AURIS 2010 montaž cuvacej kamery na činske radio

všetko o tomto modeli
JurkoDurko
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Utorok, 15. Mája 2018, 20:55

AURIS 2010 montaž cuvacej kamery na činske radio

Príspevok od používateľa JurkoDurko » Utorok, 24. Júla 2018, 17:02

nazdar pani..ma niekto skusenosti s montažou cuvacej kamery ( https://www.aliexpress.com/item/Car-Dyn ... autifyAB=0 )

s činskym autoradiom ( https://www.aliexpress.com/item/2G-RAM- ... 65169.html ) ?

nakolko cuvaciu kameru som už mal napojenu na spetne zrkadlo v kabine vozidla no zničoho nič mi to už nefunguje.Tak som objednal druhu cuvaciu kameru a aj tak mi to nefunguje..preto s achcem popytat na montaž na autoradio..V prvom linku kde je cuvacia kamera je čierny kabel so žltymi chinchami a v nich su napojene červene kable,podla všetkeho maju ist na + pol..ale mne to išlo aj bez zapojenia tych kablov..teraz hladam riešenie ako to spojazdnit.

Schema mojho radia je v prilohe (hadam bude zverejneny obr)

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: AURIS 2010 montaž cuvacej kamery na činske radio

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 24. Júla 2018, 23:49

Neviem ako ti to mohlo fungovat bez napajania.
To zrkadlo ti mozno prave preto nefungike, ze kameru nenapajas.

V podstate na kamere mas dva konektory a to je napajanie cervenocierny a video signal zlty.
Potrebujes napojit + kamery od kabelaze cuvacieho svetla a - na kostru. Tym vyriesis napajanie kamery, nenapajaj ju na svetla lebo potom funguje stale a odisla mi po polroku. Pri zapojeni na cuvacie svetlo fungovala niekolko rokov a auto sa potom predalo.
Nasledne potiahnes videokabel az k radiu a tu napojis na vstup pre cuvaciu kameru. Zaroven potrebujes napojit signal cuvania na kabel napajania cuvacieho svetla. Tym zabezpecis, ze sa ti bude automaticky zapinat obraz z kamery pri cuvani.
To je myslim vsetko, len si potrebujes pozriet popis kabelazeco a kde zapajat a nejaky ten kabel aby si dotiahol signal od poistkovej skrine k radiu.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

JurkoDurko
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Utorok, 15. Mája 2018, 20:55

Re: AURIS 2010 montaž cuvacej kamery na činske radio

Príspevok od používateľa JurkoDurko » Streda, 25. Júla 2018, 13:16

Napajanie kamery cervenocierny som mal napojené na spiatockove svetlo.. čiže mi šlo len po zaradeni spiatocky..a zrkadlo som mal napojené na poistku od zapalovaca a ukostrene na kostre..ale videokabel ma na oboch koncoch okrem.chinca červený kabely.ten som nemal nikde napojený a šlo mi to.
Teraz to chcem napojitt na autorádio a nevuem postup kde zapojiť káble.Video signál viem kde zapojiť no oo zaradení spiatocky mi nejde žiadny obraz

JurkoDurko
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Utorok, 15. Mája 2018, 20:55

Re: AURIS 2010 montaž cuvacej kamery na činske radio

Príspevok od používateľa JurkoDurko » Streda, 25. Júla 2018, 13:19

Posielal som aj obrazky ako to je namontované ale neviem z akého dôvodu sa to tu na príspevku nezobrazuje

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: AURIS 2010 montaž cuvacej kamery na činske radio

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 25. Júla 2018, 15:05

Pozrel som si to na pocitaci a uz tomu rozumiem.
Musis zistit ktory kabel na autoradiu je zodpovedny za signal od spiatocky a na ten napojit ten cerveny kabel co mas video a ten isty cerveny napojit na druhej strane k + napajaniu kamery. Tym ziskas signal z jedneho miesta a nemusis hladat v poistkovej skrini kabel od spiatocky.

Ktory presne to je ti neporadim, musis pozriet v navode co si dostal k radiu, vacsinou zvyknu posielat papierik s popisom jednotlivych kablov.

Prilohy priamo vo fore nefunguju, musis tie fotky nahrat niekde inde a dat odkaz.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

JurkoDurko
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Utorok, 15. Mája 2018, 20:55

Re: AURIS 2010 montaž cuvacej kamery na činske radio

Príspevok od používateľa JurkoDurko » Streda, 25. Júla 2018, 15:08

Preto som posielal obrazok tu do fora no je len velka skoda ze to nejde nahrať..ok skúsim to poslať cez neaky link..
Ono to akoze nie je zložité ale nájsť ktorý kábel.
Manual praveze k tomu nebol žiadny iba schéma ktory aky kabel kam ide..to mám ale musím poriesitt to nahratie tu :D

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: AURIS 2010 montaž cuvacej kamery na činske radio

Príspevok od používateľa fajry » Štvrtok, 26. Júla 2018, 08:27

Daj vediet potom skusenosti s tym radiom. Ako ide a ci vsetko funguje ako ma. Tie planujem nieco obdobne kupit.
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: AURIS 2010 montaž cuvacej kamery na činske radio

Príspevok od používateľa smutok » Štvrtok, 26. Júla 2018, 09:43

No potrebujes prave ten popis ktory kabel kam ide a podla neho najdes potrebny.

Ja som mal nejaku cinu v Yarise ale na winCE a fungovalo to celkom ok az na niekolko vyhrad. Android by som radsej ale tie sa vtedy nepredavali. Sustredil by som sa hlavne na to ako vyzera interface radia nakolko to je zapnuty jacastejsie a cinania vedia strasne veci porobit.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

JurkoDurko
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Utorok, 15. Mája 2018, 20:55

Re: AURIS 2010 montaž cuvacej kamery na činske radio

Príspevok od používateľa JurkoDurko » Štvrtok, 26. Júla 2018, 21:55

takže konečne som sa dostal k PC posielam link kde mi poslal japonec schemu o presne zapojeni cuvacej kamery ( https://uloz.to/!kzRWZvHxiufw/255461-31 ... 4649-n-jpg )

a toto je schema ktore ma moje radio ( https://uloz.to/!SXzqBn61Zlwl/radio-schema-jpg ) ospravedlnujem sa že posielam linky no neviem to dat tu do fora obrazky

a o sa tyka radia..je pekne na prvy dojem ale ku montaži ti poviem to že musiš čosika zr adia zrezavat aby si ho mohol vklude nasunuť to pričestoru na radio.Nepotrebuješ žiadny redukčny ramik ani redukciu na kable či antenu.Prehrava to všetko čo sa len da aj filmy sa daju pozerat.Je to android čiže je fajn že ej tam aj gugl play.Po kupe tam už bola nainstalovana navigacia no vklude sa da vymazat a doinstalovat svoje veci..na mojom aurise mam aj ovladanie radia z volantu a musim pododknut že funguje mi aj to tak ako ma..len si to treba nastavit v aplikacii čo aka funkcia sa ma vykonat napr pri hlasitosti aby ti šlo hlasnejsie radio atd..
jedinu velku nevyhodu to ma a to je signal :roll: ten je tak trochu mizerny ako všetky radia z činy..ja som zo zilinskeho kraja a medzi horami chytim viac menej FUN RADIO a aj to mi podakedy chrči..ale stanice čo som chytal na tom istom mieste na org radiu na tomto činskom sa možte rozlučit.

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: AURIS 2010 montaž cuvacej kamery na činske radio

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 27. Júla 2018, 10:04

No poslal ti dobre. Musis najst kabel cuvacej kamery. Mal by byt na jednom konci v konektore a na druhom volny. Casto byvaju podpisane, neviem ako to vyzera na tvojom radiu. Podla schemy to vyzera, ze to je bud je to zeleno-zlty alebo modry kabel v konektore K.

Co sa tyka signalu, tak antena mava zosilovac a je dost mozne, ze ho teraz nemas napajany. Bolo by dobre vidiet kabelaz ako je pozapajana. Podla schemy by to mohol byt modry kabel v konektore E a ten by sa mal napojit na kabel k zosilovacu anteny, mal by byt vedla alebo spolu s antenovym kablom.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

JurkoDurko
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Utorok, 15. Mája 2018, 20:55

Re: AURIS 2010 montaž cuvacej kamery na činske radio

Príspevok od používateľa JurkoDurko » Piatok, 27. Júla 2018, 12:54

takže radiko som mal vytiahnute a je to čertove semeno.Na radiu je na čislu 5 Green+Yellow CAM-IN ale v skutočnosti je tam kabel farby Orange+Black a na čislu 6 Blue CAM-LINE ale v skutočnosti je farba GREEN a oba kable na oboch koncoch su v konektoroch.Z jendeho konca je od Cinskeho Radia a na druhom konci je Original Radiko napojene,ale za to som našiel kabel PINK na čislu 3 ten nie je nikde zapojeny a na kabli je napisane BRAKE CTL. A schcemu ktore mi poslal činan je na BRAKE napojeny kabel z video kablu.

A čo sa tyka anteny,ta je na dvoch kabloch..z hlavneho konektoru vedie do dvoch konetoroch a tie nie su nikam napojene ale je na nich napojeny konektor a na E je dalši kabel na antenu a ten nie je nikde napojeny.Ked budem doma pošlem foto z PC..

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: AURIS 2010 montaž cuvacej kamery na činske radio

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 27. Júla 2018, 13:54

Hmm, no to chce videt, tazko sa to popisuje. Pozri vsetky volne kable a ako su oznacene.
Mozno ocakavali, ze signalizacia cuvania bude uz v hlavnom zvazku a preto tam nenechali tie kable volne. Je potrebne pozriet, ci tam z auto vobec nieco vedie, alebo je to tam prazdne. Ked je to prazdne, tak je dobre ich vytahnut a vyskusat k nim napojit +12v ci sa neprepne na cuvaciu kameru.
Brake CTL je myslim signal rucnej brzdy, ten by mal byt pouzivany na to aby si nepozeral video kym auto je v pohybe. Pokial sa ti neda prehravat video tak ho staci len ukostrit, pokial ti ide, tak s nim nic nerob.

Co sa anteny tyka, tak popisu som moc nepochopil co je kam zapojene, cce to videt. Je mozne, ze ju vobec nemas zapojenu a preto mas taky zly signal.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

JurkoDurko
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Utorok, 15. Mája 2018, 20:55

Re: AURIS 2010 montaž cuvacej kamery na činske radio

Príspevok od používateľa JurkoDurko » Sobota, 28. Júla 2018, 16:42

takže..antenu som dnes poriešil mal si pravdu.Plus k povodnej antene bol ešte dalši kabel od čin.radia a ten som napojil na volny konektor.Aby si bol vobraze tak radio malo svoj klasicky vyvod na antenu a ten som napojil na ORG konektor na antenu..ale od anteny viedli ešte dalšie 3 dalšie konektory,ktory mali spoločny kabel s oznaženim ANTENA :o viem je to trošku komplikovane aby to človek pochopil ale snažil som sa to aj odfotit ale to by ste nepochopili najlepšie vidiet

a čo sa tyka kamery ( https://uloz.to/tam/_8YJ0gzdtTddA ) na scheme RADIO 3 je na konektore 1 pin od prava prazdny a čierny zo žltym su spojene do CHINCHA /samica/ s napisom CCD AVIINN..ale ako vidiš ORANGE-BLACK kabel od neho sa kabel ako keby rozvetvuje (nedalo sa to odvotit) do 2 konektorov a 2 CHINCOCH /samce/ a kdesi tam bude to čo hladame.Ako si pisal oni si mysleli že už mam predpripravu na kameru

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: AURIS 2010 montaž cuvacej kamery na činske radio

Príspevok od používateľa smutok » Nedeľa, 29. Júla 2018, 07:21

Tak niekde tam to bude, treba poskusat na ktory kabel reaguje. Malo by sa prepnut aj ked tam nebudes mat zapojeny obraz z kamery. Hlane dobre pozerat co je ako podpisane aby si neposlal 12v tam kde sa s tym nerata.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

JurkoDurko
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Utorok, 15. Mája 2018, 20:55

Re: AURIS 2010 montaž cuvacej kamery na činske radio

Príspevok od používateľa JurkoDurko » Nedeľa, 29. Júla 2018, 10:20

prave že tie konkektory dva kam by to asi malo ist nie je napisane čo kde je..to je to že neviem či to spravne budem robit

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní