Tlmiče + brzdy + cúvaci senzor

všetko o tomto modeli
stevo512
panic
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Piatok, 1. Januára 2016, 16:57

Tlmiče + brzdy + cúvaci senzor

Príspevok od používateľa stevo512 » Utorok, 22. Novembra 2022, 09:13

Čaute, nastal čas na servis, trebalo by vymeniť tlmiče, nakoľko pociťujem plávanie auta. Predné majú cca 10 rokov zadné neviem ani či boli menené.
Brzdy kotúče aj platničky. Síce na STK som prešiel v pohode ale kotúče sú už chytené dosť. Ale z vnútornej strany nerovnomerne zodraté akoby len pol platničky brzdilo...
Auto brzdí parádne, lepšie ako keď idem na iných autách. Tak neviem či meniť teda... Ale asi hej.

Vedeli by ste mi poradiť aké tlmiče a brzdy objednať?. Vygooglit si zoznam viem aj ja, skôr ma zaujímajú skúsenosti s konkrétnou značkou na tomto aute.

Odišiel mi jeden zadný senzor od zadu druhý z prava. Dá sa vymeniť aj bez toho aby som musel zhodiť nárazník? Aký typ objednať?
Ďakujem.
Auris 1.6 vvti 2008
Toyota Auris SOL 1.6 Dual VVTI 2008

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Tlmiče + brzdy + cúvaci senzor

Príspevok od používateľa jarson » Sobota, 26. Novembra 2022, 16:16

Napisem ci pouzivam ja. Neznamena to ale, ze je to to najlepsie.
Tlmice kayaba, brzdy ate alebo jurid. Jurid ale maju taky zlozvyk, ze trochu piskaju .
Ak mas nerovnomerne zjazdene platnicky ( a zrejme aj kotuc) je potrebne demontovat strmen z drziaka, vycistit a premazat vodiace capy strmena. Ze je to ok, zistis tak , ze musia chodit lahko. Kludne rukou roztiahnes aj zatlacis. Ak to je ok a napriek tomu to je zjazdene nedobre ( alebo az do sikma) potom rovno tie vodiace capy vymen. Na mazanie silikonovu tepelne odolnu vazelinu a nie vela. Napriklad textar hydratec. Nespravna vazelina urobi problem - ide okrem ineho o kompaktibilitu s gumovymi dielmi . Prachovky na capoch a take tie navlecky na nich. Pri nespravnej vazeline napuchnu.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných