Miguellito , "La Angelita" project

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
libor12
toyoťák
Príspevky: 611
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Júna 2010, 19:42
Bydlisko: Dobříš

Re: Project Yellow Mambaaa (resp. kto z koho)

Príspevok od používateľa libor12 » Pondelok, 14. Októbra 2013, 09:14

corolla ae92gti
celica ra61

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Project Yellow Mambaaa (resp. kto z koho)

Príspevok od používateľa miguellito » Pondelok, 14. Októbra 2013, 12:32

he no ja uz sa radsej netesim predcasne ale uvidime :D ... inak no mozme skusit tu sekvenciu aj ked nebude to moc zlozite? ked skoro vsetci to davaju radsej parovo... no ja skusim este ubrat tlak aby to doslo k tebe .... inak vcera som sa bol do karlovky povozit ale s vyklapackami to sposobi este vacsie obohatenie zmesi... treba sa zatial vozit cez den na dennom svieteni :D uz ma aj policajti pri lidli zastavili...ale budiky uz som mal vypnute ,,,secko zhasnute :D
Libor : no sak ked sme to mali s volnobeznym ventilom tak ten to zachranil postupne aj ten velky odber...ale ten je teraz vyradeny takze sme na 1.3 % otvorenej skrt.klapky a na tom sa to ladi ....
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
JRD McLAREN
začiatočník
Príspevky: 185
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2012, 21:45

Re: Project Yellow Mambaaa (resp. kto z koho)

Príspevok od používateľa JRD McLAREN » Pondelok, 14. Októbra 2013, 21:14

najprv treba mat rozumnu bohatost zmesy na volnobehu, bez zataze, s primeranym dorazom na klapke, pri pozadovanych otackach...
a az potom sa mozeme ist hrajkat, s nejakym volnobeznym ventilom.. zapnutymi svetlami a pod..
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/
montaz Standalone a PiggyBack jednotiek

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Project Yellow Mambaaa (resp. kto z koho)

Príspevok od používateľa kuki » Utorok, 15. Októbra 2013, 08:17

miguellito, ja len s otvorenou pusou kukam, aky projekt to riesis. Obdivujem, kolko casu a penazi a nervou si do toho dal a nevzdal sa. Si sa popri tom asi stal jednym z najlepsich a najuniverzalnejsich mechanikov v SR :D . Drzim palce, nech to vsetko dobre dopadne a nech Mambaaa este tento rok precitne a rozkvitne do plnej krasy.

P.S. Byvam rovno nad Devinskou cestou, keby cosi, ozvi sa. Mozem ponuknut minimalne garaz, ak by si potreboval v klude a na svetle nieco pozriet.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Project Yellow Mambaaa (resp. kto z koho)

Príspevok od používateľa miguellito » Utorok, 15. Októbra 2013, 13:16

Kuki :D ani nevrav ..tych nervov...a casu ...prachov uz mi chybalo malo aby som ju nerozstrielal fosforom a venoval sa v klude skole ...ale je to o ludoch ...auto za to nemoze...
super mas sz ja sa tade chodim vozit na brachovom mitsu ,
heh k najlepsim mechanikom aj najuniverzalnejsim mam daleko jak na mesiac.ja len to 3SGE ...ale doma uz je nachystany podklad na new project ,,bude to "trochu" silnejsi a starsi brat celicy ,tak na 3-roky zas...ale o tom potom ked odprezentujem hotovu celdu

no tak tak ako pise Vlado teraz sa to ladi na klapke ...celkom to ide ...len ta zmes no...Kenny ma este moje seriove vstreky aj konektory tak este neviem ci ist do sekvencie alebo tam proste prasknut povodne... teraz sa hlavne bojim detonacii bo este nejde knock...a dalej toho prechlastavania...
inak som si vsimol ze ked som testoval ist napr na 4ke napr70-80 a pritlacil som plyn aby som pomaly akceleroval...tak ano pomaly som akceleroval....AFR budik ukazal najprv 15-16 potom ale ked som stale takto siel a nemenil plyn,, sa to postupne aj tak zachlastalo pod 10....ale hej este sa to musi riadne poladit...pripadne sa pojde na brzdu ale tu mam 200 km z ba ...cize bud po svojich alebo zas na vleku....sa uvidi
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Project Yellow Mambaaa (resp. kto z koho)

Príspevok od používateľa miguellito » Štvrtok, 24. Októbra 2013, 17:59

uf tak pekne poporiadku co sa zase dodrbalo....teraz v sobotu by sa malo skusat bud sekvencne vstrekovanie alebo sa mali dat seriove vstreky na paralel...ale....
vcera som sa bol povozit ci je setko oka na sobotu...skoro 40 km slo v pohode... par krat som aj stal a nastartoval odznova a vsetko vzdy chytilo a naskocilo...
ale jak som sa blizil uz na parkovisko tak zrazu som si vsimol ako mi zacala svietit kontrolka mazania na palubke-ta ma cidlo v hlave...a zaroven budik tlaku oleja ktory ma cidlo pod filtrom...bol na ledva na 0.5bar...taak som rychlo zastavil ..dufam ze to par sekund nesvietilo kym som si to vsimol...

tak som vypol motor...pozrel som pod auto nic...kontrolka hladiny tiez nesvietila...tak som vytiahol merku ...bolo to asi 1.5cm nad max...ak oze nestal som uplne na rovinke ale aj tak....napadlo ma ze jak to jazdi na tu moc bohatu zmes ci to nerozriedilo olej tak ze uz nemazal....

pockal som pol hodku nastartoval...a pekne setko naskocilo ...setky budiky obidva controllery,,,pumpa ..ventilatory-ECU ok blika-modro-..prislusenstvo atd...tlak 3.5 bar...80 stupnov...volnobeh 1500rpmcca....tak som siel na pivo...

idem si z piva a zistim ze nemam doklady ..tak si idem do auta...stlacim dialkove...pocul som ze to odomklo...ale nezablikali vobec smerovka 4 krat ako inokedy...
divne idem skusit ci neni baterka v haji....tak som zapol zapalovanie ale nenastartoval som....no a : zapli s asetky kontrolky an palubke a zapol sa aj budik tlaku a teploty oleja....PRUSER ale bol ze sa nerozsvietil a neurobil sa test lambdy-resp jej budika-ktory je ale napajany cez lambda skrinku-controller,takze asi ani do neho nejde prud...dalsi PRUSER nezapol sa controller vodnej pumpy a ventilatorov neurobil sa test ...tiez asi ziadny prud....

ponadaval som si a isiel som spat--bez startovania...

dnes si pridem k autu zas odomklo ale smerovky nezablikali zas...ceknem vodu neubudlo...pod autom ani za svetla nic nevidno...oleja je asi 1cm nad bud je to tym svahom alebo nevem...benzin citit dost od vicka na olej...
tak zapnem klucik...controllery zase nic ani budik lambdy...ECU ale blikamodro a ta prud ma shit pritom ma snimi jeden zdroj...
tak nastartujem naskocilo chvilu svietila na palubke cervena-mazanie potom hned vypla a budik tlaku vybehol na tych cca 7 bar...nechal som to bezat asi 15 sekund drzalo v poho ---tak som vypol

pozrel som vsetky poistky teda myslim ze vsetky -tie co su v motorovom priestore...a aj tam na kabli k controlleru vodnej pumpy boli Ok..
nastartujem este raz ..tentokrat uz cervena kontrolka mazania svietila stale a budik sa z 0.5 bar nepohol ani pri studenom oleji...tak som nasraty uz radsej dnes sa tomu nevenoval...

tak neviem ???moznosti??? podotykam ze toto bola tretia asi 20-30km cesta celicy..,ziadne blbnutie ,a picoviny...uz ani nevypinalo tu elektrikiu za jazdy--cize bo lsom v tom ze pomohlo jak som podotlacal kontakty v poistkovej skrinke...ale toto ??
nechapem...bud mame nejak velkmi specialne oddrbanu elektriku a tie cidla a contollery blbnu koli tomu...alebo je to samostatna zavada a ten tlak oleja je koli zriedeniu oleja tou velmi bohatou zmesou ...alebo je mechanicky pruser dakde s cerpadlom oleja ,,von vsak nic netecie!!!

musim vypit flasu domacej a uvidi sa co s projectom ...ja tu pri intraku rozoberat elektriku nebudem..a dufam ze nejaky skrat neodjebal controllery a nepokazil budiky atd...
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
JRD McLAREN
začiatočník
Príspevky: 185
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2012, 21:45

Re: Project Yellow Mambaaa (resp. kto z koho)

Príspevok od používateľa JRD McLAREN » Štvrtok, 24. Októbra 2013, 18:18

nechaj otvorene to olejove vicko.. nech sa ten benzin odpari...
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/
montaz Standalone a PiggyBack jednotiek

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Project Yellow Mambaaa (resp. kto z koho)

Príspevok od používateľa miguellito » Štvrtok, 24. Októbra 2013, 22:19

ano to ma napadlo ale je tu este ten problem s elektrikou....nieco muselo niekde dobre odpalit...
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
JRD McLAREN
začiatočník
Príspevky: 185
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2012, 21:45

Re: Project Yellow Mambaaa (resp. kto z koho)

Príspevok od používateľa JRD McLAREN » Štvrtok, 24. Októbra 2013, 22:58

ja ti to rikal, ze tie relatka mi pridu dost horuce...
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/
montaz Standalone a PiggyBack jednotiek

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Project Yellow Mambaaa (resp. kto z koho)

Príspevok od používateľa miguellito » Piatok, 25. Októbra 2013, 07:08

to hej no ,ale pravdupovediac neviem ake horuce relatko je uz moc horuce....ale nechapem ze viacmenej vsetky tieto veci sa stali postupne -spolu od urciteho momentu... ECU,a controllery na Lambdu aj vodnu pumpu idu myslim cez jedno relatko ...asi ...moc tomu nechapem...a su v kabine napajane z jedneho "kabla" ale ECU funguje a tie dva nie... a dalej ten budik tlaku a kontrolka tlaku na palubke....tie som si myslel ze su spolu hadam neprepojene... ale ked blbnu naraz ...tak asi fakt bude aj problem s mazanim...zatial dufam ze to je setko koli elektrike...
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Project Yellow Mambaaa (resp. kto z koho)

Príspevok od používateľa miguellito » Sobota, 26. Októbra 2013, 12:18

este tu bola teoria ze vlastne aj keby som mal v sustave-olejovej ,cisty benzin ,tak pri tom volnobehu 1500rpm by malo aj tak nejaky tlak ukazovat predsa a nie nulovy ...takze bud etreba zhodit vanu asi pozret minimalne sitko,kupit 5l noveho oleja a zohnat manualny merak ,ktory sa da miesto serioveho cidla v hlave a az potom sa bude startovat ...parada
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Project Yellow Mambaaa (resp. kto z koho)

Príspevok od používateľa miguellito » Nedeľa, 27. Októbra 2013, 22:51

no kua Miguellito sa nasral a Celica ide na vleku na Kysuce.....
ja osobne najprv poskusam co sa da konvencne a ak nepomoze, potom rozeberem kazdy srobik a oddelim kazdu suciastku momentovym klucom, kym nezistim co sa stalo s elektrikou a hlavne s mazanim a ake skody to stihlo narobit....mam na to hoodne casu...budem to mat relax pri skole.
jamu mam uz konecne,vybavenie mam..,sikovny som, rychlo a poctivo ucit sa viem,v najhorsom tu mam borca co robil 30 rokov auta...a ne len posrate koncerny a skodovky ale aj toyoty,mazdy,nissany,medaky,bemwa,audi,porsche,anglicaky do vrchu,anglicaky na rally.. tak si zrobim PhD do p..e z 3SGE .
ladit sa bude tiez tu...kto, to sa uvidi ,ale v kysuckych horach
mam taku jednu teoriu co sa mohlo posrat a nasvedcuje tomu par veci...budu sa merat tlaky vo valcoch -dufam ze sa mylim a je to moja paranoidna vidina.... ak nejaky fajnsmeker pocuval pozorne od maja cely pribeh tak bude vediet kam smerujem....
zatim sa lucim...
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Project Yellow Mambaaa (resp. kto z koho)

Príspevok od používateľa miguellito » Pondelok, 16. Decembra 2013, 21:24

tak sa mi uvolnilo v skole konecne updatnut project.....robim to teraz na severe s kamosmi...bo v cechach bych cakal tak do jari na vobec zhodenie vane...a bolo mi povedane ze neni cas aby si po to dakto prisiel s vlekom ku mne...tak ja zas nemam cas a 100 eur z prdele to trepat nazad na moravu ...

tak ani sitko zasrane to nebolo ...ani benzin s olejom co by sposobilo nenasatie koli viskozite...ale toto ..dam tu dve fotky najprv z tej prvej s maticou je jasne vidiet co sa stalo....a tu druhu fotku bez matice-tak tam fajnsmeker a spickovy mechanik s pozornym okom si vsimne co je shit No.2 ...a potom tu dam fotky ak ovyzeralo vnutro cerpadla a odkial do pi ...sa tam nabralo to co sa tam nabralo...a budem dufat ze toho nemam plny motor za stvrt mega...lebo na to som do toho tolko investoval casu a cash a na vsetko nehavcal cas ..a konkretne cerpadlo bolo nahodene na motore aj s rozvodmi 2 roky skoro .....aby sa to potom posralo koli odjebaniu takejto prkotiny keru si asi nekto nevsimol, ked sa to stavalo ---samozrejme v klude a s dostatkom casu a sustredenia a nie na poslednu chvilu vsetko vzdy ze jo ?.....ale ja sa nebudme rozculovat ako pred tromi rokmi s NMT...tentoraz to budem riesit uplne inak a nebudem si drbat nervy a uz vobec tu nic dokazovat a vysvetlovat ludom ktory by sa chceli zas nezainteresovane narazkami na mna ako Ludis atd ...bo ja si pamatam a stale tuzim po tom daktorych ludi este stretnut osobne....

a zajimlaby ma nazor ale normalnych ludi s nadhladom a nepchajucich sa nikomu do riti ...kludne poslite aj SZ nespomeniem vase mena ...ale : neviem odhadnut ako dlho kolko sekund ,pripadne v akych vykyvoch siel motor na nizkom alebo nulovom tlaku oleja .....ja myslim ze som si tu kontrolku vsimol skoro hned...bo uz sa stmevalo....ale teraz ak omam rozobrat motor a popozerat setky saly a loziska -ulozenie....alebo to mam z prdele po troch rokoch risknut...a jazdit si na tom ...ale ked sa mi to za cojaviem 1000-x km pridre alebo porobia ovality...tak potom to jak zreklamujem ....nijak ze ? mi potom keny povie ze naco som an tom jazdil ked som nemal istotu....bo par ,ludi mi povedal oze hlavne ked to je na vysoke otacky a taky drahy motor ze by to neriskovali a urobili by nutnu Go pre istotu ......poprosim len nazory tipy rady.....

a tu su dve foto zatial

Obrázok
Obrázok
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Project Yellow Mambaaa (resp. kto z koho)

Príspevok od používateľa miguellito » Pondelok, 16. Decembra 2013, 21:30

jo este podotknem ...toto uz je s ofukanymi pilinami z rozvodov....bolo tam bordelu a bordelu...trochu to schytal aj HKS rozvodak...keby nebol kevlarovy tak miesto obrusenia jednej hrany by bol asi v p...
a To JRD-McLaren -Vlado.... no asi preto bo lsem tam aj problem s naladenim...bo nasiel som skocene o zub rozvody asi jak vibrovala ta kladka...inak ta matica sla dole odsrobovat prstami...takze tipujem par sekund kebyh vtedy tocil motor jak som siel k intraku tak by s arozleteli cele rozvody bo ta kladka uz mala na nich volu jak prasa....
dalej nejde furt kontroller vodnej pumpy a controller a skrinka lambdy...stale nevem prist nato kua preco...ale pride mi jeden chalan --carodejnik na elektriku s osciloskopom za 1 mega doslova tak som zvedavy...
no a este vstreky idem davat zatial seriove...
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Project Yellow Mambaaa (resp. kto z koho)

Príspevok od používateľa smutok » Pondelok, 16. Decembra 2013, 22:10

Pokial mas pochybnosti a mas priestor a cas na to, tak by som to urcite rozobral a skontroloval.
Budes mat aspon istotu, ale ked ti to je jedno, tak to neries.
Koneckoncov su to tvoje peniaze a tvoj cas a ty musis vediet co si ochotny risknut.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných