Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
libor12
toyoťák
Príspevky: 611
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Júna 2010, 19:42
Bydlisko: Dobříš

Re: Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa libor12 » Štvrtok, 18. Októbra 2012, 11:23

2GRFE z lotusu evora. Vim o jednom v uk,je to na kitu od MWR a chce za nej 6000liber.
corolla ae92gti
celica ra61

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 18. Októbra 2012, 11:29

chlapi, aj tu aj v andyho teme, V6 je "V" 6valec, JZ su "R" -kove, teda radove 6valce...

6tis libier je moc... nevravim ze za ten motor, ale vseobecne...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

libor12
toyoťák
Príspevky: 611
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Júna 2010, 19:42
Bydlisko: Dobříš

Re: Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa libor12 » Štvrtok, 18. Októbra 2012, 12:06

a proč prostě nepracovat s tím co ma v aute??? A nevymýšlet! http://www.brdracing.com/toyota_2tc_3tc_engines.htm nebo na nej muže dat turbo. 200koní bude na tunové auto víc než dostačující.
corolla ae92gti
celica ra61

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa drgi » Štvrtok, 18. Októbra 2012, 12:06

radovy sestvalec stvoril boh na osmy den, ked si oddychol a chcel sa zabavit na urovni :-)
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa patres » Štvrtok, 18. Októbra 2012, 16:00

fuuu ste mi dali teraz do tela vsetci...
neviem ci by 1jz a 2jz-ka nemali zostat supram a do celdy dat jej povodne na co sa robili cize na 4 valce... je to este daleko pokial sa bude kupovat motor...
ale ako tofak vravi ze by som nahodil na povodnu prevodovku bez problemov 4age tak by mi to dost veci ulahcilo...:D nevravim ze chcem zachovat totalne veteran styl ale ani nechcem mat kasnu 1.gen na podvozku s motorom od lambordziny...:D chcel by som viac menej zachovat odstatu toho auta (ducha... jeho chi) :lol:
urcite to auto nestavam na to aby som lietal po SR a niekde ho tam otrepal..to som si mohol kupit zigulaka...:D nejake lietanie bokom bude viac menej rarita u toho auta...
cize 4age? silver? black? mozno docasne mozno aj na stalo?
a gabo sa potesi ze bu neukradnem 1jz... :mrgreen:
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa stenky » Štvrtok, 18. Októbra 2012, 16:12

kup supra MK3 a mas motor, prevodovku a celu zadnu napravu ktora sa daju swapnut pri troche usilia :) len do toho 7M motora budes musiet trocha zainvestovat
Obrázok

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa tofak » Štvrtok, 18. Októbra 2012, 16:44

Ked som zhanal auto pred Starletou, tak som okukol 2 motory 4AGE mali takmer 300000 km a teda vyzerali otrasne aj z vonku aj z vnutra. Jasne, ze je to vec majitela, ale najst taky co nebude stat kopec penazi a bude k svetu je skoro zazrak. A ked som uvidel 4AFE tiez ich casom potom bolo viac, mali sice okolo 200000 :D ale boli v neskutocne lepsom stave ako 4AGE, ci uz z vonku alebo vnutra.
A tak by som si tam na zaciatok radsej dal 85kW 4AFE a bude mat dlhoooo pokoj nehovoriac o tom ze skor natrafi na taky kus, ze uz len meni olej. Diferak sa viac posetri a prevodovke to nebude vobec vadit.
A ked uz bude s autom zjazdeny a muchy vychytane (ved tych bude este kopec) nech ho vymeni.
A uz tu s 4AFE nejdem otravovat. :)
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

libor12
toyoťák
Príspevky: 611
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Júna 2010, 19:42
Bydlisko: Dobříš

Re: Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa libor12 » Štvrtok, 18. Októbra 2012, 17:08

A ted mi řekněte co by 4afe vyřešil? 2T-B dual karburator ma 105koní,tedy stejně jako to 4afe. Navíc vyhoda je,že jsou k sehnaní zdarma nebo par korun. Mam tu jeden 2T-B hotový už 2roky,taky do 1g. Udělat go,do hlavy osadit 39 výfukové,45 sací,dát 296/9.5l,vyměnit ty trubková zdvihátka za duralová,pořešit dcoe45 a k tomu elektronické zapalovaní. Za 5000 ma spolehlivy motor s cca 150hp a za kazdym rohem ho nebudou buzerovat policajti. Nebo když už tak nejaký lehký 4 válec. Vhodný kandidát by se mi jevil 2zzge. A kdyb jsi chtěl mk3 supru v atmosfere plně pojízdnou,ale bez papíru tak vím o jedné zhruba za 1600e. jinak nevím kolik jsi toho schopen udelat sam,alecelkovou sumu do použitelného stavu odhaduji tak na 10-15000e
corolla ae92gti
celica ra61

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa Thomas » Štvrtok, 18. Októbra 2012, 17:24

Paťo ak môžem môj názor..odhliadnuc od starostí s karosériou a interiérom (aj keď je pekný), tak by som si na začiatok nevyrábal ďalšie "problémy" s nejakými zložitými zástavbami.
Myslím že ani ten pôvodný motor by nemusel byť márny pokiaľ by sa dal dať za nejaké rozumné prachy do kopy a trochu ho poladil (ak sa teda dá..).
Pokiaľ nie tak by som rozhodne išiel ZO ZAČIATKU cestou čo najviac muziky za najmenej peňazí, t.j. ako tu už bolo spomínané, 4A, 7A, poprípade 3S, všetko sú to rozšírené motory s ktorými tá lahučká kasna musí celkom ísť a ušetrí Ti to kopec času (moja GT4 sa dávala do kopy cca 1,5roka a ver tomu že to bolo utrpenie sadnúť si do nej v garáži a nemôcť to ísť poriadne vyvetrať) a peňazí. Priestorovo s nimi nebude problém a každý z nich sa dá aj poladiť do budúcna keby niečo.
Viem že sa určite budeš chcieť po dorobení plechariny a súvisiacich vecí čo najskôr voziť a nemyslím si že si tip ktorý si bude musieť s takýmto auto niečo dokazovať na ulici proti načipovaným pilotom a budeš si dávať na auto pozor.
A zástavby tipu 1JZ, 2JZ a pod...neviem no, čakal som že k tomu niečo napíše Libor čo sa týka tuhosti karosérie 30 ročnej karosérie ;-)
Zober si kto by Ti tak ten motor do toho auta swapoval a celé rozbehával..osobne ani s počutia nepoznám ani jednoho mechanika ktorý má s podobnými motormi a montážami v SR skúsenosť.

Ale pokiaľ si pre niečo pevne rozhodnutý tak možné a realizovateľné je všetko, tak držím palce ;-)

edit: vidím že ma Libor predbehol 8)
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa AndyGTP » Štvrtok, 18. Októbra 2012, 17:51

Gabriel Nagy napísal:chlapi, aj tu aj v andyho teme, V6 je "V" 6valec, JZ su "R" -kove, teda radove 6valce...

6tis libier je moc... nevravim ze za ten motor, ale vseobecne...
konecne to niekto spomenul, tiez som isiel povedat, ze velke pozor chlapci... tieto motory su I6, inline 6 cylinder, radove sestvalce a nie V-ckove, teda nie V6 pozor

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
exo_t
začiatočník
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Septembra 2009, 11:20
Bydlisko: BA v lese

Re: Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa exo_t » Štvrtok, 18. Októbra 2012, 21:57

Nedá mi a pridám pár (možno provokačných) postrehov:

Chápem Tvoje nadšenie Patres :) ale podľa mňa sa treba zamyslieť hlavne tým, že čo chceš z auta mať ;-) Pôvodný stav alebo tuning?

Ak chceš aby auto lepšie jazdilo ako originál, poradie priorít by malo byť: 1. tuhšia kasňa, 2. podvozok, 3. zrepasované riadenie, 4. prevodovka, 5. diff, 6. kardan.... XY.: motor.

Páči sa mi Liborov postreh o 2T resp. 3T motoroch. Zoberte si takú Škodu 130 RS. Absolútne archaická koncepcia motora a pritom to ide ako besné. Kto sa v tom niekedy zviezol, vie o čom hovorím. Ten T-čkový motor má potenciál na slušný výkon. Autu zostane pôvodný duch, štýlový zvuk (OHV rozvod + weber karburátory, to nenapodobíš) a celkový feel.

A navyše - auto s pôvodnou prevodovkou, pôvodným motorom a tuningom ktorý odpovedá dobe v ktorej auto vzniklo (samozrejme až na detaily ako elektronické zapaľovanie), pôvodnou koncepciou podvozku a čo najpôvodnejším vzhľadom si svoju hodnotu zachová. A okruh záujemcov, až sa auto rozhodneš raz predať (nikdy nevieš čo sa stane...) bude pomerne veľký. Kdežto tunerský hybrid 1st gen Celica + 1-2-3-4-jz-gz-uz-fz motor s podvozkom z Altezzy, digital dashom, rozkrájanou kasňou a neviem čím si kúpi len... no nikto.

Podľa mňa je tá Celda nádherná tak ako vyšla z továrne a je o to väčšia výzva zlepšiť dynamiku takejto odlschool mašiny a nemeniť jej koncepciu. Určite to pôjde a výsledok Ti prinesie viac radosti ako jazdiť s autom, ktoré má kúsok z toho, kúsok z hentoho...

Samozrejme to je len môj pohľad na vec, je na Tebe aby naložil so svojou kráskou (teraz myslím auto :) ) tak, aby Ti robila čo najväčšiu radosť. Drž sa, bude to drina :)
A tree never hits an automobile except in self defence.
momentálne car-free

libor12
toyoťák
Príspevky: 611
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Júna 2010, 19:42
Bydlisko: Dobříš

Re: Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa libor12 » Štvrtok, 18. Októbra 2012, 22:56

Amen!
corolla ae92gti
celica ra61

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa Srandista » Štvrtok, 18. Októbra 2012, 23:15

Ja som teda priznam sa necital uplne vsetko, co sa tu rozoberalo od kupy auta, ale na poslednych par stranach je badatelne, ze sa tu riesi nejaka vymena motora... A kusa by ma zaujimalo, preco?

Patres, to auto nemas ani mesiac, podla fotiek nie je v uplne najlepsom stave, a tu uz sa pomysla nad vymenou motora? To mi nejako nejde do hlavy. Sam si napisal, ze to bola laska na prvy pohlad. Ak je to pravda, tak by si to auto podla mna zasluzilo dostat co najvacsiu moznu opateru z tvojej strany, ale ja osobne si to u takehoto auta predstavujem tak, ze by malo byt navratene do stavu co najviac blizkemu tomu tovarenskemu. Ked vidim, ako krasne auto moze vyzerat (z nejakych fotiek na nete), cudujem sa, ze sa najprv rozobera cast auta, ktoru nik nevidi, namiesto vonkajsieho vzhladu, ktory vidi a ktory moze hodnotit kazdy, a ktory ludi v minulosti tak uchvatil. Mne samotnemu by u takehoto auta (odhliadnuc od toho, ze sa to budem snazit dosiahnut aj u mojho auta moderneho) islo o to, aby sa z toho stalo nieco ako stroj casu, nieco podobne, ako si teraz zadovazil stenky. Jednoducho moznost sadnut do vyse 30 rocneho auta, bez toho, aby som vedel, ze sedim vo vyse 30 rocnom aute. Moznost zazit to auto tak, ako bolo konstruktermi zamyslane a postavene pred vyse 30 rokmi.

Myslim, ze nech uz sa z toho auta stane cokolvek, auto na denne jazdenie to nebude. Nezasluzilo by si skor skoncit na veteranskych znackach, a tym, ze v krasny letny den vybehnes von (alebo na TTS meeting :) ), a bez akeho kolvek ciela sa pojdes niekam previezt a budes vediet, ze takto sa ludia citili vo vynimocnych autach pred 30 rokmi, bez vsetkych tych elektickych serpenticiek na palube, ktore stejne ten povodne mechanicky zazitok z jazdenia len co najviac odosobnuju? Nebolo by to lepsie, ako zmenit auto na nieco, cim nikdy nebolo zamyslane, vdaka vymene motora, prevodovky, podvozku a dalsich nevyhnutne suvisiacich veci spatych s vymenou srdca tohoto auta?

Ci som tu jediny, ktory si mysli, ze auto (akekolvek bezne auto) by malo zostat v co najseriovejsej podobe, maximalne s malymi upravami? (A ze vymenu motora za malu upravu pochopitelne nepokladam.) Ci uz vsetci ludia dosli do faze, kedy maju potrebu urobit z auta daco ine, cim povodne nebolo a ani nemalo byt? Ak je to tak, tak som z toho naozaj smutny :(
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 19. Októbra 2012, 10:07

...krasna a dobre spravena 1.gen celica s 1UZ-FE s kompresorikmi... z toho by som smutny rozhodne nebol :-) ...keby kazdy mal byt ako niektori (bez urazky) ,kde by bola tuningova (nie tuzing) scena? Treba aj v tomto rovnovahu, preto je dobre, ze su aj taki, aj onaki :-)
A hlavne je to o peniazoch... ak nato bude 3tis, nechat povodny motor a GO... ak bude 10tis, mozes tam dat 3S-GE alebo 1JZ, 2JZ... ak nato bude 100tis, oblozis ho swarovski-mi kamienkami...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa tofak » Piatok, 19. Októbra 2012, 11:35

Ahojte moj navrh 4AFE vychadzal aj z toho co som schopny sam doma si spravit, teda vymenit. Keby mam to auto a motor je v nom KO tak do tyzdna spokojne jazdim s 4AFE.
Neviem ake skusenosti a moznosti ma Patres preto som to navrhol ako najjednoduchsiu variantu.

to:Libor12 a je ten 2T-B na predaj?? a ak ano tak zakolko, mozno by to Patresovi pomohlo.

Osobne si neviem predstavit komu by som tu SR dal spravit vybrus na kluku. Ani kto by do hlavy osadil tie vecsie ventily.
Potom vacku, ventily, zdvihatka , elektr. zapalovanie asi vecsina bude z USA a s tym su tiez moc skusenosti neni.
Karbce? ved aj jazdenky su dost drahe.

A tych 5000 to bolo Czk?? Lebo ak ano tak by som kludne dal za tie veci a ukony aj 500Eur pre moj 3T motor.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných