automaticke elektricke otvaranie okien - tlacitko

všetko o tomto modeli
stevo512
panic
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Piatok, 1. Januára 2016, 16:57

automaticke elektricke otvaranie okien - tlacitko

Príspevok od používateľa stevo512 » Utorok, 31. Mája 2016, 15:58

Zdravím, mám 4 elektrické okná ale len vodičove mám AUTO, preto sa chcem spýtať dá sa to nejako nahradiť aby boli AUTO všetky 4? Ako to vlastne funguje? Stačí nahradiť jednopolohove vypinace za dvojpolohove ako je na vodičovej strane s AUTO? Alebo je to riešené nejako inak. AUTO mi stačí na šoférových dverách. Alebo mi stačí zohnať panel čo je na dverách z vyššej výbavy kde sú všetky 4 AUTO? (ale to je asi len v tom prípade že ich stačí zameniť za dvojpolohové) vďaka za radu

Prípadne vymeniť panel na dverách za panel z nového aurisu, len netuším či by to pasovalo a či to má rovnaký konektor atď prípadne vymeniť len vnútro vypinacov
Napríklad toto: http://m.ebay.co.uk/itm/2010-Toyota-Aur ... nav=SEARCH
Naposledy upravil/-a stevo512 v Streda, 1. Júna 2016, 12:47, upravené celkom 1 krát.
Toyota Auris SOL 1.6 Dual VVTI 2008

Používateľov profilový obrázok
rolling.dog
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Nedeľa, 3. Januára 2016, 23:31

Re: automaticke elektricke otvaranie okien - tlacitko

Príspevok od používateľa rolling.dog » Streda, 1. Júna 2016, 11:48

toto by aj mna zaujimalo, ako sa to da urobit.
Corolla

MiBo
začiatočník
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Sobota, 28. Júna 2014, 14:01

Re: automaticke elektricke otvaranie okien - tlacitko

Príspevok od používateľa MiBo » Sobota, 4. Júna 2016, 08:50

URCITE JE TO ZALEZITOST : " hardver + softwar "

Teraz trochu zartu:
SKUSIT VYMENIT DVERE TLACIDLAMI " ALL AUTO "

stevo512
panic
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Piatok, 1. Januára 2016, 16:57

Re: automaticke elektricke otvaranie okien - tlacitko

Príspevok od používateľa stevo512 » Sobota, 4. Júna 2016, 08:54

práve preto som sa to opýtal sem že či to nieje čisto len HW zalezitost, lebo potom by stačilo vymeniť len panel na dverách prípadne to rozobrať a vymeniť vypinace, ale keďže to bude aj SW tak to nechám tak
Toyota Auris SOL 1.6 Dual VVTI 2008

Používateľov profilový obrázok
farnell
panic
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Januára 2016, 14:44

Re: automaticke elektricke otvaranie okien - tlacitko

Príspevok od používateľa farnell » Sobota, 4. Júna 2016, 10:57

Neviem a nie som si isty ale napr. tempomat je iba hardware.
Ale take uzamykanie dveri po rozbehnuti je vecou ako hardware tak aj software pomocou OBD modulu. Teda aspon predpokladam ,ze OBD bude dako naprogramovane.

stevo512
panic
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Piatok, 1. Januára 2016, 16:57

Re: automaticke elektricke otvaranie okien - tlacitko

Príspevok od používateľa stevo512 » Sobota, 4. Júna 2016, 11:23

Má niektorá výbava auris I. generácie všetky 4 okná v AUTO? Alebo len facelift a ďalej našiel som obrázky toho panelu z prvej a druhej generácie a je to ine, mám fotku konektoru z nového aurisu ale zo starého nie, mohol by som pozrieť na svojom aute ale neviem ako sa vyberá panel z dverí

Edit: tak bol som v aute a ten panel stačí len vycvaknut. A má to podobný konektor ako z nového aurisu len tu v tom starom je asi o polovicu menej pinov a sú širšie ako v tom novom tak vymena nieje možná z nového aurisu
Vypinace sú 3pinove posuvne a v AUTO je 6 pinovy tiež posuvny
Keď som to mal rozobraté a zapojené vo dverách tak to išlo akoby v AUTO ale manualne, ten posuvny spinac na nakreslené také šípky a keď ho posuniem na jednu stranu tak to ide automaticky dolu a keď zas na druhú stranu tak zas automaticky hore, potom by to teoreticky išlo spraviť tak že z tých krytiek kde sú pruzinky sa tie pruzinky vytiahnu a len sa to posunie dolu a ide to samé dolu a hore zas hore ale vypinac sa nevráti do pôvodnej pozície do stredu čí je si myslím dosť nebezpecne
(prípadne som to aj nafotil pre porovnanie ak by niekto chcel vidieť stačí napisat)

Keď už tu píšem tak by som sa chcel spýtať pasovalo by rádio s navi z nového alebo hybridneho aurisa do aurisa 1? Vdaka
Toyota Auris SOL 1.6 Dual VVTI 2008

nervick
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Utorok, 30. Júna 2015, 16:58

Re: automaticke elektricke otvaranie okien - tlacitko

Príspevok od používateľa nervick » Nedeľa, 16. Júla 2017, 22:52

Musel by si vymenit v troch dverach motorceky ktore za zastavia respektive vratia okno spat ak bude nejaky odpor pri zatvarani, teda ak tam bude nejaky predmet alebo ruka tak okno nezavrie, teda motorcek zisti ze tam je prekazka a okno stiahne spät. Plus vymenit konzolu na dverach za all auto

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných