Moj novy Lexus IS 250 V6 Luxury

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Robexus
panic
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Sobota, 3. Januára 2009, 13:06
Bydlisko: BA, TN

Moj novy Lexus IS 250 V6 Luxury

Príspevok od používateľa Robexus » Sobota, 3. Januára 2009, 15:51

Vsetkych zdravim. Po mojich zlych predoslych skusenostiach s Americkou znackou Dodge (s europskym motorom) som studoval blogy, diskusie a rebricky spolahlivosti a rozhodol som sa ze iba Toyota alebo Lexus bude moje dalsie auto. Povodne som uvazoval nad praktickym Versom, ale potom prevladol moj zmysel pre silne auta a rozhodol som sa mat konecne auto bez kompromisov. Koniec roka 2008 priniesol super zlavy a teraz som stastnym majitelom Lexusu, ktory spravil zo mna nadsenca tejto znacky :D :D :D ..preto som sa rozhodol napisat tuto zaujatu recenziu :mrgreen:

Samotna kupa v Bratislavskom Lexuse, testovanie a pristup personalu bol pre mna zazitkom, obzvlast po tom co som pochodil predajne roznych znaciek. Verim ze kto si vyskusa toto auto, ten uz do americkeho alebo nemeckeho nesadne. Mozno je to predcasne hovorit, ale verim ze uz nebudem menit auta tak ako doteraz - kazde dva roky, pretoze som konecne nasiel auto na ktorom som nenasiel vobec ziadne nedostatky a ktore mi sadlo dokonale do ruky.

Pre tych co vahaju medzi dieslom a benzinom V6 tak ako ja som vahal, mozem odporucit vyskuat si obe auta. Zvolil som V6 nie koli papierovym hodnotam, ale pre hladkost a plynulost rozjazdu. Dlhe prevodove stupne uz od jednotky, vysoke otacky a zvuk motora V6 nad 5000 stoji fakt za to. Povodne, po mojich dobrych skusenostiach s vysokootackovym Hyundai Coupe som chcel manual - ale zistil som ze ten u Lexusu pre sportovejsie zalozenych vodicov akosi nesedi. Jednotka u Diesla sluzi len dat auto do pohybu a hned radit, zatial co V6 automat ju taha dost vysoko. Benzin V6 som volil aj pre vyssiu spolahlivost (co som si precital na diskusnych forach). Diesel je vsak tiez super motor, hlavne parametrami spotreby, mnohi ho poznaju z Toyoty. V6 ma papierovo zrychlenie z 0-100 rychlejsie iba o 1 sek. Je to trochu skreslene aj tym ze radi na trojku tesne pred 100 km/h a v meritku podla mil preto vyzera aj papierove zrychlenie okolo 7 sek presvedcivejsie ako diesel. Najma z 0-60 a potom nad 100 kmh je vykon 210 koni najviac poznat. U benzinu mam spotrebu v Bratislave a nadialnici 9,6 napriek tomu ze po najazdeni 1000 km som ISko uz vobec nesetril. Ten motor je predimenzovany a spolahlivy, takze hranica cerveneho pola mu neskodi.

Prevodovka prepnuta do sportoveho modu je fakt inteligentna. IS znamena Inteligent Sports a to na IS-ko sedi. Rad by som skusil niekedy aj IS-F. IS 250 nie je nervozny sportiak, luxus a ticho v interiery nabada cast krat skor ku kludnej pohodovej jazdes vypnutym radiom. Nepochybujem ze IS-F s podstatne vyssim vykonom je potom najlepsie auto po vsetkych strankach pre cisto sportovo zalozenych vodicov, dufam ze sa ukaze tiez ako spolahlive.

Veci ktore sa mi zdali byt na prvy pohlad zbytocne, ako vybava Luxury, pneu 245, atd.. to vsetko tiez k tomuto autu sedi a prave to ho odlisuje aj od Nemeckych znaciek tejto triedy, ktore medzicasom dosiahli este lepsie papierove hodnoty motorov. IS-ko je na limuzinu vovnutri pomerne male auto, vonkajsi dizajn nie je moc vystredny, oplati sa ale kupit pre svoju preciznost, materialy a dizajn interieru, odhlucnenie a spolahlivy motor. To auto tiez ma nieco co som objavil az neskor - charizmu. Preto ziskava v rebricku JD Powers opakovane Gold Price ako auto s ktorym su zakaznici najviac spokojni - nenehcaju nan dopustit.


http://img158.imageshack.us/my.php?imag ... izesk9.jpg
http://img158.imageshack.us/my.php?imag ... izewn1.jpg
http://img158.imageshack.us/my.php?imag ... izeyt7.jpg
http://img158.imageshack.us/my.php?imag ... izecq6.jpg
Lexus RC-F, 2017

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Moj novy Lexus IS 250 V6 Luxury

Príspevok od používateľa Rasťo » Sobota, 3. Januára 2009, 17:08

Tož vitaj... :D
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Moj novy Lexus IS 250 V6 Luxury

Príspevok od používateľa fajry » Sobota, 3. Januára 2009, 19:16

gratulujem. Je to prekrasne auto a jazdne vlastnosti, motor su tiez super. Mal som tu cest najazdit s tymto autom niekolko sto kilometrov. Bol to pre mna zazitok. A raz ked budem velky, si take kupim :mrgreen:
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Robexus
panic
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Sobota, 3. Januára 2009, 13:06
Bydlisko: BA, TN

Re: Moj novy Lexus IS 250 V6 Luxury

Príspevok od používateľa Robexus » Sobota, 3. Januára 2009, 21:49

Dakujem :D Pokusim sa teraz vlozit tie obrazky tak, aby sa aj zobrazovali..

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Lexus RC-F, 2017

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Moj novy Lexus IS 250 V6 Luxury

Príspevok od používateľa AndyGTP » Nedeľa, 4. Januára 2009, 15:38

krasnu farbu si zvolil, dufam, ze ti to nadsenie vydrzi - drzime palce ;) inak, kebyze ku mne dojdes kupit novy lexus, ja by som ta tiez nosil na rukach :D

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Moj novy Lexus IS 250 V6 Luxury

Príspevok od používateľa Elvis » Pondelok, 5. Januára 2009, 10:28

gratulalok. a som rad ze si sa nenechal zlakat smradlavym dieslom. Kombinacia IS a diesel je velmi velmi zla, aj ked ten motor exceluje napriklad v rav4. Zvuk benzinoveho mnohovalca je fakt k nezaplateniu, vivat IS :)
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
Sokol
Toyota guru
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Utorok, 18. Októbra 2005, 00:39
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Moj novy Lexus IS 250 V6 Luxury

Príspevok od používateľa Sokol » Pondelok, 5. Januára 2009, 11:01

Vitaj,nádherné auto veru :)
Toyota RAV4 2,0,1AZ-FE,112kW,r.v.07 AT
ex:Toyota Avensis Liftback 3S-FE,2.0,16V,94kW,r.v.98
ex:Toyota Corolla 5D,4E-FE,1,3,16V,55kW,r.v.96

Používateľov profilový obrázok
CelicaNR
Toyota guru
Príspevky: 1599
Dátum registrácie: Utorok, 3. Augusta 2004, 16:44
Bydlisko: Bratislava, Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Re: Moj novy Lexus IS 250 V6 Luxury

Príspevok od používateľa CelicaNR » Pondelok, 5. Januára 2009, 11:50

Lepsie si uz skutocne vybrat nemohol! Vela stastnych kilometrov a pocit Lu(e)xusu ! :)
Sweet and sexy..
tobe CH-R 1.8 Hybrid ... 11.1sec@0-60mph
Octavia RS 2.0 ... 6.9sec@0-60mph
exDucati 0.8 Monster ... 4.2sec@0-60mph
exCelica 2.0 GT with 3SGE ... 7.6sec@0-60mph

Používateľov profilový obrázok
CS
Toyota guru
Príspevky: 1181
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Augusta 2004, 15:34
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Moj novy Lexus IS 250 V6 Luxury

Príspevok od používateľa CS » Streda, 11. Februára 2009, 19:37

dobra volba... zvazujeme ci ho tiez pre polovicku nekupime, aj farba by jej vyhovovala.... velmo pjekne a o 100% lepsie ako diesel
CELICA ST185RC Carlos Sainz
CELICA ST205 GTfour
ex CELICA ST205 GTfour WRC
2x ex CELICA ST165
ex HILUX 3.0 D4D at
ex RAV4 1.8i 3D

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Moj novy Lexus IS 250 V6 Luxury

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 25. Apríla 2009, 14:19

Ahoj, tak ako sluzi? :-D dufam je nadsenie este stale na spravnom mieste... No nejak poskulujem prave po IS250... jedine na leasing tu umna pripada do uvahy, a aj to ojazdene, nejaku 2006-ku... Brutal sa mi zacalo pacit dizajnovo... aka je ta prevodovka? to radenie za volantom funguje dobre? chcel by som automat, jednoznacne.
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Robexus
panic
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Sobota, 3. Januára 2009, 13:06
Bydlisko: BA, TN

Re: Moj novy Lexus IS 250 V6 Luxury

Príspevok od používateľa Robexus » Nedeľa, 26. Apríla 2009, 22:40

Mozem iba odporucit. A je to jedno z najspolahlivejsich aut vobec. Takze aj ojazdene bude sluzit dobre. To radenie pod volantom neni take bleskove ako si clovek povodne predstavuje, ale stejne radi samo podla seba a podla intenzity zoslapnutia plynu. Takze aj ked si tam das trojku a silno zosliapnes plyn tak je schopne podradit na dvojku. A zese ked mas silno zosliapnuty plyn a preradujes packou na vyssie, stejne ta necha vytocit to este vyssie a az potom preradi. Skratka elektronika si to stejne reguluje podla seba, respektive podla toho ako silno dupes na plyn. Caro automatu je ale v tom ze ma dlhu jednotku a v plynulosti preradovania. S tymi packami sa stejne nerozbehnes rychlejsie ako ked mas nastaveny automat a rezim sport. Vyhoda tych paciek je ze ked si tam zaradis manualne trojku tak podraduje kolko treba ale nikdy nezaradi vyssie a tak to mozes stale drzat v sportovych otackach. Ked aj zabudnes radit, tak samo radi za teba, nepusti to pod otacky. Ale ked tam tu trojku manualne nedas a nechas automat tak ti tam hned streli sestku aj ked ides 80, staci ze menej dupes na plyn.
Lexus RC-F, 2017

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Moj novy Lexus IS 250 V6 Luxury

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Pondelok, 27. Apríla 2009, 09:40

hm.... chcelo by to poznat aj manualnu prevodovku, ze ako je natom s dlzkami prevodovych stupnou :-) a vykonovo? kde konci citelne zrychlovanie? rychlost?
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Robexus
panic
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Sobota, 3. Januára 2009, 13:06
Bydlisko: BA, TN

Re: Moj novy Lexus IS 250 V6 Luxury

Príspevok od používateľa Robexus » Pondelok, 27. Apríla 2009, 19:00

Manualnu som skusal iba na diesly a tam bola jedntka iba tak na to aby sa dalo auto do pohybu. Tuto je najcitelnejsie zrychlenie na jednotke ktora konci az pri 60, dvojka tesne pred sto a to je 7,5 sek. Trojka ide vysoko nad sto, uz neviem kolko presne, ale to zrychlovanie je stale citelne, 200 je tam dost rychlo a ide to 225.. Tym ze je to preradovanie take plynule tak tam neni citit taky efekt ako pri manuale - pri tomto to tak s tebou nehadze.. Predajca ma odhovoril od manualu a benzin s manualom ani nezozenies. Benzin si kupuju niektori ludia iba koli tej prevodovke lebo diesel ma papierovo podobne vlastnosti ale je iba s manualom.
Lexus RC-F, 2017

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Moj novy Lexus IS 250 V6 Luxury

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 28. Apríla 2009, 06:47

nechcem urazat dizle, ale to by som nechcel, ani keby co bolo... a ta udrzba... nechajme tak :-D benzin 6valec, to je ono :-D
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
nemko
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Sobota, 18. Apríla 2009, 22:49
Bydlisko: Stara Lubovna
Kontaktovať používateľa:

Re: Moj novy Lexus IS 250 V6 Luxury

Príspevok od používateľa nemko » Utorok, 28. Apríla 2009, 13:31

Krása mne sa lexusy páčia až veľmi ... len to že trochu drahé no ... ale fakt pekne a ta farba superova .... aj kolesa su pekne ...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných