Panda

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Panda
panic
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Piatok, 6. Augusta 2010, 10:24

Panda

Príspevok od používateľa Panda » Piatok, 4. Februára 2011, 17:42

Ahoj vsetkym co sa zamilovali do znacky Toyota a ich srdce patri uz len Celicam,

Konecne som si po dlhom case dal dokopy vsetky veci a rozhodol som sa, ze napisem par riadkov o mojej cecilke a co som uz s nou stihol zazit ;-)

Tak toto je ona: https://picasaweb.google.com/1104958549 ... directlink (len dufam ze ten link funguje)

Od chvile, ked som ju vyplatil a obdrzal som od nej potrebne papiere niekedy v septembri 2010, sa toho stalo uz neurekom ... vela krasnych chvil ale aj par situacii ked mi pribudli dalsie vrasky na tvari a uvazoval som ze to vzdam.

V poslednej dobe to uz vyzeralo vporiadku a cecilka mi robila len radost ... kym som nepozeral na rucicku palivomera :lol: .... ale minuly tyzden mi prdol vyfuk :cry: .
Bol tam sice nejaky poliak od predchadzajuceho majitela, ale uz sa nedal zachranit. Zvarovany bol minimalne 5x kadetade.
Ked som sa na to pozrel na zdvihaku tak som sa rozhodol ze to dam vymenit cele ... cely vyfuk aj s katalizatorom.
Moje nadsenie, ze budem mat pekny "povodny" vyfuk aj s katalizatorom, ktory nebude vydavat cudne zvuky a aj hlucnost bude o cosi mensia, sa rozplynula,
ked mi mechanik povedal cenu noveho vyfuku (zn. Bosal alebo Walker-tak sa mi zda ze spominal) bez katu ... 400,- eur :shock:

Tak sa po dohode s mojim mechanikom prijalo docasne riesenie a vyfuk sa zavaril aby som mohol s cecilkou behat na vylety, chaty a lyzovacky ;-)
O tyzden nato mi oznamil stastnu spravu :-D nasiel u polskeho dodavatela vyfuk Bosal aj s katom za 350E, co uz sa mi pozdavalo. Tak do tyzdna ho bude mat uz v garazi a potom sup s nim na cecilku ;-)

Mimochodom tyzden dozadu som dolieval olej do motora ... ta potvorka ho ale riadne spotrebuje ;-) 800ml

Ako som spominal vyssie ta moja kraska mi par krat pekne zavarila ... je to moje prve auticko a hned som mal to stastie a ostal som visiet o pol noci na konci dediny na ceste domov :-) esteze som sa vracal z hokeja a kamosi ma odtiahli (tazne auto: felicia combi 1.6 so 4 pasaziermi a troma hokejovymi vystrojami a moja CECILKA) ... to bola jazda
Jasne odisiel mi alternator - repasovane boli uhliky a diodovy mostik.

Po vymene nahradnych suciastok co mi poslala Lenulka, cecilka slapala ako hodinky (2 tyzdne), az pokym mi neodisiel napinak na rozvodoch ... to som ostal visiet v Kosiciach - odtah domov do popradu k mojmu technikovi (vtedy som este nemal technika v KE), ale uz na vlecke ... vtedy mala aj najlepsiu spotrebu, ktoru uz hadam neprekonam :lol:

V novembri 2010 ako sa ochladilo zacala strajkovat spojka - hlavny spojkovy valec, uz bol asi vydraty a prepustal ...
po stlaceni spojky sa nevracal spat a po opatovnom stlaceni neslo ani zaradit iny prevodovy stupen ;-) , pedal som musel vzdy nohou dvihnut hore, potom sa dalo pokracovat v jazde.
Po oprave po niekolkych dnoch sa prestala vracat znova ... mechanik navrhol reklamaciu a nexel ani korunu navyse - skoro som sa z toho posr**l ... nakoniec sa vymenilo to cele crevo v hlavnom spojkovom valci, ktore vybral mechanik zo svojej toyoty cariny :-)))
K tomu sa pridal aj remen pre servo ... piskalo ako sialene a nexela zatacat pri malych rychlostiach ... chybala tam nejaka sruba ktora drzala servo a tym padom bol remen malo napnuty.

Nakoniec uz len tolko ze druhy stupen z tretieho nezaradim pri vyssej rychlosti bez medziplynu ... takze som sa musel pomaly naucit radit s medziplynom ... takze koncom tohto roka sa mozno do toho pustim s mechanikom ;-)

A to najlepsie na zaver ... mechanik mi pri debate oznamil, ze vacsina mojich senzorov v motore je vypnutych/odpojenych.

Tak toto je strucny prehlad mojich zazitkov s mojou kraskou.

Dufam ze coskoro pridam dalsie prihody a dufam ze budu uz len same dobree ;-)

Vsetkym prajem vela stastnych kilometrov
Naposledy upravil/-a Panda v Piatok, 31. Mája 2013, 14:23, upravené celkom 3 krát.
__________________________________________________________
Avensis Wagon, T25, 2,2 D-4D, 2007 + Celica 5.gen, ST182, 3S-GE, 1990
Moto: páľ gumu nie dušu 8-)

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Moja laska

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 4. Februára 2011, 18:23

ten vyfuk by som ti odporucal spravit ladeny, nerezovy a budes mat pokoj. Das za to mozno 300 eur ale ostane ti to. Skus pohladat na fore, riesilo sa tu dost v sekcii Corolla a podobne. Najdes tam aj foto, aj tipy a kontakty nejake.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Goldak
začiatočník
Príspevky: 377
Dátum registrácie: Štvrtok, 6. Januára 2011, 18:06
Bydlisko: Poprad

Re: Moja laska

Príspevok od používateľa Goldak » Piatok, 4. Februára 2011, 18:55

Celika pekná :) pozerám že si si niečo už preskákal ... si na PP značkách si z popradu ? Niekedy môžme dať pivo/kofolu a pokecať ... tiež škúlim po celike 5g :mrgreen:
BLACK Yaris 70kw 217nm Little TDI killer
ex.RED Celica ST182

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: Moja laska

Príspevok od používateľa Legon » Piatok, 4. Februára 2011, 20:25

Ahoj
SUPER auto ;) spravna volba :)
A pekne sa del s nami o vsetky detailiky ;)
verim ze sa stretneme najneskor na TTS zraze ;)

Edit>
To mas GTI hej ? 2l 3sge 115 kw ?

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Moja laska

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 4. Februára 2011, 21:08

hezke...

ano, bude to 2liter, teda aspon z fotiek..
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Moja laska

Príspevok od používateľa Thomas » Piatok, 4. Februára 2011, 21:31

Vitaj,

nech Ti slúži a nech sa z nej tešíš tak ako doteraz 8)

Legon: Podľa mňa GTI s STI zadným krídlom...
alebo poface STI (5 dierové kolesá) z GTI sedačkami a predface svetlami a nárazníkom...tak jedno z toho

edit: teraz som si všimol vzadu kotúče takže prvá možnosť ;-)
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Moja laska

Príspevok od používateľa Rasťo » Sobota, 5. Februára 2011, 09:10

No čo to má za motorizáciu?
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Panda
panic
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Piatok, 6. Augusta 2010, 10:24

Re: Panda - Celica 2.0 GTI, 3S-GE, r.v. 1990

Príspevok od používateľa Panda » Utorok, 8. Februára 2011, 12:21

Legon: podla vsetkeho by to mala byt 2.0 GTI a 3s-GE motor ... s tym motorom som si isty, aspon to bolo na nom napisane ;-) a podla mna uz zdaleka nema 115 kw, predsa ma uz svoje roky :D .
Kridlo bolo prerabane majitelom predo mnou, dokonca nemam uz ani antenku ... ta je teraz umiestnena na prednom skle z vnutra.

Na zraz sa chystam a tesim sa, ze stretnem fasa ludi, ktori sa zamilovali do tychto nadhernych aut a nacerpam vela novych poznatkov a skusenosti :) .

Goldak: Som na PP znackach a doma som len na vikendy aj to nie pravidelne ... tento vikend budem doma, takze mozme skocit na kofcu ... staci sa ozvat.

AndyGTP: rozmyslal som aj ja nad ladenym a precital som tu uz par desiatok prispevkov, ale nakoniec som sa rozhodol, ze dam cecilku najprv co najviac do dobreho/perfektneho (povodneho) stavu a az potom sa budem venovat nejakym upravam.
__________________________________________________________
Avensis Wagon, T25, 2,2 D-4D, 2007 + Celica 5.gen, ST182, 3S-GE, 1990
Moto: páľ gumu nie dušu 8-)

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Panda - Celica 2.0 GTI, 3S-GE, r.v. 1990

Príspevok od používateľa Thomas » Utorok, 8. Februára 2011, 12:42

"AndyGTP: rozmyslal som aj ja nad ladenym a precital som tu uz par desiatok prispevkov, ale nakoniec som sa rozhodol, ze dam cecilku najprv co najviac do dobreho/perfektneho (povodneho) stavu a az potom sa budem venovat nejakym upravam."


Schvaľujem ;-)

Pokiaľ by si potreboval zvody tak sa Ti môžem opýtať, možno aj origo koncový tlmič by sa našiel...
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Panda - Celica 2.0 GTI, 3S-GE, r.v. 1990

Príspevok od používateľa AndyGTP » Utorok, 8. Februára 2011, 17:03

ok ja som len myslel na to, ze investicia do bosal/walker plechoveho vyfuku za 400 eur je vela, nakolko nerezovy custom mas lacnejsie.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Panda
panic
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Piatok, 6. Augusta 2010, 10:24

Re: Panda - Celica 2.0 GTI, 3S-GE, r.v. 1990

Príspevok od používateľa Panda » Streda, 9. Februára 2011, 13:38

AndyGTP: Za tych 350E dostanem komplet vyfukove potrubie ... od predneho potrubia cez katalyzator, strendnu cast az po koncovku.
To sa mi zda byt celkom rozumna cena. Ak som ta dobre pochopil tak ladeny vyfuk by ma stal len okolo 300E, ale slo by len o koncovy diel a ja chcem vymenit komplet vyfukove potrubie ;-)

Priznavam, ze by som si velmi rad dal nerezovy ladeny vyfuk, ktory by mi vydrzal asi dlhsie a mal by okrem perfektneho zvuku aj zavodny look 8) . Ale vsetko poporiadku ... este ma caka najprv spojka a hlavne prevodovka.
__________________________________________________________
Avensis Wagon, T25, 2,2 D-4D, 2007 + Celica 5.gen, ST182, 3S-GE, 1990
Moto: páľ gumu nie dušu 8-)

Panda
panic
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Piatok, 6. Augusta 2010, 10:24

Re: Panda - Celica 2.0 GTI, 3S-GE, r.v. 1990

Príspevok od používateľa Panda » Streda, 2. Marca 2011, 22:08

Tak a Cecilka ma uz komplet nove vyfukove potrubie aj s katalyzatorom ... vyzera skoro ako povodny. Dve pochromovane koncovky sa decentne ukryvaju pod zadnym naraznikom. Len co stiahnem fotky z fotaku tak tu hodim par novych ;-)
__________________________________________________________
Avensis Wagon, T25, 2,2 D-4D, 2007 + Celica 5.gen, ST182, 3S-GE, 1990
Moto: páľ gumu nie dušu 8-)

Používateľov profilový obrázok
Goldak
začiatočník
Príspevky: 377
Dátum registrácie: Štvrtok, 6. Januára 2011, 18:06
Bydlisko: Poprad

Re: Panda - Celica 2.0 GTI, 3S-GE, r.v. 1990

Príspevok od používateľa Goldak » Štvrtok, 10. Marca 2011, 18:07

Dnes som ju tuším videl kolo 9viatej na Slovnaftke za PP smer svit ... bola to tvoja?? Fotil si ju chlap v okuliaroch... chcel som sa pristaviť ale mal som moc fofry nestíhal som nič ...
BLACK Yaris 70kw 217nm Little TDI killer
ex.RED Celica ST182

Panda
panic
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Piatok, 6. Augusta 2010, 10:24

Re: Panda - Celica 2.0 GTI, 3S-GE, r.v. 1990

Príspevok od používateľa Panda » Pondelok, 21. Marca 2011, 09:40

Jo to som bol ja ... akurat som vyrazal na cestu do Slavkova u Brna a dalej smer Svajciarske alpy ... na lyzovacku :twisted:
Ale cecilka ostala v Slavkove v garazi ;-)
Robil som si dokumentaciu z cesty :)

Tento vikend ... cize 26 - 27 budem v PP a idem umyvat tu moju cicu lebo je cela rinava jak hovado :lol: , tak sa mozme aj stretnut.

PS: ak vies o nejakej dobrej umyvarke rad si necham poradit.
__________________________________________________________
Avensis Wagon, T25, 2,2 D-4D, 2007 + Celica 5.gen, ST182, 3S-GE, 1990
Moto: páľ gumu nie dušu 8-)

Používateľov profilový obrázok
Goldak
začiatočník
Príspevky: 377
Dátum registrácie: Štvrtok, 6. Januára 2011, 18:06
Bydlisko: Poprad

Re: Panda - Celica 2.0 GTI, 3S-GE, r.v. 1990

Príspevok od používateľa Goldak » Pondelok, 21. Marca 2011, 22:02

Noo auto si umývam v robote takže... :lol:
Ale tak dobrá je vraj samoobslužná na pumpe ako ideš od AQUA do matejoviec... Len tam odporúčam doniesť si svoje vedierko aj zo 5l vody doňho :mrgreen: aj špongiu a jelenicu ak nechceš doškrabať auto
Hodíš euro /nie viac lebo žerie prachy aj keď máš stop a nerobíš nič! / vyvapkuješ .. umyješ so svojím náčiním hodíš ďalšie euro a spláchneš... Poprípade na partizánskej je s obsluhou celkom dobrá

26 Neviem či budem "voľný" :lol: ale 27 by som kľudne šiel ale mám momentálne malý rádius keďže som nepojazdný :mrgreen:
Hoď mi kontakt do PM sa ozvem =)
BLACK Yaris 70kw 217nm Little TDI killer
ex.RED Celica ST182

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných