Prerábka Auris na LPG

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
corsenapo
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Pondelok, 14. Novembra 2016, 13:02

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa corsenapo » Utorok, 13. Decembra 2016, 21:07

Podla coho? tak ja som cital mnoho diskusii, mnoho clankov, vela som sa aj znamych pytal ze ci by mi nemohli pomoct a podobne a nakoniec som sa takto rozhodol. Ako je to s nahradnymi dielmi? Zalezi to od systemu a od servisu, napriklad mne prestavbu robili v Legase hej a oni su dovozcami tohto systemu co som si dal, takze u nich podla toho co sme riesili by nemal byt ziadny problem ani s nahradnymi dielmi. Ale pri inych systemoch a servisoch ako to je to ti nepoviem.. Nejake obmedzenia? Akurat tak by som povedal ze asi rozdiel je v parkovani v podzemnych garazach

Používateľov profilový obrázok
daniellito
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Piatok, 14. Októbra 2016, 13:36

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa daniellito » Štvrtok, 15. Decembra 2016, 10:14

Takze je dobre, riesit to cez takto dovozcov hej? montaz myslim.....obmedzenia v podzemnych garazach? mas my mysli nieco take ze s LPG nemozem v takychto garazach vobec parkovat alebo aky rozdiel by tam akoze mal byt?

Používateľov profilový obrázok
corsenapo
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Pondelok, 14. Novembra 2016, 13:02

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa corsenapo » Piatok, 16. Decembra 2016, 09:29

Tak neviem mne to takto bolo dobre, ale tak nehovorim ze vyhradne na dovozcov sa musis zameriavat, ktory servis sa ti bude pozdavat, aj pristupom tak tomu si to daj urobit, pretoze pristup taky tak o mnohom napovie. Ano nemozes v podzemnych garazach parkovat ked mas LPG, ale to ani neberiem v podstate ja ako nevyhodu pretoze vacsinou aj tak zaparkujem castokrat lepsie ako niekto v podzemnej garazi ;) je to pre to, ze keby nahodou unikal plyn aby nebol problem

michaelis
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Štvrtok, 20. Októbra 2016, 13:34

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa michaelis » Pondelok, 19. Decembra 2016, 16:56

Rozmyslel som si to este tak ze porozmyslam teraz cez sviatky nad tym, skusim sa informovat este v servisoch, o systemoch a vsetky taketo veci okolo toho a po novom roku snad uz dojdem k niecomu a rozhybem sa. Uz ste ma aspon nasmerovali.
Ze ktorym smerom sa vydat co zacat riesit :)

Používateľov profilový obrázok
daniellito
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Piatok, 14. Októbra 2016, 13:36

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa daniellito » Utorok, 20. Decembra 2016, 09:05

corsenapo preco by mal plyn unikat? Nerozumiem celkom tomu, je to akoze len preventivne opatrenie hej?
Nemusim to brat nejako tak ze unik plynu z auta je bezny, ci?

Používateľov profilový obrázok
corsenapo
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Pondelok, 14. Novembra 2016, 13:02

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa corsenapo » Streda, 21. Decembra 2016, 11:31

Nie unik plynu nie je bezny. Neviem o tom ze niekedy by sa niekomu nieco take stalo, ale tak podla mna to v tych garazach beru tak ze istota je istota a keby nahodou tak si to takto poistili. Ale nemusis sa bat a riesit ze kvoli uniku nepojdes do toho, tie uniky su velmi malo pravdepodobne kedze dnes si na prestavbe servisy pomerne dost potrpia a zas vyrobcovia tiez si daju na systemou zalezat ;-) aby nic nezanedbali

Používateľov profilový obrázok
daniellito
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Piatok, 14. Októbra 2016, 13:36

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa daniellito » Utorok, 10. Januára 2017, 13:28

Jasne jasne, ono na jednej strane je to aj dobre ze je to take preventivne osetrenie.
Lebo fakt clovek nevie kedy co sa moze stat. Co sa tyka uniku plynu dajme tomu do auta tak ako sa takychto veci vyvarovat?
Nejake klapky su na systeme?

Používateľov profilový obrázok
karcikoo
panic
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Piatok, 21. Októbra 2016, 12:24

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa karcikoo » Streda, 11. Januára 2017, 08:58

Tak nazvi si to v podstate ako chces. Pre teba to mozu byt klapky ale v praxi to je plynotesna skrinka ktora zabezpecuje to aby plyn v ziadnom pripade sa nedostal do vnutra, interieru vozidla. Ta plynotesna skrinka je nesmierne dolezita pretoze plni velku bezpecnostnu funkciu :) nemusis mat v tomto smere podla mna nejake obavy.

michaelis
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Štvrtok, 20. Októbra 2016, 13:34

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa michaelis » Štvrtok, 12. Januára 2017, 13:50

Tak premyslal som nad tym volal som aj do servisu ktory mi corsenapo napisal a povedali mi ze nevidia ziadny problem, ze by mi auto urobili na LPG bez problemov, tak ze ak si to rozmyslim ze sa mozem kludne ozvat, pytal som sa priblizne aj na cenu, tak ze mi vypracuju cenovu ponuku na mieru podla auta a tak a ze by to mohlo ist :)

Používateľov profilový obrázok
daniellito
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Piatok, 14. Októbra 2016, 13:36

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa daniellito » Pondelok, 16. Januára 2017, 13:22

No dobre a je nejaka pravdepodobnost ze by tam tu plynotesnu skrinku v servise nedali? Alebo ze by nastal nejaky problem s nou?
Ci to sa nejako casto nestava?
Mna by zaujimalo aj to po akej dobe benzin sa prepina na plyn?

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa Bebo » Pondelok, 16. Januára 2017, 13:42

daniellito napísal:No dobre a je nejaka pravdepodobnost ze by tam tu plynotesnu skrinku v servise nedali?
To si neviem predstavit pokial to robi seriozny servis so zapisom do TP.
Auto startuje na benzin a ked sa motor zohreje na 30 stupnov, automaticky to prepne na LPG. Na benzin to startuje vzdy, aj ked je motor pri starte dostatocne zohriaty.
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Používateľov profilový obrázok
corsenapo
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Pondelok, 14. Novembra 2016, 13:02

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa corsenapo » Utorok, 7. Februára 2017, 10:57

Naco ta to zaujima? Benzin prepne na plyn ked je auto uz zohriate a je pre LPG akoby pripravene, tak vtedy to prepne, samozrejme ze v zime to trva o nieco dlhsie ako v lete ale to je zas bezne ;) Plynotesnu skrinku ze by ti v servise nedali? to si nemozu dovolit, najma nie ak je to nejaky kvalitny servis ktory na trhu je uz nejaku dobu a ma skusenosti ;)

Používateľov profilový obrázok
daniellito
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Piatok, 14. Októbra 2016, 13:36

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa daniellito » Pondelok, 13. Februára 2017, 11:23

Dakujem za info tak budem dufat, ze vyberiem seriozny servis a takyto problem sa mi bude vyhybat. Bol by som nerad keby som musel riesit nejake taketo problemy. Co sa tyka LPG tak su nejake caste problemy? Ze nieco proste skor odchadza ked je auto na plyn alebo je to dost individualne?

Používateľov profilový obrázok
hugot
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Štvrtok, 24. Novembra 2016, 09:59

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa hugot » Štvrtok, 23. Februára 2017, 14:26

daniellito napísal: Pondelok, 13. Februára 2017, 11:23 Dakujem za info tak budem dufat, ze vyberiem seriozny servis a takyto problem sa mi bude vyhybat. Bol by som nerad keby som musel riesit nejake taketo problemy. Co sa tyka LPG tak su nejake caste problemy? Ze nieco proste skor odchadza ked je auto na plyn alebo je to dost individualne?
Problemy? Skor by som povedal, ze problemy nastanu, ked sa nebudes autu venovat. Ked nebudes chodit so systemom na prehliadky, ktore ti servis odporuci. A ked budes tankovat najlacnejsi plyn, ktori zozenies. Ono casom je potrebne aj pri LPG niektore casti menit, pri istych najazdoch takze to je normalne, nie je nic take, ze toto alebo hento odide skor ;)

Používateľov profilový obrázok
daniellito
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Piatok, 14. Októbra 2016, 13:36

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa daniellito » Piatok, 24. Februára 2017, 12:05

Tak to myslim, ze nie som taky blazon, ked uz raz sa na nieco taketo dam, tak budem robit vsetko pre to aby to bolo OK, aby som si sam nezapricinil nejaky problem, pretoze by ma to mrzelo, ze vlastnou nezodpovednostou alebo nezaujmom si sposobim problemy za ktore budem musiet potom cvakat. Takze nemusim sa obavat, ze by mi odisiel motor alebo daco podobne hej? :-D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní