Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa patres » Štvrtok, 9. Septembra 2010, 14:23

Rasťo napísal:Podľa fotiek poriadne nevidno ktoré diely si použil z ktorej kasne, ale nepoteším Ťa - ak si použil tú striebornú kasňu od baby z RK, tak si asi zistil že auto pred touto búračkou malo už jednu za sebou - tiež letelo cez strechu - asi tak. Ak si toho dotyčný klampiar nevšimol a nepovedal Ti to, alebo ak si to naťahoval sám a nevšimol si si to, tak vedz, že je to realita - môžeš v kľude tej ženskej zavolať, nech Ti vysvetlí ako auto kúpila a podobne.
Ak si nedával do vnútra ochranný rám, tak tá kasňa nebude nikdy pevnejšia ako od výroby.
Mládenci - turbo nie je o maximálnej rýchlosti!!! - by ste mohli vedieť že tá je daná konštrukciou prevodovky a diferáku. Z 1ZZ nikdy nevylomíš viac ako cca 6500 otáčok - ani s turbom - tam práve naopak pôjdu max otáčky s origo črevami poriadne dole a tým pádom aj maximálka.
Inak musím pochváliť - aby som len neprudil - PEKNÁ PRÁCA - vážne. Vidieť že nebolo použité 10 kg tmelu - fakt thumbs up!
A s prachmi bacha - aby si nedopadol ako ja s Kačenou - za to čo som do toho auta navalil, som mohol mať novú Corollku a občas to pri pohľade na to auto zabolí...
viem ze je dovezene a ze bolo cez strechu aj predtym preto tam isla nova strecha velmi pracne spravena...
vies ide o to kto ti to robil..ked PAN klampiar co potrebuje na narovnanie blatnikov stolicu a 2 pixle gitu tak je problem...ale ked ti to robi niekto ozaj skuseny tak ti staci akurat tak pregitovat zvary...k tej kasni este kazdy jeden poriadny klampiar ti povie ze zvar je pevnejsi ako par bodov...ako fakt neviem ako som mal o motor predtym starane ale teraz ide uplne super(potom co si prezil) ale mozno zabehnem pozriet do toyoty ci nieco zistia...
Ako vies ja nestem natlacit do neho co sa da...ked som tak zhruba ratal tak max dokopy ze vsim vsudy 2 tis. ale to je komplet aj interier a aj vonkajsok...
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa Rasťo » Piatok, 10. Septembra 2010, 08:06

No čo sa týka zvárania verzus nitovania ako technológií, tak to až také jednoznačné nie je. Pre Tvoju info - dnes sa už kopa aut lepí - zvárajú sa len niektoré spoje.
Zvar samotný má vyššiu tvrdosť a aj pevnosť, ale okolie zvaru zákonite prešlo tepelným namáhaním, ktoré zmenilo štruktúru materiálu - preto sa zvárané materiály v drvivej väčšine zlomia nie v zvare ako takom, ale v jeho okolí. Takisto žiadna firma čo vyrába techniku na zváranie Ti nepovie, že sila potrebná na porušenie zváraného materiálu v okolí zvaru je omnoho menšia ako normálneho - nezváraného plechu. Ak mi neveríš, je tu google.
Nechcem sa vadiť, ale nie som sám čo Ti povie že do takéhoto auta by si nesadol. Iné je totiž ak je auto buchnuté spredu a stačí vymeniť čelo, alebo zo zadu a vyťahuje sa oblasť kufra a iné je, ak musí auto absolvovať na stolici naťahovanie rámu, aby sa zrovnali medzery medzi plechmi na dverách a podobne - a Tvoje auto bolo treba v podstate celé ponaťahovať a polepiť z rôznych kusov plechov.
V Toyote nič nezistia - tam nevedia zistiť ani ako sa volajú - v "autorizovaných" servisoch je strašne málo ľudí čo vedia čo robia. Videl som na vlastné oči po odobratí plastov, prácu mnohých servisov - plechy a časti karosérií ktoré boli menené, len "pribodovali" céočkou a čau máňo do laku. Pekne si potom môže pozrieť človek podľa faktúr nahádzaných v dokumentácií, kde tú "super robotu" odviedli. VVAuto, bývalý AuTOY, PPC, Autogrand, AT... Hádam jedine z BB to bolo porobené poctivo aj prevoskovaním.
Nepochybujem že na SK je veľa mimoriadne schopných klampiarov - Tvoje auto je porobené z pohľadu na fotky veľmi pekne - to všetka česť. Práve preto, že takýto človek čo má bohaté skúsenosti zvlášť s toyotami a nie len s klampiarinou, ale aj s motormi povie: "toto auto jedine na niektoré súčiastky", tak mu veriť budem - to boli slová pri pohľade na tú striebornú hrču plechu po jej zložení v garáži, keď "vodičku" prijímali do nemocnice, kde pobudla skoro 3 týždne.
Už som to raz povedal a poviem to znova - ak Ti niekto tvrdí, že z hovna sa nedá upliesť bič, tak zavádza - z hovna bič upletieš, ale plieskať by som Ti s ním neodporúčal.
Howgh.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa patres » Piatok, 10. Septembra 2010, 10:55

vies ako kazdy podla svojej chuti..videl som x aut co boly este v horsom stave ako toto a nespoznal by si ze s nim nieco bolo dokonca aj jedna oktavia co mala menene 3 stvrtky a strechu a presla KOckom jak nic (bez poplatkov naviac)a osobne si myslim ze ked sa pri 200 vyrutis tak ti je uplne jedno ci nas auto od vyroby bo 2 alebo 5x zvarane..pred kupou tejto som bol pozriet este ale 3 kusy a kazdy vravel ze ebolo nikdy burane a bla bla..kazde jedno bolo v horsom stave ako toto a preto osobne radsej kupim taketo a viem co kde ako presne je, ako by som mal kupit auto co mal stary panko a naburali do neho troska zo zadu, a ked sa pozres poriadne zistis ze pol auta je od ,,anonymneho darcu,,ale uz sa ser na to bo ma to prestava bavit sa dotahovat..keby si mi radsej mohol poradil odkial by som vedel zohnat nejake slusne sanie a kolko cca by stalo...a ake brzdy by si vedel odporucit na moje auto ..
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa Rasťo » Piatok, 10. Septembra 2010, 11:42

OK - dosť bolo OT.
So saním moc nenarobíš. Máš tam FE motor a tieto motory nikdy nebudú "performance oriented"... :? "Hruška" ti nepridá absolútne nič - je to placebo efekt. Jedine Ti bude trochu rýchlejšie reagovať motor na stlačenie plynu. Osobne by som to riešil výmenou vložky sacieho filtra za niečo origo do pôvodného boxu sania - myslím že aj Green, aj KaN robia origo kusy - efekt to bude mať podobný ako hruška a bude to vypadať normálne. Sám som o tom hodne čítal, bo v MR2 mám práve 1ZZ a všade na fórach som sa dočítal že to nemá zmysel.
No a zvody sú najlepšie tie čo tam máš - ich výmenou nič nedosiahneš - rezonančné sa nerobia a dať si ich robiť nemá žiaden zmysel.
Proste bez toho aby si vymenil polku pohyblivých častí motora alebo oturbil, z neho nevytiahneš viac, ako tých cca 140 koní.
Brzdy - ak chceš do toho investovať, tak XYZ, alebo D2 - zvyšok je drahý jak šľak.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa patres » Piatok, 10. Septembra 2010, 11:54

no vidis uz je to lepsie :) tu vlosku od greena som niekde videl len mam ten problem ze je troska popraskana teda vlastne polepena a neviem zohnat novu,preto som stel sanie riesit siskou...a na tie brzdy nevies dat nejake stranky??dik
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa Rasťo » Sobota, 11. Septembra 2010, 07:45

Airbox kúp tu: www.allegro.pl
a osotatné komponenty: http://www.d2racing.com/ http://www.xyz-racing.com/
A use google... ;-)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa Samuel » Piatok, 17. Septembra 2010, 23:09

Aha, no pekne.
Videl som Ta previezt par-krat po NR aj som chcel dat oznam sem na forum, ale nasiel som Ta ;) Auticko vyzera fajn, niekedy ked bude stretko urcite pridi, radi sa na Celdu pozrieme ;)

A inak nam beha este jedna seda 7-gen po NR ale ta je s foliami a tusim svetlejsia..
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa Legon » Piatok, 17. Septembra 2010, 23:27

tak tak :) tiez som videl na vlastne oci :) pekne porobene :) a majitel prijemny pohodak :twisted:
aj v To je jedna a to by nemal daleko na nejaky mini zraz takze by sme mohli spachat ;)

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa patres » Streda, 22. Septembra 2010, 14:48

chlapci ja som za...staci povedat kde a za 10 min som tam... :D
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa patres » Piatok, 7. Januára 2011, 12:09

no nazdar chalani po dlhcom case idem zase riesit co to na auticko a kedze ide leto chcem mu najskor dat nejake papucky :) a kedze pito ma odradil od 18tok o kt som aj pochyboval tak chcem aspom 17ky ale kedze tieto origa som dal striekat tak ani za boha neviem ake mam ET na tychto diskoch cize neviem ani ake mam objednavat a nechcem moc pchat podlozky ked budu kolecka utopene v blatnikoch...
diki hosi...:)
a este pre istotu aky je priemer stredu??
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa stenky » Piatok, 7. Januára 2011, 16:13

54.1 by mal byt ak sa nic nemzenilo na celikach od 1999teho. ET by malo by okolo 35-37.
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa patres » Sobota, 8. Januára 2011, 08:39

diki moc cize ked dam ET 40 moc si nepomozem...
http://lh6.ggpht.com/_dccw77fAMaQ/TSS9d ... 1688_n.jpg
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa patres » Nedeľa, 9. Januára 2011, 08:32

chalani a nahodou skusenosti s polskym allegrom nema nikto???nasiel som jednu stranku ktora sprostredkuva predaj aj dopravu akurat ze slovak len tak penaze z ruky nepusti a len tak hocikomu neveri...
niekto mi spominal ze Rasto pozna allegro...
je to tato stranka..:
http://www.tovarzpolska.sk/sprostredkovanie/index.php
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa smutok » Nedeľa, 9. Januára 2011, 10:01

Uz som cez nich asi 3 krat nakupoval a spokojnost, len to trochu dlhsie trva ale je to rychlejsie ako cez ebay.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: Znovuzrodenie celica 7.gen. vvti

Príspevok od používateľa patres » Nedeľa, 9. Januára 2011, 10:09

takze mozem sa kludne spolahnut ze ked im poslem bubaky tak ich este uvidim...diki za radu..
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných