mirecba - celica 5gen ST182L

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: mirecba - celica 5gen ST182L

Príspevok od používateľa ondrik » Piatok, 23. Septembra 2016, 08:12

to s tou skrtiacou a zatvacanim ISC som absolvoval. Da sa tomu trochu pomoct, ked zozadu rozmontujes ten pruzinovy mechanizmus, ktory zatvara ten otvor. Len si poznac tu polohu toho pliesku jemnym zarezom na obidvoch stranach pri sroboch, aby si to dal tak isto. Ja som si spravil bodky fixou a tu som pocas cistenia umyl :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

viewtopic.php?f=52&t=6615&p=84938&hilit=isc#p84938
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: mirecba - celica 5gen ST182L

Príspevok od používateľa Thomas » Piatok, 23. Septembra 2016, 08:29

Ondro díky, rozobrané to bolo celé neboj..ale aj tak sa nechce zatvoriť úplne na doraz, resp. nedá sa doštelovať práve tým horným plieškom. Naštastie som mal v zásobe jeden čo po vyčistení funguje 100%.

Inak k autu..som rád že sa Miro po mojom priebežnom vyčítaní a bombardovaní nakoniec odhodlal k tejto akcii. To auto to už fakt potrebovalo. Kopec roboty spravenej, dnes to dúfam všetko zložíme a povozíme sa a budeme môcť riešiť ďalšie veci.

Jo, a k tomu drevu v interiéri, to bolo fakt za trest, vyzerá to hneď lepšie..rozmýšlam či som to niekde videl ale myslím že Tvoja bola jediná čo som videl s touto "príplatkovou" výbavou 8)
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
Eru
začiatočník
Príspevky: 247
Dátum registrácie: Streda, 11. Mája 2011, 23:49
Bydlisko: BA - okolie

Re: mirecba - celica 5gen ST182L

Príspevok od používateľa Eru » Piatok, 23. Septembra 2016, 11:39

V tom prípade ste to tam mali nechať už len ako recesiu :lol:
MR2 AW11 4a-ge 16v ´87
Corolla E11 4zz-fe ´00
Obrázok

mirecba
panic
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Streda, 18. Marca 2009, 08:19
Bydlisko: BA DD

Re: mirecba - celica 5gen ST182L

Príspevok od používateľa mirecba » Pondelok, 26. Septembra 2016, 15:29

Stenky nie nie toto auto po mne zdedia vnucata, dufam ze v takomto stave :)
Eru to sa nedalo, nieco tak skarede do auta nepatri :D a uz vobec nie do Celicky

Co sa tyka zmontovania vsetkeho spat, tak sa to podarilo na prvy pokus. Thomas chvilami nadaval ako pohan, hlavne pri hadiciach ku chladicu, ale vysledok stoji za to. Po vymene tesneni nikde nic netecie, co ma nesmierne tesi. Auto reaguje aj na to najmensie zosliapnutie plynu, neda sa to porovnat s predoslym stavom. Dokonca aj otacky sa drzia na 800 po zohriati co som zatial od kedy ju mam nikdy nezazil.

Oleje uz mam doma, to bude nasledovat najblizsie, zrejme aj z odvzdusnenim spojky a brzdy, no a ku vianociam by som rad pozrel a spravil spodok a tlmice, tie to uz tiez maju za sebou, tento znizeny podvozok je smrt pri parkovani, chcem ho dvihnut na original vysku.

na porovnanie rozdiel medzi 25 rocnou a novou hadicou
Obrázok

davam palec hore za tento patent na svorkach
Obrázok

vcerajsia prva jazda cez devin/devinsku/lamac
Obrázok
Toyota Celica 1991 2.0GTi 115kw

ex Karolinka - Toyota Corolla 1996 1,3 16v EFI 55kw

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: mirecba - celica 5gen ST182L

Príspevok od používateľa Thomas » Pondelok, 26. Septembra 2016, 21:36

:lol:
Niekedy sa nechávam uniesť emóciami, priznávam..ale boli objektívne príčiny: časový stres, nie zrovna ideálne svetelné podmieky, atď..
Ale zvládlo sa to..motor frčí fakt pekne, krásne reaguje na plyn..ani som ju nechcel Mircovi vrátiť do ruky :twisted:
Netreba ale zaspať na vavrínoch, toto bol taký prvý väčší krok k tomu, aby bolo to auto také aké má byť ;-)
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní