sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 30. Marca 2012, 10:42

Nie je to malo, ale ja nie som zrovna ekonomicky jazdec, takze na moj styl jazdy je to celkom ok.
Skusal som jazdit ekonomicky ale potom som nervny a to radsej budem mat o liter vacsiu spotrebu.
Inak viacero ludi mi uz spominalo, ze 1.6 v E12 dokaze zrat menej ako 1.4 ale osobnu skusenost nemam.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa sonnicek » Piatok, 30. Marca 2012, 10:55

Spider - kolieska su 15-tky z jednoducheho dovodu, auticko je na dennu prevadzku a fakt sa mi nechce nic riesit s podvozkom kym to jazdi po tom tankodrome, nevyzera to nejako super uber ale u mna vyhrala funkcnost nad estetikou vtomto pripade

Ely - zacal som garazovat vtom novom komplexe vtej podzemnej garazi, kamos tam ma garaz a momentalne ju nevyuziva, jedine co trebalo spravit bolo pomoct s upratanim a momentalne tam garazujem free, sice neviem ako dlho

Cina cina cina, chalani vysla ma cca 235 euro s dopravou, uvidim este ci sa bude preclievat a platit dph-cka, ale povedal som si si ze tie cd-cka uz neznesiem a mam tam vsetko, uvidim ked to dojde eventuelne by som zneuzil niekoho kdo uz rozoberal E12 palubku a vedel by to zapojit :)
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa Bebo » Piatok, 30. Marca 2012, 11:10

Clo a DPH asi budes musiet platit, ale aj tak dobra cena. Tak nech sluzi ;-)
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 30. Marca 2012, 11:11

To by som ti mohol pomoct ale robit si to budes sam, aby nebolo na mna zle, ze som nieco ulomil alebo stratil srobik ;)
235 s dopravou tak to urcite budes platit DPH a clo neviem ci tam je na dany typ tovaru, kazdopadne clo sa plati ked je nieco nad 150 eur.
Zbytok v SS.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

ely
panic
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Pondelok, 8. Augusta 2011, 13:00
Bydlisko: Bratislava

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa ely » Piatok, 30. Marca 2012, 11:27

tam su garaze? som myslel ze iba parkovacie miesta. raz som nadabil na inzerat na tie podzemne (dooost davno) - cena bola menej ako som ja platil za bytovkou. tak som myslel, ze to je len miesto.

k montazi - ten typek Peter z FB by to neporobil. nepisali ste nieco take na FB.

Smutok: mozes kuknut moju spotrebu. ja po BA az tak vela nejazdim. vacsinou mimo spicky - obchody, futbal, atd. podla tvojich cien tipujem, ze tankujes v AT?
Toyota Corolla E12 1,6 2004 Obrázok

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa sonnicek » Piatok, 30. Marca 2012, 11:29

Mam kamarata co robi s elektronikou a vie mi to cele zapojit ale nikdy sme nerozoberali palubku, vsak to je vtom ze nevis a nieco sa ty tam ulomi a bude to uz vrzgat dozivotne :mrgreen:

ely - je to tam take napol niekde su parkovacie miesta niekde su mega velke 2-3 garaze a niekde su single garazicky ako mam ja, plati tam kamos zatial 70 euro
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

ely
panic
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Pondelok, 8. Augusta 2011, 13:00
Bydlisko: Bratislava

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa ely » Piatok, 30. Marca 2012, 11:35

cena rovnaka ako som mal ja. a ten typek z FB take este nerobil ved ma tiez E12.

smutok: teraz pozeram ze ja asi nemam prepojenu tu spotrebu aby ta to hodilo hned na spritmonitor. ako si to tam dal. teraz to tam hladam ako puk a neviem kde to je :shock:
Toyota Corolla E12 1,6 2004 Obrázok

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 30. Marca 2012, 13:34

Ja som to rozoberal uz asi 5 krat a nie je tam nic zlozite a v zasade sa tam ani nema co ulomit pokial to nepacis silou. Ale podarilo sa mi stratit srobik pri montaze radi naspat ale mozem ti to rozmontovat a co sa zapojenia tyka, tak tam by nemal byt ziaden problem pokial nechces vymyslat s cuvaciou kamerou aby sa ti zapinala pri zaradeni spiatocky, s tym som sa trochu natrapil na yariske ale tiez to bola pohoda.

2 ely: snazim sa tankovat v rakusku ale nie vzdy sa to podari, ja praveze tiez nejazdim v neakych spickach ale rozbiehanie brzdenie niekde zrychlenie viac nez je nutne robia svoje. Podpis mam spraveny nasledovne:

Kód: Vybrať všetko

[color=#FF0000]Yaris NG 1.0[/color] [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/349893.html][img]http://images.spritmonitor.de/349893_5.png[/img][/url]
Musis tam pouzit svoje linky a budes to mat rovnako.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa Thomas » Piatok, 30. Marca 2012, 13:43

Mne klesla po zime na E12 na 7,7 podľa palubného mal som cez 8, ale nenuloval som...real podľa poslednej nádrže 6,9..
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 30. Marca 2012, 15:56

sonnicek napísal:Spider - kolieska su 15-tky z jednoducheho dovodu, auticko je na dennu prevadzku a fakt sa mi nechce nic riesit s podvozkom kym to jazdi po tom tankodrome, nevyzera to nejako super uber ale u mna vyhrala funkcnost nad estetikou vtomto pripade
Cina cina cina, chalani vysla ma cca 235 euro s dopravou, uvidim este ci sa bude preclievat a platit dph-cka, ale povedal som si si ze tie cd-cka uz neznesiem a mam tam vsetko, uvidim ked to dojde eventuelne by som zneuzil niekoho kdo uz rozoberal E12 palubku a vedel by to zapojit :)
jasne, s tymto sa uplne stotoznujem, len mne tam nepripadaju ani ako 15ky, skor take 13ky :) ale uplne suhlasim, ze ucel svati prostriedky..
heh, to sa plati aj nejake clo a dph z ciny? som ani nevedel a to z casu na cas nieco cez ebay objednam :D ale tak zase nie su to ziadne 200€ vecicky, ze ano.. skor len nejake drobnosti za bar babiek (cinskych) :)

Používateľov profilový obrázok
teer7
začiatočník
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Apríla 2008, 21:12
Bydlisko: Bratislava

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa teer7 » Piatok, 30. Marca 2012, 16:33

heh, to sa plati aj nejake clo a dph z ciny? som ani nevedel a to z casu na cas nieco cez ebay objednam :D ale tak zase nie su to ziadne 200€ vecicky, ze ano.. skor len nejake drobnosti za bar babiek (cinskych) :)[/quote]

pri dovoze z krajin, ktore nie su clenom EU, sa neplati dph ani clo do vysky 22 € (cena tovaru + cena dopravy). pokial ma tovar vratane dopravy hodnotu do 150 €, prislusny colny urad ti doucutuje dph 20 %, ak je suma vyssia ako spominanych 150 €, pouctuju najprv dph a potom aj colny dlh (podla prislusnej kategorizacie tovaru z celkovej vysky), teda tovar s dopravou + dph daju nejaku vyslednu sumu, z ktorej sa vypocita vyska colneho dlhu. pri pouzitych autosuciastkach to naposledy (november 2011) bolo 7,5 %. kazda tovarova skupina ma ale odlisnu sadzbu colneho poplatku.
Lexus RX400h (2008)
Toyota Corolla Verso 1.6 VVTi (2003)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1997)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1995)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 30. Marca 2012, 17:25

vidis, vsak tieto veci som kukal na USA, ale nejaka cina abo korea ma ani nenapadla, pricom je to logicke :) asi to je tym, ze odtial vacsinou fakt objednavam len drobnosti.. neviem ci by som dal 200€+ za autoradio z ciny :D (narazam skor na problem pripadnej reklamacie ako na vysku sumy - preto som zavrhol aj DSLR a objektivy z USA)

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa sonnicek » Piatok, 30. Marca 2012, 19:37

Spider reklamaciu mi typek povedal ze neni problem, rok plati full reklamacka aj s pracou, ked vyprsi stale mam pracu gratis, snad na tom neodide nic skor ako po 5 rokov :mrgreen: a ked hej tak sa objednaju suciastky a nejaky sikovny elektrotechnik mi to da dokopy

Smutok, kamerku ktomu nemam a ani nepotrebujem, naco by mi bola na E12 vsak to je maly hatch, zbytocne, skor tam bola antena na GPS a to som zvedavy na montaz budu tam aj nejake demo mapy no uvidim ked to prijde kazdopadne budem mat sto chuti to namontovat hned :mrgreen: idem zatial asi studovat naspamet navody na rozoberanie palubky a memorovat :razz:
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa sonnicek » Nedeľa, 3. Júna 2012, 21:39

Takze po dlhsej odmlke sa hlasim aj veselo ja :mrgreen: Nejaky jarny servis bol urobeny olej, filtre (pelovy, vzduchovy) a momentalne poskulujem po niekom kdo vie dobre vycistit klimu a vymenit vnej naplne za rozumnu cenu skuste nieco odporucit?

Obrázok
Obrázok
rozdiel v novom a starom filtry asi netreba dlho hladat, a fakt bolo to za par korun (dik nipponcars :) )

inak som si vsimol ze carolina zacala cuckat olej pomalicky, sice od vymeni po vymenu to bolo len asi v polke rysky ale ajtak ma to znepokojilo, snad to budu mat za nasledok caste vyleti do cervenho pola?! inak ryska bola asi cca. takato a olej lejem mobil1 druhu sezonu uvidim ako to pojde po vymene budem to castejsie kontrolovat a uvidim ci si bere aj za normalnej jazdy

Obrázok
Obrázok
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa sonnicek » Nedeľa, 3. Júna 2012, 23:00

A konecne som sa dostal k slubovanej recenzii spominaneho autoradia ;-)

Takze autoradio doslo krasne zabalene (nemat strach ze vam ide elektronika a cestou sa to niekde rozbije). V skatuli nejaky ten navod, autoradio ovladac a potrebna kabelaz na vsetko od Ipodu cez TV vystup az po antenu na GPS, dokonca je ktomu aj pero na obrazovku, zatial som ho nepouzil :mrgreen:

Obrázok
Obrázok

Instalacia prebehla vcelku vporiadku a zvladol som ju uplne bez problemov. Rozobranie stredoveho panelu zvladne kazdy (staci si raz kuknut navod) a vpohode to zvladne aj ten co ma obe ruky lave, hlavne netreba pacit nic privelkou silou a trhat to. Vybratie autoradia bola hracko horsie to bolo z napasovanim noveho kusu na povodne miesto. Presny popis mozem opisat alebo pomoct cloveku co sa do takejto akcie pusti, nakolko je to na dlhsie a rozpisovat to pre ludi co to nebudu instalovat nema vyznam, su to sice prkotiny ale je ich vela a musia sa sravit v spravnom poradi aby to sadlo presne na serbel. Sadnut sadlo sice jednou stranou trochu von vytrca ale vsimol som si to az ked som to mal napasovane a vsetko zakryte a vobec sa mi uz nechcelo vsetko vyberat von, autoradio je o trosicku vatsie jak otvor, pokial sa detailne zapozerate na fotky zistite to velmi rychlo, je to detail ale mne nevadi. Pokial by bol clovek velky fajnsmeker da sa spravit aj napojenie na TV vystup potrebna kabelaz tam je. S instalaciou GPS anteny nebol ziadny problem potiahol som ju cez spolujazdca az do stlpika zvnutra (zhodil tapacirung a nacapil, antenka mala na sebe magnet takze netreba nic lepit) a vsetko vporiadku drzi doteraz :)

Obrázok
Obrázok

Startujeme

Obrázok

Takze autoradio ide vypnut aj pri zapnutom motore ale na zapnutie tam klucik musi byt. Skoda ze ked pocuvam na druhej alebo prvej poloho sa po nastartovani musi znova zapnut. Nacitanie netrva dlho na to ze mam vo vnutri CD-cko alebo 16 gigovu sd kartu, zalezi podla toho ci mam prepnute na radio alebo cd-cko alebo kartu. Neviem povedat kolko to trva inym pristrojom ale do tych 5 sekund nabehne radio a plus nejakych 5 na sd kartu nic hrozne pre mna neviem ako su iny zvyknuty na rychlost. Displej je dotykovy analogovy (ked si dobre pametam ze je ovladani pomocou tlaku ked nie opravte ma) a treba stym ratat, takze nieje uplne presny ako na tabletoch alebo smartphonoch kde sme zvyknuty na vseliake vychytavky ale svoju funkciu uplne dostatocne splna ajtak vatsinu casu ovladam radio cez malicky ovladacik. Osvietenie displeja ma 3 nastavenia od "najtmavsej po najbledsiu". Vie si zapametat v akej polohe ste nechali nastavenie pri vypnutych svetlach ale akonahle zapnete svetla hodi sa do najtmavsej pretoze si mysli ze je noc. Cez den to vadi lebo viditelnost je potom horsia ako pri najbledsej.

Radio

Obrázok

Radio ma klasicky 6 stanic tak ako vidite na obrazku (sorry za kvalitu, fotograf zo mna nebude), jednotlive stanice sa daju ulozit ma aj automaticku funkciu vyhladavania. Jediny problem je ze nechce mi ulozit nazvy radiostanic po vypnuti autoradia, pokial si to clovek navoli za jazdy ostanu mu aj nazvy namiesto MHz ale ked vypnete a znovu zapnete neostane, neviem preco zatial som na to nedosiel ale radio ajtak moc nepocuvam a zapametat si 6 pozicii kde je ktore radio je pre male deti.

SD karty + CD-cka

Obrázok

Sd karta na hudbu ma specialny vstup uplne na pravo dole pod kartou na GPS. Kartu tam mam momentalne 16 gigovu. Rychlost nacitania no problem, hudba je tam poukladana tak ako ste si ju tam nahadzali, ci v adresaroch alebo rovno jeden velky playlist. Hudbu mam v adresaroch podla albumov, ked dohra adresar automaticky prechadza na dalsi v poradi pod nim. Jedina chyba systemu ze na vyjdenie s adresaru treba naskrolovat uplne hore, riesim to prejdenim na pesnicku cislo 1 a potom sa posuniem na ikonku vyjdenia s adresara a som v ''hlavnom rozdeleni adresarov''.

Obrázok

CD-cka klasika mozte naraz iba jedno cd-cko, adresar ako vidite pokial mate popisane aj skladby tak sa vam to ukaze. Malo by citat aj mp3 CD-cka ale napalovat si platne z dob pravekych pokial mate slot na SD-kartu alebo port na usb-cko naco? viac menej nepouzivam a kvoli tomu som to kupoval

Navigacia iGO

Obrázok
Obrázok

Navigacia ako doplnok nesklamala, mapy su sice niesu moc aktualne ale vpodstate v Bratislave navigaciu nepouzivam alebo ak ano tak len priblizne. Chvilku jej trva kym sa zosynchronizuje zo satelitmi ale je vcelku presna a nemal som snou ziadny problem ze by sa zasekla alebo uplne zle naviedla. Jedine treba mapy z aktualizovat a moze sa ist kludne na dovolenku. V menu si treba predovstkym vypnut moznost aby sa snou dalo pracovat aj za pochodu autom. Inak klasicke iGO, obrovska vyhoda ze nevysi niekde okolo ale je uz v autoradiu.

Bluetooth

Obrázok

Bluetooth funguje uplne skvelo, vsetko co od neho ocakavate aj dokaze. Telefon si treba sparovat a mozte volat do blbnutia cez repraky prijmate a mikrofon je na autoradiu, musite sice trochu viacej zvysovat hlas ale nie je to nic co by ste pri normalnom BT nemuseli. Zoznam s telefonu si mozte pozerat aj na displeji autoradia, vytacat proste vsetko cez radio aj cez mobil.

Ovladac

Obrázok

Ovladac je uplne najlepsia vec i ked ma jednu muchu. IR port ktory prijma signal z ovladaca je umiestneni v lavom hornom rohu co znamena ze ak radite alebo mate ruku opretu na opierka musite sa ajtak pohnut a ist z ovladacom vyssie lebo proste nezachyti jeho signal, ajtak je to ulahcenie a dokazem stym zit, priamo na radiu sa za jazdy nehram s nicim a dotykam sa ho len minimalne vsetko riesim s ovladacom pretoze su tam skratky aj cislice vsetko co ma proste ovladac mat. Je trochu vatsi, vedel by som si ho predstavit mensi ale to uz su detaily ktore smakuju kazdemu inak.

Zaver

Autoradio aj s postovnym a colnymi poplatkami stalo nieco do 260 eur. V tom je zahrnuta navigacia bluetooth a vstup na sd-kartu a usb-cko. Za tu cenu zozeniete navigaciu a bluetooth ktore ajtak budu ajtak rozhadzane okolo vodica a budu lakat ruky corkarov. Takto mam krasne vsetko v jednom za rozumnu cenu a aj ked sa kuknete do auta zvonku na prvy pohlad vypada to ako zabudovana sucast a ruky to zlodejom podavat urcite nebude (to by musel byt fakt dement ale aj taky sa najdu). Nevyhoda zariadenia je ze som stratil informacie s palubneho pocitaca ktory ma ajtak dlhodobo klamal a ukazoval priemerku okolo 2.6l/100km (bola to chyba, nerestartoval som ho pravidelne) a v neposlednom rade vonkajsiu teplotu (ked sa dostanem ktomu aj toto si poriesim nejakym externym teplomerom a nainstalujem mini display s hodinkami a teplotou za ten ciernu kus plastu cez ktory by to mohlo presvytat ale to je na dlhsie a chce to sikovneho elektrikara). Mne osobne tento udaj nechyba a viem si vypocitat priemernu spotrebu podla tankovania a prejdenych kilometrov. Na teplotny udaj som si zvykol ze neviem a ked ma to velmi trapi skuknem telefon. Pokial niekdo rozmysla nad kupou navigacie do auta tak by som sa urcite rozhliadol po nejakom takomto multifunkcnom pristroji a dolozil si uz tu 100 naviac, je tam strasne vela muziky za relativne dobre peniaze.
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 13 neregistrovaných