Kupit Lexus ?

Informácie o Lexusoch
avensisd4d
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Štvrtok, 12. Júna 2014, 09:00

Kupit Lexus ?

Príspevok od používateľa avensisd4d » Piatok, 13. Júna 2014, 09:36

Dobry den,

uz dlhsiu dobu hladam vhodne auto na kupu. Momentalne jazdim na bmw 1, avsak po 8 rokoch mi stacilo tohto auta. Uvazoval som o kupe bmw 525d, avsak zase servisovanie drahe ma nelaka...navyse DPF, turbo, vstreky a ine drahe srandy. Cital som kdesi na fore , ze lexusy maju piezoelektricke vstreky od Denso + bezudrzbovy filter pevných častíc. Chcem proste spolahlive auto, preto lovim momentalne u japoncov. Co mi mozete odporucit?? Pozeram na autobazar.eu typy IS 250 alebo GS...IS250 sa mi zda malo miesta vzadu, to som mal aj v bmw 1, chcem nieco vacsie. Vyberam urcite automat a motory lexusy od roku 2007 maju zrejme len benziny ? Spotreba sa hybe dost vysoko, ale pokial bude auto spolahlive, tak mi to nevadi, mozno ho hodim na benzin+plyn. Na autobazare.eu nie je ani jeden diesel po roku 2007 na predaj. Je GS trieda spolahliva a aky motor odporucate??? Diky za rady....

avensisd4d
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Štvrtok, 12. Júna 2014, 09:00

Re: Lexus

Príspevok od používateľa avensisd4d » Piatok, 13. Júna 2014, 09:40

páči sa mi tento kus....

http://lexus-gs.autobazar.eu/300-luxury-id5282513.html , len tá spotreba 14,4 L mesto :roll: :roll: , oplatí sa to dávať na plyn??

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Lexus

Príspevok od používateľa Srandista » Piatok, 13. Júna 2014, 10:08

Ak sa tam vobec podari dat plyn, tak ta to vyjde asi docela draho, vzhladom na to, ze ten motor uz pouziva priame vstrekovanie... GS430 by mala byt na plyn lahsie prerobitelna...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Lexus

Príspevok od používateľa Bebo » Piatok, 13. Júna 2014, 10:28

Diesle boli len v IS a cele to bol tazky omyl od Lexusu :mrgreen: . To GS vyzera velmi dobre, skus ho ist pozriet a vyskusat. O spolahlivost by som sa vobec nebal, navyse super spracovanie, vybava a celkova kultura auta ako takeho...parada. Ja som dal robit plyn v Hlohovci (na RX300), vratilo sa mi to za cca 10 mesiacov (za minuly rok mi vysla priemerna spotreba LPG 13,5L/100km, tj. ako keby 6,1 L benzinu :D ), doteraz ziadny problem. Ak to aj ma priame vstrekovanie, problem by s tym nemal byt, viem, ze v tom Hlohovci robia aj to. Dalsie riesenie je GS450h, ale tam su ceny vyssie. Ak by si chcel nejake dalsie info o LPG, kludne sem alebo do SS.
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

avensisd4d
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Štvrtok, 12. Júna 2014, 09:00

Re: Lexus

Príspevok od používateľa avensisd4d » Piatok, 13. Júna 2014, 10:38

oukej, díky za prvé info, takze maju nejaku www stranku v hlohovci? nech si ich pozriem, kontakt,... a spytam sa co stoji prerobenie na LPG...proste uz dva mesiace zhanam auto, cez passaty, bmw 5, audi 6, ale toto mi vychadza ako najideal volba spolahlivosti...

Bebo napísal:Diesle boli len v IS a cele to bol tazky omyl od Lexusu :mrgreen: . To GS vyzera velmi dobre, skus ho ist pozriet a vyskusat. O spolahlivost by som sa vobec nebal, navyse super spracovanie, vybava a celkova kultura auta ako takeho...parada. Ja som dal robit plyn v Hlohovci (na RX300), vratilo sa mi to za cca 10 mesiacov (za minuly rok mi vysla priemerna spotreba LPG 13,5L/100km, tj. ako keby 6,1 L benzinu :D ), doteraz ziadny problem. Ak to aj ma priame vstrekovanie, problem by s tym nemal byt, viem, ze v tom Hlohovci robia aj to. Dalsie riesenie je GS450h, ale tam su ceny vyssie. Ak by si chcel nejake dalsie info o LPG, kludne sem alebo do SS.

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Kupit Lexus ?

Príspevok od používateľa Bebo » Piatok, 13. Júna 2014, 10:42

avensisd4d napísal:proste uz dva mesiace zhanam auto, cez passaty, bmw 5, audi 6, ale toto mi vychadza ako najideal volba spolahlivosti...
tak to teda ;-) V tom HC je to www.mpgas.sk, kludne im zavolaj, u mna max spokojnost s pristupom aj robotou.
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

avensisd4d
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Štvrtok, 12. Júna 2014, 09:00

Re: Kupit Lexus ?

Príspevok od používateľa avensisd4d » Piatok, 13. Júna 2014, 11:06

napisal som im, presne popis auta, ci je mozne na ten lexus namontovat LPG, uvidime. Kolko vyslo teba prerobenie, nech viem zhruba aku financnu rezervu si mam pripravit....

Bebo napísal:
avensisd4d napísal:proste uz dva mesiace zhanam auto, cez passaty, bmw 5, audi 6, ale toto mi vychadza ako najideal volba spolahlivosti...
tak to teda ;-) V tom HC je to http://www.mpgas.sk, kludne im zavolaj, u mna max spokojnost s pristupom aj robotou.

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Kupit Lexus ?

Príspevok od používateľa Bebo » Piatok, 13. Júna 2014, 11:55

Islo to individualnou prestavbou (nie retrofit a pod.) a spolu so vsetkymi poplatkami (obvodny urad, policajti, skusobna...) pre zapis do TP to bolo tusim 1630 EUR.
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

avensisd4d
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Štvrtok, 12. Júna 2014, 09:00

Re: Kupit Lexus ?

Príspevok od používateľa avensisd4d » Piatok, 13. Júna 2014, 12:46

hm dosť..ale oplatí sa, a celá šaškáreň trvala ako dlho aj so zápisom do TP??

Bebo napísal:Islo to individualnou prestavbou (nie retrofit a pod.) a spolu so vsetkymi poplatkami (obvodny urad, policajti, skusobna...) pre zapis do TP to bolo tusim 1630 EUR.

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Kupit Lexus ?

Príspevok od používateľa Bebo » Piatok, 13. Júna 2014, 13:19

no nie je to malo, ale navratnost bola celkom rychla. Papierovacky (nemusel som nic vypisovat, vsetko urobila ta firma, ja som len popodpisoval a zaniesol na urady) spolu s montazou do 2 tyzdnov (samotna montaz 1 alebo 2 dni, nepamatam si presne). V podstate som sa o nic nemusel starat, len potrebne papiere zaniest policajtom a OBU. Bolo to cele v pohode.
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Kupit Lexus ?

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 13. Júna 2014, 15:07

Mat moznost volby teraz, urcite idem do gs450h... bez debaty. Po poslednych skusenostiqch znamich nieje ocom... spotreba brutal nizka, vykon neporovnatelny... :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Kupit Lexus ?

Príspevok od používateľa Bebo » Piatok, 13. Júna 2014, 18:16

Gabo, ja som chcel 400h, ale nebolo tolko looove :cry:
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Kupit Lexus ?

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 13. Júna 2014, 21:38

verim Bebo... ono Jaro z LC si teraz kupil GS450h a Dano kamos co ma GS430 nechapal, jak ta 450ide a nepolavi, skor naopak,... cakas ze polavi a ono to taha este viac... chceeeeem :-D
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Kupit Lexus ?

Príspevok od používateľa Bebo » Piatok, 13. Júna 2014, 23:41

A co potom LS600h, to musi ist ako drbnute (aj napriek vahe). Inak henten model GS sa mi nenormalne paci, no, asi si po dlhom case podam loto...
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Kupit Lexus ?

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 17. Júna 2014, 20:44

avensisd4d napísal:... Cital som kdesi na fore , ze lexusy maju piezoelektricke vstreky od Denso + bezudrzbovy filter pevných častíc. Chcem proste spolahlive auto, preto lovim momentalne u japoncov. Co mi mozete odporucit?? Pozeram na autobazar.eu typy IS 250 alebo GS...IS250 sa mi zda malo miesta vzadu, to som mal aj v bmw 1, chcem nieco vacsie. Vyberam urcite automat a motory lexusy od roku 2007 maju zrejme len benziny ? Spotreba sa hybe dost vysoko, ale pokial bude auto spolahlive, tak mi to nevadi, mozno ho hodim na benzin+plyn. Na autobazare.eu nie je ani jeden diesel po roku 2007 na predaj. Je GS trieda spolahliva a aky motor odporucate??? Diky za rady....
Diesel a Lex ee, Bebo dobre pise, bol len v IS a to bol velky omyl, navyse len s 6manualom a sialene divnymi prevodmi. ISko vzadu nema ktoviekolko miesta, ked uz tak potom skor GS. Hybrid ako pise Gabo - brutal zatah a najma konstantne, tomu clovek nechape. Benzin + plyn myslim moze byt, ale riesil by som to cestou ako Bebo - overenu firmu, lebo ak Ti niekdo sku..vi motor v Lexe, nebude sranda to davat dokopy :) Povedzme si narovinu, ze diely sa trosku horsie zhanaju a je toho menej ako na klasiku nemcov, v origo servise zozenies cokolvek ale zase si samozrejme zaplatis - aj ked oproti D3 asi nejaky narast cien nebude (ak vobec). Pozri pripadne aj nieco z autorizakov, nejake overene jazdenky, niekedy vyjdu aj celkom dobre.. kamos kupoval od typka IS a nakoniec riesil gumy, bezny servis po kupe, cosi mu vyhadzovalo nejaku chybu atd a myslim ze nebudem daleko od pravdy ak poviem, ze nakoniec za to dal viac ako keby zobral jedno overene ISko rovno z autorizaku.
http://ojazdenevozidla.toyota.sk/ojete-vozy.html

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní