Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
tofak
Toyota guru
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22

Re: Ivan70 - TOYOTA COROLLA AE86 konecne doma :) + renovácia.

Príspevok od užívateľa tofak » Utorok, 15. Januára 2019, 09:15

Osobne by som to urcite na tunel nedal , ani nikde kde ide vyfuk. Skus ako to znasa teplovzdusny vzduch. V okoli plynu to vie byt aj pri plynulej jazde pekne horuce. Na tomto aute sa mi pacil hlavne ten zvuk tak naco ho uberat a este holy plech je holy plech ako zvlhne tak uschne.
Ale zaujimalo by ma ako to hori? a ked to das do vody aku to ma nasiakavost ? Este akym lepidlom sa to lepi na strechu , uz si predstavujem horuci letny den, vonu lepidla a ako sa to pomaly odliepa.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Užívateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53

Príspevok od užívateľa AndyGTP » Utorok, 15. Januára 2019, 18:47

Dynamat sa pouziva na profesionalne odhlucnenie a izolovanie karoserii, predovsetkym audiofilmi. Je to samolepiaci material, ak sa nemylim a s vysokymi teplotami predpokladam ze ratal vyrobca tiez. Audio upravcovia to davaju v neprerusovanych vrstvach, cize aj drobne vyseky sa dolepuju, na dost velke plochy. Na stredovom tuneli (kardan, prevodovka) to v nejakej miere bolo aj v originali. Ja to tam mam este tiez, lebo sa to nedavalo dole (co je podla mna chyba), len Ivan to samozrejme lepi vo vacsom rozsahu. Ja osobne na tom nevidim nic zle.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

stefan-celica
Toyota guru
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07

Príspevok od užívateľa stefan-celica » Streda, 16. Januára 2019, 11:13

Krásny odvážny projekt, držím palce ;)
Toyota Celica T20 ST202 129kw McPherson :)
Renault Trafic 2.0dci L2H1 ( Pičiak )

ondrik
Toyota guru
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57

Príspevok od užívateľa ondrik » Streda, 16. Januára 2019, 12:16

S dynamatom pohodicka, nie je sa coho bat, ak bol dobre nalepeny. Ani na stredovom tuneli, ani na vyfuku... Akurat mi je cudne ze si minul len jeden balik. Ja mam celicu vylepenui, a minul som skoro tri. Tusim dva platy mi zostali. Mam to aj v kufri vo vani, nad vyfukom, drzi jak slak, netopi sa, nesmrdi, nist... Z mojho pohladu je to super, jedina nevyhoda ta vaha... Mne cca +20kg. Ono najvacsi ucinok to ma na holych plechoch s velkou plochou, to ze ti to chyba niekde kde trci z plechu nejaky uchyt alebo tak, vobec netreba riesit. Vravim, najlepsia ucinnost na podlahe, blatnikoch, dvere a strecha. Nasiakavost mizerna, takmer nulova. Horlavosdt som neskusal, ale na niektorych moc divoko tvarovanych miestach som hoooodne nahrieval teplovzuskou, aby dobre drzal a kopiroval povrch, a stale nestekal ani nic nehorelo :D
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Ivan70
panic
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Príspevok od užívateľa Ivan70 » Utorok, 22. Januára 2019, 08:06

tofak napísal:
Utorok, 15. Januára 2019, 09:15
Osobne by som to urcite na tunel nedal , ani nikde kde ide vyfuk. Skus ako to znasa teplovzdusny vzduch. V okoli plynu to vie byt aj pri plynulej jazde pekne horuce. Na tomto aute sa mi pacil hlavne ten zvuk tak naco ho uberat a este holy plech je holy plech ako zvlhne tak uschne.
Ale zaujimalo by ma ako to hori? a ked to das do vody aku to ma nasiakavost ? Este akym lepidlom sa to lepi na strechu , uz si predstavujem horuci letny den, vonu lepidla a ako sa to pomaly odliepa.
Dynamat udava ze vydrzi cca 150 stupnov, myslim si ze to je dostacujuce, kedze plech na ktorom je to nalepene vacsinou nie je taky horuci aby si na nom neudrzal ruku (vytlmujem len interier) :D teplovzduskou som to nahrieval a uplne v pohode, kusky co mi ostali (nepouzitelne) som hodil do piecky a chvilu to trvalo dokym sa to vznietilo :D zvuk auta to nezmeni hlavne v aute nebude taky hluk od kolies a celkovo od jazdy. Nasiakave to nie je. Su to samolepiace pasy, je to celkovo taky lepivy material, takze toho by som sa nebal ze by to nedrzalo alebo zeby v aute smrdelo lepidlo. Je to rokmi overeny material.

Ivan70
panic
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Marca 2013, 14:55

Príspevok od užívateľa Ivan70 » Nedeľa, 10. Februára 2019, 18:18

Caute, v aute je nahodeny motor. Vsetko ide ako ma az na jednu vec. Motor proste nenastartuje ked sa zohreje. Viacmenej staci ak vrci 3 minuty vypnem ho a uz nenastartuje. Vymenil som vsetky snimace teploty, lambdu, rozdelovac, no proste skusil som vsetko. Na start sprej chyti ale inak nie... navrhy? Dakujem

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 1 neregistrovaný