smugi MR2 MK1 (aw11)

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
smugi
panic
Príspevky: 105
Dátum registrácie: Streda, 12. Januára 2011, 09:51
Bydlisko: Rimavska Sobota-Norway(Hamar)

smugi MR2 MK1 (aw11)

Príspevok od používateľa smugi » Štvrtok, 13. Januára 2011, 11:18

Tak ahoj všetci, len nedávno som sa stal toyotákom, kedže ku nám do garáže konečne zavítala MR2ka.Dva roky som po nej poškuľoval a na koniec sa podarilo :D . Auto bolo síce kúpené v stave akom je na obrázkoch, ale o to lepšie pre nás (myslím tým mňa a otca 8) ).Motor by sa aj tak robil komplet a kasňu chvála Bohu spravil predošlý majiteľ. Hodím sem nejaké foto...

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil/-a smugi v Nedeľa, 28. Októbra 2012, 19:57, upravené celkom 1 krát.
Good drivers have dead flies on the side windows. (Walter Röhrl)
"For a pure sports car, it must be internal combustion" (Mazda Motor Corporation's sports car chief Nobuhiro Yamamoto)

toyota MR2 MK1...nova laska

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: MR2 MK1 rekonštrukcia

Príspevok od používateľa AndyGTP » Štvrtok, 13. Januára 2011, 13:10

gratulujem(e) a vitaj!

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: MR2 MK1 rekonštrukcia

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 13. Januára 2011, 15:44

Mňo...sledujem, že klub šialencov sa nám pekne rozrastá...držím palce ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: MR2 MK1 rekonštrukcia

Príspevok od používateľa stenky » Štvrtok, 13. Januára 2011, 17:37

hadz sem info a hlavne fotky ako pokracujete. MKI tu moc nieje takze pekna raritka na slovenske pomery si myslim!
ja osobne velmi fandim AW11-kam :)
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: MR2 MK1 rekonštrukcia

Príspevok od používateľa Elvis » Štvrtok, 13. Januára 2011, 19:59

ked to uz mate takto rozobrate, pouvazujte na poloramom (zadny obluk), autu by to vyrazne prospelo...
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: MR2 MK1 rekonštrukcia

Príspevok od používateľa Rasťo » Piatok, 14. Januára 2011, 08:53

Gratulujem ku kúpe - výber padol na neskutočne dobrý druh auta - to zistíš keď sa v ňom prvý krát prevezieš. Prajem veľa úspechov pri GO... :)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: MR2 MK1 rekonštrukcia

Príspevok od používateľa Legon » Piatok, 14. Januára 2011, 13:23

spravne auticko a velky obdiv z GO, nech to ide co najlepsie a ako pise stenky Fotky, Fotky, Fotky, aj s nejakym pokecom ;)

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: MR2 MK1 rekonštrukcia

Príspevok od používateľa grexos » Piatok, 14. Januára 2011, 15:13

pripajam sa ku gratulaciam a tuzbe po foto
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
smugi
panic
Príspevky: 105
Dátum registrácie: Streda, 12. Januára 2011, 09:51
Bydlisko: Rimavska Sobota-Norway(Hamar)

Re: MR2 MK1 rekonštrukcia

Príspevok od používateľa smugi » Piatok, 14. Januára 2011, 16:09

Ďakujem vám všetkým. Tak dnes o "radosť" viac, blok je po výbruse.Potreboval ho ako soľ,lebo v olejovej vani sme objavili akurát tak vazelínu, nie olej. Nové piesty a piestne čapy boli síce peknučké, ale museli ostať u predajcu.Zistil som, že chýba drážka na pieste pre poistenie čapu, to by ani tak nevadilo 8) keby nemal samotný čap nesprávny priemer, heh.A popritom mali starý piest i čap k dispozícii... Hádam to dobre dopadne.
plánované úpravy(či aj skutočné,to sa uvidí :) ):
-pôvodne sme chceli časom kúpiť Blacktop, ale včera sme sa dohodli,že ak sme už takto ďaleko, nemá to význam,a upraví sa tento motor.
-ako Elvis píše, nad rámom, prípadne polorámom sa uvažuje a nejaký isto bude.
-ostrejšie vačky(séria 240°)
-lepšia spojka, kedže výkon pôjde hore a nám sa nechce strácať výkon(ak viete o nejakej dobrej www, nápady privítam veľmi rád )
-kúsok sa skráti stály prevod,teraz je tuším 4,31, veľmi nás nebaví jazdiť 180 po dialnici, radšej to zrýchlenie a zákruty :twisted:
-jasné podvozok, uloženia už predošlý majitel vymenil za polyurethanové.Tlmiče sa budú riešiť až ked bude auto komplet,vymeniť ich je najmenej.
-shortshifter za 10 € no nekúpte to, tiež od predošlého majiteľa :)
Ostatné veci zatiaľ nechávame na pospas osudu lebo to nebude hotové zajtra a ani o mesiac. A hlavne všetko sa bude odvíjať ešte od peňazí, podľa toho bude aj projekt napredovať či stagnovať. Ale jedno je isté,že raz sa dočká svojho dňa "D"

A ako som sa vlastne dostal k MK1?Keď rovesníci v mojom veku chcú väčšinou iba nové Audi :).
Otec vždy sníval o 130RS, že raz spraví repliku a bla bla bla :) (pred 20 rokomi bol v rally tíme, mali "len" Škodu 130L ,to preto...) .Tak som hľadal alternatívu. Našiel som MR2. Pozistoval info, videá,nech sa ľahšie navnadí...no netrvalo dlho, aby som ho presvedčil, že už bez úprav má raz taký výkon a o jazdných vlastnostiach a technike nehovoriac. Predsa 16V, DOHC, 5 krát uložená kľuka, a liatinový blok..."starého motorára" nenechá chladným. Potom človek prelustruje internet a pomaly,ale isto zistí,že lepšie si ani vybrať nemohol...
Neviem ako rýchlo budeme napredovať, ale vždy keď sa spraví niečo čo stojí za zmienku, dám vám na známosť 8)
Good drivers have dead flies on the side windows. (Walter Röhrl)
"For a pure sports car, it must be internal combustion" (Mazda Motor Corporation's sports car chief Nobuhiro Yamamoto)

toyota MR2 MK1...nova laska

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: MR2 MK1 rekonštrukcia

Príspevok od používateľa stenky » Sobota, 15. Januára 2011, 11:48

k tej spojke. na ceskom fore zopar ludi jazdi s XTD keramikou stage 3 (odpruzena) a este sa nikto nestazoval, menit spojku dam si ju asi tiez :)

neviem teda ako moc chcete ten motor upravovat ale tu som nedavno objavil dake stranky o 4AGE a je tam kopa zabavnych info. samozrejme ze nie vsetko musi byt na 100% ale ako referencia to staci

http://www.billzilla.org/4agstock.htm
http://www.billzilla.org/4agmods.htm

co sa vaciek tyka tak na stock ECU a ventiloch+pruziny max 264* + stavitelne vackove kolesa, ale to asi davno viete ;)
final drive idete ako upravovat? date si spravit kolesa na mieru a privarit na povodny hriadel alebo sa da zohnat na 4AGE daky hotovy redukcny kit? bude v zadu aj lsd?

robili ste daku antikoroznu upavu plechov (pozink, fosfat, syntetika)? ci sa to len obrusilo opravilo gitlo a znova striekalo? (teda predpokladam ze ta zlta uz je viacmenej finale :) )
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
smugi
panic
Príspevky: 105
Dátum registrácie: Streda, 12. Januára 2011, 09:51
Bydlisko: Rimavska Sobota-Norway(Hamar)

Re: MR2 MK1 rekonštrukcia

Príspevok od používateľa smugi » Sobota, 15. Januára 2011, 15:23

Stenky čo sa spojky týka, tá XTD sa dá objednať cez nejakeho slovenskeho, českého alebo zahraničného dodávatela? Ja som zatial nasiel nieco taketo: http://www.horsepowerfreaks.com/perform ... lutch_Kits
Na spomínanu stranku http://www.billzilla.org/4agmods.htm som už nedavno narazil, poučné info, dakujem. Vačky, tie budú ako píšeš kolo 260° viac isto nie...nechceme íst do extrémov. To plánujeme až pri dalšej emerke :twisted: .
Stály prevod-pôvodný, pôjde niekam do CZ,kde je motoristická základna trošku rozsiahlejšia ako u nás, cez známeho(pred tým robil autokros buginy a teraz špeci autá aj na dakar-no čistý brutalista :shock: ). O hotovom kite neviem...
Plecharinu,gitovanie a lakovanie mal na svedomí predošlý majitel, o zvýšenej antikoroznej úprave neviem, a vlastne mi je to aj jedno :) nič s tým nenarobím a dúfam za jednu zimu celé nezhnije :D
O LSD silne uvažujeme, kedže bez neho to nebude to správne orechové a myslím by si to aj zaslúžila...
Good drivers have dead flies on the side windows. (Walter Röhrl)
"For a pure sports car, it must be internal combustion" (Mazda Motor Corporation's sports car chief Nobuhiro Yamamoto)

toyota MR2 MK1...nova laska

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: MR2 MK1 rekonštrukcia

Príspevok od používateľa AndyGTP » Sobota, 15. Januára 2011, 18:44

XTD sme objednavali uz viackrat na Hondy, vzdy to islo cez Ebay z USA alebo z UK a pohoda. Cosi sa mi mari, ze aj na tu AE86 este ked mala 4AGE sme davali XTD.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: MR2 MK1 rekonštrukcia

Príspevok od používateľa stenky » Sobota, 15. Januára 2011, 19:37

jj bud ti zozenie Andy alebo sa to splasi cez Libora z CR (tiez ma XTD na 4AGE corolle)

LSD byvaju poriedne drahe ale podlamna je to dobra investicia.
ak LSD tak idealne helical (torsen) ako robili TRD http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayI ... 0335224980
Naposledy upravil/-a stenky v Sobota, 15. Januára 2011, 20:00, upravené celkom 1 krát.
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: MR2 MK1 rekonštrukcia

Príspevok od používateľa AndyGTP » Sobota, 15. Januára 2011, 19:41

no on to tusim aj od niekoho vozil vo vacsom, ale mozno sa mi to len zda

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: MR2 MK1 rekonštrukcia

Príspevok od používateľa stenky » Sobota, 15. Januára 2011, 20:01

vozil tusim rovno od vyrobcu a vo velkom koli tomu aby sa rozratalo postovne :)
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný