sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa Srandista » Pondelok, 29. Augusta 2011, 08:45

Otazka: kde myslis ze sa najviac dobija akumulator? :P
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa scream » Pondelok, 29. Augusta 2011, 11:45

sonnicek napísal: Mam tam nabehane cez cca. 8000km ideal by bol po kazdej jazde priemerku zapisat a za nejake obdobie tieto priemery jazd spriemerovat ale to je uz satanizmus :mrgreen:
...myslis takyto satanizmus?:) http://www.spritmonitor.de/en/detail/446259.html
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa sonnicek » Pondelok, 29. Augusta 2011, 12:18

nie nie este vatsi priemer s kazdej jazdy a to spriemerovane, to je o tom ze cim mas viacej kilometrov a jazdis kolisavym stylom ze ides povedzme 3/4 nadrze na spotrebuje a potom 1/4 nadrze tomu utnes tak ty to v konecnom dosledku neukaze tolko na priemerke
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 29. Augusta 2011, 12:37

no ale v konecnom dosledku mas aj tak nejaku istu priemerku za celu nadrz, nem? ja capujem vzdy do plna a kukam aku mam spotrebu na nadrz, prip si niekedy kuknem aku mam dlhodobu (teda celkovo kolko som km najazdil a kolko som spalil benzinu).. nedava mi zmysel povedat, ze mavam priemer 4,5/100, iba ked tomu vytnem tak mam napr 10/100.. v konecnom dosledku aj tak nadrz bude za napr. 6/100.. a ten benzin zaplatis aj ked tomu vytnes, aj keby to bolo len na chvilu.. povedat, ze mam priemer 4,5/100 je len neuplna informacia.. si myslim ja.. ci tu uz moc filozofujem? :D

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa sonnicek » Pondelok, 29. Augusta 2011, 14:09

nejak sa to zvrhlo :D zaver je ze by som si chcel urcite vyskusat hybrida a co sa stym da dokazat
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa sonnicek » Štvrtok, 1. Septembra 2011, 13:39

Obrázok

takze dnes ma potesil udaj, ale necakal som ho lebo som isiel po dialnici do TT a naspet a priemerka sa tocila okolo 7-8 (4 ludia v aute a 130 na tachaci) ale ako som dosiel rano do BA tak kukam a 4,5l/100km takze asi jazdim za este menej a cim viac jazdim ustalenejsie tym to klesa :mrgreen:
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa sonnicek » Utorok, 8. Novembra 2011, 11:58

Po dlhej dobe som sa konecne dokopal a spravil nejaky ten update enjoy :)

Obrázok
Najvatsia zmena auticko je prezute na zimu, zmena medzi OZ-tkami na noname blatove hlinikove elektrony, po lete co som jazdil na oz-toch mozem len povedat ze nejaka zmena vlastnosti tam urcite je hned ako som nasadol do auta po prezuty sa mi zdalo riadenie tazkopadnejsie a malo trochu inu odozvu, presne to co som cakal a nazor ludi sa mi potvrdil ze rozdiel medzi diskami urcite je

Obrázok
Po velkych debatach na temu umyvanie auticka som sa rozhodol (na odporucanie spidera ;-) ) zakupit produkty znacky Autoglym zatial mam iba 3 produkty, kazdy urceny na nieco ine ale postupom casu pojdem dokupovat, zatial si ich iba ucim pouzivat a viem ze v rukach profesionala by mali este vatsi efekt :lol:

Autoglym interior shampoo - sprej na interier predtym som pouzival vsetko mozne aj nemozne ale toto bolo ine kafe, treba nastriekat na plochu (vsetko co mam v kabine tym mozem nastriekat, plasty tapacirung aj sedacky) chvilu pockat a potom zotriet utierkou s mikrovlaknom a tu vyplachat v cistej vode(treba davat pozor aby ste to tam nenechali moc dlho lebo to svinstvo co to vytiahne tam zaschne), prve pouzite a ja som cumel do toho vedra co tam za svinstvo mam, voda v kybli kde som premyval tu utierku bola uplne cierna, predtym som pouzival vsetky komercne dostupne veci na cistenie volne predavane v supermarketoch a na pumpach a ziadna stychto "cistiacich prostriedkov" nemal taky ucinok! Pravidelne umyvam auto tak raz za 3-4 tyzdne a nie vzdy je potreba striekat stymto sprejom celu palubovku vatsinou len prahy a dvere kde je spina od topanok, inak som nad mieru spokojny na zadnej sedacke za vodicom som mal nieco rozliate uz od predaja a neslo to dole nicim, nastriekal som sprejom chvilu pockal a vuala bolo ako nove, najvatsia spokojnost

Autoglym bodywork shampoo - klasicky sampon na umyvanie auta zvonku :mrgreen: predtym pouzivane volne dostupne produkty nemali nikdy taky efekt ako tento shampon na ukazku po prvom umyti
Obrázok je proste vidiet kde to umyjete a nie je to povrchova spina ale umyva aj do hlby lebo nikdy predtym ked som umyval napr. s korytnackou tak mi taky rozdiel medzi umytim a spinavym miestom nebol badatelny volnym okom, pri umyvani pouzita dvojkyblova metoda (zase spider poradil :mrgreen: ) a umyvane dvakrat kvoli vosku

Autoglym super resin polish - klasicky vosk na zaklad, predtym som raz pouzil korytnacku ale vysledok bol ze som sa namakal ako blazon ale efekt bol dole po 2-3 dazdikoch, po prvom pouzity vosku sa pocasie drzalo a moc neprsalo, vosk vydrzal cca. 3-4 tyzdne spina sa krasne dala stiahnut iba handrou a auto bolo ako po umyti, praca ako s klasickym voskom, momentalne mam vypratanu garaz takze vcera sa uz voskovalo v garazi
Obrázok
dal som si zalezat a robil som to diel po diely trvalo mi to cca. 3 hodinky skusal som spravit hrubsiu vrstvu nech to vydrzi o nieco viacej takze uvidim, inak by to chcelo nejaku finalnu vrstvu dalsieho vosku ale zatial mi to vyhovuje tak ako to je

nakoniec len usmevna informacia s mojho palubneho pocitaca :mrgreen: nie je to ziadny oser ani som ho neresetoval postupne som sa dostal na toto cisielko ale skutocne jazdim uplne za inu hodnotu asi o cca. 2 litre naviac, ale pri ustalenej rychlosti sa motam okolo tochto cisla
Obrázok
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa Max11 » Utorok, 8. Novembra 2011, 14:45

Teda to si ma uz predbehol s tou spotrebou ;) Ja som mal 3.4 len na chvilku na displeji kym ju vystriedalo ustalene cislo 3.5 a to som fakt jazdil takym stylom, ze by ma cyklisti obehli :lol: Akurat naozaj nechapem ako sa ti dari udrzat tak nizku spotrebu pri jazde v meste s rusnou dopravou ako je BA. Nevyhodil si motor a nepijes benzin z nadrze namiesto motora ako energy drink ? :mrgreen:
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 8. Novembra 2011, 16:20

Super sonicek, ides 8) Som rad, ze moje rady boli k niecomu dobre, som zvedavy kedy sa aj ja dostanem k nakupu nejakych tychto hraciciek.. ale poopravim ta s tym super resin polish (SRP) - SRP je len priprava na vosk, lestenka, je to tusim bezabrazivne a pouziva sa to preto aby potom vosk dobre a dlho sluzil na auticku (proste ako ked natieras nieco farbou, najskor treba dat dobry zaklad - zakladny nater/farbu).. ale samotny SRP nie je vosk, je to len priprava.. ;-) btw, ekvivalent tohto je od Dodo Juice Lime Prime Lite, ale s SRP by sa malo lepsie pracovat, aspon tak mi hovorili skusenejsi kolegovia, takze dobre si vybral ;-) este by to chcelo na to nejaky vosk, trvacne su napr. od Collinite (476 prip 915), ale je to o Tebe co preferujes (dlhu zivotnost, vysoky lesk atd..)

k spotrebe sa nevyjadrujem, ja sa nedostanem ani na x2 :D ale suhlas s maxom, ako to mozes dosiahnut v Blave? keby si mal hybrid tak pochopim, ze cez potahovacky ides na elektro, ale takto.. len krutim hlavou :)

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa sonnicek » Utorok, 8. Novembra 2011, 21:13

No chalani stou spotrebou neklamem vas nemam preco, ako som povedal je to udaj a realne jazdim za 5.5-6, tymto som sa definitivne rozhodol ze ten palivomer nepotrebujem budem musiet doriesit este udaj s teplomeru a nejaky ten cas aby som ho mal stale na ociach inak som rozhodnuty prasknut tam bud dotykovy alebo aj s tlacitkami LCD display.

Spider mas pravdu ten resin je taky nejaky zaklad ale je fakt solidny a bez tej finalnej vrstvy vosku mi vydrzal tie 3-4 tyzdne, inak je to makacka a fakt neviem ako sa to da stihnut vsetko za jeden den poumyvat auto, povysavat a umyt vnutro, nasledne zakladna vrstva ''vosku'' a potom finalna vrstva vosku, ale efekt je tak na 2-4 mesiace podla aplikacie takze sa to viacej oplati, zatial auto nie je garazovane pretoze garaz nemam v mieste bydliska ale ak bude urcite sa pustim aj do tej finalnej vrstvy vosku, inak do buducna je planovane nieco na vonkajsie plasty+kolesa(len na oz-ty nie tie sunty co su tam teraz :mrgreen: ) inak jediny problem mam z gumami lebo nejako moc vybledli a stymi ciernimi diskami to robi strasny kontrast :?
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa Max11 » Utorok, 8. Novembra 2011, 23:12

sonnicek neboj ;) Ja len vtipkujem, lebo viem ako "presne" meraju palubne pocitace spotrebu. Onedlho by som mal ist na par dlhsich tras, tak porovnam udaje z pocitaca podla dotankovania do plnej nadrze a skusim tu odchylku upresnit.
Co sa tyka tych pneumatik, tak existuje na gumy ozivovaci pripravok. Otec ho kedysi pouzival, no odkedy prezuva a skladuje gumy v pneuservise, tak ma ozivovanie a starostlivost o kolesa v cene skladovania. Takze neviem povedat aku znacku presne pouzival. V podstate to bol rozprasovac podobny okene a aplikovalo sa to na ocistene gumy, ktore nasledne vyzerali ako nove. Co je este dolezitejsie, ozivovalo to pruznost gumy ,takze starnutim nezacala praskat na povrchu. Ja som to pouzival akurat na bicykli, takze zatial na aute s tym skusenosti nemam :mrgreen: Ale planujem to zohnat po zime, pretoze budem kupovat aj nove pneu.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa sonnicek » Streda, 9. Novembra 2011, 16:19

idem hladat na net daj echo ked si spomenies ako sa to vola :mrgreen:
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa spider207 » Streda, 9. Novembra 2011, 19:28

sonnicek, nie, naozaj sa to neda stihnut za den ak robis vsetky procedury co sa tykaju takej tej lepsej starostlivosti, nazvime to teda detailingu.. zober si len exterier - umyvanie, clay, priprava na vosk, voskovacka - uz len toto mas kludne na 2 dni pokial to robis na aute, ktore takuto lepsiu starostlivost v zivote nevidelo.. a potom tu mame interier, tam sa takisto mozes vyhrat dalsieho pol dna alebo den - vysavanie, nejake cistenie, konzervovanie.. ale komplet takuto proceduru robis naozaj tak raz za 3-4 mesiace (Collinite vydrzi aj okolo pol roka), medzi tymito procedurami robis len udrziavacku a teda napr len oplachnes auto a sealantom predlzis zivotnost vosku - to je robota na mozno hodinku-dve.. na gumy existuju samozrejme tiez pripravky, napr. Autoglym Instant Tyre Dressing, osobne by som nastriekal mozno tak bocnice, vsak s tym autom aj chodis a tie gumy ked sa 3x prevalkaju po tom spinavom asfalte tak je jasne, ze asi "pitch black" nebudu :D treba vzdy najst mieru co este vyuzijes a co nie (resp co je len marketing alebo ten pripravok naozaj na nieco aj sluzi), lebo do toho v konecnom dosledku mozes nasypat velmi vela (aj niekolko 100€) ;-)
btw, co ten druhy kybel ked si vyskusal tu dvojkyblovu metodu? ja ked som to urobil prvy krat tak som nechapal aka spina bola v tom jednom :)

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa sonnicek » Streda, 9. Novembra 2011, 20:57

no dvojkyblova metoda super rada, diky moc za radu, tiez ten druhy kybel som niekolkokrat vymienal lebo to bolo mega cierne, inak ten interier by som nevidel na nejako tak vysavanie a komplet umyvanie som mal za 3 hodinky, skoda ze tapacirung co je hore a na stlpikoch je svetlejsej farby a je na nom vydiet spinave cmuhy, napr. ked sklapam clonu a mam spinave ruky je to tam cele dotapkane, stym interior shampoo sa da aj to ale skor si to pyta nejake to hlbove cistenie (tepovanie) a to doma nespravim :? inak co si myslel konzervovanim interieru?
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: sonnicek - Corolla E12 1.4 VVTi

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 10. Novembra 2011, 15:30

zalezi aky mas interier, vzdy mas najma cistenie, ale ak mas klasicku kozu (co predpokladam, ze ee) tak je vhodne ju po ocisteni (napr. tym Interior Shampoo) aj naimpregnovat.. alkantara a klasicke latkove sedacky staci vycistit resp. vytepovat.. aby som to teda uviedol na spravnu mieru ;-) :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných