Avensis - Celica GT, Corolla Gt-i, Avensis D4D, Lexus LS 430

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Avensis - Celica GT, Corolla Gt-i, Avensis D4D, Lexus LS

Príspevok od používateľa Avensis » Piatok, 12. Februára 2016, 12:35

Nazdar páni,
Po dlhej dlhej dlhej dobe sa opäť niečo zmenilo v rodine :D Pribudol ku GS-ku mladší väčší brat Mr. LS 430 president pack :mrgreen:
Je to už pár mesiacov čo ho mám no dajak som sa nedokopal k jeho uverejneniu :D
V skratke: Lexus LS 430 president pack
Rv. 2002
3UZ-FE V8 32 valve 4,3L VVT-i
Terajší motor 216kw z GS430 rv 2006 +- do 40 tis. km dovoz z UK, zamontovaný týpkom čo ho kúpil zrejme na kšeft (pracoval v UK v Lexuse) cena motora bola ževraj 3500 libier proste nepodstatné :D
pôvodný 207kw prdol-predchádzajúci majiteľ odsral olej špecku a zadrelo ho.
Nm okolo 440 cca prenáša na ECTM 5stupňový automat ktorý je setsakramentsky presný, radenie necítiť absolútne ani pri full gaz!!! Má to serepetičku ktorá pri preraďovaní nahor uberá výkon Nm zrejme aby ju neporazilo :mrgreen:

Výbava:
Na dobu okolo roku 02 luxusná :mrgreen:
Elektrické serepetičky: volant pri vypnutí zachádza úplne do " vnútra " a nahor, sedačky full elektrika od nastavenia po hlavové opierky vpredu vzadu, to isté vzadu nastavenie " fotela ", el. zadná roletka, pri R schádza dole pre lepší výhľad, el. zrkadlá zaklápanie odklápanie, pri cúvaní sa naklopia nadol, samostmievacie+spätné tiež,vyhrievané vonkajšie-samozrejmosť, vonkajšie podsvietené, bezkľúčový štart-uzamykanie odomykanie, masážne-vyhrievané zadné sedačky,predné vyhrievanie-ventilované, samodoťahovanie komplet dverí+kufor. Dvojzónová klíma+čistička vzduchu, chladnička medzi zadnými sedadlami.
Audio: Mark Levinson neviem 10 11 repro? aj so OEM subwooferom. 6disc+ KAZEŤÁK :D :D :D
dotykový ovládací panel: tu sa ovláda asi 3/4 čo má v ponuke, ventilácia, klíma, rádio,nastavenia, GPS.

Podvozok: vzduchové vaky, nesťažujem sa, dostával som reči typu prdne vak zaplačeš atď, neviem prečo to trápi iného :D keď prdne opraví sa dá sa náhrada, keď sa zaplače tak sa zaplače no :D čo človek nespraví pre auto :mrgreen:

Celkový dojem? Na auto z doby mojich pubertálnych 14 rokov je to niečo krásne :D Odhlučnenie vynikajúce, počuť prd mravca na koberčeku vo vnútri :D inak len svišťanie vzduchu :D
Odhadovaná- " potvrdená " nadobúdacia cena tohto môjho LS-ka bola v AT Žilina cca 4,2 mil. sk.
Nadobúdacia moja sa neprezrádza-pre porovnanie sú autobazar servery ;-)

Na záver čo ma napadá:
Asi to najnepodstatnejšie (pri kúpe bolo jasné že to nebude HTP hrnček) spotreba:
Od 8,5l (moje minimum) do cca 18l/100km :D
tých 8,5 bola čistá zvedavosť, trasa RV-Budapešť okresky 90-110km/h obce 50km/h.
Priemer čo jazdím 9,7-10,8l/100km slušné na bez mála 2tonové 5,05 m dlhé auto pri rýchlostiach od 50 do 250 :)
No jo nedalo mi to, ten max treba skúsiť ;)

Keby dač ta pýtajte sa, možno som niečo aj vynechal :D
Krátka sorry ale špinavá foto prezentácia :D

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
kracken
toyoťák
Príspevky: 652
Dátum registrácie: Utorok, 25. Augusta 2009, 08:55
Bydlisko: BA

Re: Avensis - Celica GT, Corolla Gt-i, Avensis D4D, Lexus LS

Príspevok od používateľa kracken » Piatok, 12. Februára 2016, 15:21

... ze sa obcas aj tu objavis.. pekne.. fajny progres.. :)
„ıɯɐɥou ǝɹoɥ ǝɾ ʇoʍız ɾoɯ ʎlǝɔ ǝz ʇıɔod ɯɐɯ ʎpǝʞǝıu”

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Avensis - Celica GT, Corolla Gt-i, Avensis D4D, Lexus LS

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 13. Februára 2016, 19:40

veru veru, dalej asi uz len nejaka predlzena verzia, inak uz nemas kam ist :) Pekny kusok, nech teda dlho a dobre sluzi ;-)

Používateľov profilový obrázok
corsenapo
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Pondelok, 14. Novembra 2016, 13:02

Re: Avensis - Celica GT, Corolla Gt-i, Avensis D4D, Lexus LS

Príspevok od používateľa corsenapo » Streda, 16. Novembra 2016, 11:51

Pekny kusok aj ked teda mne ten interier dreveny moc nesmakuje :-) ale super vyber :_)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných