mimo

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: mimo

Príspevok od používateľa grexos » Pondelok, 7. Decembra 2009, 18:58

stenky: predal a majitel sa s nim moc nechvali asi :D
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: mimo

Príspevok od používateľa AndyGTP » Pondelok, 7. Decembra 2009, 21:43

grexos napísal:stenky: predal a majitel sa s nim moc nechvali asi :D
asi najvystiznejsie.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
mimo
Mimo prevádzky
Príspevky: 948
Dátum registrácie: Utorok, 28. Júna 2005, 21:00
Bydlisko: Bratislava a okolie :-)
Kontaktovať používateľa:

Re: mimo

Príspevok od používateľa mimo » Utorok, 8. Decembra 2009, 13:08

MOJA TRETIA

Aj keď väčšina na tomto fóre nie je "kombi pozitív" moja tretia Toyota je opäť ako prvá kombi .Konkrétne ide o Toyota Carina E 1.8 SW , z výrobných pásov ( bohužiaľ anglických ) zišla v roku 1996 a tomto roku si ju aj kúpil mne neznámy nemec v http://auto-hausmann.de/

Obrázok

ja som ju kúpil v roku 2005 v autobazári na Starej Vajnorskej kde ju dotiahli z DE a dali na net kde som ju našiel.V tom čase mala najazdených 174.000km a ked mi ju chalan z LETO2007 ( čo ja by som bez nich robil :shock: ) pozrel a odsúhlasil :D bolo rozhodnuté že bude moja

Obrázok

bol som sám prekvapený akú malo ( resp. má ) to auto výbavu ... 2x AIRBAG ,ABS,klíma ( tá síce nešla ale v autobazáre mi na ich náklady vymenili kompresor klímy a už bola OK - za to majú jedno velké + ) ,elektrická anténa ( už nikdy viac také niečo nechcem :evil: ,podarila sa mi zlomiť a nový prút stál 70€ ... )

Momentálne má niečo cez 245.000km a min.360 dní z roku jazdí .
V podstate z autom neboli problémy , že by ma bolo niekde nechalo aj keď ... nie je to prechádzka ružovou záhradou :lol:

zostal mi zaseknutí klúč v spínačke :
viewtopic.php?f=4&t=2552&start=0

prestal fungovať jeden vstrekovač :
viewtopic.php?f=4&t=4118

a bola aj jedna malá nehoda , kde skúšala pani z Fiestou kto má lepšie plechy :lol: , škoda že som si vtedy neodfotil aj tú Fiestu ...

Obrázok

Carinka absolvovala 2 x Chorvátsko kde sa osvedčila ako výborné auto na dovolenku :mrgreen:
viewtopic.php?f=4&t=1987

a nejaké tie km po SK,CZ,A,H ... a nedám na ňu dopustiť :!:

A na záver si dovolím citovať jeden časopis ktorý sa zoberá ojazdenými autami a ich porovnávaniu :

JEDINÝM NEDOSTATKOM TOYOTY CARINY E JE TO ŽE SA UŽ NEVYRÁBA

Tak nech Vám slúžia ;-)
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázok
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázok
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázok
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi

Používateľov profilový obrázok
mimo
Mimo prevádzky
Príspevky: 948
Dátum registrácie: Utorok, 28. Júna 2005, 21:00
Bydlisko: Bratislava a okolie :-)
Kontaktovať používateľa:

Re: mimo

Príspevok od používateľa mimo » Utorok, 8. Decembra 2009, 13:49

A ešte niečo dôležité som chcel napísať ...

som veľmi rád že som svojho času našiel toto fórum ( a zase len vďaka priezvisku z LETO2007 - trápne ale pravdivé ;-) ) a v podstate POĎAKOVAŤ všetkým ktorý sa pričinili a stále činia o to že máme TTS.

Elvis , CS , CelicaNR , AndyGTP , Fajry ...

Patrí vám poďakovanie že ste mi sprostredkovali spoznať sa s kopou ľudí ktorý sú na fóre , mnohých poznám osobne a dovolím si tvrdiť že sú moji dobrí kamaráti , a bez tohto webu by som ich nespoznal čo by bola škoda ;-) ;-) ;-)
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázok
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázok
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázok
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: mimo

Príspevok od používateľa AndyGTP » Utorok, 8. Decembra 2009, 20:11

dojimavy topic, myslim ze taky tu este nebol :) aj my sme radi ze mame mima :D

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
mimo
Mimo prevádzky
Príspevky: 948
Dátum registrácie: Utorok, 28. Júna 2005, 21:00
Bydlisko: Bratislava a okolie :-)
Kontaktovať používateľa:

Re: mimo

Príspevok od používateľa mimo » Pondelok, 12. Júla 2010, 15:52

Kedže uplynulo 6 mesiacov od posledného príspevku , je na čase napísať čo je nové :shock: Auto nie ale kopa vecí v ňom :D
Začalo to celkom nevinne na jar ked sa mi jedno ráno rozsvietila divná červená kontrolka na palubovke - málo brzdovej kvapaliny , volám "môjmu" mechanikovi , zastavil som sa u neho v robote doliali sme brzdovku a myslel som si že je to OK ... veru nebolo :? asi za 3 týždne sa situácia opakovala a to už som bol upozornený že to asi niekde tečie ... aby toho nebolo málo začalo mi blbnúť servo , chvíľu išlo potom nič potom zase išlo , úžasne sa sa šoféruje ked neviete kedy vám "stvrdne" volant...
Auto išlo do garáže kde mi vymenil servo olej a skonštatoval že mám prehrdzavenú brzdovú trubku ( na úrovni ľavých zadných dverí ) . No nebola jedna ale hned obe , bol som s tým na Račianskej u pána ktorý vyrába brzdové trubky a aj ich osádza , vystrihol čo bolo zlé a namiesto toho mi dal nové , bolo toho cca 1 meter z každej , zaplatil som 60€ a spokojný som chcel ísť domov ... ALE nevedel mi odvzdušniť brzdy lebo jeden odvzdušňovák tam nebol a druhý nešiel povoliť ... auto mi brzdilo tak na 20% , ešte že to istila ručná :lol:
Potom prišla moja prvá objednávka u NIPPONCARS : predné tlmiče ( ako sme vymenili servo olej tak sa to rapídne zlepšilo ale aj tak tam niečo furt škrípalo , povôdne sme si mysleli že je to v uložení tlmiča ale to nakoniec stačilo vyčistiť ) brzdové valčeky a poslednú časť brzdových trubiek ...
Do mesiaca som objednával aj zadné tlmiče , gumičky stabilizátora ...
Ked už som mal všetko vymenené tak som sa tešil na zraz ... auto po výmene tlmičov sedelo na ceste ako prikované ...
Keď prišiel deň D resp. večer pred týmto dňom ked sme ( pardon ste ) stavali trať tak som ju išiel odskúšať , prešiel som ju asi 4x , zostal som stáť a ... pod zadnými dverami mláka , ono to neslzilo ale kvapkalo ... skoro ma jeblo ... pri prvom stlačený brzdy som kvapalinu vytlačil a brzdy mi boli na nič :evil: :evil: . Keby som nemal v sobotu na zraze nejaké povinnosti tak by som tam ani nešiel ... kúpil som si brzdovú kvapalinu a lieval a lieval som ju skoro po každom brzdený ...za víkend som jej minul asi liter ... v nasledujúcom týždni som išiel reklamovať trubky čo mi menil pán na Račianskej ( bol som v tom že nevydržal spoj toho čo mi robil ) , o to bolo moje prekvapenie väčšie ked mi oznámil že to prasklo niekde inde :x :x ... nad nádržou :evil:
Nakoniec som našiel servis kde mi demontovali nádrž a v Toyote som objednal komplet obe brzdové trubky čo idú z predu do zadu ... takže teraz sa už druhý deň vytešujem že zase jazdím na svojom aute ... som zvedavý čo zase vymyslí ... v priebehu pár mesiacov som do nej dal viac ako 1000€ tak dúfam že si to bude vážiť :!:

momentálne som prekročil 256.000km takže by ešte niečo mohla vydržať ,nie ...
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázok
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázok
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázok
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: mimo

Príspevok od používateľa AndyGTP » Pondelok, 12. Júla 2010, 21:12

ty vole. ked dojdem, porozpravame sa este.. trubky su zakerne...

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

mireceksc
panic
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Novembra 2009, 19:58
Bydlisko: dunajska luzna

Re: mimo

Príspevok od používateľa mireceksc » Pondelok, 12. Júla 2010, 22:03

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) plna poklona mimo,,,,,,,,,ja som v sobotu pokoril 390000km uf na repas startera a chladic nic necakane dufam ze ma nic extra neprekvapi a ozaj mimo niejke fotecky musime poriesit s nasimy carinkami :-))

saboter
začiatočník
Príspevky: 348
Dátum registrácie: Pondelok, 19. Januára 2009, 21:33
Bydlisko: TT

Re: mimo

Príspevok od používateľa saboter » Pondelok, 12. Júla 2010, 22:55

Na to servo pozor, mne nedávno takto hlásilo až zdochlo.

Priebeh asi taký že dojdem na chatu odstavím auto, za dva dni nasadnem naštartujem a zrazu volant pekelne z tuha, chvíľu som laboroval okolo či mi nepraskol remeň a pod. ... vizuálna diagnostika nula bodov. Domov som to mal cez 200 km, nemal som extra na výber tak som sa pustil že čo to urobí, po par metroch sa to rozobralo.

Najbližších 300 km sa to správalo asi tak že vždy po vypnutí motora a opätovnom naštartovaní chvíľu servo proste nešlo. Až som raz naštartoval a nešlo vôbec. Odviezol som mechanikovi ten len škonštatoval že nepočuje servo, nakoniec ho vymenil za iné jazdené a už všetko fachá ako má.

Druhovýroba je pekelne drahá, takže zostáva vrakovisko. :roll:
ex: Corolla LB E11 Terra (vykuchaná), 1.4 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
mimo
Mimo prevádzky
Príspevky: 948
Dátum registrácie: Utorok, 28. Júna 2005, 21:00
Bydlisko: Bratislava a okolie :-)
Kontaktovať používateľa:

Re: mimo

Príspevok od používateľa mimo » Streda, 28. Júla 2010, 09:25

to servo , od kedy sme vymenili servoolej ide v pohode , dúfam že to tu nečíta a nerozmyslí si to :lol:
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázok
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázok
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázok
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi

Používateľov profilový obrázok
mimo
Mimo prevádzky
Príspevky: 948
Dátum registrácie: Utorok, 28. Júna 2005, 21:00
Bydlisko: Bratislava a okolie :-)
Kontaktovať používateľa:

Re: mimo

Príspevok od používateľa mimo » Streda, 28. Júla 2010, 09:41

tak toto je moje multimediálne centrum ala mimo :lol: :lol:

Obrázok

v podstate ma k tomu doviedol AUX vstup čo má autorádio a skutočnosť že ma čaká cesta do HR :D

Obrázok
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázok
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázok
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázok
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: mimo

Príspevok od používateľa fajry » Streda, 28. Júla 2010, 10:02

ešte si tam daj panvicu, aby si si cestou mohol hemendex urobiť. Ak sa Ti nezmestí, tak si aspoň taký cigánsky hemendex sprav (bez vajíčka, bez šunky, len tak s chlebíkom) ...

Btw: Ty si normálne technický typ. Len tak ďalej ... :)
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: mimo

Príspevok od používateľa Legon » Streda, 28. Júla 2010, 21:48

:) pekneeee
ako si spravil napajanie notebooku ? cez auto redukciu 12V>230V ale je priamo nejaky kablik ?

Používateľov profilový obrázok
mimo
Mimo prevádzky
Príspevky: 948
Dátum registrácie: Utorok, 28. Júna 2005, 21:00
Bydlisko: Bratislava a okolie :-)
Kontaktovať používateľa:

Re: mimo

Príspevok od používateľa mimo » Štvrtok, 29. Júla 2010, 10:48

Napájanie zabezpečuje univerzálna nabíjačka cez zapaľovač ;-) , bohužiaľ mi baterka nevydrží 10 hodín :lol:
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázok
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázok
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázok
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: mimo

Príspevok od používateľa stenky » Štvrtok, 29. Júla 2010, 19:04

ten cigansky hemendex sa mi lubi, asi si dam dnes na veceru :D
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných