Thomas black Celica: ST185

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Thomas black Celica: ST185

Príspevok od používateľa kuki » Štvrtok, 17. Apríla 2014, 14:29

Gratulujem k porieseniu viacerych problemov, skvele!

K tej geometrii - nedaju sa od vyrobcu pytat nejake odporucane hodnoty? Co viem, tak povedzme ak by som na moje auto objednal podvozok od mojho oblubeneho upravcu, tak ho dodaju rovno aj s nejakym papierom, kde su cisla ako ho nastavit. Na geometrii zoberu ten papier a vedia presne co a ako a ty zas vies, ze to naladili tak, ako to vyrobca toho podvozku myslel, a ty nemusis spekulovat...

K tej bocnici - no viem presne o com hovoris. Vo vysokych rychlostiach mam rovnaky problem s gumami, co som kupil. A to som kupil XL, kym povodne oficialne XL neboli.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Thomas black Celica: ST185

Príspevok od používateľa Thomas » Nedeľa, 20. Apríla 2014, 20:31

Ďakujem Kuki, tak stále je niečo na robote..a nie, ja som k môjmu nič nedostal, a ani neviem o tom že by to k nejakému podvozku bolo dodávané, takže celkom zaujímavý bonus ;-)

Výmena oleja sa zase trochu zvrhla...okrem nového oleja Millers 10w-50 a HKS ružového filtra :lol: sa pretesnilo veko ventilov nakoľko bol motor zo zadu dosť zatečený, vymenil som aj gumu na škrtiacej klapke k IC, bola už dávnejšie prasknutá.
Pod vekom to vyzeralo primerane veku, čakal som trochu viac čistoty tak sa čo to čistilo, vačky na dotykových plochách ako nové..čo ma prekvapilo bolo sanie, ktoré v mieste vstupu bolo úplne čisté, bez povlaku. Zrejme aj kvôli tomu že JDM motor nemá EGR...
Takže pokiaľ ešte niekde nájdem kvapku oleja tak ma už jebne.. Samozrejme auto bolo aj vyvetrané, ešte to chvílku bude trvať kým si naňho zvyknem.. ale na podvozku a nových gumách je to parádička :mrgreen:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: Thomas black Celica: ST185

Príspevok od používateľa Legon » Nedeľa, 20. Apríla 2014, 22:23

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Thomas black Celica: ST185

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 20. Apríla 2014, 22:34

paraaaada... :-) mozno od zajtra sledujem tvoju temu este pozornejsie :mrgreen:
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Thomas black Celica: ST185

Príspevok od používateľa Thomas » Nedeľa, 11. Mája 2014, 16:36

Dostal som sa konečne k tomu vymeniť už dávnejšie "na skúšku" kúpené predné platničky EBC YellowS. Ešte som ich nestihol poriadne zabehnúť ale už teraz mi príde brzdný účinok a nástup o dosť lepší..uvidíme časom.
Obrázok


Ďalej prebehol obrovský tuning v podobe tepovania koberca a predných sedadiel..kto videl interiér a nebodaj si pamätá, tak vie že to bolo celkom zaujímavé. Mám pocit že teraz sedím v inom aute, stratila sa jeho charakteristická zatuchnutá "vôňa" starého auta a ako bonus som auto odlahčil o 5gramov piesku a zeminy :mrgreen:
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok


ako bonus číslo 2 som zistil pri demotáži sedačiek prečo sa mi pocitovo sedí úplne inak a oveľa vyššie ako v ostatných Celdách, čo mi dosť vadilo. Nejaký taliansky rallypretekár totiž v minulosti zrejme nevidel cez volant a vyriešil to 2cm podložkou vzadu medzi pojazdom sedadla a karosériou...po odstránení velký rozdiel.
Obrázok

Za tepovanie by som sa chcel poďakovať Ludovi, myslím že rozdiel je dosť poznať. Aj keď to nie je 100%-né, ale viac sa za tie 4 hodinky spraviť nedalo a k celkovému stavu auta viac než dostačujúce.
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: Thomas black Celica: ST185

Príspevok od používateľa Legon » Nedeľa, 11. Mája 2014, 22:30

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Thomas black Celica: ST185

Príspevok od používateľa kuki » Utorok, 13. Mája 2014, 10:04

Parada! Vzdy ma to potesi, ked citam o vydarenej robote. Prosim ta, prid aj mne tu podlozku pod sedadlom najst a vymontovat. Ja tam mam pocitovo tak 5cm :cry: :mrgreen:
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Thomas black Celica: ST185

Príspevok od používateľa Thomas » Pondelok, 26. Mája 2014, 22:06

Tak nejaký update...brzdy už sa pomaly zabiehavajú, nechcem sa dopredu tešiť ale vyzerá to veľmi dobre. Ešte som ich netestoval na 100% ale na moje jazdenie by to malo stačiť, takže montáž nejakých väčších bŕzd sa odkladá...už sú objednané aj zadné platničky, po ich výmene ešte odvzdušniť a mohol by som byť spokojný.

Ďalšia vec ktorá ma teší že sa mi podarilo odhaliť vôlu v náprave ktorá ma trápila od výmeny podvozku, postupne sa mi uvolňovala matka zadného silentbloku pravého ramena, stačilo pol otáčky aby sa ozýval hlasný kovový zvuk a mal som pocit neistoty vo vyšších rýchlostiach. (samozrejme že to bola posledná ktorú som kontroloval) 8)

A čo ma teší možno ešte viac, že po výmene predných PUR tyčiek stabilizátora za sériové sa podvozok na nerovnostiach ukľudnil a mám pocit že lepšie kopíruje cestu. Stalo sa mi totiž že pri prejazde nerovností pri väčšom brzdení kolesá strácali kontakt s vozovkou a brzdná dráha sa predlžovala...v kombinácii s tuhším podvozkom to bolo celkom nebezpečné..so sériovými podvozkom to bolo OK, ale v kombinácii s tuhším už to bolo občas nepríjemné...

porovnanie séria vs. PUR
Obrázok

no aby som nebol moc vytešený, tak únik oleja som ešte neodstránil, vyzerá to na poslednú možnú vec a to je gufero rozdelovača, gumička už je doma ale nechám si to asi až po zraze ;-)
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Thomas black Celica: ST185

Príspevok od používateľa stenky » Utorok, 27. Mája 2014, 00:32

tiez som zistil ze mi na mr2 tecie rozdelovac. nastastie mam ale stary z vraku a ten bol v pohode tak rozmyslam ze ho len swapnem :)
ale s tymi tyckami si ma dostal teda. normalne rozmyslam ci aj ja nemam mat kratsie, ale cisla dielov medzi ST185 a ST182 nesedia. pohladam dakde staru tycku a primeriam. zdalo sa mi, aspon podla tvojej foto, ze ta kratka origo je mi daka povedoma...
Obrázok

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Thomas black Celica: ST185

Príspevok od používateľa tofak » Utorok, 27. Mája 2014, 07:31

Na tom rozdelovaci staci len vymenit O kruzok a uz to nebude presakovat. Skoda menit cely rozdelovac, ked je tento funkcnostou ok. Ten O kruzok je postlacany, tak vyzera akoby hranaty, treba odmerat vnutornu dieru zapichu na kruzok a sirku tej drazky, potom tu dieru na hlave a ist kupit.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Thomas black Celica: ST185

Príspevok od používateľa Thomas » Utorok, 27. Mája 2014, 08:38

jojo, o-krúžok za 3 Eura z Toyoty ;-) už čaká na poličke..
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: Thomas black Celica: ST185

Príspevok od používateľa Legon » Utorok, 27. Mája 2014, 09:11

Pekne Thomiku Obrázok

Tiez som menil O kruzok na rozedlovaci na Corolle ten stary bol tvrdy ze ked som ho daval dole rozpadol sa mi na 3 casti Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Thomas black Celica: ST185

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 27. Mája 2014, 10:58

Ten O kruzok som objavil aj ja v pribale od Ludisa :-) aspon podla toyodiy sa tak tvari :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Ludis
panic
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Piatok, 25. Júla 2008, 01:13

Re: Thomas black Celica: ST185

Príspevok od používateľa Ludis » Piatok, 30. Mája 2014, 21:17

Ano to je presne ten:))
.:.:.:.3S-GTE.:.:.:.

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Thomas black Celica: ST185

Príspevok od používateľa Thomas » Sobota, 11. Októbra 2014, 12:46

Tak opäť niečo málo nové..podarilo sa mi konečne vymeniť ložisko ktoré som si načal pri výmene podvozku. Začalo sa ozývať čím ďalej viac, tak som sa konečne k tomu dokopal. Po výmene všetky pazvuky od ľ. kolesa zmizli.
Minulý týždeň sa mi podarilo absolvovať STK+EK, čo ma potešilo tak bola účinnosť predných bŕzd ktorá bola na stotinu rovnaká medzi ľavou a pravou stranou, vzadu to bolo na desatiny 8)

Hneď odtiaľ som sa zastavil na geometri u p. Buzgoviča. S jeho robotou som spokojný, vie čo robí. Odkedy som tam bol naposledy tak vymenil geometriu a myslím že aj zdvihák, cena 2x15E takže OK. Pocit z auta o mnoho stabilnejší ako pred tým, vyzerá to že som mal rozhodený jeden odklon. Ešte to musím ísť otestovať do Rakúska na kopce ;-)

Obrázok

v hlavnej úlohe kardan, diff, A-M-A a blato ktorému sa stále nechce dole
Obrázok

a jedna romantická :lol:
Obrázok
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných