moschino-Lexus IS200

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: moschino-Lexus IS200

Príspevok od používateľa moschino » Piatok, 2. Augusta 2013, 22:00

Kuki: ono je to o ostreni ako ked fotis cez zrkadlo tu mas Porche Cayanne :D dufam ze nepovies ze nevidis dobre EČV :mrgreen:

Obrázok

Spider: Ja stale nelestim auto len ,,bezna udrzba,, kazdy tyzden umyt a vysusit. Taka krasna hodinka pri ktorej clovek pride na uplne ine myslienky zlepsovaky atd.... taky aktivny relax proste
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: moschino-Lexus IS200

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 3. Augusta 2013, 21:11

BL 997AC? :mrgreen:
ja sa priznam, ze umyvam podla potreby (a tiez podla pocasia) :) ale pekne to mas, moc pekne.. taky lak je radost lestit, to na tom mojom vidno vsetko.. nieco za nieco :)

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: moschino-Lexus IS200

Príspevok od používateľa moschino » Pondelok, 21. Októbra 2013, 16:04

Ahojte,
vrátil som sa po túlačkách nemeckom a Rakúskom a rád by som vám sprostredkoval svoje dojmi kým si čo to pämatám. Cesta bola naplánovaná cez Rakúsku A1 smerom na Salzburg. vyrážali sme z Bratislavy okolo 6:00 ráno Počasie tu na slovensku a vo východnom Rakúsku nám vcelku prialo. Vravel som si, že to umývanie predvečer cesty malo zmysel ale ani som netušil čo bude nasledovať za St. Pöltenom až po Salzburg. Jemná hmla ktorá sa časom zmenila na dážď. Auto špinavé oprskané, ale nevadí hlavne že sa vyjasňuje a prechádzame Rakúsko-Nemecké hranice a pomali sa blížime k prvému cieľu cesty zámku na jazere Chiemsse s názvom Herrenchimsse. Zámok patril Kráľovi Ludwikovi II z Bavorska ako aj ďalšie vyznamné hrady, kaštiele a parky v Južnom bavorsku. Napriklad Neuschwanstein, Linderhof atd... K zámku na najväčšom ostrove jazera Chiemsse Herreninsel premáva v polhodinových intervaloch loď z dediniek Stock/Prien. Prehliadka zámku a záhrady nam zabrala asi 3 hodiny.

Druhý ciel našej cesty bolo mesto Mníchov. Prvá zástavka bola pri Allianz aréne kde hrá svoje domáce futbalové zapasy Bayern Mnichov. Pri ceste k nej na dialničnom obchvate Mníchova mi nejaky dobrák s nemeckou značkou odstrelil do stredu kapoty kameň a zanechal tam asi pol centimetra štvorcového veľký kráter. Nevadí predýchal som pofotili som sa a nasledoval ďalší ciel a to BMW welt.


BMW Welt je jeden velikánsky komplex v pozostávajuci s hlavnej haly kde sú vystavené aktuálne modely BMW, MINI, Rolls Royce. Prirodzene si každé auto či motorku môžete vyskúšať omakať, posadat. Vyskúšal som teda novú trojku a poviem vám že sa mi opticky zdala interiérovo menšia ako Lexus is prvej generácie. Druhá časť BMW Welt je múzeum kam sme sa pre nedostatok času nedostali a tretia časť sú výrobne haly kam sa tiež dá dostať. Nevadí nesmútim. Mníchov je blízko a život je dlhý a popravde priateľka veľmi autíčka nemusí....

Po celom dni by sa už aj slušilo ubytovať. Pred cestou asi dva týždne sme si rezervovali motel v Mníchovskej mestskej časti Moosach konkrétne Leto Motel. Cena prijateľná obsluha príjemná a hlavne vynikajúce spojenie do mesta či už metrom alebo električkou. Motel sa nachádza priamo pri zeležničnej trati, ale povedal by som že to vôbec nevadilo. Cez steny, alebo okná sa neprenášal žiadny hluk alebo vybrácie. Kúsok od hotela sa nachádza Alter Wirt čo je píjemná rázovitá Bavorská krčma kde čapujú jedno z najlepších pív z Mníchova. Asi 20 minút od motela je ešte velikánske nákupne centrum kde sa dajú v prípade nutnosti minúť prebytočné peniaze. Olympia einkaufzentrum Nie je to nič čo poznáme z domu. Nijaké velikánske výklady siahajúce do uliíc. Jeden malý vchod z nápisom. Vnútri ako všade inde. Obchody atď, v prípade potreby nakupovať odporúčam.

Druhý deň bolo na rade centrum Mníchova. Skôr ale ako sme sa vôbec dostali do centra išli sme do zámku Nymphenburg Ktorý je veľmi podobný Herrenchimsse. Do vnútra sme ani nešli a rovno sme si to zamierili do Botanickej záhrady ktorá má nádherne sklenníky plné rastlín z celého sveta. Ja osobne nemusím podobné exkurzie absolvovať, ale musím povedať že som rád že som tam bol. Proste krása.
Ďalšia naša cesta viedla kúsok od botanickej záhrady a zámku Nymphenburg k Olympiaparku kde sme zaparkovali a prešli si ho okružnou trasou k BMW Weltu kde sme nastúpili na metro a zviezli sa do centra priamo na Marienplatz. V Mníchove majú jednu z najkomplikovanesších mestských dopráv v Nemecku ohľadom na tarifi za cestovné. Kým som tomu porozumel tak mi to trochu trvalo. Prosto, ale najjednoduchšie a najekonomickejšie je si kúpiť celodenný lístok na dopravu a potom človek už nič nerieši a už sa len vozí ale pozor! Lístok platí len do polnoci toho aktuálneho dňa! Doprava jazdí pravidelne bez nejakých meškaní metro asi v 10minutových intervaloch.
Historické centrum Mníchova je nádherne. Obsahuje niekoľko námestí, kopu obchodov známych svetových značiek mnoho reštaurácií a kaviarničiek. Kúsok od Marianplazt je veľké trhovisko kde je možno zakúpiť tradičných Bavorských pochúťok či sa dobre najesť. Kúsok odtiaľ je aj menšia tržnica v ktorej podzemí sa nachádza Milka Welt. Majú tam čokolády Milka od výmyslu sveta a neúrekom. Za všetko hovorí už len cena za 300gramovú milku: 1,5 eura. Po ceste z centra sme sa ešte zastavili na Münchener Freiheit (Mníchovská sloboda). Nezabrúzdali sme tam svojvoľne, ale metro tam malo konečnú a až za 10 minút išlo ďalšie ktoré pokračovalo k Olympijskému parku. Tak sme si povedali že výdeme na povrch normálna ulica a mali tam kebab tak prečo by som si nedal. Napíšem to takto to čo jeme tu je malé neochutené nič. Nemám síce fotku, ale mal som problém ho zjesť a nie že bol plný zeleniny, ale samé mäso. Slnko pomaly už zapadalo tak sme sa poprechádzali zas inou cestičkou cez Olympia park nasadli do auta, ktoré nám neukradli kedže sa každý deň na tomto parkovisku koná burza. trochu sme si ju ešte ráno prešli, ale nič zaujímavé len staré haraburdy. Kedže sme ešte mali asi 100km pred sebou aby sme sa mohli dobre vyspať bolo na čase vyraziť je 18:00 a vychádzame s parkoviska a obchádzam zápchu a mierim si to priamo do centra ktoré je krásne priechodné. Pri vjazde na dialničný privádzač sa to všetko pokazilo. Neviem prečo, ale stojíme v zápche dlhej asi 3km do 19:30 a možno aj trochu dlhšie. Išlo ma s toho poraziť lebo ubytovanie bolo dohodnuté, alebo teda skôr príchod do dedinky Bad Kohlgrub bol ohlásený medzi 18-20:00. Nevadí konečne sa dostávame na A95 ktorá vedie do Garmisch-Partenkirchen a trochu tomu dupnem a tých 35 km po diaľnici prekonávam za asi 13minút a v podstate na ,,ubikaci,, prichádzame okolo 20:30. Pani domáca príjemná príjemná, ale čo ma zaráža v dedine podla jej slov nemajú krčmu. Spomína len nejaký hotel. Nevadí vyberáme sa pešo na prieskum a zisťujeme to iste čo nám vraví že nič. Hotel zatvorený nikoho nikde po celej dedine, tak si vravíme že ideme spať.

Tretí deň vstávame čakajú nás bohaté raňajky a vyrážame do mestečka Garmisch-Partenkirchen kde parkujeme pri Olympíjskom štadióne so skokanským mostíkom a smerujeme k tiesňave Partnachklamm Vstupné do tiesňavy je 3,50e na osobu a je to vcelku príjemná prechádzka trvajúca do dvoch hodín aj s návratom k Olympíjskemu štadiónu. Sadáme do auta a prechádzame asi len 3km aby sme sa dostali do centra Garmisch kde je znova veľa obchodov a reštaurácií s krásnymi pamiatkami. Ako všade kde sme boli nachádzame aj McDonald ktorý veľkým oblúkom obchádzame a smerujeme si to do jednej reštaurácie kde si dávam k obedu klasické bavorské biele klobásy so pšeničným pivom. Priateľka zas tradičný wiener schnitzel ktorý je cez 3/4 taniera. Po obede sa ideme ešte poprechádzať do historického centra Partenkirchen a ideme na Zugspitzstrasse kde je môj obľúbený obchod Orterer áno dobre tušíte majú tam len nápoje a hlavne piva od výmyslu sveta. Majú dosť širokú sieť a aj iné spriaznené obchody po bavorsku, tak ak niekto mate radi pivo a cestujete do tejto oblasti odporúčam a môžem poradiť aj značky. Po nákupoch si to razíme ešte kúsok ďalej pod hory a to konkrétne k jazeru Eibsee po vrcholom Zugspitze kde sa pofotíme a oživíme si spomienky spred roka a smerujeme do dedinky Oberammergau kde je jeden obchodík s lízankami, ako z amerických filmov. Žial bol už zavretý tak aspoň fotka a padlo rozhodnutie že sa aj navečeriame, tak čo iné si dať? Bratwürst mit Brezel. a dnes nás už čakala pohodlná asi 20km dlhá cesta domov + pohlaď na predajnu Toyota. Po príchode do dediny sme si vraveli že predsa tu nejaká krčma musí byt a nejak nám to nedalo tak sme sa po dedine poprevážali na aute a čo čert nechcel našli sme ju a dobre bolo...

Štvrý deň sme po raňajkách vyrazili smer hraničný priechod Scharnitz do mesta Innsbrück kde sme sa poprechádzali po námestí pofotli lietadlá ktoré prilietali na letisko ponad historické centrum a šli smer Ellmau pod Wilder Keiser čo je podstate nádherný oddelený, samostatný kúsok álp a nachádzajú sa na ňom nádherné ferraty. Ako som už písal foto a šup ho ďalej smerom domov a to okolo jazera Königssee Kde sme si zas museli tretí rok po sebe dať tú ich delikátnu bavorskú klobásu v žemli zas sa pofotili pri tých istých miestach a šli sme asi 1km ďalej a to na Rossfeldpanoramastrasse čo je nádherná kľukatá asi 15km dlhá spoplatnená cesta lesom ktorú každému milovníkovi zákrut a asfaltu vrúcne odporúčam. Asfalt je tu hladký, kvalitný jednoducho super. Znova sme sa pozastavovali na takých odpočivadielkách pofotili čo sa dalo a šli ďalej do Salzburgu kde sme trosku poblúdili, skoro sa pozrážali lebo majú veľmi úzke cesty po centre ale šťastne zaparkovali. Odfotili hrad na námestí nakúpili v obchode Manner a už nám nič iné neostávalo len natankovať za 1,349e/l a ísť domov... Diaľnica A1 bola trosku plnšia, ale dalo sa až na moju blbosť isť v 100vke 120-130km/h čo mi rakúšania asi aj spočítajú kedže ma radar odfotil pri meste Traun . Uvidíme či dostanem pohľadnicu z dovolenky. Dosť smutný záver však? Nič to ale nemení na tom že všetko prebehlo v poriadku tých 1550km Lexo zvládol bravúrne 15% stúpania a klesania, občasné rýchlosti okolo 200km/h či stálu jazdu cez diaľnicu A95 rýchlosťou +-160km/h čo je pocitovo príjemný limit tohto auta.


Trasa cesty: google mapa


Prien/Stock Herrenchiemsse

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Allianz arena

Obrázok


BMW Welt

ObrázokObrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok

letomotel

Obrázok

Nymphenburg

Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok

Botanischergarten

Obrázok Obrázok
Obrázok

Olympiapark

Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok

metro

Obrázok Obrázok

centrum Mnichova

Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok

Milka Welt

Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok

cesta z Mnichova do Bad Kohlgrub-zapcha v Mnichove

Obrázok

cesta do Garmisch-Partenkirchen a Olympijsky stadion

Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok

Partnachklamm

Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok

centrum Garmisch a Partenkirchen

Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok

Zugspitze-Eibsee

Obrázok Obrázok
Obrázok

Orterer.de

Obrázok

Innsbrück

Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok

WilderKaiser

Obrázok

Konigssee

Obrázok Obrázok
Obrázok

Rossfeldpanoramastrasse

Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok

Salzburg

Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok




dedko vykendoval :)

Obrázok



Dúfam že som nenudil ;)
Naposledy upravil/-a moschino v Piatok, 25. Októbra 2013, 22:47, upravené celkom 28 krát.
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: moschino-Lexus IS200

Príspevok od používateľa AndyGTP » Pondelok, 21. Októbra 2013, 21:50

díky za pohled ;-)

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných