Max - Corolla E12

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Max - Corolla E12

Príspevok od používateľa Max11 » Utorok, 15. Novembra 2011, 12:26

Planujem kupit do konca roka na rollku nove brzdove disky a brzdove oblozenie. Akekolvek rady su velmi vitane ;)
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Max - Corolla E12

Príspevok od používateľa drgi » Utorok, 15. Novembra 2011, 12:59

nemusis daleko chodit :) - http://www.nipponcars.sk/ebc/
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

milos
začiatočník
Príspevky: 211
Dátum registrácie: Streda, 27. Mája 2009, 19:08
Bydlisko: Poprad

Re: Max - Corolla E12

Príspevok od používateľa milos » Streda, 16. Novembra 2011, 21:59

ako piše drgi, ja som tiež bral brzdy z nipponcars a spokojnost :D
Toyota Corolla E12 1.4 VVTi

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Max - Corolla E12

Príspevok od používateľa Max11 » Streda, 16. Novembra 2011, 22:07

Ja by som skor potreboval poradit, aky typ resp. znacku kupit. Mam moznost teraz kupit za nakupnu cenu cez znameho, akurat nemam tusenie podla coho vybrat tie spravne :roll:
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Max - Corolla E12

Príspevok od používateľa drgi » Štvrtok, 17. Novembra 2011, 07:25

to zavisi co od brzd chces, ocakavas. ci iba vymenit opotrebovane, alebo chces aby nevadli, nespinili disky brzdovycm prachom..
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Max - Corolla E12

Príspevok od používateľa Max11 » Štvrtok, 17. Novembra 2011, 10:46

Pokial sa jedna o takuto dlhodobu investiciu a zvlast o tak dolezitu vec ako su brzdy, tak som ochotny do toho investovat kolko treba aby to bolo kvalitne. Brzdy moc nepouzivam sice pri beznej jazde, pretoze sa snazim jazdit plynule a predvidat daleko vopred, takze brzdim skor motorom. Ale urcite sa mi bude lepsie sadat do auta ,ked budem vediet, ze mam kvalitne brzdy pre kazdy pripad :lol:
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
Gabo
toyoťák
Príspevky: 972
Dátum registrácie: Streda, 31. Mája 2006, 16:53
Bydlisko: Nitra

Re: Max - Corolla E12

Príspevok od používateľa Gabo » Štvrtok, 17. Novembra 2011, 13:51

Max presne tak, na brzdach sa setrit neoplati.
Toyota Auris TS Hybrid 2016
ex: Toyota Corolla e10 1995
ex: Honda Accord Tourer 2007

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Max - Corolla E12

Príspevok od používateľa drgi » Štvrtok, 17. Novembra 2011, 14:25

Max, odporucam Greenstuff od EBC Brakes, a hladke alebo Ultimax kotuce tiez od EBC. Greenstuff vydrzali aj AndyhoGTP celodenne besnenie na slovakiaringu, ako bonus maju nizsiu prasnost, takze budes mat cistejsie kolesa.

tu je nejake zakladne info http://www.nipponcars.sk/download.php?id=1304076332
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: Max - Corolla E12

Príspevok od používateľa stefan-celica » Štvrtok, 17. Novembra 2011, 16:51

Max11 napísal:Pokial sa jedna o takuto dlhodobu investiciu a zvlast o tak dolezitu vec ako su brzdy, tak som ochotny do toho investovat kolko treba aby to bolo kvalitne. Brzdy moc nepouzivam sice pri beznej jazde, pretoze sa snazim jazdit plynule a predvidat daleko vopred, takze brzdim skor motorom. Ale urcite sa mi bude lepsie sadat do auta ,ked budem vediet, ze mam kvalitne brzdy pre kazdy pripad :lol:
tebe stacia aj hlinene kotuce a dosticky :D
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Max - Corolla E12

Príspevok od používateľa Max11 » Piatok, 18. Novembra 2011, 19:06

Poistne plnenie KONECNE vyplatene po ... 4 mesiacoch ? :roll: Mozem spravit drobne porovnanie poistnych plneni, nakolko som mal hned po sebe dve identicke poistne udalosti ,s rovnakym poskodenim. Budem uvadzat nazvy poistovni vinnikov, ja mam Generali.

Kooperativa - bezproblemove (na moje prekvapenie, vzhadom na negativne recenzie) vybavovanie poistnej udalosti. Ziadne podozrive prietahy, ziadna potreba vyvolavat na poistovnu pre informacie.
Poistne plnenie bolo v 100% vyske faktury zo servisu. Peniaze vyplatene v ramci zakonnej lehoty (na posledny den ale predsa)

Generali - absolutna ignorancia zo strany poistovne. Po doruceni vsetkych potrebnych dokumentov z mojej strany som sa este uistoval osobne u zamestnanca poistovne, ci mam vsetko potrebne uz dorucene a bol som uisteny, ze ANO a keby daco chybalo, okamzite ma kontaktuju. Skratim pribeh - problemov bolo viacero a vzdy som sa to dozvedel az ked som JA z VLASTNEJ INICIATIVY zavolal uz nabruseny na callcentrum, kde mi neodborne zaskolena zamestnankyna obcas povedala bludy a v podstate som sa informacie len dovtipil, na zaklade toho, ze som profesionalny klient.
Po par mesiacoch, a osobnej navsteve pobocky poistovne, kde bolo potrebne spravit prievan a po kontaktovani Narodnej Banky Slovenska, sa ZRAZU zacali veci skutocne hybat.
Poistne plnenie bolo vo vyske cca 92% vysky faktury zo servisu co predstavuje v mojom pripade stratu cca 80€. Peniaze vyplatene po 4 mesacnom suboji s poistovnou

Prekvapilo ma kratenie poistneho plnenia, nakolko slo o vymenu 2 mesiace stareho dielu (naraznik). Stravil som uz par hodin citanim staznosti na poistovne na internete a snazil som sa najst taku, ktora ma staznosti najmenej aby som presiel ku nej, no nie som si isty ci sa vobec "mensie zlo" da medzi poistovnami najst. Je to skor vec situacie a stastia pri rieseni poistnej udalosti a vyber poistovne ma priamy vplyv asi len na cenu poistenia. Preto pokial nevymyslim nic lepsie, pojdem tam, kde to bude najlacnejsie.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Max - Corolla E12

Príspevok od používateľa Max11 » Nedeľa, 1. Januára 2012, 15:37

Dnes sa mi podarilo nasimulovat nekontrolovatelny smyk na jednej peknej sirokej zakrute. Chcel som vediet ako sa auto sprava a co mozem urobit pre to aby som znova ziskal kontrolu nakolko nemam vela skusenosti so soferovanim po lade a snehu.
Bol som prekvapeny, ze uz pri 15 km/h staci male no zaroven prudke sklbnutie volantu auto moze dostat do neriadeneho smyku. V podstate v tomto pripade sa s autom nedalo nic robit a zastavil ma az makky sneh na okraji zakruty, do ktoreho sa zapichli kolesa.
Suma sumarum, overil som si v praxi teoriu, ze bez trakcie ci uz na lade alebo velmi vyjazdenom snehu mi v smyku nepomoze ziadna technika soferovania ani elektronika. ;-)
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Max - Corolla E12

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 1. Januára 2012, 15:58

Hehe, tak to si testoval podobne ako ja vcera, vid moj príbeh :D S tym sklbnutim mas pravdu, takisto som niekedy ani nemusel velmi "šimrať" plyn, stacilo trosku sklbnut, rozhupat auto a uz to islo.. Dolezite su zimne gumy, momentalne vidim na mojom obrovsky progres odvtedy co som obul nove, auto lepsie drzi, ma hranice posunute omnoho dalej. Ale ako pises, na nejakom lade abo vyjazdenom snehu uz nepomoze ziadna elektronika. Preto volim skor defenzivnejsiu jazdu v zime a zatial som vsade dosiel kde bolo treba (3x klop). Tak dufam, ze budes na tom podobne, najma ked chodievas do koncin ako je Terchova, tam je to vzdy vtipne :D

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Max - Corolla E12

Príspevok od používateľa Max11 » Utorok, 31. Januára 2012, 19:34

Nejake aktualnejsie info, nech to tu trocha obzivne :)

Ako som vyssie spominal, poistovna mi kratila poistne z poslednej poistnej udalosti, kvoli amortizacii. Poslal som im spatne list, kde som im slusne oznamil a zaroven zdokladoval, ze Kooperativa mi to iste preplatila cele bez problemov nakolko mam aj v meritku poistovne "zanovne" auto.

Po dalsich X tyzdnoch mi prislo vyjadrenie, ze NEDOPATRENIM doslo k chybnemu krateniu a poistne plnenie bolo znova prepocitane :D V konecnom dosledku mi bola doplatena zvysna ciastka do celkovych 100% celkovej skody :)

Uz mam vzorne odoslanu vypoved z poistnej zmluvy aj s celou rodinou, tak pevne dufam, ze nebudu robit ziadne obstrukcie, a ze im hanba nedovoli ma ani presviedcat aby som u nich ostal.
A mne neostava nic ine ako hladat dalsich zlodejov, ktorym budem platit za polovicate sluzby a vymienat si s nimi zamilovanu korespondenciu v pripade poistnej udalosti :mrgreen:
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Max - Corolla E12

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 31. Januára 2012, 20:09

Kokyyyyy, sila toto. V prvom rade gratulacia Max, aspon ze mas teda vsetko doplatene. Ale je mi na bliti z takehoto systemu, kde sa clovek musi domahat vlastneho prava a pokial sa neozve tak ho zoderu aj z koze. Kua, presne ako vravi moj dedko - k muru a odstrelit!!

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Max - Corolla E12

Príspevok od používateľa Thomas » Streda, 1. Februára 2012, 09:33

Ja som Ti hovoril že to bude OK, gratulujem ;-)
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných