spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200: BIG recenzia a príbeh

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 28. Januára 2011, 12:44

vďaka za odpoveď ;-) dopočul som sa, že v Žiari tá OMV za veľa nestojí, vraj od nej radšej ruky preč.. teda auto :) ak bude budúci week dobré počasie tak pôjdem auto opláchnuť do General Trucking.. a v lete by som mu rád doprial profi kozmetiku a aplikoval proces detailingu, uvidím či na to budú peniaze..

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200: BIG recenzia a príbeh

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 10. Februára 2011, 08:20

Keďže bolo konečne celkom pekné počasie tak som aspoň opláchol vodou svojho drobca. Pri tomto som zistil ako sa podpísal zub času na laku, niektoré škrabance naozaj nie sú moc pekné, ale tak čo by som chcel po 10-11 rokoch prevádzky.
Utvrdilo ma to ale v rozhodnutí, že by to chcelo nakúpiť poriadnu kozmetiku, vyhradiť si víkend na auto a aplikovať proces detailingu.

Nejaké photo pred a po umytí (aspoň mobilová kvalita):

Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil/-a spider207 v Nedeľa, 13. Februára 2011, 11:31, upravené celkom 3 krát.

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: spider207 - Lexus IS200: Na chvíľu čistý

Príspevok od používateľa cahir » Štvrtok, 10. Februára 2011, 17:23

a co mas s lakom? pretoze ja mam r2002 a lak vyzera stale fantasticky. prave ze som to nedavno chvalil, ze sa v tej dobe viditelne na kvalite nesetrilo. jedine ze na kapote mam dobky od kamienkov. ale ked ho umyjem, kvalita laku ma zakazdym az sokuje. nechodim na kefy (so ziadnym som nechodil) a je mozne, ze german co to jazdil predomnou tiez nechodil...
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200: Na chvíľu čistý

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 11. Februára 2011, 07:35

no ono to zase nie je až také zlé, ale som asi v tomto detailista :D je tam občas nejaký (ne)pekný škrabanec, väčšinou našťastie nie nejaký hlboký, to možno tak 1-2.. ale niektoré sú aj celkom dlhé, kľudne 20-30cm.. tak uvidím či to pôjde rozleštiť.. vpredu v okolí kapoty sú tiež nejaké stopy po kamienkoch a tiež je vidieť kruhové stopy po umývaní (pravdepodobne ručnom, takto by to kefa nespravila), typický príklad ked sa nepoužijú profi prípravky a aplikátory.. ono to z nejakých 2-3m nie je vidieť, auto po umytí vyzerá ako nové, ale pri detailnejšom skúmaní človek objaví takéto chybičky.. hovorím, možno som detailista, lak je v podstate na svoj vek v slušnej kondícii, nikde žiadna hrdza ani nič podobné (záruka proti prehrdzaveniu karosérie bola od Lexusu 12 rokov), ale rád by som to dotiahol k 99% dokonalosti..

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200: Na chvíľu čistý

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 21. Februára 2011, 09:55

Takže nejaké novinky:

Auto je už znova zaprasené, ale čo by sme čakali pri takomto počasí.

Včera som dočapoval plnú a spočítal podľa toho spotrebu. Výsledok? 11,26l / 100km. Holt, vidno, že zrovna ideálny režim to auto nemá - dochádzanie do práce cca 12km z odľahlého miesta (na samote u lesa a na peknom kopčeku).
Dlhšie trasy resp trasy po diaľnici - auto potvrdilo svoj apetít, tam si cucne tak 7,5-8l / 100km, a je jedno či idem 80 alebo 120km/h.. rýchlejšie som aj vďaka počasiu nešiel a ani sa mi nechcelo - proste pohoda, klídek tabáček..

Zimné gumy (Michelin Pilot Alpin) už toho majú asi naozaj dosť, dezén je síce ešte celkom schopný (okolo 5-6mm), ale už asi odchádza materiál, proste nie je problém sa pokĺzať aj tam kde by som radšej pokračoval pekne ďalej bez šmýkania. Zatiaľ ale všetko v rámci bezpečnosti, ak by sa gumy blížili ku hranici bezpečnosti (resp jazda s nimi) tak radšej odstavím Lexa abo kúpim po výplate nové. Bezpečnosť nadovšetko.

Znova som ešte pozeral škrabance a lak a zistil som, že lak je naozaj v celkom slušnej kondícii. Škrabance nie sú hlboké a mali by ísť pekne rozleštiť. Uvidíme na jar ak sa nakúpi nejaká kozmetika.
Naposledy upravil/-a spider207 v Utorok, 22. Februára 2011, 08:04, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200: Zase špinavý + nejaké novinky

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 22. Februára 2011, 08:03

Takže nejaké foto inkriminovaných miest, objavil som ešte nejakú hrdzu na blatníku (to v okolí je len špina), najviac laku chýba na kľučke, ale to som už dávno vedel. Tak či onak je auto na svoj vek vo veľmi dobrej kondícii, čo ma mimoriadne teší.

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
smugi
panic
Príspevky: 105
Dátum registrácie: Streda, 12. Januára 2011, 09:51
Bydlisko: Rimavska Sobota-Norway(Hamar)

Re: spider207 - Lexus IS200: Zase špinavý + nejaké novinky

Príspevok od používateľa smugi » Štvrtok, 24. Februára 2011, 00:39

neda mi nenapisat par slov, kedze aj ja som mal moznost zalubit sa do tohto auta...Bolo to asi pred 6 rokmi ked som sa v nom previezol, a takmer kazdy detail ma zaujal,proste nechcelo sa mi vystupit,lebo ci to bol dizaj,zvuk alebo vypracovanie interieru, nevedel som oci odtrhnut a to je na podiv z vonku(aspon pre mna,myslim pohlad zboku) tak trochu vsedne a az po chvilke pozerania nan, clovek zistit, ze ide o nieco ine, exoticke ...Ved sam vies najlepsie :) Tesi ma, ze sa najdu ludia, ktori vedia ocenit aj ine stranky auta ako len prestiz. Ako by to vyzeralo, keby po nasich cestach chodili iba europske plechace bez duse :)
A musim povedat, ze poznam ten pocit kedy je auto viac ako len presuvadlo, ked sa clovek nevie dockat zvezenia v nom...Teda gratulujem k splnenemu snu a prajem vela peknych zazitkov z jazdy.
Good drivers have dead flies on the side windows. (Walter Röhrl)
"For a pure sports car, it must be internal combustion" (Mazda Motor Corporation's sports car chief Nobuhiro Yamamoto)

toyota MR2 MK1...nova laska

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200: Zase špinavý + nejaké novinky

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 24. Februára 2011, 07:06

Ďakujem smugi.. akurát dnes som rozmýšľal, že ako som si už zvykol na to auto a aké prázdne miesto v mojej vodičskej duši by som mal bez neho.. Na takéto niečo sa rýchlo zvyká, odkedy ho mám tak mi jazda v iných autách pripadá ako "nutné zlo", žiadne pohodlie, žiadna komunikácia, žiadna radosť z jazdy.. :)

Ešte tip pre ostatných: Včera som zoškrabával staré diaľničné známky (ešte z Nemecka, takže cca 2 roky staré), išli dole - ako inak - veľmi zle, ale výbornou pomôckou mi bola jedna škrabka na čistenie skiel, pomocou nej sa dalo krásne odstrániť zaschnuté lepidlo čo ostalo po známkach..

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200: Zase špinavý + nejaké novinky

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 7. Marca 2011, 08:20

V sobotu bolo pekné počasie tak som trošku poumýval Lexíka a kedže slniečko svietilo aj v nedeľu, tak som sa rozhodol pre menší photoshoot. Nech sa páči 8)

Engine
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil/-a spider207 v Pondelok, 7. Marca 2011, 11:37, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: spider207 - Lexus IS200: New fotky

Príspevok od používateľa cahir » Pondelok, 7. Marca 2011, 10:54

lexus patri na asfalt! :)
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200: New fotky

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 7. Marca 2011, 11:41

Však je! (až na posledné 2 fotky)
Na objasnenie - fotené pár metrov od môjho prechodného bydliska, ktoré je na samote u lesa, ale je tam asfaltová cesta. Tie posledné dve fotky sú na jednej odbočke, zišiel som asi 15m od asfaltky. Nič viac, nič menej, zase to by som môjmu Lexíku nespravil aby som ho ťahal po neviem akých nespevnených povrchoch ;-)

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: spider207 - Lexus IS200: New fotky

Príspevok od používateľa Legon » Pondelok, 7. Marca 2011, 20:45

Pekne fotecky :)
a mne sa asi najviac paci ta na nespevnenom povrchu posledna :D V zemi mordoru :D

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200: New fotky

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 8. Marca 2011, 08:21

Vďaka :) Chcelo to možno ešte trošku počkať na západ slnka, ale začal poletovať aj sniežik (vidno na tretej fotke), tak som to nejako nehrotil. Veď možností na fotografovanie ešte bude.

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200: New fotky

Príspevok od používateľa spider207 » Streda, 9. Marca 2011, 14:24

Posledné dni som mal celkom úspešné: sobotu som umyl auto, v nedeľu stihol menší photoshoot, pondelok som vyrobil rozpoznávacie ŠPZ na zrazy a v utorok som spravil zapalovač (2x v krátkej dobe sa mi odpálila poistka, porazilo by ma).

Výroba ŠPZ bola jednoduchá, len som si urobil pod Photoshopom svoju poznávaciu ŠPZ, vytlačil, zalaminoval a potom orezal. Myslím, že to bude dostačujúce riešenie, svoj účel to splní.

ŠPZ na zrazy
Obrázok

V praxi to bude vyzerať asi takto, keďže sú menšie (šírka cca A4) tak ich dám za sklo
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200: New fotky + nejaké novinky

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 4. Apríla 2011, 09:17

Takže dnes objednané nálepky na stredové krytky kolies. Dôvod? Letné 17"ky som zdedil po predchádzajúcom majiteľovi a sú pôvodom z nejakej Mazdy. Stredy majú znak Mazdy a priemer 54mm, čo je o 10mm menej ako štandardná Lexus krytka. Kolesá plánujem skôr či neskôr origo Lexus 7x17", nerád by som brúsil alebo inak znehodnocoval tie mazďácke, takže preto nálepky. Ono jaksi kolesá s mazdáckym znakom na Lexuse mi totiž príde ako zvrhlosť najvyššieho stupňa, takže preto aspoň nálepka kým sa nezoženú (za pár rokov :D ) Lexusácke kolieska. Čiže vlastne je to také dočasné trvalé riešenie :D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 25 neregistrovaných