spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Príspevok od používateľa scream » Piatok, 10. Marca 2017, 12:57

Neviem no, mne to stale zmysel nedava :) ... jedine ten strach z pripadnych servisnych nakladov lexu. I ked ten 6 valec snad prezije karoseriu, zvysok spotrebaku snad rovnake ceny ako na ine auta, maximalne nejake podvozkove specialitky :)

No nepresvedcil si ma teda... asi si accorda este necham a ked tak kupim zase nieco nerozumne :D Ja som typ cloveka, co by nemal problem chodit s GT86 denne do prace 5km a so 7er na nakup :)
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Príspevok od používateľa Srandista » Piatok, 10. Marca 2017, 15:27

scream: a mas zenu a na krku deti? Toto totiz dost zasadnym sposobom meni zivot.

Kym som jazdil sam, mohol som byt kludne v aute z alobalu. Ale ked na palube neustale vozis ludi, ktorych milujes nadovsetko na svete, tak zrazu pocet vakov v aute a hviezdicky v EuroNCAPe vyzeraju uplne inak ako predtym. A okrem bezpecnosti su tu potom stale take "drobnosti", ze sklapatelne a delene zadne sedadla a podobne.
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Príspevok od používateľa scream » Piatok, 10. Marca 2017, 19:26

Neviem sice kolko vakov ma lexus ale predpokladal som, ze bude bezpecnostou na podobnej urovni ako o 5 rokov novsia corolla. Sklapatelne sedadla to je specialitka lexu bohuzial ale zas nema malicky kufor :)

Ja som presne kvoli bezpecnosti ( okrem ineho) predal celicu ( bez bagov) a zobral accorda, co ich ma myslim 8. A teraz trosku zvazujem swifta sport a mam obavy, ze kolko bezpecnosti od tak maleho auta cakat napriek tomu, ze ma 7 bagov :)

Ja fakt nechcem rypat, je to kazdeho osobna vec, skor hladam dalsi uhol pohladu. Napriklad tvoju TSku chapem - kompromis medzi sport a rodinnym autom, rovnako Focus ST aj nejake zanovne auto by som chapal alebo diesel ale ked som videl, ze sa tu meni cukrovany lex za corolku... no neviem :D
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 10. Marca 2017, 21:52

scream, tu nejde o 6valec, motor a pod, celkovo co sa tyka nakladov tak som Lex bral so vsetkym co k tomu patri a nikdy som sa na to nestazoval. Uprimne, ak si stale slobodny a nemas rodinu tak naozaj nemas dovod menit a ani si nemyslim, ze dokazes pochopit dovody takejto vymeny. Srandista dobre pise, proste ked mas rodinu tak sa Ti priority otocia o 720° a riesis veci co Ta predtym ani nenapadlo riesit.

Aj ten blby ISOFIX - Lex ho nemal a ano, zil som aj bez toho. Rollka ho ma a teraz by som auto bez toho snad ani nechcel. Mame dve Romerky sedacky, jedna sa zlozitejsie uchytava, ale proste raz ju vlozis do auta, obviazes pasom v aute a aj bez ISOFIXu do nej vlozis dieta a priputas uz len pasmi na sedacke. Druha Romerka ma iSOFIX, ale ked nemas auto s tymto systemom tak tu sedacku mas v aute len navolno. A to znamena, ze dieta tam usadis, potom priputas pasom na sedacke a potom okolo celej sedacky davas standardny pas v aute. Prkotina? Mozno ano, ale skus takto dieta nakladat a vykladat 4-5x za den a garantujem Ti, ze nasledne budes ten ISOFIX velebit. Je to teraz bezpecnejsie a aj deti nalozim za polovicny cas. A to je u mna jednoznacny benefit.

Dalsia vec je, ze starsie auto proste vyzaduje viac pozornosti, aj ked to je Lexus. A pokial mas len 1 auto a to funguje ako rodinny daily car tak si nemozes dovolit riskovat, ze Ti zrazu zo dna na den vypadne. Hocijaka prkotina typu skapata lambda znamena komplikacie, ktore by si si velmi rad odpustil. Nehovorim, ze je to neprekonatelny problem, ale ked je moznost tomu predist tak preco to neurobit. A v nasom pripade je sucasna Corolla omnoho vacsia istota ako bol Lex.

A inak nesklapatelne sedadla som nikdy nevnimal ako problem, najma teraz ked uz nevozime kocik a pod vecicky. Bolo mi uplne jedno aky typ karoserie to bude, ci HB, kombi alebo aj sedan. Rozhodujuci bol stav a historia auta.

Ale dakujem za poklonu, ze cukrovany Lex :) Tu vymenu sa ani nesnaz pochopit, ak nemas rodinu tak sa to proste neda, to musis zazit.

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Príspevok od používateľa scream » Sobota, 11. Marca 2017, 07:07

No rodinu nemam ale vek uz na to rozhodne mam, takze preto ma zaujimaju tieto nazory a plne ich chapem. Nie som clovek, co rad alebo casto meni auta a nerad by som kupil nieco, co budem musiet nutne menit ak pride rodina ( co urcite skor ako za 2 roky nebude). Teda aspon nieco za 5 cifernu sumu, lebo to by slo na uver.

Dobry postreh s tym nakladanim deti, trojdveraky a non- isofix si skrtam, jedine, ze pojde o GT86 alebo 3er coupe :) Ja tie sklapatelne sedaky hodne vyuzivam pri sedane, lebo akakolvek komoda, lopata z hornbachu, lyze alebo cokolvek dlhsieho tam inak nenatrepem. Ale vedel by som bez toho zit.

A ohladom nakladov na vyssiu strednu starsieho roku vyroby viem svoje, mne to vychadza tak na 1000E rocne. Ten vek tam zohrava velku rolu, zerie to aj hrdza a bez ohladu na to kolko do toho clovek investuje uz to je na mile vzdialene od noveho auta.
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 11. Marca 2017, 15:30

Ono to nie je tak, ze mas deti a zrazu hned musis mat kombik a sklapatelne sedacky a neviem co. My sme s Lexom fungovali v pohode vlastne az do casu kym nevznikla potreba vozit deti kazdy den po meste. Cize mas tu zmenu rezimu, spojis si to s vyssimi prevadzkovymi nakladmi, nevyuzitim auta na co bolo urcene, vyssi vek, potreba viac pozornosti (na ktoru nie je cas) a mas jasne, ze by to chcelo nieco co dava vacsi zmysel. A ano, je to aj o financiach, nehovorim, ze by sme nemali na fungovanie s Lexom, ale ked mas 100€ tak mozes dat 90€ do auta (Lex) a 10€ na ine aktivity alebo das do auta len 60€ (E120) a mas 40€ na ine aktivity. A o tom to je.

Samozrejme pri takejto zmene su hlavnym faktorom financie :) Kedze jedno auto pouzivas denno-denne tak mas v zasade 2 moznosti ako kupit dalsie:
- kupis nejaku herku na prechodne obdobie (v nasom pripade bola uvaha Yariska) za 1500-2000€, ktoru aj po pol roku-roku predas za rovnake prasule, medzitym predas stare auto a z jeho predaja plus nejake dolozenie kupis dalsie
- mas dostatok penazi a kupis rovno dalsie, ktore Ti vyhovuje a potom v klude predas starsie

Z tychto dvoch moznosti sme my zvolili nakoniec tretiu :) Povodny ciel bol totiz skor Corolla E140/E150, ale to jedine vyriesit cez moznost c.1 a ako som neskor zistil tak je casovo celkom problem zosuladit pracu, deti a zhananie druheho auta (obhliadky, kupa, papierovacky a prepisy atd). A fungovat nejaky rok-dva s Yariskou kym sa posetri a absolvovat celu tu torturu este raz, veru nic moc. No a ked prisla dobra ponuka na Corollu E120, pridana hodnota nam za to stala (Corolla je celkom v pohode rodinne auto, narozdiel od Yarisky), a tak sme cosi priplatili a verim, ze mame zase na par rokov pokoj. A vizia je, ze za cca 4 roky sa naakumuluju financie a kupila by sa sucasna generacia Corolly (samozrejme jazdenka). Alebo nejaky hybrid :)

Apropo hybrid, keby boli financie tak stale hovorim, ze idealne rodinne auto pre nas je Lexus IS300h :) K tomu GT86 pre radost a je vystarane. Ale kedze je rodina a teda ine priority, ostane to len v risi snov, no hybrid by nam velmi vyhovoval aj vzhladom na crcacky po meste, proste na to su tieto auta ako stvorene. Uvidime, ale v kazdom pripade uz som vyrastol z toho, ze kupim auto a budem ho mat do dochodku. Nie, pokial je to daily car tak mas potrebu to aj tak po cca 4-5-6 rokoch vymenit. Z roznych dovodov.

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 16. Marca 2017, 17:37

Celok sa sklada z drobnosti, a tak som (si) objednal par zbytocnosti :)

Obrázok

Obrázok

Medzicasom prislo este naradie na rozoberanie interieru (plastove serepeticky z ebay-u), uz len mat cas pustit sa do vsetkych veci co mam na plane.

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 18. Marca 2017, 17:20

Dnes tu mame BULB STORY. Pustil som sa konecne do rozobratia stredoveho tunela za ucelom vymeny JEDNEJ ziarovky pod smerovacom ofuku. Skocil som do obchodu a radsej kupil rovno ziarovecky STYRI. Ako to byva, nic nemoze ist hladko, takze pri vymene mi 2 spadli do stredoveho tunela k prevodovke a odpalila sa aj jedna za popolnikom. Takze som mal potrebovat ziarovky DVE. Tie akurat este ostavali, takze no problem, ale samozrejme po zlozeni sa odpalila aj ta na druhej strane ofuku, takze mali byt potrebne celkovo ziarovky TRI. Nic to, skocil som znova do obchodu, kupil namiesto chybajucej jednej rovno dalsie TRI, vymenil za popolnikom a pod druhym ofukom. Zlozil a hla, pod popolnikom znova nesvieti! No porazilo by ma. Takze znova rozobrat, vymenit, vyskusat, zlozit.. vsetko svieti. Huraaaa! Teda, az kym som sa nepozrel lepsie.

Aku ziarovku som este nemenil? No predsa tu pod vyhrevom zadneho okna :)
Obrázok

Nic to, vsak mame este v zasobe DVE. Rozoberiem zase tunel (uz po 507ty krat), dostanem sa k ziarovkam a tam je samozrejme uplne iny typ (ani ma to moc neprekvapilo, spomenul som si, ze som to videl na toyodiy). No a ak som dobre kukal tak sa odpalila aj ta pod vystraznym trojuholnikom. Takze zakerna otazka: kolko ziaroviek mam najblizsie kupit? :mrgreen:

Su ale aj pozitivne spravy, zohnal som druhe plechace aj s puklicami, takze zase budem prezuvat kolesa za kolesa (zima/leto). Su na nich bohuzial aj nepouzitelne zimne pneu takze tie musia ist dole a nahodia sa bojaschopne letnaky. Toto snad vyriesim v najblizsom case nech mozem konecne poriadne vycistit interier a nahodit druhe potahy, uz sa to celkom pyta.

THE END OF STORY

Používateľov profilový obrázok
lajos
panic
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Streda, 29. Marca 2017, 10:55

Re: spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Príspevok od používateľa lajos » Piatok, 21. Apríla 2017, 14:22

riadny pribeh toto :D ako keby si pisal o vlastnom dietati :D ale tak ja sa tiez aj rozpravam so svojim autom a vsetci sa mi smeju ale od teraz im vzdy ukazem toto
„Žena musí vedieť mlčať. Manželstvo bez mlčania je ako auto bez bŕzd.“

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 22. Apríla 2017, 15:31

to vies, vtedy som bol este mlady, pekny, bohaty a mal vela casu.. teraz som uz len mlady a pekny :mrgreen:

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 10. Júla 2017, 19:03

Uz ani neviem co som tu kedy pisal, takze nejake posledne upgrady co mi napadaju:
- kupa druhej sady plechacov (aj s puklicami)
- vycistenie interieru Toyotackymi pripravkami + nahodenie novych autopotahov
- nova antena (stara bola nalomena pri zavite)
- kupa novych letnych pneu (Vredestein Sportrac 5)

Snad niekedy pridam aj foto.

Aktualne dam este precistit klimu a vymenit zadne brzdy - komplet kotuce aj s platnickami (o tomto som vedel uz pri kupe, ze bude treba). Planujeme nejake vylety tak nech sme ready. Inak zatial spokojnost, chapem, ze si mnohi Corollu oblubia. Velmi nenapadne a spolahlive auto, idealna volba pre niekoho, kto sa nechce starat a len jazdit.

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 25. Júla 2017, 21:00

Konecne som si nasiel cas tak pridavam slubene foto.

Jarne cistenie interieru pomocou Toyotackych pripravkov (hm, uz je leto..). Zatial mam zmiesane pocity, neviem ci prilis nefungovali alebo ci boli sedacky proste ciste, ale prilis vela spiny (na moje pocudovanie) nepobrali. Na druhej strane, je to moje prve cistenie "klasickeho" interieru, bol som zvyknuty na kozu/alkantaru, takze nemam s cim porovnat. V kazdom pripade interier auta je velmi zachovaly.
Obrázok

Nove potahy.. nie, ze by som z nich bol "na vetvi" (ten tuzersky napis "Racing 1" mi zerie oci, no co Lidl dal..), ale ucel svati prostriedky, nemusia decka znicit tie zachovale origace. Buduci majitel bude mat snad radost.
Obrázok

Vycistene, povysavane, sedacky a ine ochrany nahodene...
Obrázok

A na zaver zimne vs letne kola. Povodne som si myslel, ze puklice su identicke, ze je rozdiel som zistil az ked som ich dal vedla seba :)
Obrázok

Na letnych plechacoch uz su spominane nove letne pneu Vredestein Sportrac 5 (185 €), bol spraveny aj servis klimy a vymenene zadne kotuce+platnicky (170 €). Auto slape ako hodinky, nemam dovod stazovat si. Na nase aktualne potreby vyborna volba.

Jo a prisiel papier od Toyoty na zvolavacku ohladom spolujazdcovho airbagu (na 13 rocne auto?! klobuk dole..), takze pojde na vymenu. Len musime dohodnut cas.

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 13. Augusta 2017, 17:40

Konecne som sa dostal cez vikend k prelesteniu svetlometov, uz dlhsie sa mi doma valala sada Quixx Headlight Restoration kit (10€).
Obrázok

Po nejakej hodinke prace bolo vsjo hotovo + pridal som este 2 vrstvy vosku CG XXX kvoli zvyseniu ochrany. S vysledkom som velmi spokojny, myslim, ze fotky hovoria same za seba.

Hore povodny stav, dole po renovacii.
Obrázok

Hore na porovnanie pred/po, dole oboje po lesteni.
Obrázok

Finalny vysledok.. omladli sme o 5 rokov :)
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Príspevok od používateľa Bebo » Nedeľa, 13. Augusta 2017, 22:23

Paradny rozdiel ;-)
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 14. Augusta 2017, 17:50

To hej, ani som to necakal.. darmo, lepsie raz spravit ako vidiet 100x video :) A konecne som vymenil aj podlozky pod SPZ (AT Zilina), aj tak uz bola predna naprasknuta.

Inak mozno zaujimavy udaj o spotrebe, na dlhsich trasach sa da ist aj pod 6l/100 km. Naposledy som mal 5,95 na celej nadrzi (dialnice 35%, okresky 60%, mesto 5%).

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných