Max-E12-naburana

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa Max11 » Streda, 18. Mája 2011, 18:10

Vie ma strasne nasrat, ked mi vola suseda do prace, ze mi nejaka dvojnoha cuba rozbila pri cuvani moju rollku :evil: :evil: :evil: Hned som zavolal policiu a bolo stastie ,ze si suseda stihla zapisat SPZ. Uspesne sa dovolali majitelke, ktora potvrdila ,ze sa dnes nachadzala s autom na mieste nehody, no odmietla priznat vinu za akukolvek nehodu. Vyzvu policie aby prisla do 45 minut a aby sa to riesilo ako bezna nehoda odmietla lebo sa jej nechcelo dvihnut rit nasadnut do jej hrdzavej felicie a z Bytce prist do Ziliny.Vraj si ju predvolaju a udajne pride o vodicak, plus pokuta, plus uhrada mojej skody z jej poistenia. Svedkovia vraveli ,ze odobratim jej vodicaku sa isto do buducnosti zachranilo X aut , pretoze evidentne nevedela soferovat a bolo stastie ,ze moje auto bolo jedine zaparkovane v okoli lebo predvadzala kaskaderske kusky na ceste.

Myslite si, ze takuto skodu by clovek mohol sposobit bez toho aby to pocul/citil za volantom ?
Obrázok



Zaroven ma strasne ma mrzi, ze tymto sa definitivne nebudem moct zucastnit toyota zrazu :( Tak aspon porobte pekne fotos, nech sa mozem pokochat ako sa akcia vydarila. A drzte prosim palce, nech sa mi podari uspesne vybavit celu udalost.

PS: Adminovi sa ospravedlnujem za ostrejsie volene slova na zaciatku prispevku, no inak to neslo.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 18. Mája 2011, 18:47

Pisula jedna skareda. Ale nevyzera to takto na pohlad az tak zle aby si nedosiel s tym az na zraz nie ? :)
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
Goldak
začiatočník
Príspevky: 377
Dátum registrácie: Štvrtok, 6. Januára 2011, 18:06
Bydlisko: Poprad

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa Goldak » Streda, 18. Mája 2011, 18:56

Hmm zamrzí...
Ale tiež mi nesedí prečo by si nemal dôjsť ?
Roboty je na tom na 2-3 hodinky aj z kafíčkom bohužial obhliadka doobhliadka objednanie dielov lakovňa ..
Aj tak cca 4-5dní sa to stíhať musí, servis tiež nechce aby im tam ťukanec stál dva týždne :?
BLACK Yaris 70kw 217nm Little TDI killer
ex.RED Celica ST182

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa Max11 » Streda, 18. Mája 2011, 19:21

Musim hlavne pozriet co vsetko sa uvolnilo. Pod autom bola slusna hromadka drobnych ulomkov a vacsina vyzerala ze su to uchyty nejakych dielov. Problem je v tom, ze ja absolutne nemam cas na to aby som obehaval teraz este veci okolo tohoto :( Na zraz som planoval dojst iba ak by som stihol dokoncit povinnosti teraz cez vikend, co bude tazke teraz ked budem musiet behat este okolo tohoto.
Z tohoto uhla to nevyzera az tak zle ,ja viem. Zatial co som si vsimol je samotny naraznik preliaceny, odlomeny kus krytu svetlometu, kompletne uvolnena zaslepka hmlovky, uvolneny ten cierny plast pod naraznikom a posunuty cely bocny blatnik asi o 1cm plus jemne prehnutie.
Moc s tym jazdit nechcem, lebo naozaj neviem co moze odpadnut po ceste. A ani neviem kedy to vsetko stihnem vybavit :( To je tak ked si clovek naplanuje nabity harmonogram a tesi sa ,ze vsetko postiha....

Ja uz inak naozaj neviem kde mam parkovat... na parkovisku mi odrbavaju dvere a pri ceste zas toto ... a o to viac potesi fakt, ze predosla majitelka menila cely predny naraznik prave kvoli tomu ze jej toto iste sposobil niekto na parkovisku.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa sonnicek » Streda, 18. Mája 2011, 19:22

kua zamrzi strasne moc :( rovno si ju idem preparkovat lebo stojim rovno na rane nejakej buchticke v SUV-cku co si nevidi na spicku nosa
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa Max11 » Streda, 18. Mája 2011, 20:05

Vidis Sonnicek ... a nie je tomu tak davno co sme sa bavili o oprave drobnych skrabancov :mrgreen: Toto uz nezatriem sadou za 10€
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa chmelo » Streda, 18. Mája 2011, 20:19

No nič moc veru....dobré je, že máš svedkov...tej puši jalovej pravdepodobne prišijú aj to, že utiekla z miesta nehody...blbé :mrgreen:
Teraz k praktickým veciam...ako hororia chalani...stihnúť zraz môžeš v pohode...len ak ti môžem poradiť nezabudni pár vecí:
- pri obhliadke sa nedaj odpinkať a ak mechanik/lakýrnik zistí ďalšie poškodenia, tak trvaj/nevyprdni sa na doobhliadku
- pri spisovaní lajstier treba povedať, že opravu bude vykonávať TOY servis...to je istota, že ti narátajú poriadne normohodiny/eurohodiny, ktoré by ti mali potom vykryť viac vecí, ak si to budeš dávať robiť inde
- čo sa týka autolaku, tak sa nespoliehaj na "origo" odtieň od výrobcu...ten slúži len na predbežnú identifikáciu a správny odtieň si nechaj natipovať zo vzorkovníkov nejakého renomovaného výrobcu...napr. nás :mrgreen: ale vážne...ak budeš potrebovať, tak sa ohlás...naši chalani sú fakt dobrí a majú oko na tieto veci...tým samozrejme nechcem povedať, že inde sú len trotli...to nie ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa sonnicek » Streda, 18. Mája 2011, 21:52

a vies co max moje ja tak obuchana a doskrabana (antenu mi obrezali nozikom ako klobasu :evil: ) s kazdej strany prvi majitel tiez robi zazraky s autom na lavej strane mam stvorec asi 10x20 cm velky zzatreti striebornou farbou a vyzera to ako drsna omietka take skrabance suvisle neviem ako to mohol niekto dokazat :mrgreen: ale ajtak ma to nenasere lebo ked sadnes za ten volant tak ty je jedno ako auto vyzera zvonka a jazdi to a jazdi a nic sa nekazi 8) vela stastia z opravou a pevne nervy ;-)
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa KLingO » Streda, 18. Mája 2011, 22:48

tak na toto sa da povedat len ... bodaj by jej do rana deti krivo šťali :mrgreen:
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa Max11 » Streda, 18. Mája 2011, 22:53

Okej teraz jedna veeelmi hlupa otazka .... :mrgreen: Vsak sa nemoze stat, ze mi buchne airbag ,ked nastartujem auto ? Pevne verim, ze tie cidla snimaju momentalne otrasy resp. narazy a nemozu byt nejak zopnute pod tou preliaceninou a tiez verim, ze su ulozene o dost hlbsie :roll:
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa KLingO » Streda, 18. Mája 2011, 22:56

ono bag nestreli ani za jazdy pokial nejdes nejakou rychlostou ktoru logika vyhodnoti ako hranicnu :mrgreen:
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa sonnicek » Streda, 18. Mája 2011, 23:09

keby si mal skodovku tak by si sa tochto nemusel bat lebo im tie airbagy vobec nefunguju :mrgreen: ale vnukol si mi otazocku ci sa airbag aktivu aj ked mas len kluc pichnuty v 2 polohe keby do teba napalil supu z nejakej strany :?: sorac za offtopic :lol:
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa smutok » Štvrtok, 19. Mája 2011, 08:35

O airbagy sa podla mna bat nemusis.
To co vidim a podla toho co si pisal, tak pravdepodobne sa bude menit naraznik, svetlo, uchyt naraznika na blatniku a spodny kryt motora pravdepodobne aj s plastovym podbehom. Inak nevyzera to na neaku strasnu opravu a podla mna stacilo by zhodit naraznik, trochu ho vyrovnat a hodit to naspat aby si mohol v klude jazdit kym sa to opravi, ale robil by som to az po obhliadke.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 19. Mája 2011, 10:27

Mno teda, nasere.. pripomína mi to podobného "inteligenta" keď sme parkovali felcku pred panelákom - felda rovnobežne s cestou, kolmo na to parkoval týpek, asi ožratý sadol za volant a akosi nemohol dostatočne zatočiť.. buch do našej feldy, spiatočka, zase dopredu a just tam zase zavadzalo naše auto.. zopakoval to ešte asi raz-dvakrát a až potom sa mu nejako podarilo vyjsť z parkoviska.. bohužiaľ to bolo v noci a my sme o ničom nevedeli a našli tak obúchanú felcku až ráno.. k múru a odstreliť takéto indivídua

inak Tvoja e12 nevyzerá až tak zle, svetlo vyzerá byť ok, takže najmä predný nárazník + hmlovka.. + uvidíš koľko a akých úchytiek.. ale nemalo by to byť nič strašné, viac človeka naserú tie vybavovačky okolo a najmä koľko času tým zabije.. prajem hlavne pevné nervy a veľa optimizmu, radi by sme Ťa videli na TTS zraze ;-)

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Max-E12-naburana

Príspevok od používateľa Max11 » Štvrtok, 19. Mája 2011, 13:01

Dakujem vsetkym za podporu a rady :)
Trochu sa iba bojim aby som spravne postupoval pri spolupraci s poistovnou, aby ma nejak neodbili. Volal som do svojej poistovne preventivne, lebo tam mam znamu, chcel som aby mi spravili obhliadku cim skor ale vraj treba zajst LEN na poistovnu vinnika. Ale pocul som vraj ktosi vybavoval takuto udalost cez svoju poistovnu s tym, ze si poistovna potom vymahala naklady od poistovne vinnika... neviem co je na tom pravdy.
Potom uz len dufat, ze mi auto daju dokopy tak ako bolo predtym. A nebolo by zle, keby zmestili do ceny aj opravu drobnych skrabancov na zadnom narazniku :D

@chmelo - Slo by to spravit pripadne tak, ze veskeru pracu okrem lakovania by spravili v toyote a lakovat by som prisiel do vasej firmy ? Moc sa nevyznam takze si necham poradit.
Hlavne to co hovoris je pravda, naraznik bol meneny predoslou majitelkou a kedze je to "strieborna perlet" tak sice vyzera ,ze je rovnakej farby ale ked sa clovek pozera za dobreho svetla z urciteho uhlu tak je o niekolko stupnov tmavsi ako zvysok auta. Tak isto aj otec ma tu istu farbu na E12tke ale je cela viditelne svetlejsia. A farebny kod mame ten isty.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných