickami" na svetlach a optitronmi na budikoch. Drzim palce, uzivaj v zdravi.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa ondrik » Streda, 12. Septembra 2012, 13:09

pekne, pekne...
este daj cenu, ak to nie je tajne. Jeden kamos tiez uvazuje vstupit do tohoto nasho toygayklubu a tiez poskuluje po TS-ke, no chcel by nieco novsie (2005+) za cenu niecoho starsieho (-2003) :D
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
teer7
začiatočník
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Apríla 2008, 21:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa teer7 » Streda, 12. Septembra 2012, 13:21

gratulujem, dobra volba. auto vyzera super, tak vela stastnych km :D
Lexus RX400h (2008)
Toyota Corolla Verso 1.6 VVTi (2003)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1997)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1995)

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa Srandista » Streda, 12. Septembra 2012, 13:40

Diky moc chalani.

ondrik: Kupil som ho za 150000 Kc. Povodna cena bola 170000 Kc, ktora zahrnovala aj vymenu brzd, toto si ale poriesim s chalanmi z NipponCars (aspon zuzitkujem ten kupon, co mi vyhrala priatelka na zraze :) ).

Co sa pofaceliftovych tyka, daju sa zohnat aj za rozumne peniaze, ale imho iba 3 dveraky. Videl som v CR jednu 5 dverovu pofaceliftovu na predaj, asi pol roka dozadu, a ta sla za 210000 Kc. A uznaj, ze to je sakra rozdiel.
Naposledy upravil/-a Srandista v Streda, 12. Septembra 2012, 14:02, upravené celkom 1 krát.
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa kuki » Streda, 12. Septembra 2012, 14:01

Fuha, nevyznam sa do cien TSiek, ale aj 150 mi pride ako dost.

Mondeo ST220 zozenies o kus lacnejsie.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa Avensis » Streda, 12. Septembra 2012, 14:03

Pekne dpc :!: Pekne :!: Gratulujem a dávaj na ňu pozor ;-)
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa Srandista » Streda, 12. Septembra 2012, 14:13

kuki: zaujimave ze to spominas, zrovna minule som na jazdene Mondea ST kukal, a ano, daku sa kupit aj o kusok lacnejsie...

Lenze nechcel som zivit 3 litrovu V6, a navyse tunak v CR sa dal kupit tusim len v sedane (kombi nepocitam, netyka sa ma). A tiez nie je ani zdaleka tak exkluzivne tunak, ako TS.

Netvrdim teda, ze Mondeo ST je zle auto, to vobec, ale nesplnalo moje podmienky tak, ako TS. A o tomto konkretnou aute viem, ze je v nom vsetko v absolutnom poriadku, takze do buducnosti si musim dat pozor len na olej a liftove sroby a v nejakej buducnosti vymenit tie brzdy. Inak vsetky take tie veci typu tlmice, tycky stabilizatorov, sviecky a podobne, to vsetko uz bolo vymenene byvalim majitelom.

Inak 3 dverovu verziu by som vedel kupit este o dost lacnejsie, lenze zaprisahal som sa nekupit 3 dverove auto, ak ma byt jedine v rodine a plnit teda ulohu auta rodinneho. Usetrene peniaze mi ten komfort 5 dveroveho auta nevynahradia.
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 12. Septembra 2012, 14:25

gratulujem, prajem vela stastnych km :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa kuki » Streda, 12. Septembra 2012, 14:37

Ja som vobec nechcel porovnavat tie auta a ako ti sedia a ktore je ake. Len objektivne, mi to prislo dost. Mondeo ST220 je vacsie luxusnejsie auto a novsie rocniky od tvojej TS so skoro polovicnymi kilometrami ako tvoja TS sa predavaju za 130 tisic Kc. Viem o dvoch takto predanych len za posledny rok. Tak mi to len udrelo do oci, ze dost rozdiel.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 12. Septembra 2012, 14:43

Gratulacie a ticha zavist opat :D
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa Srandista » Streda, 12. Septembra 2012, 14:55

kuki: sam ale vies, ze objektivita pri kupovani takychto aut ide kusa bokom :)

Holt, jak si sa ty zamiloval do ST, a chcel si ho bez ohladu na vsetko ostatne, tak som aj ja dopadol s TS. A je vysoko pravdepodobne, ze aj keby si mi ukazal mladsie Mondeo ST, s menej km a nizsou cenovkou, aj tak by som mal nad hlavou bublinu s mojim terajsim autom a blaznivo by som blabotal nieco o nejakej TSke :D

Vsetkym ostatnym dakujem za gratulacie, som rad, ze som mohol rozsirit nepocetny klub vlastnikov tohoto automobilo o jedneho dalsieho, a dufam, ze este dlho vas budem informovat o roznych zazitkoch, ktore s tymto krasavcom zazijem.
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných