Max-E12-naburana

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa Max11 » Utorok, 24. Mája 2011, 12:29

Uz mam potrebne udaje od policajtov, zajtra idem na obhliadku. No som zvedavy ako to dopadne.

Este jedna perla: Volala mi vinnicka a mala este tu drzost ma prosit aby som na poistovni nahlasil nepravdive udaje. TJ aby som klamal ,ze neusla z miesta nehody a aby som podpisal, ze sme sa dohodli na mieste nehody. Neviem k comu jej to pomoze, kedze aj tak pride o vodicak ale ja chcem postupovat tak aby som mal preplatene vsetky skody cize rozhodne neustupim. Jedine co som ochotny je nevymahat od nej usly zisk a ostatne naklady ,ktore som s tymto mal spojene doteraz, co je myslim si velmi velkoryse nakolko nebyt susedy tak ju nikdy nenajdem a skody si platim sam.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 24. Mája 2011, 12:35

Pokiaľ policajti v zázname uviedli, že utiekla, tak nieje o čom...
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa Max11 » Utorok, 24. Mája 2011, 12:40

Vtip je v tom ,ze ona tvrdila, ze toto jej poradili na policii :lol: Ale myslim ,ze si skor mysli ,ze ma oblbne, pripadne jej to poradila poistovacka.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 24. Mája 2011, 13:24

Po pravde neviem co tym vyhra u poistovni, tam je vinna a hotovo, horsie by to bolo pokial by bola pod vplyvom alkoholu, to by od nej poistovna mohla vymahat peniaze.
Drzim palce, nech to mas co najskor opravene k tvojej spokojnosti.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa Max11 » Streda, 25. Mája 2011, 15:49

Dakujem chalani, za rady aj povzbudenie :)

Auto bolo dnes na obhliadke, je to kusok horsie ako som si myslel. Bude meneny cely naraznik, chyteny je bocny blatnik a udajne nejaky vnutorny naraznik vyzera ,ze je poskodeny a ma odtrhnute uchyty. Plus svetlo ma dopraskane uchyty, je natlacene na baterii, ktora moze mat tiez uchyty prasknute a cela ta strana je taka ,ze ked sa jej clovek chyti tak veselo padaju ulomky.

@chmelo - asi som videl tvoje auta pri Slovexperte resp. firme Helios - chameleonova E11 a tusim 3D cierna E12 TS s nejakou cilli paprickou nalepenou ;)

V toyote ma potesila pani, ze Kooperativa robi problemy presne ako som si myslel, takze v pripade ,ze sa vykrutia z casti plnenia ponuknem vinnicke mimosudne vyrovnanie rozdielu realnej ceny skod a poistneho plnenia s tym ,ze jej odpustim usly zisk a zvysene naklady na dopravu kedze som musel vyuzivat hromadnu bez zliav. Ked odmietne tak sa budem spoliehat ,ze mam dobreho sukromneho pravnika a nejake male znamosti na policii a dotiahnem to na sud, kedze si myslim ze vsetky pozitiva su na mojej strane a mam sancu ho vyhrat, hoci sa to bude isto natahovat.

Naozaj ma nahnevala a nie som ochotny vyhadzovat peniaze za vinu niekoho ineho, kto sa dokonca snazil uniknut pred zodpovednostou. Mam sice strasne malo casu, pretoze som velmi aktivny clovek a pripadny sudny spor mi zabije cast ziskov aj osobnostny rast ale nechcem sa podielat na podporovani nedbanlivosti takychto nezodpovednych ludi.
Amen :lol:
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa sonnicek » Streda, 25. Mája 2011, 16:23

netreba sa nechat osklbat a srat na veci potom sa len ludia prizivuju a unikaju pred nasledkami, vela stastia nech to dotiahnes do uspesneho konca drzim palce ;-)
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Mahomo
panic
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Sobota, 12. Júla 2008, 12:16

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa Mahomo » Nedeľa, 29. Mája 2011, 13:23

Ahojki...

No tak krasa.... to vazne potesi..
Ja som si spravil tak isto buracku na lavu stranu... len ze to bolo mojou vinou :(
Inac presne taky isty naraz mam aj ja... len ze za tym svetlom mam este kompresor tlaku vzduchu do sania a to neviem ako poriesit... a este kusok z noisnicku som trafil :cry:
Menil som obe svetla a naraznik musim zoihnat orig TS sa tazko zhana...



A tak som sa tesil na zraz s TSkou...
Hmm tak vela stastia z vybavovanim a vsetko nech ti dobre dopadne.....


Ahoj

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa Max11 » Pondelok, 30. Mája 2011, 10:39

Dakujem , aj tebe prajem nech sa rollka rychlo uzdravi ;) A neda sa zohnat priamo v toyote naraznik ? Tusim by sa mali vyrabat nahradne diely 10 rokov este po vyradeni modelu z predaja. Je to sice drahe riesenie ale mozno keby si nasiel niekoho, kto ti to nastrieka lacno tak by sa to dalo prezit. Nemas inak niekde foto tych poskodeni ?

Mimochodom budem mat mozno na predaj svoj naraznik ak sa mi ho podari dat do pouzitelneho stavu. Pripadne aj lavy svetlomet -ak mi ho vymenia- s prasknutym ramom. Ak by teda niekto potreboval ... ;-)
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa Max11 » Štvrtok, 2. Júna 2011, 19:38

Auto je uz po servise. Finalna cena opravy necelych 1200€. Este cakam na poistovnu, no pevne dufam ,ze preplatia vacsinu sumy. Ak by mal niekto zaujem mam k dispozicii na predaj predny naraznik a lavy svetlomet. Naraznik vyzera este pouzitelne, farba je len popraskana a treba ho este kusok vyrovnat. Svetlomet ma utrhnute uchyty, no ak by sa niekomu na nieco zisiel ... ako halloweensky lampas este posluzi :mrgreen:

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa Max11 » Štvrtok, 9. Júna 2011, 17:06

Dva tyzdne od likvidacie na poistovni sa blizia ku koncu a ani zmienka o preplateni skody :roll:
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa Max11 » Nedeľa, 14. Augusta 2011, 12:21

Dalsi vodicak v nespravnych rukach mladej zenskej ...

Obrázok
Obrázok
Obrázok

Nastastie som mal cca 3 hodiny casu, kym dosli dopravaci a nasiel som vozidlo, ktore malo cerstvu odreninu s prenosom striebornej farby na ciernom narazniku. Hned ako prisli policajti som im ho ukazal. Zavolali majitela, prikazali mu zacuvat s nim tak ako by to bolo v pripade zrazky a okamzite vsetci jednohlasne vykrikli "AKO RIT NA SERBEL". Tak mi aspon trocha odlahlo, pretoze naposledy presne takato oprava stala 1200€ a naozaj si viem predstavit lepsie investovane peniaze ako do opravy skody, ktoru som nezavinil.
Dakujem ale aj dopravakom, ktori pri dost velkom vytazeni kvoli Budzoganu ostali v dobrej nalade a naozaj sa snazili maximalne mozne vyjst v ustrety aj mne aj majitelovi auta, ktoreho dcera nenahlasila skodu a tym padom hrozilo majitelovi odobratie vodicaku na rok a pokuta, nakolko vzal vinu na seba.

Rozmyslam uz celkom seriozne nad havarijnou poistkou, hoci nemyslim ,ze sa to na starsie auta vyplati. Kedze obitie naraznikov diamantovym plechom a montaz dodatocnych naraznikov z ocelovych trubiek by mi asi nepresla ,tak v tom vidim jedinu moznost ako uchranit svoju penazenku.

Potreboval by som aj vyriesit otazku striekania naraznika. Tento naraznik bil do oci ,pretoze bol vyrazne svetlejsi ako zvysok auta. Striekali mi ho v toyote. Ked ho menili prvy krat ,tak bol kusocek tmavsi ale nebolo to takmer vobec vidno. No neviem kdebol striekany, pretoze o to sa starala predosla majitelka.

Chcem Vas teda poprosit o rady ohladom havarijneho poistenia na 4 rocne auto a o radu ,kde dat nastriekat naraznik. Zvysok by som riesil zase cez autorizovany servis.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

ToyoCarE

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Nedeľa, 14. Augusta 2011, 14:00

vybavim ti striekanie v SAD ak chces,, mam tam znamosti.

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa sonnicek » Nedeľa, 14. Augusta 2011, 14:22

Havarijna poistka sa prave teraz oplati, neviem aky mas rok vyrobi ale ja mam 2003. Pokial nemas vinnika nehody platis spoluucast ty a zvacsa je to okolo 5000sk takze od nejakych 150-200 euro zalezi podla poistovne a poistky. Pokial by mi ukradli/na totalku este som na hranici ked by mi vyplatili plnu hodnotu auta za ktoru som ho kupoval (jazdene) takze nejakych 5500 euro. Poistku som uzatvaral pred rokom na celkovo 3 roky kazdy rok platim okolo 330 euro takze dokopi nejakych 990 euro za 3 roky. Poistku nemam riesenu cez poistovnu ale cez poistovacieho agenta ktory mi vyhladal najlacnejsiu poistku na moje parametre. Poistku mam uzatvorenu v kooperative (ano asi najhorsia poistovna na slovensku :D ) ale poistku mam uzatvorenu cez agenta ktory ma svojich likvidatorov a ludi v poistovni preto sa nebojim z priebehom poistnej udalosti. Bol odporuceny od znamych a maju unho poistene domy auta a nikdy nebol problem a hlavne mi povedal ze ked sa stane nejaka poistna udalost treba volat a on poradi ako treba nahlasit poistnu udalost. Treba si najst nieco taketo pretoze co som cital na internete o poistovniach tak ty poistia vsetko lenze potom pri uplatneni poistnej udalosti ta chcu len odpinkat ci mas poistku za 300 euro alebo za 800 euro. Zatial som spokojny nemal som nejaku vatsiu poistnu udalost i ked tiez mi niekto nechal darcek vzadu na narazniku aj sme to konzultovali s poistovakom ale nemam vinnika a platit spoluucast sa mi neoplati tak to zatial neham tak kym ma niekto nenabere alebo pri konci poistky si to neham spravit z viacerimi skrabancami. Bohuzial max si zo ziliny a clovek z BA ty asi nepomoze ked robi pre bratislavu :?
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 14. Augusta 2011, 20:32

Kokos Mato, to uz hadam ani nie je mozne.. zavesit tu dievcinu za pipinu do prievanu :roll: ja keby som bol v ZA tak by som si takuto vec vyriesil asi namiesanim farby v Heliose u chmela a potom to dal nastriekat tomu chalanovi z Trnoveho co som Ti na neho daval kontakt. Striekal aj brachovi auto a nemozme povedat kriveho slova. Zalezi len ako si to predstavujes a kolko chces investovat resp ako by sa to potom spravilo s tou poistovnou, v tomto fakt nemam skusenosti. Akurat Ti viem poradit, ze chalan robi dobru robotu, vie to urobit kvalitne, ale aj len tak aby sa nepovedalo, zalezi na Tebe..
takyto clovek mi tu chyba na tu moju nestastnu klucku, ale bud sa to nastrieka na aute alebo to napatlem aj stetcom, inak to nevidim :D

ToyoCarE

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Nedeľa, 14. Augusta 2011, 21:35

ten z Trnoveho mi striekal co som opravoval buranu COrollu,, a nebolo to moc dobre,, musel opravovat potom,, stieklo mu to,, chrapance,, proste nema kabinu,, v SAD maju kabinu,, a viem vybavit priaznivu cenu,, ide len o to..

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných