Stenky - Aurora II (MR2 AW11)

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Stenky - Celica ST182 2.0GTi 16V - Stella

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 3. Novembra 2009, 22:28

no nikdy som netvdil, ze nie, ved to mohlo mat pred nami kopa debilov, co tam nikdy nic nemenili.... ale inak oproti ostatnym to nieje zle :-) myslim... a za tu cenu.... :D
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Stenky - Celica ST182 2.0GTi 16V - Stella

Príspevok od používateľa stenky » Utorok, 3. Novembra 2009, 23:59

sak co by to bolo za auto keby sa len sadlo a jazdilo :) mna bavi sa okolo nej tocit, len tych prasulov by sa studentovi hodilo viacej :D :D :D
Na tej bonus fotke v pozadí je tiež krásne autičko 8)
sako preto som ju sem dal ako bonusovku :D dokonca tam tebe aj gebula spoza mojho spetaku trci :D
len ta predlzovacka na zemi kazi umelecky dojem :)

dobre borci, teraz idem setrit. V Ostrave je jedna cervena pofaceliftka na total tak snad daka lahodka do interieru z nej kapne :)
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
mimo
Mimo prevádzky
Príspevky: 948
Dátum registrácie: Utorok, 28. Júna 2005, 21:00
Bydlisko: Bratislava a okolie :-)
Kontaktovať používateľa:

Re: Stenky - Celica ST182 2.0GTi 16V - Stella

Príspevok od používateľa mimo » Pondelok, 9. Novembra 2009, 09:07

Pozeral som dnes tú tvoju Celicu naživo a tie kolesá sú fakticky pekné ;-)
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázok
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázok
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázok
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Stenky - Celica ST182 2.0GTi 16V - Stella

Príspevok od používateľa stenky » Pondelok, 9. Novembra 2009, 09:29

dakujem. som rad ze sa pacia :) ale dnes mi volal kurier ze dorazili zimne gumy takze tak do tyzdna idem na stare obite hlinikace :) na krasu pojdem znova az na jar :D
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Stenky - Celica ST182 2.0GTi 16V - Stella

Príspevok od používateľa stenky » Piatok, 8. Januára 2010, 07:30

malinky edit este

1. musim sa priznat ze pred vianocami som sa bol s kamaratom smykat pred LIDL a ku koncu smykacky na snehu som velice neopatrne plesol zadnym kolesom o obrubnik takze som napravy vyhol asi 2cm smerom von-vrch kolesa a 2cm smerom dnu- spodok kolesa.... nuz sikovny som.... Stella teraz odpociva po miernom uraze v Brode u Lenky a Vita, predbezna diagnoza "Tlmic" takze pojdu dozadu KYB Excel-G (mal som sice v plane menit casom tie Sachs co su tam ale fakt az casom, troska sa to urychlilo teda :D )..... casom aj dopredu, ale to predbieham. Po geometrii sa uvidi co este bude treba doladit co sa zadnej napravy tyka.
Taktiez som Lenku ukecal aby mi doladila zopar veci na kore som ja strasne lenivy alebo nesikovny (zatekajuce zadne okienko a podobne male featurky v interiery ktore ma vytacali :) ) takze sa tesim az bude "mlada" doma a takmer bez problemov :) tesim tesim....
doma ma ale este caka vyzuvanie disku, narovnavanie limca a obuvanie/ vyvazovanie.... ja sa tych orig toyota diskov nezbavim ani za svet :) ajked su dobite. mam s nimi casom plany na renovaciu :)

2. strasne ma laka takato vec :) http://www.toyotacelicaonline.com/shiftermod.htm mam zopar tipov kde shifter zo 7th G. zohnat :D


ps: to ze vsade pisem "casom" znamena ked budu peniaze :D aby to nevyzeralo ze som lenivy, ale skor chudobny ;) iked je otazne cim je lepsie sa chvalit ze jo? :)
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Stenky - Celica ST182 2.0GTi 16V - Stella

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 8. Januára 2010, 08:51

ahoj, skoda tych tlmicou, maju za sebou max tak 10tis km.. ajked su sachs :-)
trochu sa mi nezda, zeby to bol len tlmic, iked nevidel som to, jak je to ohnute, nemas foto nahodou?
ten shortshifter som na nej mal, ale predal som ti to v origo vydani, nech to nepachne tuzingom, iked to bol tuning, lebo to fungovalo velmi dobre, iked doladit by sa to este dalo, drahy velmi kratke, presne. akurat treba pocitat stym, ze tie synchrony nestihaju tak rychlo reagovat, preto su tie drahy dlhe origo tak, jak su. ale ak mas rychu nohu a vies radit medziplynom, tak to nema chybu a zaradis rychlejsie, nez barskto iny s klasickou saltkou.. :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Stenky - Celica ST182 2.0GTi 16V - Stella

Príspevok od používateľa Thomas » Piatok, 8. Januára 2010, 09:02

Stenky ty závodník :twisted: robiť slalom medzi obrubníkmi(ani sa nepriznáš, som sa musel cez Lenču dozvedieť ;-) )..no stane sa no.

Gabo: tiež sa mi nezdá že by to bol iba tlmič, ale tak dúfajme že hej..inak ja s medziplynom nevydím žiaden rozdiel, akurát je to plynulejšie tým že mi nepadnú otáčky, škrkne mi to rovnako..

Inak Stenky, volal som s Ludisom a na 90% pôjde toho 15ho tiež k Lenke tak si spravíme výlet asi ;-)
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Ado
Toyota guru
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Streda, 27. Júla 2005, 09:10
Bydlisko: Tábor

Re: Stenky - Celica ST182 2.0GTi 16V - Stella

Príspevok od používateľa Ado » Piatok, 8. Januára 2010, 09:21

.inak ja s medziplynom nevydím žiaden rozdiel, akurát je to plynulejšie tým že mi nepadnú otáčky, škrkne mi to rovnako..

ten medziplyn musíš dať presne taký ako treba,ani velký ani malý,ked trafíš tak to určite neškrtne
Lexus RX 400h,2008
Ex:RAV 4 II (XA2) 2.0 VVTi 4WD,r.v.2004
Ex:Celica AT200,r.v.96
1.8,85kw
Ex:Celica AT180,r.v.92
1.6Sti,74kw

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Stenky - Celica ST182 2.0GTi 16V - Stella

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 8. Januára 2010, 09:32

15teho idem zobrat jeden motor do Brna, cestou idem do Vyskova a domou cez Brod, takze teoreticky by sme sa stretli, ajtak som chcel pozdravit Lenulku :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: Stenky - Celica ST182 2.0GTi 16V - Stella

Príspevok od používateľa Legon » Piatok, 8. Januára 2010, 12:09

chlapi to uz je po dovolenke nedalo by sa v sobotu 16. 1. 10 ?

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Stenky - Celica ST182 2.0GTi 16V - Stella

Príspevok od používateľa Thomas » Piatok, 8. Januára 2010, 12:32

Aďo: no práveže som skúšal...tak budem trénovať trošku ešte ;-)

Gabo: možno sa nás tam zopár stretne, aj keď to ešte nie je na 100% či pôjdem. Sia ;-)
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Stenky - Celica ST182 2.0GTi 16V - Stella

Príspevok od používateľa stenky » Piatok, 8. Januára 2010, 15:35

chalani 15.1.2o1o musim robit 16.1. na vikend by som mohol. Ten piatok fakt nemozem, v sobotu by to bolo tutti bene!

Gabo: no dufajme ze iba tlmic, zatial mi nevolali ze by toho bolo viac. tlmic bol podlomeny komplet. fotky niesu.... ja ked som to pozeral nebolo vidno nic, tycky relativne rovne, ale ja som slepy.... na prvy pohlad som ani nevidel ze mam napravu ohnutu. Vito to vraj tiez zistil ak ked sa na to blizsie pozrel.... no dufam v co najmenej znicenych dielov :D pre istotu si ale do dodavky ked tam pojdes nabal dake tie tycky zadneho podvozka len pre istotu (vodicova strana), aby bolo s cim porovnat, lebo take dlhe tyce na pohlad skrivenie o 1-2mm nevidno. popripade sa pre dobry pocit vymenia aj so silenglokmi.
Shortshift si mal odkial? Tiez zo 7g.? Ci daky homemade?
V kazdom pripade brnknem lenke ze ako to vyzera a dohodneme sa. Ak by bolo treba tak tie tvoje ramena prijdu vhod, navyse ked mas cestu okolo ;)


Thomas: Tak ty tiez oznamis ze mas bezobrubnikove parkovisko na smykanie az ked si clovek pol auta dokalici :D no sak na vlastnych chybach sa clovek uci.... Ak nestihneme Gaba/Ludisa toho 15.1 tak dufam ze ma pockas :) pripadne to vlak isti kedze to ma zadara :D
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Stenky - Celica ST182 2.0GTi 16V - Stella

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 8. Januára 2010, 16:32

homemade shortshift. nieje natom nic zloziteho, staci trosku logiky, zrucnosti a potrebne naradie. no my sme to spravili asi na 2hy krat, chcelo by to este doladit. parkrat to preskusat a tak, no nemal som nato cas.. a ja som mal paku aj povytiahnutu (nie dlhsiu) ku volantu, takze bola blizsie, akurat som to nemal cim zakryt, lebo povodna prachovka nato nesadne. paku som mal oproti serii vyssie asi o 8cm ku volantu. .-) a drahy boli minimalne. teda maximalne kratke :-)))
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Stenky - Celica ST182 2.0GTi 16V - Stella

Príspevok od používateľa stenky » Piatok, 8. Januára 2010, 16:53

ta z 7G ma kratsie drahy a je tiez troska kratsia, origo 5. mi prijde trocha dlha, iked je to stale v norme ale ako ja sedim v zadu koli dlhym noham tak predne rychlosti radim fakt s rukou natiahnutou na max. Uvidime, snad vyskusame :) Kratsia (ani nie tak drahy ako paka) by tam sadla :) povodnu rezat nechcem, lebo nemam rad taketo invazivne zasahy. bratranec ma doma totalkovu ZZT230 tak snad bude povolny a dako sa s nim dohodnem popripade ho priamo zneuzijem na montaz :) len zistim ci by do toho siel :)
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Stenky - Celica ST182 2.0GTi 16V - Stella

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 8. Januára 2010, 18:16

a to ako zo 7gen ti tam pasne? ci ako to myslis? lebo uchyty budu iste ine, a mozno aj sposob uchytenia laniek...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných