Potrebujem radu nove ci jazdene

všetko o tomto modeli
marikatu1
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Streda, 4. Novembra 2015, 20:31

Potrebujem radu nove ci jazdene

Príspevok od používateľa marikatu1 » Utorok, 10. Novembra 2015, 19:56

Zdravim Vas vsetkych fanusikov Toyoty a dakujem za prijatie do fora.
Potrebovala by som od Vas radu: rozmyslam nad kupou Aurisky, len sa neviem rozhodnut, ci ist do novej alebo jazdenej.
Ak do jazdenej, kolko max. najazdenych km mam pozerat, aby sa mi este kupa oplatila bez toho, aby som musela zacat investovat do oprav (rozvody, brzdy atd)?
Zatial som si skusala Auris 1.33 VVT motor, ktory mi celkom sedel, auto bolo z roku 2009. No najazdenych malo cez 140tis (mozno aj viac, bolo to v AAA auto).
Auto potrebujem hlavne na jazdenie po meste. Kedze som zena, hladam auto, kde budem mat co najmenej starosti s opravami.
Vopred dakujem

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrebujem radu nove ci jazdene

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 10. Novembra 2015, 20:14

Vsetko je otazka rozpoctu a kolko si to auto chces nechat.
Pri jazdenom rataj tak 30000 km za rok vtedy mozes s velkou pravdepodobnostou verit najazu.
Pokial chces usetrit a kupit jazdene hladal by som stare do 3 rokov s najazdom medzi 60000 az 100000 km. Pripadne tak rocnu predvadzacku. Ale ako vzdy pri jazdenom aute nevies co presne kupujes.
Ked chces mat pocit kludu a peniaze nie su velky problem. Tak kup si nove.
Inak na mestske jazdenie by som vazne rozmyslal nad hybridom. Nizka spotreba v meste a automaticka prevodovka su silne argumsnty pre mestske vozidlo.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrebujem radu nove ci jazdene

Príspevok od používateľa grexos » Utorok, 10. Novembra 2015, 22:00

To je hrozne narocna tema a pri jazdenom aute velmi velmi zalezi ako sa on kto staral.
Daju sa kupit aj auta starsie s nizkym najazdom ale treba to nechat preverit niekomu komu veris. (Nedavno sme tak riesili jeden civic s 99tisic r.v. 2009) ale vseobecne pocitaj ze auta bezne najazdia 20 - 30 tisic rocne ako pise smutok. Podla veku su zavisle aj zaruky na samotne vozidlo. Autmobilky casto davaju zaruku predlzenu napriklad na 3r ale musis chodit len k nim a podobne. To je zas vec ktora ta moze aj nemusi ovplyvnit. Servis autorizovany byva samozrejme aj dost drahy.
Nove vozidla ma nevyhodu ze automaticky kupou dost straca hodnotu ale ak mas peniaze a chces si uzit ten pocit novoty (a chvilku aj obskakovania v predajni :D) tak do to chod.
Inak by som tiez povedal ze do 100 tisic km je viac menej velka sanca chytit nieco zaujimave.
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

marikatu1
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Streda, 4. Novembra 2015, 20:31

Re: Potrebujem radu nove ci jazdene

Príspevok od používateľa marikatu1 » Štvrtok, 12. Novembra 2015, 20:24

Dakujem za odpovede.
No, rozpocet je obmedzeny, preto som skor chcela ist do jazdenky s dobrou vybavou. Ked vsak pozeram na jazdene 2 rocne, tak sa vyrovnaju cenam novych aut inych znaciek. Takze Toyotu asi necham az na obdobie "ked vyrastiem" :)
Jedine, ze by sa tu nasiel niekto, kto chce prave predat Aurisku za dobru cenu :)

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrebujem radu nove ci jazdene

Príspevok od používateľa grexos » Štvrtok, 12. Novembra 2015, 21:02

Akych napriklad ? Lebo nemozeme napriklad porovnat Citroen a Toyotu, ktore su kvalitativne aj pristupom velmi odlisne.
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrebujem radu nove ci jazdene

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 13. Novembra 2015, 06:21

Tak prajem ti uspesnu kupu a hlavne si urcite nekupuj diesel do mesta.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

MiBo
začiatočník
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Sobota, 28. Júna 2014, 14:01

Re: Potrebujem radu nove ci jazdene

Príspevok od používateľa MiBo » Piatok, 13. Novembra 2015, 09:32

marikatu1:
Pridam len radu ktoru so nadobudol casom!
Pokial sa nejedna o peniaze urcite by som kupoval NOVE AUTO!
Vyber auta :
-Do mesta zasadne benzin podla moznosti bez turba.(tech.jazdy...atd)
ked turbo tak aby bolo dochladzovane ako :http://garaz.dennikn.sk/video/peugeot-3 ... trojvalec/ (od 3.min)
-Bezpecne auto,pozret: www.euroncap.com
po pripade ak sa auto dovaza do USA tak : www.iihs.org
USA testy zohladnuju viac realitu ako EURO.
-Velkost auta-podla rodiny.
-Spolahlivost, najdes na webe tabulky.
-Dizajn + farba to je zalezitost neznej polovicky.
-Na SK znacka ktora sa -najmenej kradne-tabulky webu.

TO NAJDOLEZITEJSIE VYBRATE AUTO VYSKUSAT JAZDOU AJ VIAC KRAT NETREBA SA HANBIT............
PRI JAZDENOM AUTA ZOBRAT ZO SEBOU ODBORNIKA POSUDI TECH.STAV.............

PRAJEM STASTNY VYBER.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní