Prerábka Auris na LPG

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa Srandista » Utorok, 15. Novembra 2016, 17:12

Tome, tak to som ta drsne prekonal! Od zaciatku roku som najazdil uz 10000 km! :mrgreen:

Do LPG ale fakt nejdem.
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 15. Novembra 2016, 17:18

Martin, to sa vobec necudujem, jediny koho poznam s nizsim najazdom ako ja je kamos v Brne s GS430, ten s tym dal tento rok tusim 2000 km, tomu by sa LPG urcite oplatilo :mrgreen:

Používateľov profilový obrázok
karcikoo
panic
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Piatok, 21. Októbra 2016, 12:24

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa karcikoo » Piatok, 18. Novembra 2016, 11:15

Tych 60 mesiacov na navrat penazi je nenormalne dlha doba, cloveku by sa to malo vratit za nejaky rok, max. dva aby sa mu to oplatilo. Pretoze cakat na vratenie ja neviem styri roky je teda myslim ze utopia. Do plynu sa oplati ist ak clovek najazdi pomerne dost kilometrov rocne. Na roznych strankach, aj na strankach servisov co robia prestavby si vies najst taku kalkulacku kde sa to da preratat za aky cas a uvidis. Si vezmi ze ta prestavba cca so vsetkym 1500euro, hovorim cca, takze to tak aj ber a skus podla toho si to dako vypocitat. ;)

Používateľov profilový obrázok
corsenapo
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Pondelok, 14. Novembra 2016, 13:02

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa corsenapo » Štvrtok, 24. Novembra 2016, 10:40

hm - tak ja zachvilu rok, co mam LPG a uz polovicu mam splatenu naspat. Vychadzalo mi to na zaciatku, ked som si to prerataval ze nejake dva roky kym sa mi to vrati ono ako riadit sa s tym da ci sa to oplati, ale treba ratat aj s tym ze ked uz budete mat auto na plyn tak je dost pravdepodobne ze aj najazdy rocne sa zvysia. Pozorujem to na sebe, ze predtym co som mal problem ze nejdem tam a tam lebo tolko benzinu, tak teraz to neriesim a idem :mrgreen: :mrgreen:

michaelis
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Štvrtok, 20. Októbra 2016, 13:34

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa michaelis » Piatok, 25. Novembra 2016, 09:22

Caute tak ja som to hodil do kalkulacky a robi mi to nejakych 20 mesiacov, pri najazde ktory mam teraz. Takze to by mohlo celkom aj byt nie? Ja som myslel, ze mi to tiez nejako rapidne skoci hore ale milo prekvapeny som. My to v kalkulacke ratalo prestavba 1100, len to budem este musiet pozriet ze ci to je akoze ako finalna cena alebo ako to mam brat.

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 25. Novembra 2016, 22:02

Ja by som pocital skor s 1500 €, proste treba si to overit. A mat to naozaj komplet, aj so vsetkymi papiermi a inymi cancami okolo.

Používateľov profilový obrázok
corsenapo
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Pondelok, 14. Novembra 2016, 13:02

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa corsenapo » Pondelok, 28. Novembra 2016, 09:33

Tych 1100 myslim ze je malo - musis ratat aj zapis. Ci retrofit alebo individualna prestavba. Ale tak taky stvorvalec cca 1000euro plus zapis, sestvalec okolo 1300 a osemvalec 1500 len si nezabudaj k tomu ratat aj ten zapis. Takze nie je to len tych 1100 - radsej si rataj viac ako menej ;-) aby si potom nebol prekvapeny, ked ti povedia niekde v servise vyssiu cenu za prestavbu ako si si ty niekde vyratal

michaelis
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Štvrtok, 20. Októbra 2016, 13:34

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa michaelis » Utorok, 29. Novembra 2016, 11:26

Lenze ta cena sa teda odvija akoze od coho vsetkeho? Od ceny montaze a systemu nie? Na co mam viac dbat? Na system alebo na to komu dam auto urobit? Ceny si viem teda uz celkom predstavit lenze aj tak mi stale unikaju tieto veci. Ze aky system vobec, ake systemy su ktory by bol vhodny a vsetko okolo toho, lebo asi to nebude len take jednoduche ze dojdem do servisu ze urobte mi LPG, ci?

Používateľov profilový obrázok
karcikoo
panic
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Piatok, 21. Októbra 2016, 12:24

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa karcikoo » Streda, 30. Novembra 2016, 09:48

michaelis napísal:Lenze ta cena sa teda odvija akoze od coho vsetkeho? Od ceny montaze a systemu nie? Na co mam viac dbat? Na system alebo na to komu dam auto urobit? Ceny si viem teda uz celkom predstavit lenze aj tak mi stale unikaju tieto veci. Ze aky system vobec, ake systemy su ktory by bol vhodny a vsetko okolo toho, lebo asi to nebude len take jednoduche ze dojdem do servisu ze urobte mi LPG, ci?
Myslim ze uz to tu zaznelo aspon podla toho co citam - cena sa odvija od poctu valcov, od servisu, ktory ti bude system montovat a od samotneho systemu aky si vyberiet. Samozrejme len musis si uvedomit, ze nie kazdy LPG servis montuje vsetky typy systemov, splynovacov. Ze mozno by bolo fajn si uvedomit ake typy systemov su, ze su talianske a polske, ze tie talianske su sice drahsie ale za to aspon podla toho co ja som si zistoval tak kvalitnejsie a viac vydrzia. Takze toto je uz na tebe jak sa rozhodnes pre aky system

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa Bebo » Streda, 30. Novembra 2016, 21:57

spider207 napísal:Ja mam nizky najazd ako spominam, taky bebo ma podobne vstupne parametre, ale najazd okolo 20tis (?) rocne a jemu sa to vratilo hadam po roku.
Takmer si to trafil spider :) , vratilo sa mi to po 10 mesiacoch.
corsenapo napísal:treba ratat aj s tym ze ked uz budete mat auto na plyn tak je dost pravdepodobne ze aj najazdy rocne sa zvysia. Pozorujem to na sebe, ze predtym co som mal problem ze nejdem tam a tam lebo tolko benzinu, tak teraz to neriesim a idem
Mne sa najazd nezvysil, tak ako predtym tak aj teraz - ked potrebujem/chcem ist, tak idem ;-) .
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Používateľov profilový obrázok
corsenapo
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Pondelok, 14. Novembra 2016, 13:02

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa corsenapo » Pondelok, 5. Decembra 2016, 11:01

Bebo tak to je individualne zrejme :) ale u mna to zatial je tak uvidime ako casom, ale zatial mam vela nadsenia z LPG tak vzdy ked mozem tak idem na aute. Nejako som si zacal viac to auto uzivat ked viem, ze uz neplatim tolke peniaze ako pri benzine, tak nejako inak som zacal k auto pristupovat

michaelis
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Štvrtok, 20. Októbra 2016, 13:34

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa michaelis » Utorok, 6. Decembra 2016, 11:50

Takze mam to chapat tak ze mam teda vyberat z tych talianskych systemov, tam je potom jedno pre ktory sa rozhodnem, ci je aj medzi tymi talianskymi nejaky rozdiel? Takze v podstate by bolo na mieste najskor sa rozhodnut pre system a potom riesit kde taky system vobec montuju a ako daleko to budem mat. No to bude este dlhy beh :/

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa Srandista » Utorok, 6. Decembra 2016, 12:22

Ja mam znameho, co sa zastavbe LPG venuje, a ten napr. prehlasil, ze po rokoch skusania vsetkeho mozneho uz odmieta montovat cokolvek ine ako BRC a Landi. Ja sice na terajsom aute nad nejakym LPG vobec neuvazujem, ale keby sa to v buducnosti s inym autom zmenilo, urcite sa budem riadit hentou jeho radou.
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
corsenapo
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Pondelok, 14. Novembra 2016, 13:02

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa corsenapo » Streda, 7. Decembra 2016, 09:12

michaelis tak nejako by som ti poradil, ja ked som riesil tieto veci tak ti poviem ze som z toho mal hlavu ako balon, ale nakoniec som isiel do Tartarini a ten system, musim si sice zaklopat, ale este nesklamal v nicom za ten cas co ho mam v aute. Sice tie talianske systemy vychadzaju cenovo o nieco drahsie ako polske ale stoji to za tie peniaze si myslim. Ja som si najskor zistoval o systemoch a potom som hladal servis, ale to tiez treba vyberat s rozumom lebo montaz je polovica uspechu ;)

Používateľov profilový obrázok
daniellito
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Piatok, 14. Októbra 2016, 13:36

Re: Prerábka Auris na LPG

Príspevok od používateľa daniellito » Štvrtok, 8. Decembra 2016, 09:22

cersenapo podla coho si si ty volil system? Mna by zaujimalo ako to je s nahradnymi dielmi co sa tyka tychto systemov, je ich dostupnost dobra, ale je to potom vsetko na dlho, ked sa nieco pokazi alebo nieco take? Neviem si to predstavit. Pri LPG su aj nejake obmedzenia? Myslim nejaky rozdiel v pouzivani auto na benzin a LPG?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných