mirecba - celica 5gen ST182L

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: mirecba - celica 5gen ST182L

Príspevok od používateľa Thomas » Piatok, 11. Januára 2013, 08:36

presne tak Gabo, toto som našiel aj ja, aj som hovoril Mircovi...ale neviem či som slepý alebo čo ale nech sme sa snažili ako sme chceli tak také čidlo sme tam nenašli...chcelo by to zhodiť sanie a pozrieť to tak
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: mirecba - celica 5gen ST182L

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 11. Januára 2013, 08:59

to cidlo je na tom hlinikovom kusku, kde su zpredu 3 elektro cidla a jedno je zozadu, spod sania dajak pozriet.. ale urcite je to natom kuse, kde je termostat. teda ak ma pamat neklame :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: mirecba - celica 5gen ST182L

Príspevok od používateľa Thomas » Piatok, 11. Januára 2013, 09:54

ja viem že by tam malo byť..pozerali sme to na parkovisku len..ale ani som ho tam nenahmatal, asi už starnem ;-)
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

mirecba
panic
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Streda, 18. Marca 2009, 08:19
Bydlisko: BA DD

Re: mirecba - celica 5gen ST182L

Príspevok od používateľa mirecba » Utorok, 22. Januára 2013, 13:55

tome pozerali sme zo zlej strany... musel som odpojit tie kable nad tym oznacenym... to je do tvaru L, ten spodny vystupok nie je na foto vydno ale tam to treba napojit, no a neda sa tam vobec dostat, je tam miesto na dva prsty...

Obrázok
Toyota Celica 1991 2.0GTi 115kw

ex Karolinka - Toyota Corolla 1996 1,3 16v EFI 55kw

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: mirecba - celica 5gen ST182L

Príspevok od používateľa Thomas » Utorok, 22. Januára 2013, 14:18

To dáme, dobehni niekedy alebo zavolaj a dobehnem ;-)
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: mirecba - celica 5gen ST182L

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 22. Januára 2013, 14:43

takze je to ono :-) ,pamat neklamala ;-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: mirecba - celica 5gen ST182L

Príspevok od používateľa ondrik » Utorok, 22. Januára 2013, 19:29

mirecba napísal:t... no a neda sa tam vobec dostat, je tam miesto na dva prsty...
no, tak to byva, tam kde je miesto na dva prsty sa tazko dostava... :mrgreen:
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

mirecba
panic
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Streda, 18. Marca 2009, 08:19
Bydlisko: BA DD

Re: mirecba - celica 5gen ST182L

Príspevok od používateľa mirecba » Štvrtok, 24. Januára 2013, 23:17

ondrik napísal:
mirecba napísal:t... no a neda sa tam vobec dostat, je tam miesto na dva prsty...
no, tak to byva, tam kde je miesto na dva prsty sa tazko dostava... :mrgreen:
:twisted: :twisted: :twisted:


najprv musim dat poriadne nabit baterku... a asi mi praskla nadrzka, bud to alebo sa dojebabralo celne ostrekovanie, snad dufam len zamrzlo... zistim ked auto spojazdnim resp budem vobec pri nom...
Toyota Celica 1991 2.0GTi 115kw

ex Karolinka - Toyota Corolla 1996 1,3 16v EFI 55kw

mirecba
panic
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Streda, 18. Marca 2009, 08:19
Bydlisko: BA DD

Re: mirecba - celica 5gen ST182L

Príspevok od používateľa mirecba » Štvrtok, 24. Januára 2013, 23:20

Gabriel Nagy napísal:takze je to ono :-) ,pamat neklamala ;-)
ano ano dakujem velmi pekne za pomoc, teraz ked to viem pride mi smiesne ze som to nenasiel...
Toyota Celica 1991 2.0GTi 115kw

ex Karolinka - Toyota Corolla 1996 1,3 16v EFI 55kw

mirecba
panic
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Streda, 18. Marca 2009, 08:19
Bydlisko: BA DD

Re: mirecba - celica 5gen ST182L

Príspevok od používateľa mirecba » Štvrtok, 12. Septembra 2013, 16:03

zdravim vas :) vcera som sa dostal k tomu ze dam vymenit olej s filtrom a lambdu ktoru bolo treba odvrtat lebo boli strhane zavity, mechanik povedal ze sa napi*oval pri vymene filtra :twisted: ale co ma zarazilo bolo ked mi povedal ze nesedi koncovka lambdy :( po jej kupe ked som ju prirovnal a vizualne skontroloval tak sa zdalo ze je to ten isty typ... tak som mu smutne nadiktoval udaje z TP a ze nech kupi spravnu... dnes mi volal ze musel strihnut a prekablovat koncovky zo starej na novu lebo lambdu s takou koncovkou aka mi ide na auto nikde nemaju a ze dokonca ani v ponuke v katalogoch ju ziadny predajca neponuka... mate niekto podobnu skusenost?
Toyota Celica 1991 2.0GTi 115kw

ex Karolinka - Toyota Corolla 1996 1,3 16v EFI 55kw

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: mirecba - celica 5gen ST182L

Príspevok od používateľa stenky » Štvrtok, 12. Septembra 2013, 18:16

na MR2 som nakoniec kupoval z US cez ebay, ale predhadzal tomu 3 dnovy research starych cisel DENSO. viem si teda predstavit ze preco si to ujo mechanik takto ulahcil. u nas spravnu lambadu zrejme nezozenies, teda ja som trval na DENSO a nechcel som ine nahrady od BOSCH a pdobne.
Obrázok

mirecba
panic
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Streda, 18. Marca 2009, 08:19
Bydlisko: BA DD

Re: mirecba - celica 5gen ST182L

Príspevok od používateľa mirecba » Pondelok, 19. Októbra 2015, 20:55

Zdravim celu komunitu, po cca dvoch rokoch prinasam nejake novinky :)
Auto som zanedbaval, jazdil len sviatocne a teraz ked som zacal viac vynorilo sa xy problemov.
Tymto musim podakovat Thomasovi za ochotu pomahat a uz vykonanu pomoc. Vymenil mi olej aj s filtrom a pomaha s demontazou suciastkoveho auta a zhana dalsie diely co sa budu menit. Za tyzden sa mi garaz naplnila tak ze mam obavy ci sa tam este zmesti auto a to mame este kopec dielov pred sebou :)
Najblizsie opravy: vymena termostatu, ktory prestal fungovat po tom ako sme pomackali par hadiciek a odpadla z nich dost hruba vrstva humusu. Nove sviecky, pretesni sa servo atd je toho az az. Zaciatkom roka zrejme aj tlmice a pruziny.

V motore som mal dve vypadnute hadicky, po nasadeni jednej mi zrazu svieti zelene economy svetielko :mrgreen: (ano dva roky som bol omyle ze je to kvoli ten druhej hadicke) a ta druha je problem spominany vyssie spred 3 rokov, bvsv cidlo je zlomene ale dobra sprava je ze mam dve nahradne a toto pokazene si opravim.
Odomna zatial vsetko, najblizsie dam nejake fotky z garaze a co to pojde do sekcie predaj. Pripadne mi napiste ked nieco potrebujete.

funkcne bvsv
Obrázok
Toyota Celica 1991 2.0GTi 115kw

ex Karolinka - Toyota Corolla 1996 1,3 16v EFI 55kw

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: mirecba - celica 5gen ST182L

Príspevok od používateľa Thomas » Streda, 21. Októbra 2015, 21:04

Bohužial trošku vidno na aute že bolo zanedbávané..v podstate netreba ani nejaké veľké investície, ale o to viac roboty a opatery.
Na vonok je to naozaj krásne auto, zaslúži si to ;-) už sa teším keď bude všetko tak ako má a dáme niekde naháňačku 8)
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

mirecba
panic
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Streda, 18. Marca 2009, 08:19
Bydlisko: BA DD

Re: mirecba - celica 5gen ST182L

Príspevok od používateľa mirecba » Štvrtok, 22. Septembra 2016, 12:32

Zdravim vas toyotaci. Tak po roku pridam aj ja nejake info. Takto pred rokom som si zohnal garaz a od vtedy mi v podstate auto stoji tam. Za rok som najazdil cca 3000km. Hlavne preto lebo sa mi zle jazdilo, vsetko piskalo, vrzgalo, tieklo alebo nefungovalo. Auto zle startovalo, zralo, padali otacky... Nemal som chut a cas sa pozriet na to, co sa vlastne deje, kym ma k tomu Thomas nedokopal, za co sa hanbim a zaroven mu velmi dakujem. Bez jeho pomoci a odbornych rad by som to uz zrejme nerozchodil lebo na aute su napachane znacne skody. Z vonku cukrik ale motoricky sodoma gomora.

Obrázok

Sensei Thomas pri praci
Obrázok

Vsetko to zacalo minuly tyzden v sobotu tym ze vymenime termostat, novy som mal uz cca 10 mesiacov na policke. Prva vec, ktora zaujala, bolo hnede bahno ktore vytieklo z chladica a celeho systemu. Kto nevidel neuveri. Smrad a bordel z rozpadavajucich sa hadic a ine necistoty za 5rokov/30.000km. Termostat sme vymenili a casti okolo neho vyumyvali.

Kedze som mal vsade (naozaj vsade) 1cm vrstvu od oleja a spiny, zistovali sme kde to unika. Po zbeznej obhliadke som usudil ze vsade kde je to mozne. Olej bol aj na hadiciach ku svieckam... Tesnenia na vymennik som mal tiez uz skoro rok a nedavno mi Thomas zadovazil aj tesnenia na hlavu tak ze sa pozrieme aj na to. Olejovy filter siel dole, vybral sa vymennik. Dalsie prekvapko, ten bol upchany tym istym blatom/bordelom, ktory bol v chladiacej sustave. Doma som ho vyumyval, preplachol a je ako novy, vymenili sme tesnenia a toto by uz malo byt ok.

spina pre ilustraciu, takto vyzera motor a prevodovka spredu, odzadu, zhora i zdola
Obrázok

ucpany vymennik
Obrázok

Obrázok



Ked sme uz boli rozbehnuti, slo dole sanie. Pri zisteni ze mam do polky natrhnutu velku hadicu sania, som zrusil terminy u zubarky, aby mi ostalo na nove hadice :)

kryt hlavy ide dole
Obrázok

Po cca pol hodine sa nam horko tazko podarilo dal dole kryt hlavy. Kvoli tomu sa muselo odpojit dalsich 500 hadic a suciastok. Pohlad dnu ako z hororu. Ciernocierne usadeniny na kryte a karbon kam sa clovek pozrel. Na umytie padol jeden cistic brzd, stale to nebolo ciste podla mojho gusta, ale zatial to musi stacit. Vymenili sme tesnenie a opatrne ho nasadili spat. Tymto sa chcem ospravedlnit susedovi, ktory ma pred garazou mastny flak velky ako Australia.

trochu karbonu
Obrázok

Na foto uz vycistene, bohuzial som zabudol odfotit s povodnou spinou
Obrázok

No a ked uz bolo pol motora vonku, naco otalat. Dali sme dole rozdelovac. Samozrejme aj tu tiekol olej. Vnutro mastne a rozdelovac vyslahany. To uz som bol znechuteny a rozmyslal, ako prezijem dalsi mesiac na suchom chlebe s vodou.

Obrázok

Obrázok

Dalej uz len v skratke. Vycistila sa klapka sania, skusili sme zachranit volnobezny ventil, zhodili z neho cierny bordel (taky ako bol na hlave), Thomas ho nechal namoceny v technickom benzine, ale ani to nepomohlo. Nezatvaral sa uplne, ostaval otvoreny na cca 1mm ked mal byt zavrety.
Obrázok

Toto sa stihlo za jednu sobotu. Vdaka Thomasovi uz mam objednane/kupene vsetky nove diely, ktore potrebujem a zajtra to snad dotiahneme do uspesneho konca. Dnes (ak sa to stihne) kupujem novy olej a prevodovkovy olej. Konecne nahodime aj nove BVSV, ktore je zlomene uz niekolko rokov (vid moje starsie prispevky). Nasledujuce tyzdne ci mesiace ma caka kontrola spodku auta, oprava serva a vymena rozvodov. Neuverite, ale stade mi tiez tecie olej... Chcel by som postupne vymenit vsetky mozne aj nemozne hadicky, uchytenia, sroby a uzemnovace, v aute su stale povodne od vyroby a 25 rokov sa na nich podpisalo. Mozno (dufam), ze aj kvoli uzemneniu prestali svietit pozicky a blbne motorcek siberu. Dalej uz len kozmeticke upravy, chcem nahodit origo hmlovky, vyriesit takmer nefunkcnu rucnu brzdu, zistit pricinu a odstranit skripanie zadneho laveho bubna atd. Toto ale pocka kym motor zacne spievat a auto jazdit ako ma. Som si na 100% isty, ze tieto opravy uberu z veku vozidla aspon 10 rokov a konecne sa budem moct v roku 2017 previezt

Velku radost mam z toho, ze som nahradil takmer vsetky imitacie dreva a nahodil krasne cierne plasty, ostali uz iba plasty okolo otvarania dveri. Tymto apelujem na moznych sponzorov a prosim o pomoc pri zhanani. Prezrite stare krabice, truhlice, odsunte skrine a prehadzte zeleza. Vymenim to za pol kralovstva.

Arigato, sayonara
Naposledy upravil/-a mirecba v Pondelok, 26. Septembra 2016, 15:34, upravené celkom 1 krát.
Toyota Celica 1991 2.0GTi 115kw

ex Karolinka - Toyota Corolla 1996 1,3 16v EFI 55kw

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: mirecba - celica 5gen ST182L

Príspevok od používateľa stenky » Štvrtok, 22. Septembra 2016, 23:20

Very pekne. Uz som myslel ze toto auto skoncilo dakde zarastene travou :D
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní