Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa patres » Utorok, 7. Septembra 2010, 18:07

nazdar chalani tak konecne mam cas sa ozvat a ukazat ako novy hrdy majitel cecilky...
ale pome na zaciatok:ako byva zvykom ked som uz fakt nevedel jake auto kupit tak okolo mna prefrcala celda a bolo vystarano.. :)lenze ked som pozrel na nete ceny bolo my do placu bo tatko ma nezivi ale chvala bohu som nasiel aj nieco lacnejsie ale v inom stave.
Kupil som ju v RK v dezolatnom stave od jednej babenky co skoro plakala ked som ju bral... asi tak zhruba: strecha na sedackach, predok mierne do prava(cely,nie ze len naraznik)okna v prdely vsetky okrem zadnych,zadny kufor taktiez na smutok...ale zadny naraznik ok ako jedina vec na aute.
Ked som si ju priniesol domov skoro ma vyhodili z domu...(vdaka bohu ze mam buduceho svokra takeho jakeho mam)
ked som zacal zhanat diely tiez mi zostalo do placu bo som naratal cca 2000E len nutne diely ale nakoniec my byvala majitelka cecilky dala kontakt na znameho z Presova co svoju supol pod kamion a chcel sa jej zbavit.
po asi 3 week. bola schopna ist do lakovne kde spravili celkom schopnu robotu na vonok...nakolko bola do sroba rozobrata tak ma cakalo uz len skladat skladat a skladat...foto pridam hned ako natiahnem do kompu nech vidite z coho sa da urobit auto(a ako prist o sud piva :D )teraz cca po troch mes. jazdenia som spravil cca 5tis.km a mozem povedat ze nato ze auto skoncilo na streche bolo asi rok a pol v garazi este blatom obrastene slape ako cukrik az na to ze odisli brzdy ale to sa asi da pochopit po tom vsetkom...teraz ked je vsetko ako ma byt chcel by som pokracovat v doladovani(tuningu) ako motora tak aj ostatneho a potreboval by som roska poradit co a ako...(hlavne okolo motora)tak ak chcete piste dojmy, pocity a hlavne navrhy...
Vopred diki hosi
Naposledy upravil/-a patres v Pondelok, 15. Októbra 2012, 07:59, upravené celkom 3 krát.
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 7. Septembra 2010, 20:25

gratulujem, prajem vela stastnych km.
(viem, ze auto sa da spravit aj z nemozneho, len odial potial,... uz len opat nechytit budu.)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 7. Septembra 2010, 21:46

Za tie peniaze čo Ťa to auto stálo a ešte bude stáť, si mohol mať nebúraný kus s 2ZZ-GE...
1ZZ-FE neupravíš. Jedine turbo, ale to by som veru do kasne, čo bola na padrť (a bola, bo som to auto bol tiež kedysi pozrieť) nedával - už s 1ZZ pôjde o život.
Tú babu tu, v RK chlapi dôverne poznajú a história toho auta je tiež známa - motor budeš musieť skôr alebo neskôr vymeniť komplet, bo už jej žral olej.
Good luck...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa stefan-celica » Utorok, 7. Septembra 2010, 22:46

Rasťo napísal:Za tie peniaze čo Ťa to auto stálo a ešte bude stáť, si mohol mať nebúraný kus s 2ZZ-GE...
1ZZ-FE neupravíš. Jedine turbo, ale to by som veru do kasne, čo bola na padrť (a bola, bo som to auto bol tiež kedysi pozrieť) nedával - už s 1ZZ pôjde o život.
Tú babu tu, v RK chlapi dôverne poznajú a história toho auta je tiež známa - motor budeš musieť skôr alebo neskôr vymeniť komplet, bo už jej žral olej.
Good luck...
Chlapec je cely stastny ze mu auto konecne jazdi a ty ho hned takto potesis :)

Nech ti do tej nutnej GO prejde co najviac km :D
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa Legon » Streda, 8. Septembra 2010, 12:21

Vsetky vrazene peniaze do auta su vyhodene von oknom, ale zas ta radost z auta je na NEZAPLATENIE.
Takze Super ze sa podarilo ju ozivit :)
A davaj uz tie fotky ;)

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa patres » Streda, 8. Septembra 2010, 15:25

keby som ti povedal co ma vyslo zahodis kluce od svojho...kasna je momentalne pevnejsia jak ked vysla z linky a uprimne nebal by som sa dat tam ani 3litrovu V6...ale naco ked zabky su v SR premnozene jak komare a 50ku mame na 90tich percentach dialnic...ako nwm co si pocul ale olej bol jak cistucky (pred vymenou podla papierov) tak ani kapka nechybal...ojej so hned menil a nechyba ani po 5tis. Ako je vidiet ze tam boli tesnenie menene bo vraj bolo pred burackou v servise tak neviem co tam domrdaly..a davat oturbyt motor za 5-6litrov kt na to nieje ani stavany kvoli tomu aby som z povodnych 220km/h vydupal 224 ne dik..ja co sa tyka motora by som stel max sanie, zvody a nozno zvysit krutiaci...(a fuknut plasty do cervenej :D )
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa patres » Streda, 8. Septembra 2010, 16:45

sorac ale neviem ako sem tie fotky dat tak aspom takto:
http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 0533817579
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 8. Septembra 2010, 16:55

myslis, ze ked to oturbis, ze to spravi len 4km/h rozdiel?
kasna je pevnejsia? a co si tam preboha nazvaral, lesenarske trubky? alebo mas lepsie vypocty ako v Toyote? hm.... a motor? pojde do pip... otazka casu... nieje sa co bavit o cistote oleja a o ubytku, proste je problemovy a skonci skor, ci neskor... cim neskor, tym lepsie.ze?
Len tolko.
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa stefan-celica » Streda, 8. Septembra 2010, 23:11

Aj mna by zaujimalo ako si dosiahol este lepsiu torznu tuhost karoserie aku mala od vyroby ??

S taho ako si ju urobil ide az strach nepovedal by som ze tak burane auto sa da takto spravit, sice poznam jedneho ktory lepil IV golfa ktory sa ani na stolici nedal zrovnat a co s nim je teraz neviem mozno ho ma nejaky spokojny majitel este s dokladom ze nebolo burane :lol:
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa Legon » Streda, 8. Septembra 2010, 23:15

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Tak poctivo kontrolovat olej a dat pozriet tie sroby na vackach, po pripade vymenit regulator tlaku oleja, ak je vsetko zatial OK tak len sledovat nie ?
Ak by bol problem tak na CZ fore je o tom popisaneho dost, dokonca tam ponukaju aj vyvloskovane bloky...

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 9. Septembra 2010, 08:15

sroby na vackach sa trhaju, strihaju na 2ZZ-GE, nie na 1ZZ-FE
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa Rasťo » Štvrtok, 9. Septembra 2010, 08:57

Podľa fotiek poriadne nevidno ktoré diely si použil z ktorej kasne, ale nepoteším Ťa - ak si použil tú striebornú kasňu od baby z RK, tak si asi zistil že auto pred touto búračkou malo už jednu za sebou - tiež letelo cez strechu - asi tak. Ak si toho dotyčný klampiar nevšimol a nepovedal Ti to, alebo ak si to naťahoval sám a nevšimol si si to, tak vedz, že je to realita - môžeš v kľude tej ženskej zavolať, nech Ti vysvetlí ako auto kúpila a podobne.
Ak si nedával do vnútra ochranný rám, tak tá kasňa nebude nikdy pevnejšia ako od výroby.
Mládenci - turbo nie je o maximálnej rýchlosti!!! - by ste mohli vedieť že tá je daná konštrukciou prevodovky a diferáku. Z 1ZZ nikdy nevylomíš viac ako cca 6500 otáčok - ani s turbom - tam práve naopak pôjdu max otáčky s origo črevami poriadne dole a tým pádom aj maximálka.
Inak musím pochváliť - aby som len neprudil - PEKNÁ PRÁCA - vážne. Vidieť že nebolo použité 10 kg tmelu - fakt thumbs up!
A s prachmi bacha - aby si nedopadol ako ja s Kačenou - za to čo som do toho auta navalil, som mohol mať novú Corollku a občas to pri pohľade na to auto zabolí...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa Legon » Štvrtok, 9. Septembra 2010, 09:16

Gabriel Nagy napísal:sroby na vackach sa trhaju, strihaju na 2ZZ-GE, nie na 1ZZ-FE
Dik ;)

Používateľov profilový obrázok
Dolly
panic
Príspevky: 125
Dátum registrácie: Nedeľa, 25. Júla 2010, 10:35
Bydlisko: Bratislava

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa Dolly » Štvrtok, 9. Septembra 2010, 09:37

Fakt dobra praca! Vyzera to super, clovek by neveril z coho vsetkeho sa moze auto spravit :lol: Drzim palce vo veela stastnych km!
Avensis 2004 2,4 automat
Corsa 2002 1,2:-)

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 9. Septembra 2010, 10:22

Rasto, je mi jasne, ze turbo nieje o rychlosti, ale kym s hladkym nedosiahnes max prevodovky a difaku, ked to fuknes turbom, tak tu maximalku dosiahnes predsa. a stale to nieje o rychlosti, len on tu rychlost spomenul.
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní