Max-E12-naburana

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa KLingO » Štvrtok, 19. Mája 2011, 13:05

pokial mas havarijku tak je jednoduchsie to riesit tak ...


lebo ak by si siel len cez jej zakonnu tak opravu zacvakas ty a na prachy cakas od jeje poistovne

ak pojdes cez svoju havarijku tak oni si vymozu prachy od jej poistovne a tebe nenabehne ziadny malus a nebudes muset cakat na preplatenie faktury

ale prejstotu sa popytaj v poistovni svojej aj tej jej :mrgreen:
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 19. Mája 2011, 13:09

Ak nemáš havarijné poistenie, tak sa to rieši cez PZP vinníka...a s jeho poisťovňou.

U nás sa komerčne nestrieka...kabína je na "školiace" účely...ale môžem ti zohnať pár kontaktov na lakýrnikov...osobne by som to v TOY ani neriešil vôbec...ND si tí chalani vedia zohnať napr. z Rakúskej TOY, kde sú diely lacnejšie, prípadne sa dajú zohnať náhrady...ale to by si si už dohodol s nimi ;-)

Čo sa týka farby záleží aj od lakýrnika, na čo je zvyknutý, ale ak treba, tak chalani dole na predajni ti poradia a namiešajú to čo majú...metalízy a perlete sú problematické aj podľa uhla pohľadu ako vravíš...na to sa robí flip/flop test...tak nejako sa to zove ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa Max11 » Štvrtok, 19. Mája 2011, 13:24

Havarijne nemam, kedze mi kazdy hovori, ze na 4 rocne auto je to bezpredmetne. A preco to neriesit cez AT Zilina ? Zvycajne sa doporucuje autorizovany predajca na opravu takychto poistnych udalosti. Len to lakovanie by som mozno riesil inde ak by sa to dalo.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 19. Mája 2011, 13:29

V podstate ide o to, že za tie prachy, čo ti vypočíta poisťovňa, ti TOY urobí presne to, čo bude napísané na protokole....u menších lakýrnikov je možnosť sa dohodnúť, že za tie isté prachy ti urobia to isté plus ti ostane napr. na nastriekanie prednej kapoty, ak ju máš od kamienkov...prípadne niečo iné...chapendo? Papierovo to bude to isté, aby poisťovňa nešpekulovala, ale reálne z toho vyťažíš čosi viac... ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa Max11 » Štvrtok, 19. Mája 2011, 13:34

Mne policajti vysvetlovali ,ze az v servise mi vycislia vsetky skody ,na ktore potom vystavia zoznam alebo cosi take pre poistovnu :lol: Tak teraz som zmateny trocha. Vsak si spominal ,ze mam trvat aj na doobhliadke a ta sa vykonava ked servis objavi nejake dalsie vnutorne poskodenia nie ? :)
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa KLingO » Štvrtok, 19. Mája 2011, 13:43

to ti spravia len ftedy ak je servis rovno aj zmluvny obhliadac pre poistovnu
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 19. Mája 2011, 13:46

Poisťovňa posiela auto na obhliadku do Slovexperty...tí majú komplet databázy dielov aj s cenami...nacenia, servis dostane rozpis, do ktorého sa má zmestiť..ak nesúhlasia, tak musia rozporovať...ak súhlasia, začnú rozoberať...v prípade väčšieho poškodenia posielajú na doobhliadku...auto sa dorobí, ty to cvakneš a poisťovna vinníka posiela prašule...tak nejak to funguje ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa Max11 » Štvrtok, 19. Mája 2011, 14:08

Nuz dufam ,ze to dako uspesne dobojujem ,lebo mam z toho zatial chaos. Inak akurat som pozeral na stranke Slovenskej kancelárie poistovatelov kde ma auto poistene a pride mi to tak, ze to je nejaka starsia tetusa, ktora si nedavno spravila vodicak a kupila si stary pekac na obuchanie. Skoda felicia, zaciatok poistenia 11. mesiac minuleho roka... a kooperativa. O nej som pocul dost zle recenzie. Snad nebudu robit problemy.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa sonnicek » Štvrtok, 19. Mája 2011, 16:11

Co ja viem poistovna ako poistovna vsade ta chcu odsklbat. Ja mam stastie a havarijnu mam sprostredkovanu cez tretiu stranu (cez jedneho chlapika co sa tym zivi) a dohadzuje poistovni poistky. Havarijnu mam v kooperative aj som sa ho pytal lebo co som cital na internete tak oni skoro vobec nic nepreplacaju a len osieraju a ked naburam alebo ma naburaju tak sa to vsetko bude riesit cez neho a on ma svojich ludi v poistovni, a ma aj zmluvu zo servismi kde su dohodnuty a stale zaplatim ovela menej ako v nejakej zahranicnej poistovni co by mi to sice spravila ale za neskutocne peniaze. A zas take strasne peniaze na rok to nejsu a ked som si to spocital tak by ma to vyslo stale lacnejsie jak oprava hocijakeho tukanca
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa Max11 » Pondelok, 23. Mája 2011, 09:23

Neviete ako dlho moze trvat policajtom kym mi poskytnu potrebne papiere pre poistovnu ? Bol som na poistovni, ti mi naznacili aby som to riesil hned lebo to bude povazovane za nesplnenie si povinnosti a bla bla, no ja stale nemam nic v rukach, s cim by som mohol ist na obhliadku.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa grexos » Pondelok, 23. Mája 2011, 09:35

pokial viem policia to nahlasuje poistovniam sama a pomerne rychlo. mne naburali 23.12. a 28 meho som bol v alianz na obhliadne a spisal som papiere. horsie na tom bola poistovna lebo boli jak idioti
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa Max11 » Pondelok, 23. Mája 2011, 10:30

U mna je horsie, ze vinnicka bola predvolana kvoli uteku z miesta nehody a nespoluprace s policiou. Takze predpokladam ze to slo pisomne co predlzuje dobu vybavovania. Problem je, ze u jej poistovne chcu po mne papiere od policie inak mi nespravia obhliadku. Mne sa to stalo 17teho, slubili mi policajti, ze mi poslu potrebne dokumenty do par dni a uz je 23 a stale nic. Netrapilo by ma to, keby mi neprijemna pracovnicka kooperativy nepovedala, ze ak to nevybavim rychlo vykaslu sa na mna. A s renome kooperativy sa bojim najhorsieho.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa smutok » Pondelok, 23. Mája 2011, 10:52

Tak treba nahlasit poistnu udalost u nich bez rozdielu toho co ti budu rozpravat s tym, ze po setreni policiou im dolozis ostatne podklady. Ty mas povinnost to nahlasit do 5 ci kolkych dni ale to neznamena, ze to musi byt dovtedy uplne uzavrete.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa Thomas » Pondelok, 23. Mája 2011, 11:28

K tým lehotám, treba len dodržať 15 kalendárnych dní na nahlásenie z PZP pokiaľ si spôsobil PU, ostatné nie je také dôležité.
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa Max11 » Pondelok, 23. Mája 2011, 12:40

Ano tych 15 dni mi spominali aj policajti. Udalost som chcel nahlasit presne ako hovori Smutok, no okamzite chceli cislo poistnej zmluvy vinnicky a dalsie dokumenty, ktore nemam. Bez toho sa nechceli ani so mnou bavit. Len ,ze mam zavolat az to budem mat.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných