IS200 (cahir)

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

IS200 (cahir)

Príspevok od používateľa cahir » Piatok, 16. Októbra 2009, 00:45

co povedat. kazdy koho tento model trochu zaujal asi vie, ze je to zadokolka s 2-litrovym motorom, ktory ma relativne netradicny pocet valcov na svoj objem - 6 a pekne v jednej rade. je to model po facelifte, ktory sa od toho pred, odlisuje iba skutocne minimalnymi zmenami najma v interieri.
tento kusok sme doviezli s drgim z nadherneho bavorska, kusok od norimbergu. vtedy mal najazdenych peknych 150t km cakala ho vymena rozvodov a tlmicov.
na fotkach je este so sportovymi pruzinami, takze je viditelne znizeny (a pekny). zial, niektore tlmice boli uz vytecene, takze som si viac vytrpel ako uzil toho upraveneho podvozku. pri vymene som nahodil origo pruziny (pozdravujem elvis:) takze teraz uz mam z toho offroad-a.
auto je velmi tiche, naucil som sa v nom pocuvat slovensky rozhlas dokonca a celkovo interier posobi velmi prijemne a JEDINECNE. kvalita spracovania je ukazkova. posed je dost sportovy, i ked ja nejake nutkanie v tomto aute "sportovat" necitim. mozno i preto, ze podvedome citim za sebou viac ako polovicu tohto 1.4 tonoveho auta. motoricky moze byt pre niekoho sklamanim, tych 155 koni ma pri rozbehu co robit s tou masou. na druhej strane, ked sa to uz da do pohybu a dostanete sa nad 4200 rpm, kde sa citelne i cutelne prepne VVTi, dokaze tahat velmi prekvapivo a rovnomerne. a ten zkuuuuk. clovek lutuje ze to netoci aspon do 7tisic.
co sa tyka spotreby, vacsina jazdi s tymto okolo 10 l /100km. ja som mal taku spotrebu iba zopar krat, vacsinou mi to robi pod 9litrov. Zalezi kto kam a ako s tym jazdi. Kuro je extremny priklad dochodcovkeho stylu jazdy. (ja si tak tiez niekedy pripadam:)
celkovo ak mam toto auto zhodnotit, tak musim povedat, ze som ani netusil ako si ho oblubim. povodne to malo byt relativne prakticke a pohodlne priblizovadlo, ked zazimujem miatu. no dnes je to auto cislo1 a miata je uz iba fun car, s ktorym sa mi uz tak casto jazdit nechce :-) totiz od "istej" doby je moc tesna, hlucna a kope. ale mam ju rad. a v podstate momentalne ma v tejto cenovej triede nenapada ziadne auto, za ktore by som IS-ko vymenil. jedine za IS-ko s 3.0i od BMW :-D


Obrázok
By enakki, shot with COOLPIX S600 at 2009-10-15

Obrázok
By enakki, shot with COOLPIX S600 at 2009-10-15

Obrázok
By enakki, shot with NIKON D50 at 2009-10-15

Obrázok
By enakki, shot with NIKON D50 at 2009-10-15
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: IS200 (cahir)

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 17. Októbra 2009, 14:09

mmm, na toto auto mám proste slabosť.. auto presne pre mňa, môj sen.. bohužial bude asi dlhé roky nedostupný.. páči sa mi, že si tam napísal aj nejaké tie pocity a skúsenosti s autom.. a veru nepovedal by som, že od kúpy IS-ka tak trošku pozabudneš na mazdu, predsa len ten pomer výkon-váha je o niečom inom :) tak veľa šťastných km bez nehody, nech auto slúži ako má ;-)

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: IS200 (cahir)

Príspevok od používateľa cahir » Piatok, 23. Októbra 2009, 00:25

no teraz ako mam lexusa so seriovymi pruzinami, tak som si nejak zvykol na makkotu. a presadnutie do mazdy je cisty orgazmus!! takze ked pre nic ine, aspon za toto sa oplatilo "zrusit" sportove pruziny :-)
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: IS200 (cahir)

Príspevok od používateľa zk24 » Piatok, 23. Októbra 2009, 00:39

kedy budu predvadzacie jazdy? a kde je poradovnik? :mrgreen:

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: IS200 (cahir)

Príspevok od používateľa drgi » Piatok, 23. Októbra 2009, 08:10

cahir napísal:no teraz ako mam lexusa so seriovymi pruzinami, tak som si nejak zvykol na makkotu. a presadnutie do mazdy je cisty orgazmus!! takze ked pre nic ine, aspon za toto sa oplatilo "zrusit" sportove pruziny :-)
a ako si sa tomu branil ;-)
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: IS200 (cahir)

Príspevok od používateľa Elvis » Nedeľa, 25. Októbra 2009, 10:10

dostal kvalitne pruziny a svet je razom krajsi :)
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: IS200 (cahir)

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 4. Januára 2011, 16:30

kua, cahir, reku, že kuknem čo tu popísali majitelia ISka a skoro som umrel od smiechu - Ty si sa v ISku naučil počúvať Slovenský rozhlas? :D Umrem, ja takisto :lol: Dovtedy som skoro ani nevedel, že SRO existuje :D

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: IS200 (cahir)

Príspevok od používateľa cahir » Nedeľa, 9. Januára 2011, 00:40

no uz som upgradol na parrot-a a dokonca som zistil, ze to roztoci aj 2.5" HDD. tak tam mam komplet domaci mp3 archiv :) uzasny pocit mat v aute VSETKO co mam aj doma.
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: IS200 (cahir)

Príspevok od používateľa Samuel » Nedeľa, 9. Januára 2011, 13:31

Super :)

Mne Toyka disk neroztočí :/
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: IS200 (cahir)

Príspevok od používateľa ondrik » Nedeľa, 9. Januára 2011, 14:09

Samuel napísal:Super :)

Mne Toyka disk neroztočí :/
Cahir, sorry za OT...
skus 1,8" disk, kamoske sme v afte s USB skusali tiez 2,5"ku 500GB a neroztocilio ale 1,8"ku toshiba 250gb uplne v pohode...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných