AYGO - SKÚSENOSTI - SPOTREBA

všetko o tomto modeli
Jalan-Aajav
panic
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Streda, 14. Decembra 2011, 16:05

Re: AYGO - SKÚSENOSTI - SPOTREBA

Príspevok od používateľa Jalan-Aajav » Štvrtok, 15. Decembra 2011, 14:20

toyotu aygo som vybral na zaklade viacerych veci:
1. velmi dobre statistiky poruchovosti vo svojej triede
2. vzhlad
3. dobra ponuka financovania

nasleduje rychla recenzia po prvych 5000 km

male podstava, vacsia vyska a nizka hmotnost a vsetky klady i zapory co z toho vyplyvaju, t.j.:
:D parkovanie
:D manevrovatelnost
:) zriedka dochadza k oslneniu protiiducim vozidlom
:) papierova spotreba
:( stabilita pri vyssej rychlosti (hlavne pri razantnejsom prejazde zakrut)
:( precitlivelost na bocny vietor (citit hlavne pri predbiehani tirakov na dialnici)

:( realna spotreba je trosku vyssia ako papierova, ale vzhladom na predchadzajuce prispevky dufam, ze sa to este upravi

co sa tyka externeho designu, podla mna skvele, zato interieru je co vycitat:
:( stredovy panel s ovladanim kurenia a klimatizacie vyzera ako z hrackarstva
:x 6 dielikovy digitalny ukazatel stavu paliva je znacne nepohodlny (ked zacne "blikat hladne oko", je dojazd podla vyjadrenia predajucu asi 30 km - cize zufalo malo)
:( absencia indikatora teploty motora (iba ak je motor prehriaty sa rozsvieti kontrolka, no nemam ako zistit ci uz je zohriaty na idealnu prevadzkovu teplotu)
:( absencia otackomera (nevadilo by to tak velmi keby sa dal dokupit za normalnu cenu)
:( hoci je auto vybavene znacnym mnozstvom (malych) uloznych priestorov v interieri, ani jeden z niech nie je uzatvaratelny a vsetky tie atlasy, handricky a ine v aute poukladane serepeticky vyvolavaju dojem velkeho neporiadku
:x velmi smutne dopada v mojom hodnoteni radio/cd. je integrovane do palubnej dosky, zrejme preto aby jeho nahradnie nebolo prilis jednoduche. nema bluetooth, chyba funkcia mute (tu som mozno iba nenasiel, v navode som ju nehladal) a co je najvacsia hanba: neprehrava MP3. Myslim ze v dnesnej dobe namotovat do noveho auta radio bez prehravania MP3 moze iba totalny ignorant. jeho jedinym pozitivom je vstup pre externy zdroj zvuku, no vzhladom na predchadzajuci bod o bordelioznosti interieru to velke plus nie je.
:x za absolutnu katastrofu povazujem prednych hmlove svetla, ktore som si ako nadstandardnu vybavu nechal domontovat este vo vyrobe. svetla samotne su ok, no ovladanie je umiestnene cca 25 cm mimo dosah vodica a mimo jeho zorneho pola, v dolnom odkladacom priestore pred radiacou pakou - prakticky pri plynovom pedali. zapinanie/vypinanie prednych hmlovych svetiel za jazdy sa vdaka tomuto umiestneniu stava zivotu nebezpecou zalezitostou
:( dalsou smutnou malickostou je absencia senzoru otvorenych dveri u spolujazdca (mam iba trojdverovy model, takze neviem ako to je so zadnym parom dveri ale tipujem ze podobne)
:D jedinou vyslovene pozitivnou vecou v interieri je moznost jednoduchej aktivacie/deaktivacie airbagu spolujazdca.
:( vnutorne spatne zrkadlo ma celkom zbytocne prilis siroky zaber, zabera okrem ineho aj hlavove opierky oboch prednych sedadiel
:( vonkajsie spatne zrkadla zas na druhu stranu maju zaber prilis uzky, obcas v nich vobec nie je vidiet vozidlo ktore na nachadza na 4-5, resp 7-8 hodinach (t.j. vo vedlajsom pruhu sikmo vzadu, s maskou na urovni zadnych sedadiel). na pravej strane to je vyraznejsie.
:( je smutne ze elektricke okno u spolujazdca je ovladatelne len gombikom na spolujazdcovych dverach, minimalne pol metra mimo dosah vodica, cim straca znacnu cast svojho opodstatnenia.
:( chyba moznost elektrickeho ovladania, a hlavne vyhrievania spatnych zrkadiel, nie je mozne ju ani dokupit
:( asi poslednym negativom je velmi slaba zvukova izolacia, interier je pomerne hlucny aj pri nizsich rychostiach, pri rychlostiach nad 90 km/h je velmi hlucno.

mozno si poviete, ze su to malickosti, ale je ich strasne vela a znacne kazia radost z kraseho noveho auta
nakoniec ta recenzia az taka rychla nebola :shock:
Toyota Aygo 3D 1.0/50kW/68k 2011
Toyota Verso 2.0/92kW/123k 2014
Suzuki GS500U 38kW/51k 2006
Suzuki GSF650SA 65kW/85k 2010

Jalan-Aajav
panic
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Streda, 14. Decembra 2011, 16:05

Re: AYGO - SKÚSENOSTI - SPOTREBA

Príspevok od používateľa Jalan-Aajav » Streda, 8. Februára 2012, 10:19

dnes mi zacalo blikat hladne oko 29 km (dialnica+mesto) od pumpy. s ulavou konstatujem, ze som dosiel a natankoval do nadrze 34 l. podla papierov ma nadrz 35 l.
tusi niekto aku dojazdovu rezervu paliva ma aygo?
Toyota Aygo 3D 1.0/50kW/68k 2011
Toyota Verso 2.0/92kW/123k 2014
Suzuki GS500U 38kW/51k 2006
Suzuki GSF650SA 65kW/85k 2010

Jalan-Aajav
panic
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Streda, 14. Decembra 2011, 16:05

Re: AYGO - SKÚSENOSTI - SPOTREBA

Príspevok od používateľa Jalan-Aajav » Štvrtok, 20. Júna 2013, 10:21

update po 20 mesiacoch a 60000 km

spotreba:
priemerna kombinovana: 5,6 a neklesla (jazdim mesto+dialnica - a cesty 1. triedy ako po dialnici)
extrem: cesta vieden - praha a naspat prevazne po dialnici s plynom na podlahe (cca 150 km/h) 7,35 l na 100 km

technicke problemy:
po 60000 km bolo nutne vymenit stity (kotuce) prednych brzd spolu s platnickami, inac ziadna porucha.

kozmeticke problemy:
predral sa vodicov kobercek pri spojke, ostatne su ako nove. samozrejme, kupit sa da iba cela sada
plato kufra je vyrobene asi z hovna, nedrzi na snurke a odpado z neho jeden z gumovych tlmicov vibracii, ktorymi sa opiera o zadne sklo.
Toyota Aygo 3D 1.0/50kW/68k 2011
Toyota Verso 2.0/92kW/123k 2014
Suzuki GS500U 38kW/51k 2006
Suzuki GSF650SA 65kW/85k 2010

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný