exo_t - Corolla EE90 "takmer cukrík"

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
exo_t
začiatočník
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Septembra 2009, 11:20
Bydlisko: BA v lese

exo_t - Corolla EE90 "takmer cukrík"

Príspevok od používateľa exo_t » Streda, 2. Novembra 2011, 08:35

pridám sa s mojou maličkosťou a celkom obyčajnou Corollou E9:
EE90 liftback
2E karb, bez katalyzátora (výfuk odpredu dozadu komplet Toyota)

-auto minimálne raz lakované
-väčšina dielov original Toyota
-podľa predošlého majiteľa len raz ťuknuté, menené predné svetlo (za neoriginal), nárazník ostal ošúchaný
-pár bubliniek hrdze na lemoch a PP dverách
-spodok nie je dokonalý, ale zatiaľ sa to nerozpadlo

Obrázok
Auto slúži ako "spotrebák", ale na zimu bude väčšinu času v garáži - teší ma jeho celkom fajnový stav a chcem ho zachovať.
A tree never hits an automobile except in self defence.
momentálne car-free

Používateľov profilový obrázok
exo_t
začiatočník
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Septembra 2009, 11:20
Bydlisko: BA v lese

Re: exo_t - Corolla EE90 "takmer cukrík"

Príspevok od používateľa exo_t » Streda, 2. Novembra 2011, 08:49

Na aute je pár vecí, ku ktorým si rád vypočujem komentár od skúsenejších:

1. motor: Pri studených štartoch občas po prvom natočení zdochne - najprv nabehne, otáčky začnú stúpať smerom k 1200 a potom zas padať až kým to neskape, s tým že keď už začnú klesať, nepomôže ani plyn na podlahe. Inak studené sa to do 2000 ot. / min pod záťažou dusí (nezdochne, ale cítiť trhanie...). Po skúsenostiach s inými karb. motormi to však nie je nejaké zlé, ale pre porovnanie by som prijal zvezenie s dobre nastaveným 2E ;-)

zadné zavesenie: prezúval som auto na zimu a pritom pozerám na zadné pružiny: WTF? v závitoch pružín akési gumené "dorazy" - nikdy som nič podobné nevidel, vie mi niekto povedať načo to tam je a či to tam má býť? (moc sa mi to nezdá :? ) No a okrem toho odtrhnutý kus z prachovky tlmiča...

Obrázok
A tree never hits an automobile except in self defence.
momentálne car-free

Používateľov profilový obrázok
exo_t
začiatočník
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Septembra 2009, 11:20
Bydlisko: BA v lese

Re: exo_t - Corolla EE90 "takmer cukrík"

Príspevok od používateľa exo_t » Streda, 2. Novembra 2011, 08:56

pár ďalších foto:

Obrázok
prezúvanie a prieskum stavu

Obrázok

Obrázok

Obrázok
zadok

Obrázok
detail

Obrázok
ďalší detail

Obrázok
na zimákoch
A tree never hits an automobile except in self defence.
momentálne car-free

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: exo_t - Corolla EE90 "takmer cukrík"

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 2. Novembra 2011, 09:11

Tie gumene dorazy su tam pravdepodobne na to, aby ti nekleslo moc auto ked ho nalozis.
Obcas sa to zvykne pouzivat ale neviem o tom, ze by to bola tovarenska uprava, skor domaca dielna.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: exo_t - Corolla EE90 "takmer cukrík"

Príspevok od používateľa scream » Streda, 2. Novembra 2011, 09:58

alebo aby sa velmi nepohupovalo ked uz su nahodou tlmice v prdeli:)
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: exo_t - Corolla EE90 "takmer cukrík"

Príspevok od používateľa Legon » Streda, 2. Novembra 2011, 12:12

Exot to s tym motorom robi aj mne :( a obcas to robi aj zahriate, neviem cim to je ... ak to aj doladim na karburatori a predzapale, ze to skoro necitit, tak po cca 50 km to je spat ... neviem cim to je :( strasne ma to serka, ked jazdim v economi zelenom tak to ani nieje citit, ale ako mu trochu stupim na krk tak sa dusi az poskakuje, nad 3000 otacok to nerobi a zrychluje pekne ...

Inak pekna na vozenkanie :)
So spotrebou sa da tiez pohrat :) na dlhe trate sa zmestim do 6 inak bezne vozenie 6 - 7 l co myslim ze na 23 rocne auto nieje vela :)

Ak si ju chces nechat dlhsie tak tych par bubliniek od hrdze skus pozriet, ja ked som ich pozeral tak pod kazdou uz bola mini dierka po hrdze ;) takze som to prave v pondelok trochu riesil :D hold su uz postarsie tieto nase panie :)

Používateľov profilový obrázok
exo_t
začiatočník
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Septembra 2009, 11:20
Bydlisko: BA v lese

Re: exo_t - Corolla EE90 "takmer cukrík"

Príspevok od používateľa exo_t » Streda, 2. Novembra 2011, 12:41

Legon, ako píšeš - od 3000 to ťahá pekne... ja som sa na to pýtal mechanika, ktorý takéto autá servisoval (a aj teraz mu sem tam nejakú donesú...) a vravel, že tie motory proste do 2000 ot. sú mŕtve a skoro vôbec neťahajú. Mne chvíľu trvalo kým som si zvykol, a už to pomaly neriešim (výstrah pred siahaním na podtlaky som si prečítal viac než dosť ;-) )... Pri jemnom rozbehu sa to nedusí a keď sa chcem svižnejšie odpichnúť tak to potiahnem do 4000 tis. a potom preradím... neveľmi ekonomické, ale baví ma sledovať ako ľudia čumia že dvadsaťročné auto im uteká :)

Ja som spotrebu meral na trase KE - BA, pri čase 4:30 hod. zožrala 6,8 - 6,9 l / 100 km (dosť som jej šľapal na krk).
A tree never hits an automobile except in self defence.
momentálne car-free

Používateľov profilový obrázok
exo_t
začiatočník
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Septembra 2009, 11:20
Bydlisko: BA v lese

Re: exo_t - Corolla EE90 "takmer cukrík"

Príspevok od používateľa exo_t » Streda, 2. Novembra 2011, 12:45

Čo by ste mi radili robiť s tou hrdzou a škrabancami? Obrúsiť, základovka a streknúť sprejom alebo nejaký lepší nápad? V garáži nemám el. takže k dispozícii len drôtená kefa a šmirgeľ...

Nejaký zinkový sprej alebo čosi podobné?

vďaka za radu
A tree never hits an automobile except in self defence.
momentálne car-free

Používateľov profilový obrázok
exo_t
začiatočník
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Septembra 2009, 11:20
Bydlisko: BA v lese

Re: exo_t - Corolla EE90 "takmer cukrík"

Príspevok od používateľa exo_t » Streda, 23. Novembra 2011, 10:49

Je mi ľúto že to musím napísať, ale Corolla ma dnes nechala stáť, rovno v premávke... :( Cestou do práce som si po pár prejdených km všimol, že motor sa nezohrieva, kúrenie nekúri... Vravím si - termostat na výmenu, čo s tým, do šichty musím nejako dôjsť... Prúser nastal cestou späť asi po dvoch km - na voľnobehu to zdochlo a už som to nenakopol.

Nechám bokom trapošenie vo vestičke na ceste :evil: a premýšľam nad diagnózou - studený motor + sytič + plyn do kopca = prechlastanie.

Nejaké iné nápady?

ešte otázka: má 2E vyhrievané sacie potrubie?

a posledná otázka: aký termostat (značka, cena) mi odporúčate?

vďaka
A tree never hits an automobile except in self defence.
momentálne car-free

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: exo_t - Corolla EE90 "takmer cukrík"

Príspevok od používateľa Legon » Streda, 23. Novembra 2011, 11:03

Ja ked ju mam velmi zohriatu stava sa mi to vacsinou v lete tak mi horsie startuje, treba aj pridavat plyn pri startovani vtedy, ale ked je studena napr. teraz, tak chyta na tuk.

Vyhrievane sanie, neviem presne co myslis ale z krytu zvodov je napojene do sacieho potrubia.

Ak je poskodeny termostat tak by sa podla mna malo auticko aspon nejako zohriat, teraz uz mam takmer cez cely chladic karton nech sa mi pekne zohreje na polovicu, inak v tychto zimach sa mi zohriavalo len na 1/4 ci 1/3 ukazovatela a to mi ani sytic nevypalo ...

O termostat sa ti postaraju nipponaci.

Používateľov profilový obrázok
exo_t
začiatočník
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Septembra 2009, 11:20
Bydlisko: BA v lese

Re: exo_t - Corolla EE90 "takmer cukrík"

Príspevok od používateľa exo_t » Streda, 23. Novembra 2011, 11:19

Legon, v sobotu som spravil 200 km a to bola dosť kosa, už po pár km bolo auto zohriate presne ako má byť (budík ukazoval presne polovicu). Inak auto sa mi vždy zohrialo veľmi rýchlo, naozaj stačilo pár km a nemal som pocit že budem potrebovať kartón :) ...v každom prípade - po obede s plným žalúdkom sa mi nad tým bude ľahšie špekulovať :)
A tree never hits an automobile except in self defence.
momentálne car-free

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: exo_t - Corolla EE90 "takmer cukrík"

Príspevok od používateľa Avensis » Streda, 23. Novembra 2011, 12:09

Ja som mal podobný problém s termostatom, prvý ktorý tam bol od predchádzajúceho majiteľa prdol po 1000 km, neviem koľko rokov resp. km mal, potom som tam hodil náhradný používaný z 1,6GL myslím 4A-FE? Ten ani neviem koľko mal rokov/km, tak nakoniec som objednal cez Nipponcars TAMA a zatiaľ slúži ako bejk :D Momentálne má niečo okolo 300 km nalietané teda naotvárané :D

Legon: Kartón vyšmar a kúp termostat poriadny, kartón patrí na Škodovky :twisted:
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
exo_t
začiatočník
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Septembra 2009, 11:20
Bydlisko: BA v lese

Re: exo_t - Corolla EE90 "takmer cukrík"

Príspevok od používateľa exo_t » Streda, 23. Novembra 2011, 12:40

tak podozrenie sa potvrdilo... motor "vyschol" a naskočil na brnk... takže musím zohnať nový termostat, tesnenie a pri jednom vymením aj náplň chladenia. Znie to ako program na jedno kratšie dopoludnie.

EDIT: ešte dodám, že tu sa naplno prejavila nevýhoda karburátora... Motor so vstrekovaním a lambdou by v takej situácii sám seba nezadusil palivom.
A tree never hits an automobile except in self defence.
momentálne car-free

Používateľov profilový obrázok
exo_t
začiatočník
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Septembra 2009, 11:20
Bydlisko: BA v lese

Re: exo_t - Corolla EE90 "takmer cukrík"

Príspevok od používateľa exo_t » Streda, 23. Novembra 2011, 15:13

dnes mám svoj deň... :? Som bol iniciatívny... blbec. Keď už pozerám pod kapotu, tak že nazriem do "hrnca" v akom stave je vzduchový filter... Ako som zložil to veko, stredná časť plastového tela filtra, popukaná od tepla a príliš silného dotiahnutia to definitívne vzdala a do karburátoru napadali plastové omrviny - od takých úplne drobučkých po také polcentimetrové kusy... to si mám naozaj kvôli tomu dávať dole karbec???!

tesnenie pod karb asi už nikde nezoženiem, jedine ak Toyota s dobou dodania 18 dní a cenou 38 € 56 centov...
A tree never hits an automobile except in self defence.
momentálne car-free

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: exo_t - Corolla EE90 "takmer cukrík"

Príspevok od používateľa Legon » Streda, 23. Novembra 2011, 18:10

a prcic :( nemal si po ruke vysavac ? hnet to vysat...
pokial bol motor vypnuty tak napadalo len na vrch mozno trochu do tych 4roch trubiciek cez ktore taha vzduch.

PS tiez to dotahujem celkom dost ... :(

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných