spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200 Sport

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 5. Decembra 2014, 19:27

V stredu urobena nova STK+EK, takze mame zase 2 roky pokoj. 51€.

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200 Sport

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 9. Decembra 2014, 19:52

Posledna nadrz za 10,10l, v podstate skoro komplet len mesto. Tocila sa tu debata o hladnom oku, rucicka bola uz blizko toho kedy mi zacina svietit a po nacapovani do plna som tam narval necelych 59l. Takze v mojom pripade je rezerva 10l ;-)
A hura, konecne som dofukal zimne pneu, zohnat v ZV nejaku pumpu kde si BEZ PROBLEMOV nafukam gumy mi pripadalo ako nadludska uloha :?

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200 Sport

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 2. Februára 2015, 19:44

Par starsich info:
- posledna nadrz za 9,37/100
- kupena dialnicna
- vymenene prave zadne svetlo (prasknute)

Tymto chcem podakovat klubakovi mi16 za PZ svetlo, super pristup, vsetko tak ako ma byt. Foto nahodim neskor (aspon dufam :) ).

Jo a paradne som si uzil piatkovu snehovu nadielku, hned po 20m predrifteny kruhac (neplanovane) :D Ale pohoda, fakt krasne kontrolovatelne je to auto (samozrejme aj tu treba s rozumom). V ramci vyskumnych aktivit som skusal podradit 5-->3 bez medziplynu a veru hodilo mi na tom snehu zadockom. Nic dramaticke, ale potvrdilo sa mi, ze to moje bavkanie/trenovanie medziplynov pri podradovani asi ma aj zmysel.

mi16
začiatočník
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Júla 2012, 08:58
Bydlisko: Bratislava

Re: spider207 - Lexus IS200 Sport

Príspevok od používateľa mi16 » Utorok, 3. Februára 2015, 17:50

nemas zaco :) aj nabuduce, ked ti bude nahodou nieco treba (co dufam, ze nebude :D )

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200 Sport

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 5. Februára 2015, 14:25

Slubene foto...

Praskute a polepene PZ svetlo (mojou vinou, treba priznat)
Obrázok

Nove svetlo
Obrázok

Zadocek ako ma byt :)
Obrázok

mi16
začiatočník
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Júla 2012, 08:58
Bydlisko: Bratislava

Re: spider207 - Lexus IS200 Sport

Príspevok od používateľa mi16 » Nedeľa, 8. Februára 2015, 11:20

lepiaca paska vydrzala o vela viac, ako si predpokladal :)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200 Sport

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 8. Februára 2015, 16:45

no to hej, az som bol prekvapeny.. na druhu stranu malo to aj svoje nevyhody, stale som to z roznych dovodov odkladal :) ale som rad, ze som to uz vymenil bo predsa len nejaka voda z neho vytiekla.. bolo by horsie keby to chytilo aj kontakty vo vnutri...

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200 Sport

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 22. Marca 2015, 14:28

Potesil darcek od brata :)
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200 Sport

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 9. Apríla 2015, 07:27

V poslednych dnoch prebehlo par zmien, takze pekne postupne.

1) Na dverach spolujazdca sa objavila hrdza, vyzeralo to nejako takto:
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Kedze 11 z 10 zubarov odporucalo dvere rovno vymenit tak nakoniec sa podarilo zohnat cele druhe dvere a to priamo vo farbe black 202. Velka vdaka patri klubakovi "mi16" (dohadzovac), Igorovi (darca organov) a mechanikovi Petovi (chirurg). Vsetko sa nakoniec stihlo vyriesit cez Velkonocne sviatky pocas mojej kratkej navstevy v ZA. To necakal asi nikto :) Cena 140€ komplet.

Foto po vymene (v spodnej casti to farebne akosi nesedi :D )
Obrázok

Obrázok

2) Po takmer 16 rokoch odisla ziarovka HB4 v LP svetlomete, nakoniec som narychlo kupil nejake obycajne Starline za 4,35€/kus a plne mi vyhovuju. Farba zlta tak ako origo, zdalo sa mi, ze svieti o trosicku lepsie ako origo tak som vymenil obe a origo nechal do rezervy.

3) Po zime a resuscitacii dveri sa interier vyslovene pytal vycistit, takze som zobral vysavac, AG Leather Cleaner, nejake pripravky na plasty, okna, utierky atd a dal ho trosku do poriadku. Zanedbal som akurat kufor (kocik), este sa mozno k nemu vratim.

Vlavo foto na ziarovky, hore 1 new vs 1 old, dole po vymene oboch
Vpravo interier po vycisteni
Obrázok

Ostava mi este vrhnut sa na exterier, chcem to urobit uz aj s voskovackou takze som to teraz pre nedostatok casu posunul. Mozno cez vikend.

mi16
začiatočník
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Júla 2012, 08:58
Bydlisko: Bratislava

Re: spider207 - Lexus IS200 Sport

Príspevok od používateľa mi16 » Štvrtok, 9. Apríla 2015, 17:33

krasavec, kolko mas vlastne KM?
skoda, ze sa ten sivy volant tak rychlo supe....:( ja som do svojeho dal normalny, lebo zohnat dvojfarebny u nas je neskutocny problem,... casom stary dam asi obtiahnut nech to vyzera tak ako to vyslo z fabriky :)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200 Sport

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 9. Apríla 2015, 19:48

km tusim necelych 207tis? Kupil som s cca 180tis km, takze rocne okolo 5-6tis km.. Inak ja ani neviem ako vlastne tento volant vyzeral z fabriky, vacsinou som zachytil az tie novsie, perforovane.. zatial neriesim, toto su take detaily - volant, radicka - to by som chcel niekedy casom ak budem cukrikovat.. na co musim mat najskor garaz a ta je momentalne v nedohladne :(

mi16
začiatočník
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Júla 2012, 08:58
Bydlisko: Bratislava

Re: spider207 - Lexus IS200 Sport

Príspevok od používateľa mi16 » Štvrtok, 9. Apríla 2015, 21:31

moj modry mal 195 ked som ho kupoval v nemecku, ale volant bol strasne ocuchany od prstenov...
na zelenom som mal 210 a volant bol krasny, teraz je v modrom
paka by sa teoreticky dala zrenovovat, mam doma 2 dudzubkane, tak sa o to pokusim ked budem mat cas, a potom poreferujem :D

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200 Sport

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 10. Apríla 2015, 06:47

Na radicku som chcel skusit jedneho typka tu v okoli, mal by robit aj chromovanie.. bo nejake "chromove" spreje neriesim, to je tiez taky tuzing.. origo chrom musi byt :)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200 Sport

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 12. Apríla 2015, 17:40

Cez vikend som pokracoval v exterieri, konkretne sa (sam) urobil:
1) Oplach na bezdotykovke (preto som pouzil rukavicu z mikrovlakna :D )
2) Cistenie zimnej sady kolies
3) Cistenie laku 20% roztokom IPA (SRP doslo)
4) Voskovanie CG XXX

Nove dvere su farebne totozne s ostatnymi castami auta, jediny rozdiel vnimam na ich povrchu. Ostatne casti boli v minulosti osetrene SRPckom a lak mam vsade hladky, tuto je akoby nejaka vrstva necistot.. Skoda, ze mi SRPcko doslo, mozno este par kvapiek vydolujem, ale neviem ci to bude na cele dvere. V kazdom pripade by som ich rad niekedy prelestil, z blizka (30cm? :D) je vidiet jemny rozdiel.

Foto dveri, vsimnite si jemny rozdiel medzi lavymi (prelestene SRP) a pravymi (nove predne)
Obrázok

Obrázok

Priznam sa, ze som bol lenivy davat 2 vrstvy vosku takze som nakoniec skoncil len pri jednej, ale aj napriek absencii lestenky (SRP) finalny vysledok vobec nie je zly. A ked uz som bol v takom svungu tak som trochu ocistil aj motor, tusim po 2 rokoch :)

Foto motora
Obrázok

Finalny vysledok
Obrázok

Obrázok

Ostava mi este prezut na letne, hadam cez tyzden, nejako som to teraz neriesil a chcel som konecne (hadam po 2 zimach?) ocistit zimnu sadu. Co ma stve viac, objavil som tie iste symptomy (hrdza) aj na lavych dverach, takze tipujem, ze je to otazka roka-dvoch kym budem musiet vymenit aj lave. Ono to teoreticky nie je nic strasne ked je spravny darca organov, len su to zbytocne investicie.. na druhu stranu, auto uz ma skoro 16 rokov.

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200 Sport

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 20. Júla 2015, 21:26

Po case mensi update, posledne nadrze boli za 9,61 / 9,01 / 9,55.. dlhodobo mam od kupy priemer 8,82.. a ktovie ci ho permanentne nezvysujem, posledne jazdy je mi zatazko nepopocuvat ten motorcek vo vyssich otackach :)

Cez vikend som auto trosku umyl a v noci prisiel fajny test serepeticiek na aute aneb celkom slusna prietrz mracien. Co ma potesilo, vosk od Chemical Guys XXX Hardcore Paste Wax celkom dobre funguje aj po 3 mesiacoch od nanesenia, vid foto:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Cakal som, ze na tom bude horsie (navyse naposledy som dal len 1 vrstvu), trosku mu s vydrzou pomaham po umyti Quick Detailerom (ValetPro Citrus Bling zriedeny v pomere 1:4), ale to sa stalo od voskovania hadam len 2x.. Takze spokojnost, bez QDcka to bolo minuly rok horsie ak ma pamat neklame.

Inak asi vsetko po starom, auto slape, pyta len benzin a beznu udrzbu, co mi pripomina, ze za par mesiacov bude treba vymenit klasicky aspon olej a nejake tie filtriky. A na zimnu sezonu nejake nove stierace, tieto obycajne Boschky uz zacinaju po roku akosi nestihat. Howgh.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných