Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa patres » Piatok, 1. Marca 2013, 17:00

ne rozdelovac uz mam dlho aj ten bazmeg :mrgreen: cca 2 tyzdne mam objednany este len tu hlavu(veko). tie kontakty co su na starom to uz maju za sebou tak som objednal novy aj s palcom a palec je uz davno doma len to veko im dajako dlho trva zohnat...a rozdelovac ako taky je celkom v dobrom stave az sa cudujem a pribalil mi aj kable naviac k nemu...
inak libor len tak nahodou ten plast pochromovany v ktorom je prave zadne svetlo nahodou nemas jedno naviac??? sklicko uz mam len ten plast mam na kusku toho chromu zlomene a menej ma bude stat asi kupit druhe ako opravit a znova pochromovat to stare...:D
a ked uz som tu tak mam dajake novinky :D
brzdy uz su objednane oprieskovane a cakam teraz na nove valceky a opravnu sadu na ne...
a nie som sam na slovensku kto ma TA28cku...:D
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa patres » Štvrtok, 4. Júla 2013, 12:05

No seruste pani...po kua dlhej dobe som sa dostal aj sem...:D takze nejake pokroky sa zacali diat az teraz...
najprv cecil:
konecne som vymenil vanu olejovu lebo pri poslednej vymene som strhol zavit na nej, vymenili sa tycky stabikov vsetky este nosim v kufry uz viac ako mesiac capy ridenia aj tie na ramena...taka sranda ze chcel som minule na tych ramenach vymenit ich v robote tak ze povolim najprv cap a potom to ostatne....po pol hodine som to vzdal lebo nesiel povolit ani s metrovou trubkou...:D cize buduci tyzden pojdu karbinou a bude pokoj...a potom konecne aj na geometriu..ale stale nieco v zadu buchoce cize neviem ci este ulozenia tlmicov nebudem musiet menit... :roll:
ST.Pani :
zacal som rozoberat interier reku nech sa pohnem dalej troska a tak asi po dvoch dnoch balenia a spisovania nezostalo okrem stresneho tapaciru a palubovky nic :mrgreen: dlho som hladal riesenie ako odstranit povodny gumoasfalt ze ci ho nahrievat alebo zmrazit alebo dynamit a nakoniec som skusil klasiku z majzlom som zacal do neho sturchat a po cca 3hodinach skoro nic v aute nezostalo...:D bol som prekvapeny ako to slo nakoniec dole nato ze miestami boli dve vrstvy az...
isla dole (ajked sa jej nechcelo) aj zadna naprava a na opieskovanie a vcera aj prisla domov...tiez to bola patalia povolit tie kultove sroby :mrgreen:
teraz by som este chcel dat na opieskovanie aj tie tycky (bazmeky) na naprave aby sa mohla potom dat nas5 ked sa objednaju silentbloky a vsetko sa to posklada, potom su na rade okna vsetky a motor...uz sme raz skusali ho nakopnut ale zase chybal regler na cievke lebo aj teraz napr. ako som rozoberal interier som si viac a viac isty ze starka posluzila niekomu ako darca organov :cry:
ale pretocil starter vsetko svieti ako ma cize elektrika je ok. tak hadam do mesiaca uz budeme slapat...zacal som to nahanat aby mohol aj motor ist von a mozeme zacat vyvarat komplet cele auto... este od spodku ked sa ocisti tak budem vediet na com som ale zatial to nieje az take zle okrem prahov, dvoch dier pod pedalmi a dierou v kufry sme zatial neposkodeny cize chcel by som do zimy aby sa komplet ocistila a aspom do zakladu hodila ak nie do plnica...:D zima bude zase iba na prespanie v garazi lebo ta je moc mala aby sa tam nieco dalo robit ale tak uvidime...
no a mlada ma uz donutila do chomuta ist cize tam teraz musim vsetko investovat z coho nemam radost ale ako odskodne mi slubila nejake to percento z vyhry takze som sa rozhodol ze najprv pojde motor potom podvozok a nakoniec lak aby som nemusel sa bat ze sa poskodi este pri praci na nej...
Swapneme tam(hned po svadbe dufam ze) Silvertopa...beriem to asi ako najrozumnejsie riesenie pre nua asi aj najkrajsie lebo : 4 valce ostanu co je zamer cecil a tak isto aj 1,6ka to bude ako origo cize hadam ani potom na STKckach nebudu mudry...
este otazka...Tofak mi vravel raz ze povodna prevodovka by mala sadnut na 4age a ak nahodou sadne vydrzi to vobec?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: predsa len je tam nejaky vykonnostny rozdiel..:D
foto:
som aj zabudol ze cecli dostala na jar pruziny nove
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Uploaded with ImageShack.us
Obrázok
Obrázok
Obrázok
jedna profilovka z vymeny olejovej vane..:D
Obrázok
aj ocisteny uz je jeden blatnik
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
takto musela ist naprava von...nedalo sa inak...:D Obrázok

Obrázok
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa ondrik » Štvrtok, 4. Júla 2013, 13:25

no, pekne...
myslim ze aktualny stav kasne by ti mohli (vzhladom na jej vek) stale viaceri zavidiet...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
Ryousuke
začiatočník
Príspevky: 334
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Augusta 2004, 09:38
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa Ryousuke » Štvrtok, 4. Júla 2013, 17:17

Neda mi to nezareagovat mame v rodine TE71 Liftback ma to tiez presne 2TB motor ako mas vo svojej TA28 ...bol to nahodny find v autobazare v Leviciach mala prepadnutu pruzinu cez nohu na prednej vodicovej strane a dolamane lozisko co vymedzuje prevodovkovy hriadel v mieste kde je zotrvak nemalo to termostat ale motor siel. Ked sme spominane veci vymenili/opravili dalo sa sa s tym uz normal ist ... ten nas 2TB motor je uplne uzasny ide ako hodinky... neklepe ani nebucha akurat este treba menit lozisko spojky co huci. Inak roboty ako na kostole z vyvaranim a lakovanim a tiez podvozok krasne plave :) ale ajtak sa brat tesi ze sa do toho pustil ked sa to dokonci urcite to bude paradne vozenie a myslim ze aj ten 2TB motor je paradny ak je v dobrom stave v tom aute akurat mozno to chce skor side draft karbec a nie ten spadovy co tam je. 2TG mali prave tusim side draft Solex. A inac ta TA28 je krasa takze ti prajem vela upechov z opravami budem sa tesit az ju raz uvidim nazivo na nejakom zraze :)
85' AE86 GT Coupe silver/black - 2003 - 2016 - Toyota AE86 zavislost :-)
88' Suzuki Swift GTi
88' Mitsubishi Colt GTi
ex. 89' Toyota Corolla E9 gti 4A-GE Tvis


http://go2id.net
http://www.aeu86.org
http://www.club4ag.com

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa patres » Štvrtok, 4. Júla 2013, 22:35

no uvidime co nas este caa ked sa oholi od spodku kolko hrdze bude tam skovanej ale podlaha je zatial good...najviac ma v podstate trapia prahy...tie su na tom asi najhorsie a zohnat nieco take je ako najst liek na rakovinu... :(
inak je kasna celkom v pohode...teda este ta kapota ale ta je teraz skovana v montaznej jame...:D
nevravim ze ten motor je zly (ved som ho este ani nenakopol) ale ajtak chcem ten silvertop...:D chcem toto auto spravit podla svojich predstav a mam plan retro auta v skoro co najviac povodnom stave, dobove kola a motorova cast aby bola v novom smungu 8) 8) 8)
proste ked kuknem na auto a vidim veteran v ppci stave ale pri otvoreni kapoty BOOOM!!! :twisted: :twisted:
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa tofak » Štvrtok, 5. Novembra 2015, 12:23

Ahoj, zijete??
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa patres » Utorok, 20. Septembra 2016, 21:58

ahoj tofak..zijeme len dajako neni casu na nic ale tuto zimu zaciname uz z renovaciou poriadnou a potom uz aj tu budem znova kazdy den..:D
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa tofak » Piatok, 23. Septembra 2016, 14:38

Tak to sa vsetci tesia, ak este nasporim tak do mesiaca bude novy prirastok .... napisem :-)
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: Patres - T23 vvti (cecil) / TA28 ST (st. Pani)

Príspevok od používateľa patres » Piatok, 23. Septembra 2016, 21:31

:D
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných