sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa sonnicek » Štvrtok, 10. Novembra 2011, 16:38

spider207 napísal:zalezi aky mas interier, vzdy mas najma cistenie, ale ak mas klasicku kozu (co predpokladam, ze ee) tak je vhodne ju po ocisteni (napr. tym Interior Shampoo) aj naimpregnovat.. alkantara a klasicke latkove sedacky staci vycistit resp. vytepovat.. aby som to teda uviedol na spravnu mieru ;-) :)
kozu nemam, neviem ake su jej plusy a ake su jej minusy(okrem sedliackeho rozumu co mi napada) oproti klasickym latkovim sedackam
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 10. Novembra 2011, 18:29

no vyhody klasickej koze ani ja moc nepoznam, ani som ju v aute nechcel, ale tak ked mi Lex prisiel v kombinacii koza + alkantara tak som sa nenahneval :) plnu kozku by som nechcel, ale alkantara je fajn :) v lete sa mi vobec nepoti chrbat resp sedacka nie je az taka rozpalena od slnka, proste ako klasicka latka.. no a kedze mas latkove tak uznavam, ano, staci vlastne len interior shampoo.. (hehe, to si myslim teraz, ktovie co sa nakoniec docitam na detailingovom fore :D )

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa sonnicek » Štvrtok, 10. Novembra 2011, 23:36

ani ja nevidim vyhodu v kozi, mozno sa ty spina nedokaze zazrat tak hlboko ale praskaju su v lete teple a v zime studene, to je moj laicky nazor v skratke ked budem mat casu skusim si na tuto temu nieco vygooglit na nete a uvidim ;-)
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa Max11 » Piatok, 11. Novembra 2011, 00:16

Trochu sa vmiesim ... :mrgreen: Ja mam moznost pomerne pravidelne sedavat na kozenych a dokonca klimatizovanych sedackach, ked ma vozi kamoska. Mozem povedat, ze mi to moc prijemne nie je. Cez leto su naozaj rozpalene a napriek perforacii a klimatizovaniu po dlhsej jazde mam pocit, ze potrebujem detsky puder na iste partie. Cez zimu naopak, su studene a kurenie vytvara taky velmi zvlastny pocit ze mi je zima a zaroven citim teplo. Tazko opisat slovami. A vseobecne to klimatizovanie pomaha mozno pri dlhych jazdach, no nezabrani tomu, ze cez zimu su par minut po starte ladove a cez leto rozpalene.
Jedine co sa mi paci na kozenych je ich relativne vyssia odolnost, esteticky a luxusny vzhlad (i ked videl som uz aj nevzhladne) a paci sa mi ako to v aute vona kozou :mrgreen:
Este dodam, ze spomenute nazory su podla mojich osobnych preferencii, inymi slovami - mozno mam len velmi pohodlnu rit :lol:
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
Dolly
panic
Príspevky: 125
Dátum registrácie: Nedeľa, 25. Júla 2010, 10:35
Bydlisko: Bratislava

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa Dolly » Piatok, 11. Novembra 2011, 08:53

Ja mam kozu v aute 1x a neviem si ju vynachvalit ;-) Ovela lahsie sa udrzuju sedacky 100% ciste, ked je zima vyhrev sedaciek nastupuje takmer okamzite tj do 10s ma sedacku super teplucku, v lete je to trochu horsie...ale len vtedy ked zaparkujes tak blbo ze ti slnko prazi priamo na ne...takze davam pozor ako parkujem a je to super. Ziadne menenie a pranie potahov atd...
Avensis 2004 2,4 automat
Corsa 2002 1,2:-)

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa Avensis » Piatok, 11. Novembra 2011, 10:11

Tiež mám kožu v Cecilke, v lete je to presne ako Dolly spomína a v zime sa nesťažujem, nemám síce ohrev ale keď sadnem zaradím 2 a už sú teplé od prdele, takže nič také že by som mal cencúle na r..i :D No a údržba? Skoro žiadna raz za čas pretriem ošetrím a konec, viem porovnať s Corollou tá má taký semiš či čo to je a to je dosť na prd, hlavne keď dám psov dnu a to sú len malí jazvečíci, chlpy mám aj na strope :D
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa sonnicek » Piatok, 11. Novembra 2011, 11:11

diky chalani za postrehy :) takze som nakoniec prisiel ktomu ze ked budem kupovat psa tak si musim presedlat na kozene sedacky :mrgreen: inak moj nazor taky ze ja textilnymi nemam vela problemou (psa zatial nemam) a spina sa sice zachytava ale neni to nic co by sa nedalo povysavat, potom pride ale take stadium ze na podlahe je toho mega vela a ajtak si to pyta vysavanie, vyhrievanie sedaciek nemam (da sa dorobit neni problem) ale mna to prilis neoslovilo nakolko to ma kamos a vzdy ked si to zapne treba mi to stoho strasne šťať takze niesom velky fanusik vyhrievana :mrgreen:
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa Max11 » Piatok, 11. Novembra 2011, 23:12

Ono zalezi asi aj od auta co sa tyka toho vyhrevu sedaciek a podobne. Spominana kamoska ma starsi Mercedes S triedy. Je mozne, ze Toy a Lex to maju vychytane do posledneho detailu uz davno - naozaj netusim. Ja som velmi vdacny aj za spracovanie origo potahov v rollke. Vo verzii Sol su dokonca citelne kvalitnejsie ako napriklad na otcovej Terra. Hoci ako som si vsimol aj tam su na velmi dobrej urovni oproti inym automobilkam a vozidlam v tej istej triede. Chcel som si kupit povodne nejake potahy aby som si neznicil tie origo, no nevidno na nich ziadne opotrebenie za dobu co auto pouzivam, tak som sa na kupu vykaslal :)
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa sonnicek » Sobota, 12. Novembra 2011, 13:17

tiez som prekvapeny ze vobec sa nenicia, aj ja som sa pohraval s myslenkou potahou (minuly rok na autosalone som videl ze aj toto odvetvie islo strasne vela dopredu a teraz sa predavaju take potahy co ako potah proste nevypadaju a sadnu presne na sedacku ako uliate a nevidno ze je tam potah) ale povedal som si naco vobec sa tie sedacky nenicia :mrgreen:
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 12. Novembra 2011, 18:21

ako som spominal vyssie - celokozku tiez velmi nepreferujem, ale kombinacia koza po bokoch + stred alkantara je velmi posobivy a rychlo sa nan zvyka :) Pochvalujem si, ze v lete je ten stred proste v pohode, nie je to rozpalene, proste ako latka, akurat to lepsie odvetrava.. zimu neriesim, za chvilu ohreje prdelka resp je aj vyhrev sedaciek.. inak by som absolutne nemal problem s latkovymi, ked sa clovek trosku stara a obcas povysava abo zoberie nejaku smietku, tak vlastne ani na latkovych nie je nejaka zlozita udrzba.. si myslim :D

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa Max11 » Nedeľa, 20. Novembra 2011, 00:05

Sonnicek, az budes mat cas mrkni sa do Lidla. Od pondelka maju akciu na doplnky do auta a bude tam aj ten ozivovac pneumatik, ktory som spominal. Myslim, ze ucel splni aj ked bude z Lidlu a navyse nie je drahy ;)
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 20. Novembra 2011, 11:21

Super, že si dal vedieť, kukám, že tam niečo nakúpim aj ja. Kamoš skúšal ten Engine Cleaner a vravil, že bol dosť prekvapený výsledkom. Za ty peníze vraj - no nekup to :D A dobré ohlasy som čítal aj na ten čistič diskov. Vyskúšame, uvidíme :D

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa sonnicek » Nedeľa, 20. Novembra 2011, 12:01

Diky moc pojdem kuknut, ja mam z lidl-a ten cistic hrdze som ho pouzival ked natieral brzdove strmene a hrdza isla uplne super dole pojdem kuknut dik za tip ;-)
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa Max11 » Nedeľa, 20. Novembra 2011, 12:42

Ja som tiez zatial spokojny s vyrobkami z Lidlu. Takze urcite pojdem tiez na nakupy. Zaujal ma pohlcovac pachov :lol:
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa sonnicek » Nedeľa, 5. Februára 2012, 18:40

Tak zimny spanok je uspesny a auticko nedostalo pocas zimy nic ani vysavanie ani umyvanie ale na pocudavanie sa zatial drzi velmi dobre narozdiel od inych vozidiel co stretavam

inak pikoska je moj palubak ktory ukazuje vesmirne hodnoty ktore si neviem nijako vysvetlit, inak od realu to ma daleko :mrgreen: a tymto som sa rozhodol ze palubak nepotrebujem chcem tam nahodit nejaky monitor (mozno aj dotykovy) ale jeden udaj mi stale odtial chyba a to je ukazatel teploty, ma niekdo skusenost stakou prerabkou?

Obrázok
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných