Klepanie riadenia?

všetko o tomto modeli
stevo512
panic
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Piatok, 1. Januára 2016, 16:57

Klepanie riadenia?

Príspevok od používateľa stevo512 » Utorok, 24. Októbra 2017, 17:30

Zdravim, raz som to tu už okrajovo niekde spomínal, pri točenie volantu niečo buchne, nie vždy a nie vždy na tom istom mieste, keď som pred rokom riešil prevodovku a bol som v toyote som im to spomenul a nič mi nezistili s prednou nápravou, čapy a všetko na náprave v poriadku, žiadne vôľe. Niekde som čítal že to môže byť tyč riadenia ale to bolo na corolle. Teraz som bol meniť olej a tam mi zistili to isté že mi tam niečo bucha ( čo som vedel) že sa bol aj mechanik previesť aj na valcoch bolo auto a nič nezistili, len že to bude niečo v riadení, že možno tisichran ako sa zasuva.
Neviete čo by to mohlo byť konkrétne?Nemali ste to už niekto? V Toyota nevedia ani v inom servise nevedia čo by to mohlo byť.
Toyota Auris SOL 1.6 Dual VVTI 2008

Používateľov profilový obrázok
mravac
panic
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Piatok, 3. Júna 2016, 15:11
Bydlisko: Žilina

Re: Klepanie riadenia?

Príspevok od používateľa mravac » Streda, 25. Októbra 2017, 07:25

Ahoj,

to isté sa aj mne stalo po príchode z chorvátska na konci augusta. Mám avensis T27. Klepanie do volantu bez zjavnej príčiny, po prehliadke u automechanika sa nezistila žiadna závada na podvozku. Tak som googlil ďalej, na stránke autorubik písal niekto komentár k jazdenke T27 o klepajúcom (hrkotajúcom) zvuku od riadenia pri prejazde cez horšiu vozovku. Ževraj to riešili servisy v záruke. Ževraj sa nejedná o životu nebezpečnú závadu. Ďalej tam dal link na opravu svojpomocne podľa návodu:

http://www.ttora.com/forum/2-early-taco ... attle.html

To by som ale asi neriskoval takto to zvariť, teda záleži koľko by stála oprava alebo náhradný diel bez tejto poruchy. Ako sa da ďalej dozvedieť z linku, tak to bola celosvetová závada so zvolávačkou, ale u nás asi nič.

Mne sa to hrkanie a buchanie prejavuje ked stojim na mieste a trosku prudsie zatocim volantom asi o 3-4 cm a potom volantom zastavím. Deje sa to na obidve strany. Deje sa to samozrejme aj pri jazde, hlavne keď idem cez retardér a jedno koleso príde na prekážku ako prvé. Idem aj ja riešiť nejaké info do Toyoty v ZA, brat tam pozná mechanika. Je to celkom nepríjemný pocit a kazí to dojem z dobrého auta.
Toyota Avensis T27 combi - 2009 2,0 D4D 93kW 1AD-FTV

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Klepanie riadenia?

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 8. Januára 2018, 10:21

Vymlátený tisíchran tyče riadenia. Materiál z ktorého to robia je "blato". Pomôže len a iba komplet výmena, inak to bude furt hrkotať. A nie je to život ohrozujúce...teda ak budete držať volant pri šoférovaní v rukách a nie na "autopilota" - tá vôľa ktorá tam vznikne je sakra menšia než štandardná výrobná vôľa riadenia bežných SUV.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

stevo512
panic
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Piatok, 1. Januára 2016, 16:57

Re: Klepanie riadenia?

Príspevok od používateľa stevo512 » Pondelok, 8. Januára 2018, 10:29

Ďakujem za odpoveď aj predchádzajúcu, na ktorú som zabudol odpovedať. Chcel som tu riešiť tento rok, dočítal som sa niekde že je to tyčou riadenia a výmena stojí cca 300€ ale neviem či je to len materiál alebo len robota alebo spolu. Pokiaľ to mne nevadí že to nemusím riešiť, tak to nechám zatiaľ tak keďže sa to nezhoršuje. O 2 týždne idem na STK tak som zvedavý či mi niečo na to technik povie :) ďakujem mravec aj Rasťo
Toyota Auris SOL 1.6 Dual VVTI 2008

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných