spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
mi16
začiatočník
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Júla 2012, 08:58
Bydlisko: Bratislava

Re: spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Príspevok od používateľa mi16 » Streda, 16. Augusta 2017, 15:44

ano, tato sada je celkom fajn.. mali sme ju na test a vysledok fajn.. plusy a minusy su zhrnute vo videu. ale da sa s tym.. inak ten konzervant by som fakt nastriekal na svetla pravidelne.. lebo ti zazltnu.. alebo potom tu je cesta folie alebo cireho laku...

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 20. Augusta 2017, 12:15

hej ved preto som dal aj 2 vrstvy vosku nech trochu zvysim ochranu, ale poobzeram sa po nejakom transparentnom UV odolnom laku. Nerad by som to fidlikanie opakoval.

Back to reality, za posledne 2 tyzdne sme s autom celkom brkali, nabehali sme vyse 1000 km (co je na nase pomery celkom vela). Bol mensi oddych na Fugerovom dvore (nejake info som daval tu), potom Morava a nakoniec Balaton.

Par postrehov k Morave - co ma vie fascinovat su tie ich cyklotrasy, v CR ich maju naozaj neurekom a to aj na miestach, kde by som to necakal. Pravda, som ovlyvneny zivotom v SR kde sme v tomto naozaj 100 rokov pred opicami. Fakom ale je, ze ked si pozriem cyklotrasy v okoli napr. Stareho Hrozenkova a na opacnej strane hranice tak sa mi chce plakat.
Co sa tyka vyletov tak absolvovali sme standardne Luhacovice, odbehli sme si k Ordejovskej priehrade a tiez odporucam Zamok Buchlovice (pripadne hrad o par km dalej). Zamocka zahrada je super aj pre deti, maju sa kde vybehat a nemusite na ne tolko davat pozor. Nejake prehliadky interieru zamkov a hradov pre prilis male decka nie su, mozno tak nieco na 20 min, potom ich to prestane bavit a je to skor otrava (pre vsetkych zucastnenych).

Foto z Ordejovskej priehrady aneb v zemi slepych aj jednooky je kralom :mrgreen:
Obrázok

Par postrehov k Balatonu - boli sme ubytovani v Siofoku, konkretne v Sunset Sió Apartman (rezervacka cez sk.revngo.com) co sa ukazalo ako vyborna volba. Klucova bola poloha, jednak vyborna dostupnost plaze a jednak molo, pri ktorom to bolo idealne pre male deti (stavanie z piesku, voda do 20cm aj 5m od brehu atd). Na vylety to s malymi deckami moc nie je, ale absolvovali sme aspon nejaku okruznu jazdu vlacikom, zastavili sa v centre, kukli nejaky ten parcik (Millenium park a Jokai Park) atd + cestou na balaton sme sa zastavili v Tropicariu v Budapesti. V pripade nepriazniveho pocasia je nedaleko aquapark + hotel mal vlastny kryty bazenik.

Parking place sme mali priamo pri apartmane
Obrázok

Varili sme si sami (narozdiel od Fuggerovho dvora, kde sme mali polpenziu), nebol to ale problem nakolko vsade su po okoli nejake restauracie alebo fast foody, potom v meste je aj Tesco takze sa da nakupit a nieco si uvarit (kuchynka v apartmane bola nadpriemerne vybavena, proste ako doma). My sme prezili na gyrose, langosoch, mrazenej pizze a nejakych cestovinach s omackami :) Co sa tyka platenia tak v Tescu a pod sa da platit kartou, hotovost odporucam rozmenit na Zeleznicnej stanici (najlepsi vymenny kurz + ziadne dalsie poplatky). Idealne je mat pripravene nejake 10-20 eurovky a rozmienat v malych hodnotach nech vam neostane vela forintov.

Nejake photo z podvecernej prechadzky
Obrázok

Celkovo sme boli velmi spokojni a radi sa (ne)vratime :D (nechodievame na tie iste miesta 2x)

A mimochodom, nechapem ludi co si so sebou trepu pol kufra potravin a kupuju kvoli tomu kombik a davaju este aj truhlu na strechu. Ako som pisal, vsetko sa da kupit na mieste a konkretne v HU snad aj lacnejsie ako v SR.

Takto vyzeral 289 litrovy kufor nasej Corollky pred odchodom zo Siofoku (volne miesto sme este doplnili nakupom v spominanom Tescu - nejake vinka a potraviny, ktore boli lacnejsie ako u nas):
Obrázok
Naposledy upravil/-a spider207 v Utorok, 22. Augusta 2017, 16:00, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Kubino
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Apríla 2017, 09:54

Re: spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Príspevok od používateľa Kubino » Utorok, 22. Augusta 2017, 10:22

Ta fotka vyzera, ako keby si prezentoval ulozny priestor :) Ale zmesti sa tam toho teda pozehnane a to nemas este dole zadne plato :D
„Rýchlosť ešte nikdy nikoho nezabila, náhle znehybnenie… to je to, čo ťa dostane.“

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 22. Augusta 2017, 16:14

Vsetko je vec vyuzitia priestoru :) Este som zvedavy ako nam to vyjde ak zoberieme nejaku kempingovu vybavu (stany, spacaky, karimatky, ...) namiesto plazovej, ale v zasade to vyzera, ze aj necelych 300l je na nase potreby dostacujucich.. co ma naramne tesi nakolko CT200h ma podobny kufor, takze... 8)

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Príspevok od používateľa ondrik » Utorok, 22. Augusta 2017, 16:54

pekny backpack... ;-)
inak, ono je to o tom, ze aky kufor mas, taky napraces. Kto ma corollu, zbali sa do Corolly, kto ma kombika pohrebaka, nabali plny kufor tam. Taka divna psychologia, ze aj ked mas velky kufor, aj tak ho vzdy napraces plny... Ked sme sli do chorvatska celicou, styria, mal som plny kufor veci plus nejaku tu tasku pri pasazieroch. Ked sme sli tak isto na oktavke kombikovej, zasa sme mali plny kufor a nejaku tu tasku pri sebe. A prisambohu som mal vsetko to iste so sebou, co aj v celice :D :D :D
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 3. Septembra 2018, 20:25

Dlho som neprispel, tak dam mensi update.. rozne zmeny nastali v mojom zivote, urcite ta pozitivna je, ze Rollka dostala strechu nad hlavou. V tomto obdobi samych prietrzi mracien a obcasneho krupobytia ma to mimoriadne tesi.

Obrázok

Zaroven som teraz v lete po dlhom case oprasil stresny nosic a prisposobil ho na Corollu (naposledy som ho mal este na Lexuse IS200).

Obrázok

Obrázok

Inak Rollka slape na vybornu, prekrocil som nedavno 180.000 km, caka nas v oktobri STK/EK, nejaka standardna udrzba (oleje, filtre, ...). Uprimne, ani niet co pisat :) Keby som ju mal opisat dvomi slovami, bolo by to "neskutocny pracant".

No a dajme aj nieco "umeleckeho", uz nejako nemam cas a vlastne ani chut na nejake dlhe fotografovanie.. tak aspon co mobil dal.

Obrázok

A este si neodpustim jednu s kamaratom a jeho GS430.. mimochodom, vojde sa mi aj do garaze 8)

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 21. Októbra 2018, 19:50

Absolvovana STK+EK, vsetko v uplnom poriadku :) Rollka slape, plni svoj ucel, niet co pisat 8)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných